Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ampulárka argentinská - Pomacea bridgesi

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Ampulárka argentinská - Pomacea bridgesi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 15:43 Muž Horác [3942] Re: zaciatocnik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 15:37 Muž DonJuanKarlos [30] Re: zaciatocnik
Ne za pár minut umřou. Potřebují teplejší vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 15:02 R Muž Mrakoplash [1776] Re: zaciatocnik
umrela. smrdi to ne"PEKNE" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 14:58 Muž zaciatocnik [2]
ja som vcera jednu vwelku ampuarku vyhodil von bakonom lebo sa nehybala uz vyse 4dni a robil sa okolo nej neaky povlak a smrdelo to, ale strasne neviete cim to je?no bolo? A v lete ich mozem dat do jazierka?alebo popripade rieky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 14:04 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: lucass
Fotka k příspěvku Taky mám jednu "pidi" ampulárku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 12:13 Muž Horác [3942] Re: bucliik
"Trychtýř" vytvořený z nohy za účelem zachycení co největšího množství potravy a sifon (dýchací trubice) není jedno a totéž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 12:11 Žena bucliik [99] Re: lucass
já myslela že ten trychtýř je na dýchání, moje ho vysune a úplně to s ní hýbe-myslela jsem že dýchá-takhle plícema, nevím o tom, že by tama šlo nacpat žrádlo coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 11:03 lucass Re: DonJuanKarlos
Já nevím jak se tomu odborně říká, když se zavěsí u hladiny a z nohy udělá "trychtýř" do kterého chytá co plave po hladině. ;-) No ale přesně tak to je. Ampulárka udělá trychtýř a už mažu sypat. Manželka mi řekla, že jsem magor. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 10:59 Muž DonJuanKarlos [30] Re: lucass
:-D :-D jj jsou to žrouti (do trychtýře smich (vím že dělají takoví trychtýř)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 10:58 lucass Re: DonJuanKarlos
Já jim přímo do trychtýře před hubu sypu obrovský množství granulí JBL, různé larvy pro malawi i čerstvé maso a beze srandy říkám, že dvě ampulárky toho seřerou víc než celý zbytek akva. :-P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 10:54 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Horác
Zaleží opravdu hodně na podmínkách. První ampulárie jsem dostal od kámoše za měsíc ke mě přišel a valil oči na akvarko potlesk co to mám za obludy :-D ty moje už byly skoro dvakrát větší než jeho. Rychle rostou když se přikrmují masem(filé atd.), okurkou nebo jinou zeleninou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 09:20 Muž Horác [3942] Re: Yirka
Velikost 7cm bývá v literatuře označována jako maximální, "normální" = průměrná a ta bude menší, neboť ne každý (včetně mě) ji chová v optimálních podmínkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 08:59 Muž Yirka [9118] Re: lucass
6-7 cm je při dobrých životních podmínkách normální velikost dospělé ampularie - mám 3 ks necelý rok staré velikosti 5-6cm. Největší z potomků mají po 3 měsících bez speciální péče 0,5-1,5 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 22:16 lucass Re: Horác
pH kolem 8, CT 4, UT 5, plus mínus asi tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 22:04 Muž Horác [3942] Re: lucass
Smím se zeptat na pH, UT a CT?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 22:00 Muž Horác [3942] Re: bucliik
ani Horác nemá větší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 20:45 Žena bucliik [99] Re: lucass
fíha pořádnej macík, no mě nikdy tolik nevyrostly.možná Horác bude mít větší, myslím že se tomu věnoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 20:42 lucass Re: bucliik
Ulita má na délku asi 6 cm. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 20:36 Žena bucliik [99] Re: lucass
moje ampulky taky hajají jakoby napůj vylezlý, já si říkám že jsou v pohodě a nehlídají si dekl :) a jak teda ve výsledku veliká je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2008 20:34 lucass – megampulárie
Fotka k příspěvku Mám ve svém 300l akva žlutou ampulárii necelý rok. Koupil jsem ji jako malo píďu (cca 3 cm ulita). Udivuje mě co se z ní vyklubalo za "hovado". Dnes má ulita na délku víc než 2x tolik a obrovský objem. Osobně jsem tak velkou ampulárii nikde jinde neviděl. Je zajímavé, že se naučila přilézt k otvoru kudy sypu žrádlo do akva a tam čekat u hladiny s trychtýřem, co vytvoří z nohy. Vždycky jí tam nasypu velkou dávku a bez nadsázky, co tam nasypete, to sežere. Zároveň jí přidávám do jídla i kalcium, protože jí praskla ulita, ale za nedlouho se bez problému zacelila. Protože žije v akva s cichlidami, zpočátku lezla celá schovaná pod ulitou, dnes již suveréně špulí "tykadla" na všechny strany, až o jedno dokonce jednou přišla, když jí ho ukousl pestřenec, ale během měsíce jí dorostlo nové. Má někdo zkušenost s maximální velikostí ampulárie, délkou života a s nepochopitelným jednáním když ampulárka spí na dně a ani nezaleze do ulity? coze
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 23:28 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: redmaus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nemusíme se ve všem shodnout, že ne, Redmausi? :-) Takže okružáci jsou jedním z témat, kde se určitě nedohodneme. :-D
Jen na okraj - ubírat potravu neznamená vystavovat rybky strádání hladem! Naopak - netrápit je přežíráním, ze kterého profitují i okružáci.
...Vaše akvárium s okružáky jsem neviděl... Nikdy se vám nepodaří udržet okružáky na uzdě...
Přikládám fotku ze založení (7.10.2007), na které je okružák vidět. Nebyl jediný a kromě okružáků jsou v akva ještě levatky a piskořky.
A že se dají okružáci udržet na uzdě, je (doufám) vidět tady.
Nemám pocit, že by mi decimovali zeleň... ;-) :-)
BTW - tohle "zdecimování" je moje práce, ne okružáků!
Když chvíli nechám akviško svému osudu, vypadá nějak takto: :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 22:44 redmaus Re: Sid
Bohužel Pane Side Vaše akvárium s okružáky jsem neviděl a o zdecimovanou zeleň nemám zájem. Proto všehny vodní šneky tohoto tipu od okružáků až po marisu = "větší" okružák zavrhuji. Okružák se také neživí pouze řasami, v akváriu s jemnolistými roslinami udělá velkou spoušť. Nikdy se vám nepodaří udržet okružáky na uzdě.Vždy musíte volit kompromisy a ubírat potravu rybičkám, které pak ztrádají jen pro to , že se bojíte přemnožených okružáků.A zpět k tématu.Vždy jde o nejlepší vytvoření životních podmínek marisa se také nepřemnoží a dá se udržet na uzdě je to stejné jako u okružáků. Další náhodná podobnost. Není to náhoda............
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 21:42 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: redmaus
Okružáci nejsou narozdíl od marisy nekompromisní likvidátoři živé zeleně (zdravých rostlin). :) Živí se především řasami a organickým odpadem. (A když jim dopřejeme, tak zbytky krmiv po rybkách. Nejlepší cesta k jejich přemnožení... hmm )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 21:27 Žena Dinamit [68] Re: lucass
Jsem tu ulitu vzala v lese. Měla by to být CHKO. Samozřejmně bych to vyvařila. Jenom, jestli to budou vůbec žrát. A kolik dáváš za ty kalciový tablety?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 18:54 lucass Re: Dinamit
Ze zahrady bych do akva radši nic nestrkal, bůhví co v tom bude za svinstvo. Leda to pořádně převažit, ale na vápník jsou podle mě stejně nejlepší kalciový tablety, aspoň mě se osvědčili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 18:26 Žena Dinamit [68] Re: Kacisek
já bych to viděla spíš jako světle hnědou ampulárku. Si myslim, že to bude stejný jako ulidí. Když má černoch s bělochem dítě, tak je to směs obou...

Nemáte někdo zkušenosti s ulitou od obyčejnýho šneka zahradního? Jsem si teď jednu našla, abych přilepšila těm mým holkám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 17:38 Kacisek Re: lucass
Já osobně s tím zkušenost nemám, ale někdo to tu už rozebíral a psal že měl světlé i tmavé potomky, někdo tu dokonce psal o jakýsi tmavě modrý barvě, ale tomu bych moc něvěřila... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 12:32 lucass
Nevíte někdo jestli může mít žlutá ampulárka mladé s přírodní hnědou formou ampulárie? Mám totiž v akva jednu obrovskou žlutou (asi 6 cm) a jednu mladou hnědou, tak jestli by to mohli dát dohromady (samozřejmě pokud jsou odlišného pohlaví, což nevím) a co by z toho bylo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 12:15 Kacisek Re: lucass
Já se dneska neutrhu z práce tak že zítra... Už se těším až bude zase krásná. Včera dostala sice Boženka okurku tak doufám že se moc nepřejedla a bude zítra baštit tabletku... :-)

Ještě bych se chtěla zeptat jestli může mít asi 5cm šnek "mrňata" s 1cm velkým šnekem... Nebo musím počkat až doroste i ten druhý...???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 10:21 lucass Re: Yirka
Já jsem ty skořápky zkoušel taky, ampulárka na ně sice vlezla, ale skoro nic nesežrala. Zato těma tabletama se přežrala, až jsem nechápal. Za dva dny sežrala skoro sama celý dvě tablety, na jedný seděla asi 20 min než ji skoro celou sežrala. :-P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 08:24 Muž Yirka [9118] Re: lucass
já mám docela dobrou zklušenost s drcenými vaječnými skořápkami. Zbavit vnitřních nečistot, jemně nadrtit, podávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 23:22 lucass Re: isamik
Já postupoval s tou sádrou přesně podle Horáce a absolutně žádný účinek, naopak kalciové tablety se mi bezvadně osvědčili. U každého asi zabere trošku něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 19:40 Muž isamik [180] Re: Malapa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 19:28 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: lucass
Taky koupím ty tablety, snad to pomůže. Nevím čím to, že se jim tak moc rozpadají ulity, té největší teda skoro ne, ale i tak rozhodně nemají ideální vzhled, to souhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 17:40 lucass Re: Kacisek
Na škatulce je napsaný Calcii carbonici 0,5 tbl. A výrobce je mvm medicamenta. Když jsem hodil jednu do akva okamžitě se jakoby nafoukla a ampulárka k ní hned zamířila a žrala jí jak život, asi věděla co jí chybělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 17:33 Kacisek Re: lucass
Mohl bys mi prosím napsat přesný název těch tablet a výrobce?? Už jsem jednou nějaký zkoušela a vůbec to nepomohlo. Dík. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 17:27 lucass Re: Malapa
mat má recht. Mě se na vápník pro ampulárie výborně osvědčily kalciové tablety z lékárny za 60 Kč a do týdně byli ulity jako nové. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 13:29 mat Re: Malapa
Mám taky dva takové exempláře ne tak velké ale ještě vyrostou. Malapo a ty tvoje ampulárije měly docela špatné podmínky měly zařasenou ulitu a té druhé se rozpadala ulita z nedostatku vápníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 11:51 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Stanlea
Fotka k příspěvku Tady je ten drobeček na teploměru, takže je vidět, jak je "drobného" vzrůstu. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 18:24 akvaman Re: Malapa
ampulárie řekl bych do 7 cm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 14:32 Stanlea Re: Malapa
Fotka k příspěvku tak ta je super, jednou jsem ji měla taky tak velkou domek měl průměr5,5cm asi ne tak velký jak tvůj ale pak jsem si koupila mřenky nádherné proti malým okružákum a oni nedaly pokoj ani ampulárce a jednou v noci mi ji z domku vycucly rozzureny Teď mám dvě asi měsíc a příjde mi že každý týden ji naroste budka skoro o 1cm coze ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 13:12 Muž Malapa [494] - Afrika – Maximální velikost "ampulárie"
Fotka k příspěvku Jakou největší "ampularii" jste viděli, případně máte doma v akváriu? Jedna má nějak zapoměla přestat růst. V současné době když leze po skle, tak noha je dlouhá 6 cm, šířka vchodu do ulity je 4 cm a stále roste.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 10:44 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Paul Ramon
Zvlastni me se nikdy nic nezakalilo :).To spareni je dobrej napad okurka by mela zmeknout.Testnu to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 09:41 Muž Paul Ramon [17] Re: bucliik
Určitě by pomohlo jí trochu spařit a pak dát. Ale jelikož ampulárii nevlastním a okurku dávám jen krunýřovcům(a ti se na ní vrhnou hned), tak toto neřeším... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 09:38 Žena bucliik [99] Re: Paul Ramon
mě se voda nezakalila-je pravda že to udělají když je tam dýl-co takhle ji přednamočit jinde a pak ji tam dát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 09:33 Muž Paul Ramon [17] Re: Dahak
Za 2-3 dny bude v akvárku slušnej zákal... ;-) Já tuhle na okurku zapomněl a druhej den už to bylo vidět :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 08:57 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: bucliik
Je pravda ze kdyz mas v akva trosku vetsi pohyb vody tak se tableta rozprskne po celym akva.Na druhou stranu pristihl jsem i tercovce jak to zrali :).Na okurku vlezou ampularky az kdyz je ve vode tak 2-3 dny kdyz zmekne pak ji celou obalej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 07:51 Žena bucliik [99] Re: niky1159
ahojík, do té sklenice bych ji moc nedávala- udělá hodně bordýlku a potřebuje hodně vody. jukni ke mě na fotky-plácni tam okurku, a polož je k ní, uvidí že jim to dojde-já ty moje musela setřepat aby se najedli i ancíci.
tabletku si vyber takovou aby nekalila vodu, mě se moc nelíbí od dajany-je toho plný akva, já mám tetru, ale jdou po ní i rybky, ampulárie to většinou nestihnou, ale okurka je jejich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 21:21 suchysvatonovice Re: niky1159
Mám také dvě ampule v akva,nikdy jsem tam nedal žvanec speciálně pro ně a z rostlin chodí ochutnávat jen růžkatec a u toho mi to je jedno,protože i kdyby pukly tak mu nemůžou stačit v růstu.Okružáka mám v akva jednoho celého,má už minimálně 1 cm a vždycky ho s obavami hledám jestli je ještě naživu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 20:56 niky1159 Re: akulaaa
Děkuji za rady. Okurku ještě dnes zkusím a také tabletky koupím.

Chtěla bych se ještě zeptat, jestli ampulárie mohu mít ve tří-litrové sklenici od okurek. Např. týden, než se mi v akváriu vzpamatují rostliny.
Dnes ráno jsem šnečky vyndala do té sklenice a rostlinky se během dne dost vzpamatovaly.

Mám jim každý den všechnu vodu v té 3-litrové sklenici měnit vodou z vodovodu? Ptám se proto, že jak jsem je dala dnes do té tří litrové sklenice, tak už teď večer je voda dost zakalená. Mám jim na dno dát nějaké kamínky? Předem děkuji za rady.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 10951x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5800-ampularie-australis-?od=551