Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Limnophila sessiliflora - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Limnophila sessiliflora - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2017 08:59 Muž Jarry [1437] Re: Gyrphos
Zkus jí zapíchnout do substrátu trochu šikmo, jsou i horší rostliny na vyplavávání:-) I když také mám zkušenosti, kdy ryby (skaláry) vytahovaly rostliny ve velkém a dokonce mi přišlo, že to opravdu dělají pro zábavu, když jsem je u toho pozoroval:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2017 08:44 Žena drvi [2894] Re: Gyrphos
Zkus použít Horácomatky ;-) www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2017 08:21 Gyrphos – Vyplavání rostlinky
Zdravím, chtěl bych se zeptat. Mám čerstvě obnovené akvárium 112l. Protože nebyla jiná možnost, do akvária museli být hned vpuštěny 3 ryby - Mřenka nádherná a 2x Péřovec skvrnitý.
Problém : všechny rostliny v substrátu držím, ale Limnophila sessiliflora každou chvíli vyplave. Nejsem si jist, jestli to způsobuje mřenka nebo čím to, ale potřeboval bych nějaký tip, jak zajistit, aby neměla možnost jen tak vyplavat.
Předem děkuji :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 20:42 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zizi
Nic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 20:36 Zizi
A co s tím mam dělat ???? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2017 21:41 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zizi
Pokud zůstanou bílé je to většinou nedostatkem železa, ale ty je bílé nemáš jen světlé a to je světlem, při ještě silnějším může i červenat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 11:12 Honzulka12 Re: Zizi
Ja mam podobny problem. Jen ja mam vrsky hezke husty a tmave zeleny a belaji me od pulky dolu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 10:48 Zizi
Fotka k příspěvku Ahoj chci se zeptat co se děje kdyz ji zbelali vršky
Dekuju
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 23:45 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Morticia
Určitě to je světlem, už jen z fotky je vidět, že ho tam je vážný nedostatek a to jemnolistým rostlinám bude hodně vadit. Takhle to je tak pro želvu. S nějakou zářivkou nebo LED bych se nebál vyndat nějaký kámen a zkusit Hygrophilu polyspermu, nějakou Rotalu, Ludwigii, když budou prosperovat ty, tak i ta Limnophila by mohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 21:57 Maq Re: Morticia
Nedokážu z fotek odhadnout. Ale pokud se anubiasy a kryptokoryny drží, ty jsou k nedostatku světla tolerantnější... déle vzdorují zkáze, tak je to snad jen to světlo.
Jak jsem psal včera: nedostatek světla určitě, zkažená voda možná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 21:46 Žena Morticia [118] Re: Maq
Já čekám na obojí! :) A už mi tu někdo říkal, že by zredukovat šutrózu...já jsem si říkala,že bych vytáhla tu levou "jeskyňku" a místo ní dala kořen..? Reorganizaci se nebráním.
A je to teda jen tím málo světlem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 21:33 Maq Re: Morticia
Eh... výýýýdaje. Šutry jsou zadarmo, rostliny za peníze. :-(
Až budeš mít to světlo, mohla bys šutry... trochu přerovnat, a získat tak místo na větší počet rostlin.
Výměna vody palec krok správným směrem. Čekáme na světlo. Nebo na výplatu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 21:25 Žena Morticia [118]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Limnophila cca měsíc po výsadbě...zůstaly 2 neshnilé stonky, může být na vině i něco jiného než absence přisvětlení? Plánuju ho teď z výplaty pořídit. Ostatní kytky také nic moc,pěkná je Bacopa a Cryptocoryne. Byla mi doporučena výměna poloviny vody-dneska provedeno.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2016 12:54 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
Já si dělám vlastní krmení špenátový protlak + mořská štika 1:1 zamrazím a kostičku přidávám ke krmení. Sice jsem nijak zvlášť nepozoroval jestli to zrovna skaláři jedí ale nikdy jsem neviděl že by poškozovali rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2016 10:38 Muž Jarry [1437] Re: vaaclav
Jinak diky za tip na krmeni, rikal jsem si, ze jim asi neco chybi :) Zkousel jsem jim hodit do akvarka utrzenou sparenou hluchavku a ani se ji nedotkly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2016 10:37 Muž Jarry [1437] Re: vaaclav
No budu muset, mozna necham mensi trs, ale ted tam mam opravdu les sessiflory a uz to ani nevypada moc pekne. Teplotu delaj zarivky, ale ted uz je to lepsi, nez v lete, pohybuje se to nekde kolem 25-26 stupnu. V lete to bylo spis kolem 29.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2016 10:19 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
Přidej do krmení spirulinu a chlorellu. Jinak tyto stonkovky musíš vyřadit pod CO2 ti porostou příliš rychle. Proč máš tak vysokou teplotu.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2016 09:48 Muž Jarry [1437] Re: mrmakachi
Taky premyslim o zasadni redukci sessiflory, sice se mi moc libi, ale ta rychlost rustu je silena, u me dela kolem 5cm za den, takze ji take podeziram z nadmerny konzumace zivin, zacal jsem ted pridavat trojnasobek makroprvku, abych vecer vubec nameril nejakej obsah NO3. Chtel bych misto ni dat Pogostemon erectus, ale mam strach aby nedopadla jako Pogostemon helferi, ze ktery jsem mel radost, ze se krasne chytla, ale jakmile vyrostly submerzni listy, tak ji behem 2 dnu kompletne sezraly pravdepodobne skalary - uz je to 3 rostlina, kterou mi kompletne zlikvidovaly, mrchy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 19:51 R Muž ctibum [6923] Re: mrmakachi
Já si pěstoval růžkatec v "61" do "200". Byla ho tam fakt halda. Asi měsíc. Když jsem ho vyndal, celý "61" stálo za prd... Kytky divný, řasy všelijaký. Od tý doby, co tam není, se to postupně lepší. Nic neměřím, ale souvislost tu asi bude... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 19:21 Muž Horác [3942] Re: mrmakachi
Dá se říct, že tohle dělají všechny rychlerostoucí rostliny ... a Limnophila sessiliflora mezi ně určitě patří ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 19:11 Muž mrmakachi [15]
Když se mi rozrostla Lim. ses., po protrhání jsem sestřihl vršky-poslední internod. a zapíchal je do volného dna jako koberec. Během několika dní začaly ostatní rostliny chřadnout, Ceratopteris thalictroides to odskákal nejvíc, jen skomíral, Rot. rotund. apod. zakrnělé listy a vršky, nerostla třeba ani Egerie. Zkoušel jsem dohnojovat KNO3 i mikroprvky a nic. Jakmile jsem jí zase omezil, všechno se krásně rozjelo, polysperma a rohatec asi nejvíc. Podle mého dokáže ve větším množství sežrat všechny živiny a utlačovat ostatní, máte podobnou zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 14:44 Bacoun Re: Paul
Tak zkus nějakou méněnáročnou stonkovku.Např Rohatec jemnolistý nebo Ludwigii repens.Uvidíš,těch možností je více.Počkej třeba ti tady poradí někdo ze zkušenějších akvaristů-rostlinářů čím ji nahradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 13:40 Muž Paul [2] - AsieRe: Bacoun
Řasa se mi nedělá.. Sessilifloře se u mě prostě nedaří tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 20:49 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Paul
Jak je vidět tak moc neroste, měl jsi zkusit více rostlin. Není to zas až tak nenáročná rostlina. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2016 20:46 Bacoun Re: afc1886
Tak to mám podobnou zkušenost.Zejména,když jsem měl v AQ nízkou hladinu dusičnanů,tak byla taková chcíplá,tenký stonek.Nedařilo se jí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 20:37 R Muž afc1886 [14695] Re: Paul
Já jsem si u sebe všiml,že když mám moc plovoucích rostlin,tak bahnatka střádá,když plovouček uberu,tak se rozjede.Takže ji plovoučky berou moc živin.Vyřešení je na tobě.Ale počkej co ti poradí machři přes rostliny,já ti jenom řekl,co jsem vypozoroval u sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 20:35 Bacoun Re: Paul
Co ty dusičnany?Dělá s ti řasa?Možná i nedostačující a nebo naopak moc vysoká(pokud se dělá řasa)intenzita osvětlení?Možná se ještě tzv." nechytla".Možná i málo hnojiva?Já bych nesvítil 10 h,ale snížil bych dobu např.na 8 hodin.(spotřebuje CO2)a pak nemá z čeho brát.Těch faktorů co to může způsobovat je více. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 20:27 Muž Paul [2] - Asie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, chci se zeptat, co dělám špatně? Svitim 10 hodin denně, hnojím Profiplants Complete..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 15:03 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Paul
Já bych to tak černě neviděl, máš jen moc spotřebitelů (živiny) a žádný dodavatel. Častěji měň vodu nebo trochu musíš hnojit hlavně dusík a stopové prvky. Možná budeš muset změnit rostliny pokud ti tyhle neporostou.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 14:25 Bacoun Re: Paul
No ty vypadají hodně špatně.Zkus jestli se už nerozpadají.Když zkusíš jednu vytáhnout,jestli to vydrží stonek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 12:14 Muž Paul [2] - Asie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jenom se chci přesvědčit, že tyhle sessiliflory už nic nezachrání, protože jsou očividně shnilé.. je to tak? :-D rozzureny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 21:26 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Paul
Přesně takhle se mi taky chovala. Přidal jsem plovoučku a začala se ztrácet. Dusík nepřidávám. Poté co jsem zvedl denní dávku PMDD jede jako blázen a má krásné červené vrcholky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 15:05 Muž Paul [2] - AsieRe: romant
Dobrá, už jsem je zredukoval a dusík změřím.. Díky za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 14:59 R Muž romant [27987] Re: Paul
Potom bych jako možnou příčinu viděl jejich pimpařský schopnosti s vytahováním dusíku, takže bych změřil dusičnany, nepodceňoval schopnosti hodně přistínit hladinu a tyto redukoval, nebo-li držel v rozumné míře a když bude dusík hodně nízko, tak potom začít přidávat třeba formou KNO3(možno v drogérii, řeznických potřebáh zakoupit Sanytr).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 14:53 Muž Paul [2] - AsieRe: romant
Až moc dobře :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 14:46 R Muž romant [27987] Re: Paul
A ty plovoučky prosperují?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 14:00 Muž Paul [2] - Asie
Ahoj, mám problém s touhle rostlinou.. Začala jakoby ztrácet barvu, má moc jemné lístky a roste celkem pomalu..
Zhoršilo se to po tom, co jsem přidal plovoučky, ale myslím, že světla mají dost.. Co mám dělat? Zkusím koupit hnojivo.. Pomůže to?
Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 16:39 Mates38 Re: afc1886
afc1886 napsal: Jsou to kořeny.Některé stonkové rostliny je takto vypouštějí.

Super , děkuji moc :) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 16:30 R Muž afc1886 [14695] Re: Mates38
Jsou to kořeny.Některé stonkové rostliny je takto vypouštějí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 16:17 Mates38 – bahnatka
Fotka k příspěvku Ahoj, jsem začínající akvarista a nevím si rady :) mám bahnatku cca 14 dní a všiml jsem si že z kvítku něco směrem dolů roste. Nejsem si jistý zda to má bejt nějaký kořen nebo řasa, jelikož mám tuto kytku prvně :) jinak květina roste dobře :) prosím o radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 13:15 R Muž afc1886 [14695] Re: Paul
Už jsem ji viděl ve více akváriích volně plavat,ale vypouštěla samé kořínky.K tomu aby plavala po hladině je lepší rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 13:00 Muž Paul [2] - Asie – Pěstování bez zasazení
Může tato rostlina volně plavat na hladině bez toho, aniž by byla zasazena do dna?
Díky za pomoc:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 00:00 Muž Honza86 [3] Re: vaaclav
nemám testy :/ málo fosforu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 23:46 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honza86
Máš nějaké testy aby jsi třeba zjistil kolik máš NO3 když používáš jen bioflor což je asi jen draslík a železo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 22:10 Muž Honza86 [3] – Bahnatka
Prosím o radu, ztmavla a hrozně pelichá. Stačí když se v ní proženou pancéřníčci a už plavou kousky po akvárku. Je nějaká šance, že se z toho vzpamatuje?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 21:16 Peťuna – Rezaveni
Ahojky,mam taky problem s touhle rostlinkou,mame ji cca od ledna a zevzacatku rostla silene rychle,kamarad poradil zastipavani,ale posledni mesic zacina hnednout az reznout a uz neroste tak rychle.. Co s tim? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 21:40 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
Teraz sa to stalo aj mne - ešte donedávna mi za týždeň narástla asi o 20 cm, teda som ju musel pri každej údržbe vybrať (kvôli tomu som ju nemal ani zasadenú, ale len na matici) a dať naspäť len vršky. No a posledných pár týždňov proste nerastie. Hnojenie som nezmenil, ani svetlo, ale znížil som tvrdosť vody, i alkalitu, a teda i pH. Podľa opisu v tunajšom i inom atlase by jej to nemalo vadiť - vďaka zníženiu pH však začala rásť konkurenčná Cabomba furcata, ktorá mi zase predtým stagnovala. Ešte mi napadlo, či jej neuškodila vysoká teplota, ktorá v poslednej dobe u nás bola - ak by áno, teraz by opäť mala začať rásť, lebo sa ochladilo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2015 15:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Kdyz jsem zalozil akvarium, mohl jsem ji rozdavat, a kdyz se zabehlo, zacal jsem lepe hnojit, pridavat CO2, a mnoho rostlin krasne roste, ona si proste odesla. Jsou rostliny, ktere jdou kupodivu v hi-tech hure, nez v uplne obycejnych low-tech bez vetsi pece.

Edit: Ja bych k ni "tekuty uhlik" nelil, jenze ja bych ho nelil nikam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 12:42 Muž Tomiino [43]
Ahoj Lidi,myslite si ze by limnophile mohl vatid tekuty uhlik?drive jsem mnel akva nad 50mg/L NO3 hodne ryb,zadny tekuty CO2.Potreboval jsem NO3 dostat na nizsi hranici.Stahnul jsem do diky odendani zivorodek a nejake skalary ted mam NO3 cca 30mg/l...je mozne ze diky tomuto skoku limnophila neporoste??prve rosta jen ona poradne,ted rostou vsechny rostliny,az na limnophilu...diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 16:18 Rosta – Hnědně mi
Fotka k příspěvku Ahoj, když jsem se vrátil ze služební cesty, tak jsem zjistil, že mi začla Limnophila hnědnout. Lístky hnědé, trochu i stonek. Nevíte čím by to mohlo bejt způsobeno? Odhaduju podle reakcí na minulé otázky, že to bude nedostatek živin.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7417x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6091-limnophila-sessiliflora-pestovani-sazeni-problem?od=51