Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Limnophila sessiliflora - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Limnophila sessiliflora - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 16:28 Žena Lucianetta [43] – Je Limnophila sessiliflora jedovatá?
Dobré odpoledne, právě dělám údržbu akva a mám přebytky Limnophily sessiliflory. Je mi líto ji vyhodit, tak mě napadlo, jestli nevíte, jestli je jedovatá? Mám zakrslého králíčka, tak pokud by rostlinku mohl, raději bych ji dala jemu, než ji vyhodit. Nejdřív se ale radši ptám... Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 22:36 Muž Calvin [9]
Ahoj,
má někdo zkušenost s pěstováním této rostliny ve studenější vodě, než je doporučována (konkrétně třeba při 18°C)? Roste pomaleji? Stagnuje nebo dokonce hyne?
Za reakce předem díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 21:24 Muž Diego [72] – Re: martina
Tak si sežen co nejdřív přiměřené světlo...Do té doby bych rostliny neřešil.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 21:06 martina – Re: prikpa
mně tam zatim svití malá zářivka a lampička :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 20:57 Muž ampik [2] - Rostliny – svetlo
pokud jim nebudes svitit tak neporostou. na tvoje akva vychazi 3 zarivky 36W. kup si normalni treba warm vkite 2x + 1x cold white. nekupuj ty predrazeny znicakva-zarivky z akvaristiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 20:35 Muž Diego [72] – Re: zeck
No jasně,ale co pak s řasami? ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 20:35 suchysvatonovice – Re: CatKiller
Chemii na šneky?Nesmysl.Už to tu padlo,nepřekrmovat,při odkalování nebo čištění filtru něco padne a to pro regulaci stačí.Okružáků by se u mne pár(set?)našlo a vůbec mi nevadí.Rostliny rostou,že si občas připadám jako pěstírna,ryby prosperují tak to asi je v pohodě.Právě čistím akva a přes houšť rostlin se ke dnu nemůžu ani dostat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 20:34 zeck – Re: prikpa
Stačí překrmovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 20:30 Muž Diego [72] – Re: Horác
A nemá někdo návod ,abych ty šneky měl?Já je CHCI a jak na potvoru je NEMÁM.... ;-)

PS: S návodem proti šnekům s Vámi bez jediné námitky souhlasím. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.05.2009 20:23 Muž Horác [3942] – Re: CatKiller
Po milion osmé : Stačí nepřekrmovat ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 18:44 CatKiller – Re: martina
Na šneky je nějky prostředek od eSha ale nevím jak funguje. Možna by stálo za to si ho pořídit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 18:39 Muž pařa:) [2] – Re: martina
a máme důvod neprospívání Limnohpily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 17:57 Muž Diego [72] – Re: martina
jeste nemám zařízené osvetlení

To teda máš akvárko na prozatimním světle nebo bez něj úplně?Kdyby bez něj,tak se vůbec nedivím.......... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 15:53 martina
mám čichavce, ancistrusy, paví očka, parmičky čtyřpruhé,rostlinky mám camomba carolinia, cryptocoryne wenditii, vallisneria spiralis,alternanthera reineckii a limnophila sessiflora a ta se mi láme a vadne jeste nemám zařízené osvetlení muže to být tím? a taky se mi rozmnožili takoví malí snečci asi se i dostali do akvárka z koupenych kytek mužu s tim neco delat roztoky sou moc drahy neni jine reseni diky za odpoved :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 21:39 martina
MÁM LIMNOPHILU SESSIFLORU A MOC SE JI NEDAŘÍ POŘÁD SE LÁME A JÁ S AKVÁRIEM TEPRVE ZAČÍNÁM VELIKOST MÁM 220 LITRU A ESTE SE MI PREMNOZILI SNEKY CO S TIM MAM KUPOVAT NEJAKY ROZTOKY? PROSÍM PORAĎTE MI!!! :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 20:32 Muž Lukša [18] – Sid
To je taky pravda. Buď se znovu chytne a bude dobrá nebo poletí a bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 20:30 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Lukša
Musíte se sám rozhodnout, jestli kvůli Limnophile rozhodíte něco, co začalo (konečně?) fungovat... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 20:24 Muž Lukša [18] – beowulfx
No jenomže v některých případech nemůže udělat změnu např. u osvětlení ubrat nemůžu, protože tam mám náročné rostlinky na světlo, hnojivo taky nemůžu ubrat teď tam jsou taky rostlinky náročné na dostatek živin. Ze začátku jsem zkoušel nehnojit nebo hnojivo hodně omezit a rostlinky rostly hrozně pomalu, špatně, měly hroznou barvu, prostě to bylo vidět že jim hnojivo chybí.
Po aplikaci hnojiva se to o dost zlepšilo, pak už začaly vypadat zase ajko rostlinky, které rostou a je všechno v pořadku. No teda až do teď. Ostatní rostlinky vypadají v pořádku, jen mě zlobí ta Limnophila sessiliflora.
CO2 odpojit taky nemůžu to by rostlinky odešly všechny a výměnu vody taky nemůžu omezit, protože se může stát, že některý se některý prvek může nahromadit a dojde ke stagnaci růstu (to mi bylo i doporučeno, že musím měnit větší část vody, pokud chci používat pmdd).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 19:55 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Lukša
A toto je přesně ten správný postup, který se L. Sesi líbí, zkus to i u toho druhého akva a uvidíš, že to zabere, někdy méně je více ! X-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 15:32 Muž Lukša [18] – mirlun
Stejnak to nechápu, co mám Limnophila sessiliflora v jiném akvárku v tom (Porodnice 25 litrů), tak tam hnojím jednou za měsíc i to je moc, vodu měním každých 14 dní někdy i po delší době, nepoužívám CO2, osvětlení je 40W žárovka, která oproti zářice moc světla nedělá, tak Limnophila sessiliflora roste jako o život, má nádhernou barvu a stavbu taky, roste i v neosvětlených částech akvárka a nic ji nechybí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 15:28 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: mirlun
Dešťovka a olomoucká vodovodní voda jsou dvě naprosto rozdílné věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 15:23 Muž mirlun [48] - Rostliny – já hnojím právě po výměně vody, pokud nemám problémy s řasou apd.
jako nejsem odborník, ale snad se dočteš více na:
pmdd.mrp-cz.com/…
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 15:19 Muž Lukša [18] – mirlun
No nevím, jestli výměna vody i v takovém rozsahu může mít za následek problémy co mám s Limnophila sessiliflora. A co je divné, je to že se to právě dělá jen na Limnophila sessiliflora.
Po výměně vody tak 2-3 dny nehnojím vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 15:14 Muž mirlun [48] - Rostliny – a tak to bych měnil jen asi 20% vody.
výměna vody-když je to tak často a tolik vody, myslím si(nejsem si jist), že to bude důsledek.
jsem v malé nádrži(10litrů) měnil přes polovinu vody za dešťovou a odešly mi rostlinky. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 15:09 Muž Lukša [18]
Hnojím pmdd obden v malých dávkách, jednotlivé složky hnojiv dávkuji samostatně a každý týden měním skoro celou polovinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 15:02 Ivulik1 – Re: pakozdy
Mozna spis prebytek. Zkus nehnojit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 15:00 Muž pakozdy [17] – Re: Lukša
zeby riasa riasovita ?
ale mozno len nedostatok niektoreho prvku . hnojis ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 14:46 Muž Lukša [18] – Limnophila sessiliflora-problém s listy
Fotka k příspěvku Ješte jedna fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 14:45 Muž Lukša [18] – Limnophila sessiliflora-problém s listy
Fotka k příspěvku Prosím o radu, co to může být? Je to jen na Limnophila sessiliflora, jak na starších rostlinkách tak i na těch novějších. Mám to v akárku Crystal Akva, podrobné informace o akvárku v profilu. Děkuji za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 18:51 Muž filipsi [1295] Re: DavidDizzer
Ja udelam prstem hluboky dulek, a supnu tam zaroven nekolik stonku, zahrnu. Ale dobry je Horacuv patent, par stonku do kousku molitanu strceneho do matky, drzi dole samy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 18:38 Muž DavidDizzer [26]
když jsme tak u těch rostlin, tak bych se zeptal, jak sázet limnophilu sessilifloru. Vždy když ji zasadím, tak tam ale v tom dně drží tak tak, že vždy vyplave... když ji tam chci zasadit pořídně, aby držela, vždy se mi zlomí její stonek... prosím jak na to? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 14:51 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: navik
Ne, opravdu chrání asimilační barviva. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 13:16 Muž navik [908] - Sumci
Sid napsal: ... za změnou barvy vrcholků rostlin je jejich snaha chránit asimilační centra před nadměrným ozářením.
Myslím si, že prioritně spíše chrání svou DNA proti ozáření, ale na samotném faktu, že se jedná o ochranné zastínění to nic nemění :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 13:07 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: .
Nenapínej, Bleku! :-D
Ta řasa, co trápí Merin, by mohla být sinice. Ale bez fotek a podrobnější charakteristiky...? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:59 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: chicko
Ještě doplním, že za změnou barvy vrcholků rostlin je jejich snaha chránit asimilační centra před nadměrným ozářením. Za tím účelem je "přistiňují" ochrannými barvivy, které mají červenavé zbarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:48 Muž chicko [124] – Re: agent007
Je to opravdu přiblížením ke světlu, ale nepálí jí nýbrž se takto krásně vybarví a skoro do červena. Mně to příjde velmi hezké. Pokud máte dostatečne prosvícené akva, tak vám taková poroste stále i více hluboko. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2008 12:48 Muž Horác [3942] – Re: Lukysek
Jde o zcela přirozené zčervenání vršku rostliny při přiblížení k hladině... Dočká se ho pouze ten, kdo má dostatek světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:38 Muž agent007 [47]
Mě to taky dělá, ale myslím si, že to je tím, že když vyroste do určité výšky skoro až k hladině, tak ji pálí zářivka, Konečky vždycky sestřihnu a zase roste, pěkně zelená. A tak to jde do kola, ale možná je to něčím jiným...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:25 Muž Lukysek [8]
Fotka k příspěvku zdravim prosim o radu na rostlince zažína nejak hnednout viz.foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 15:32 smajlik1 – Limnophila sessiliflora
potřebovala bych poradit s touto rostlinkou - některé vršky mi nějak blednou, vypadají světle žlutě až bíle a já netuším čím by to mohlo být... poradí někdo? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 16:34 Muž Yirka [9126] – Re: honya84
Železo neřeším, rostliny mi rostou a tudíž nemohu sloužit. Nicméně si pamatuji, že zde experti říkají že to, že nezměříš FE testy neznamená že ho tam nemáš. Osobně mám ke hnojení rostlin vrozenou nedůvěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 13:51 Muž hon [0] – Re: Yirka
Taky bych řekl že těch dusičnanů je kolem 30 mg/l, což je myslím tak akorát. Mám však ale obavy, že železo tam není vůbec žádné, měl bych zkusit aplikovat bioflor, který mám doma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 18:07 Muž Yirka [9126] – Re: honya84
Přes foto to tedy není ani zdaleka ideální, ale zcela určitě se NO3 pohybuje těsně kolem 30mg/l. Pro přesnější posouzení je třeba vzorky držet nad bílou plochou bez kontaktu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 17:22 Muž hon [0] – Fe
Fotka k příspěvku Železo bylo měřeno testem "Ferrin" také od Rataje. Výsledek je zajímavý a foto je taky přiloženo...
Pro doplnění pH 6,5 a GH kolem 10 st. Měřeno testy Dajana Test 3v1 (25 "měřících papírků").
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 17:20 Muž hon [0] – Testy
Fotka k příspěvku Tak jsem zde...i s výsledky NO3 a Fe testů, které jsem včera zakoupil.
Dusičnany (NO3) jsem měřil testem "Azotan" od Rataje. Výsledky jsou na přiloženém fotu, kde vlevo je vzorek z mého akvária a vpravo pak "standard NO3 50 mg/l" přiložený v balení testu. Nejsem si barvami 100% jistý, proto prosím o vaše názory, kolik těch dusičnanů tam v akváriu doopravdy je :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 16:45 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Ivulik1
Myslíte, že 7W DZ-zářivka je na Honzovo miniakva hodně? Mně to tak nepřipadá.
A jste si jistá, že má ta vaše kytka dostatek živin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 16:00 Ivulik1
Asi me ukamenujete, ale podle me by to mohlo byt naopak prebytkem svetla. Mam tuto rostlinku v akvu na balkone a slunicko ji opravdu nesveci. Na vrcholu je hodne vybledla, zluta az bila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 17:00 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: honya84
Jestli se rozhodnete hnojit či nikoli, je na vás. :-)
A když hnojit, tak jestli KNO3 + TC nebo nějakým komplexním hnojivem, také. Přestože jsem propagátorem "cíleného hnojení" jednotlivými složkami, v některých případech, (např. v tom vašem), bych se přikláněl ke komplexnímu řešení. Vypadá to, že voda, která vám teče z vodovodu, je na živiny chudá. Ale bez otestování je těžko odhadnutelné, jestli ji smíchání s dešťovou vodou o živiny obohatí nebo ještě ochudí. (A pokud obohatí, tak o které.)
Můžete samozřejmě využít Filipsiho nabídky na kalkulaci přihnojování KNO3 a "Fe".
A kdybyste se rozhodl pro komplexní řešení, Bioflor, který vám jako jednu z možností doporučil Fantasta, za komplexní nepovažuji - neobsahuje dusík, o který nám jde především, a taky fosfor, o který nám (alespoň zatím) nejde... :)(Donutili jste mě mrknout na složení! :-D )
Ještě než se do hnojení pustíte, bylo by dobré si přeci jen obsah dusíku změřit; jak už jsem vzpomněl, nevíte, co v dešťovce najdete... ;-)
A poslední myšlenka: měl byste si taky změřit alkalitu a tvrdost směsi, kterou ke krevetkám používáte. Příliš měkká voda s nízkou alkalitou nebude pro krevetky nejlepším prostředím. A vaše vodovodní voda smíchaná s dešťovou ve mně vzbuzuje jisté obavy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 15:26 Žena ustavprochore [567] – Re: Horác
samozřejmě souhlasím, psala jsem to doporučení za sebe. ;-) pro ty, co to s rostlinami, hnojením, apod. moc neumí (třeba já ano ), jsou ty "plevely" celkem fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 14:07 Muž filipsi [1295] – Re: honya84
Hledal jsem tam, ale asi zatracene spatne, uz to vidim
Nojo, to je uplne kojenecka voda, N+Fe urcite chybi. Koupil bych KNO3, smes mikroprvku (tenso ci cms? Snad tu zkratku nepletu), + jeste trochu zeleza zvlast, zacal velice opatrne Fe, a Kno3 tak, abych zvysil koncentraci no3 o 10mg/l. (pozdeji se kdyztak k tomu vratim, nebo napis vzkaz, spocitam ti, kolik kno3/l (jakeho roztoku kno3) je treba na tohle zvednuti.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7417x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6091-limnophila-sessiliflora-pestovani-sazeni-problem?od=151