Limnophila sessiliflora - pěstování
Dobré odpoledne, právě dělám údržbu akva a mám přebytky Limnophily sessiliflory. Je mi líto ji vyhodit, tak mě napadlo, jestli nevíte, jestli je jedovatá? Mám zakrslého králíčka, tak pokud by rostlinku mohl, raději bych ji dala jemu, než ji vyhodit. Nejdřív se ale radši ptám... Díky
Starší reakce
Ahoj,
má někdo zkušenost s pěstováním této rostliny ve studenější vodě, než je doporučována (konkrétně třeba při 18°C)? Roste pomaleji? Stagnuje nebo dokonce hyne?
Za reakce předem díky!
Starší reakce
Tak si sežen co nejdřív přiměřené světlo...Do té doby bych rostliny neřešil....
0 06.05.2009 21:06 martina – Re: prikpa
mně tam zatim svití malá zářivka a lampička
pokud jim nebudes svitit tak neporostou. na tvoje akva vychazi 3 zarivky 36W. kup si normalni treba warm vkite 2x + 1x cold white. nekupuj ty predrazeny znicakva-zarivky z akvaristiky
No jasně,ale co pak s řasami?
0 05.05.2009 20:35 suchysvatonovice – Re: CatKiller
Chemii na šneky?Nesmysl.Už to tu padlo,nepřekrmovat,při odkalování nebo čištění filtru něco padne a to pro regulaci stačí.Okružáků by se u mne pár(set?)našlo a vůbec mi nevadí.Rostliny rostou,že si občas připadám jako pěstírna,ryby prosperují tak to asi je v pohodě.Právě čistím akva a přes houšť rostlin se ke dnu nemůžu ani dostat.
0 05.05.2009 20:34 zeck – Re: prikpa
Stačí překrmovat
A nemá někdo návod ,abych ty šneky měl?Já je CHCI a jak na potvoru je NEMÁM....
PS: S návodem proti šnekům s Vámi bez jediné námitky souhlasím.
Po milion osmé : Stačí nepřekrmovat ...
0 05.05.2009 18:44 CatKiller – Re: martina
Na šneky je nějky prostředek od eSha ale nevím jak funguje. Možna by stálo za to si ho pořídit.
a máme důvod neprospívání Limnohpily...
jeste nemám zařízené osvetlení
To teda máš akvárko na prozatimním světle nebo bez něj úplně?Kdyby bez něj,tak se vůbec nedivím..........
0 04.05.2009 21:39 martina Starší reakce
To je taky pravda. Buď se znovu chytne a bude dobrá nebo poletí a bude.
Musíte se sám rozhodnout, jestli kvůli Limnophile rozhodíte něco, co začalo (konečně?) fungovat...
No jenomže v některých případech nemůže udělat změnu např. u osvětlení ubrat nemůžu, protože tam mám náročné rostlinky na světlo, hnojivo taky nemůžu ubrat teď tam jsou taky rostlinky náročné na dostatek živin. Ze začátku jsem zkoušel nehnojit nebo hnojivo hodně omezit a rostlinky rostly hrozně pomalu, špatně, měly hroznou barvu, prostě to bylo vidět že jim hnojivo chybí.
Po aplikaci hnojiva se to o dost zlepšilo, pak už začaly vypadat zase ajko rostlinky, které rostou a je všechno v pořadku. No teda až do teď. Ostatní rostlinky vypadají v pořádku, jen mě zlobí ta Limnophila sessiliflora.
CO2 odpojit taky nemůžu to by rostlinky odešly všechny a výměnu vody taky nemůžu omezit, protože se může stát, že některý se některý prvek může nahromadit a dojde ke stagnaci růstu (to mi bylo i doporučeno, že musím měnit větší část vody, pokud chci používat pmdd).
A toto je přesně ten správný postup, který se L. Sesi líbí, zkus to i u toho druhého akva a uvidíš, že to zabere, někdy méně je více !
Stejnak to nechápu, co mám Limnophila sessiliflora v jiném akvárku v tom (Porodnice 25 litrů), tak tam hnojím jednou za měsíc i to je moc, vodu měním každých 14 dní někdy i po delší době, nepoužívám CO2, osvětlení je 40W žárovka, která oproti zářice moc světla nedělá, tak Limnophila sessiliflora roste jako o život, má nádhernou barvu a stavbu taky, roste i v neosvětlených částech akvárka a nic ji nechybí.
Dešťovka a olomoucká vodovodní voda jsou dvě naprosto rozdílné věci.
No nevím, jestli výměna vody i v takovém rozsahu může mít za následek problémy co mám s Limnophila sessiliflora. A co je divné, je to že se to právě dělá jen na Limnophila sessiliflora.
Po výměně vody tak 2-3 dny nehnojím vůbec.
výměna vody-když je to tak často a tolik vody, myslím si(nejsem si jist), že to bude důsledek.
jsem v malé nádrži(10litrů) měnil přes polovinu vody za dešťovou a odešly mi rostlinky.
0 16.04.2009 15:02 Ivulik1 – Re: pakozdy
Mozna spis prebytek. Zkus nehnojit
zeby riasa riasovita ?
ale mozno len nedostatok niektoreho prvku . hnojis ?
Ješte jedna fotka.
Prosím o radu, co to může být? Je to jen na Limnophila sessiliflora, jak na starších rostlinkách tak i na těch novějších. Mám to v akárku Crystal Akva, podrobné informace o akvárku v profilu. Děkuji za pomoc.
Starší reakce
Ja udelam prstem hluboky dulek, a supnu tam zaroven nekolik stonku, zahrnu. Ale dobry je Horacuv patent, par stonku do kousku molitanu strceneho do matky, drzi dole samy.
když jsme tak u těch rostlin, tak bych se zeptal, jak sázet limnophilu sessilifloru. Vždy když ji zasadím, tak tam ale v tom dně drží tak tak, že vždy vyplave... když ji tam chci zasadit pořídně, aby držela, vždy se mi zlomí její stonek... prosím jak na to?
Starší reakce
Ne, opravdu chrání asimilační barviva.
Nenapínej, Bleku!
Ta řasa, co trápí Merin, by mohla být sinice. Ale bez fotek a podrobnější charakteristiky...?
Ještě doplním, že za změnou barvy vrcholků rostlin je jejich snaha chránit asimilační centra před nadměrným ozářením. Za tím účelem je "přistiňují" ochrannými barvivy, které mají červenavé zbarvení.
Je to opravdu přiblížením ke světlu, ale nepálí jí nýbrž se takto krásně vybarví a skoro do červena. Mně to příjde velmi hezké. Pokud máte dostatečne prosvícené akva, tak vám taková poroste stále i více hluboko.
Jde o zcela přirozené zčervenání vršku rostliny při přiblížení k hladině... Dočká se ho pouze ten, kdo má dostatek světla.
Mě to taky dělá, ale myslím si, že to je tím, že když vyroste do určité výšky skoro až k hladině, tak ji pálí zářivka, Konečky vždycky sestřihnu a zase roste, pěkně zelená. A tak to jde do kola, ale možná je to něčím jiným...
zdravim prosim o radu na rostlince zažína nejak hnednout viz.foto
Starší reakce
0 24.09.2008 15:32 smajlik1 – Limnophila sessiliflora
potřebovala bych poradit s touto rostlinkou - některé vršky mi nějak blednou, vypadají světle žlutě až bíle a já netuším čím by to mohlo být... poradí někdo?
Starší reakce
Železo neřeším, rostliny mi rostou a tudíž nemohu sloužit. Nicméně si pamatuji, že zde experti říkají že to, že nezměříš FE testy neznamená že ho tam nemáš. Osobně mám ke hnojení rostlin vrozenou nedůvěru.
Taky bych řekl že těch dusičnanů je kolem 30 mg/l, což je myslím tak akorát. Mám však ale obavy, že železo tam není vůbec žádné, měl bych zkusit aplikovat bioflor, který mám doma?
Přes foto to tedy není ani zdaleka ideální, ale zcela určitě se NO3 pohybuje těsně kolem 30mg/l. Pro přesnější posouzení je třeba vzorky držet nad bílou plochou bez kontaktu.
Železo bylo měřeno testem "Ferrin" také od Rataje. Výsledek je zajímavý a foto je taky přiloženo...
Pro doplnění pH 6,5 a GH kolem 10 st. Měřeno testy Dajana Test 3v1 (25 "měřících papírků").
Tak jsem zde...i s výsledky NO3 a Fe testů, které jsem včera zakoupil.
Dusičnany (NO3) jsem měřil testem "Azotan" od Rataje. Výsledky jsou na přiloženém fotu, kde vlevo je vzorek z mého akvária a vpravo pak "standard NO3 50 mg/l" přiložený v balení testu. Nejsem si barvami 100% jistý, proto prosím o vaše názory, kolik těch dusičnanů tam v akváriu doopravdy je
Myslíte, že 7W DZ-zářivka je na Honzovo miniakva hodně? Mně to tak nepřipadá.
A jste si jistá, že má ta vaše kytka dostatek živin?
0 16.08.2008 16:00 Ivulik1 Asi me ukamenujete, ale podle me by to mohlo byt naopak prebytkem svetla. Mam tuto rostlinku v akvu na balkone a slunicko ji opravdu nesveci. Na vrcholu je hodne vybledla, zluta az bila.
Jestli se rozhodnete hnojit či nikoli, je na vás.
A když hnojit, tak jestli KNO3 + TC nebo nějakým komplexním hnojivem, také. Přestože jsem propagátorem "cíleného hnojení" jednotlivými složkami, v některých případech, (např. v tom vašem), bych se přikláněl ke komplexnímu řešení. Vypadá to, že voda, která vám teče z vodovodu, je na živiny chudá. Ale bez otestování je těžko odhadnutelné, jestli ji smíchání s dešťovou vodou o živiny obohatí nebo ještě ochudí. (A pokud obohatí, tak o které.)
Můžete samozřejmě využít Filipsiho nabídky na kalkulaci přihnojování KNO3 a "Fe".
A kdybyste se rozhodl pro komplexní řešení, Bioflor, který vám jako jednu z možností doporučil Fantasta, za komplexní nepovažuji - neobsahuje dusík, o který nám jde především, a taky fosfor, o který nám (alespoň zatím) nejde...
(Donutili jste mě mrknout na složení!
)
Ještě než se do hnojení pustíte, bylo by dobré si přeci jen obsah dusíku změřit; jak už jsem vzpomněl, nevíte, co v dešťovce najdete...
A poslední myšlenka: měl byste si taky změřit alkalitu a tvrdost směsi, kterou ke krevetkám používáte. Příliš měkká voda s nízkou alkalitou nebude pro krevetky nejlepším prostředím. A vaše vodovodní voda smíchaná s dešťovou ve mně vzbuzuje jisté obavy.
samozřejmě souhlasím, psala jsem to doporučení za sebe.
pro ty, co to s rostlinami, hnojením, apod. moc neumí (třeba já
), jsou ty "plevely" celkem fajn.
Hledal jsem tam, ale asi zatracene spatne, uz to vidim
Nojo, to je uplne kojenecka voda, N+Fe urcite chybi. Koupil bych KNO3, smes mikroprvku (tenso ci cms? Snad tu zkratku nepletu), + jeste trochu zeleza zvlast, zacal velice opatrne Fe, a Kno3 tak, abych zvysil koncentraci no3 o 10mg/l. (pozdeji se kdyztak k tomu vratim, nebo napis vzkaz, spocitam ti, kolik kno3/l (jakeho roztoku kno3) je treba na tohle zvednuti.
Přidat reakci
1 ...... ...... [4] 5 6
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7442x