Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ampulárka argentinská - Pomacea bridgesi

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Ampulárka argentinská - Pomacea bridgesi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 12:44 Muž Yirka [9123] Re: jan
Pokud ji něčím nevyšťourneš tak se s ní rozluč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 11:56 Muž jan [132] - Živorodky – útěk ampulárie
Utekla mi ampulárie a asi je za skříní kam se nejde dostat nevíte jak dlouho tam může vydržet a jak jí nalákat zpátky. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 18:21 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: weweruška
Ty hodně kazí vodu, měly by mít větší nádrž a nebo často měnit vodu. Máš je samotné? Žerou skoro všecko, můžeš jim tam dát plátek okurky, mrkve, salát, nebo kousek syrové ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 15:43 weweruška – šneci..
Koupila jsem si vodní šneky (asi měchýřovky) a potřebovala bych poradit=). Nevim co jedí a co jim mám dát do misky s vodou pls pomocte mi. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 19:51 Žena Miluška [9]
Minulý týden jsem přišla z práce a po chvíli koukám, co se to válí u okna. A ona to ampulárie z akvárka. Musela urazit asi 5m cesty. Byla zavíčkovaná, tak jsem jí hodila do vody a během pár minut vylezla z ulity. Teď po pár dnech pořád žije a zatím se drží v akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 12:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sewer
V první řadě je jasné, že jedna žere a sežrané zpracovává lépe než ta druhá. Pak je nutné připustit, že i dva stejně žerousí a staří lidé (i jiní živočichové) nutně nemusí být stejně velcí... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 18:56 Muž Sewer [99] – Velikostní rozdíly
Fotka k příspěvku Tyto 2 Ampulárie na fotce jsou stejně staré, vysvětlí mi někdo, proč je v jejich velikosti takový rozdíl? :-)

Něco o nich:
Ve 30ti litrovém akváriu žijí ampulárie z jedné snůšky, zpočátku jsem je krmil špenátem, po nějakém čase jsem ho začal střídat tabletkami (JBL a DAJANA) a teď už jen tabletami. Od narození občas dostávají kalciové tablety aby měli dostatek vápníku na tvorbu ulit. Protože se na krmení vždycky sesypou jak supi, dostávají na několik míst najednou, aby se na všechny dostalo. Jsou to kříženci hnědé a žluté ampulárie. V akváriu jich je odhadem 30 až 50 (fakt se to hodně blbě odhaduje :-D ) Nikdy nebyli ve společnosti jiných živočichů. Největší můžou mít ulitu tak 1.5 cm, nejmenší tak 0.5 cm.

A nakonec - kdyby někdo chtěl, rádi věnujeme nebo vyměníme třeba za přebytky rostlinek ;-)
(za odvoz / za poštovné) ...neberte to prosím jako inzerát, nesnažím se jich tady zbavit.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 08:35 Muž NASREDDIN [1383] Re: nila
Upřímně řečeno nechápu, jak si někdo může pořídit šneka či rybku v domnění, že za něj budou provádět údržbu akvária. (Piskořky výtečně kypří dno, okružáci, ampulárie požírají řasy a zbytky potravy)

Je logické, že když např. Ampulárie čistí akvárium od řas či odumírajích listů, musí také vyměšovat, tudíž produkuje odpad. Ostatně ten produkuje každý tvor.
Pokud chcete v akváriu ryby či šneky neprodukující odpad, zkuste zakoupit umělé ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 08:01 nila – ampulárie
Moc nevím, co na nich vidíte. Někdo mi řekl, že šneci čistí akvárium. Donesla jsem si tedy z obchodu k bettám 2 zlaté ampulárky. Nijak je nekrmím, rostou jako blázen, (žerou rybám i nitěnky) ale hlavně hooodně se-ou. Co s tím? Mám je tam, aby čistily, a ne tvořily další bor-el. Někdo mi doporučil okružáky a někdo piskořky. Jaký je mezi nimi rozdíl? Po Brně se ráda ampulárek zbavím, a ještě lépe vyměním za něco, co je užitečné a tolik netrousí. Také se chci zeptat na ancistruse, event. pancéřníčky. Ti dělají co? a potřebují vzduchování? U bet totiž žádné nemám. Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 15:47 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Semtex
O té jedlosti nic nevím, ale posuzovat podle toho, že je žerou helenky, bych si netroufl. V přírodě veverky taky žerou třeba muchomůrky, které bych zrovna nemusel. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 15:21 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Pepan
Ampularky určitě jedlé jsou, nezkoušel jsem, ale určitě jsou. Je možné že i jen jednou smich
Pokud je loví C. Helenky, tak poživatelné budou. Alespoň pro ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 13:31 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Vojtechh
A není to škoda? Nebylo by lepší je věnovat nějakým začínajícím akvaristům a nasbírat si hlemýždě zahradní? Je taky otázka, zda jsou poživatelní. Kupř. Achatiny z Vietnamu prý nejsoou vůbec k jídlu a přitom je to hodně velký plž, takže vysloveně vybízí ke kulinářským úvahám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 13:26 Muž Yirka [9123] Re: Vojtechh
Pokud jsi to myslel vážně ;-) , tak jsi asi na špatném webu. Měl bys spíš jít na nějaký kuchařský.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 12:05 Vojtechh
Dají se ampulárky jíst? Nějak se mi přemnožily.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 21:00 Muž Sewer [99] Re: Pepan
Pepan: Ona totiž ta potvora vylezla nad krycí sklo ovtorem pro krmení a udělala snůšku vlastně nad akváriem, do vnitřku krytu. Líhnoucí se šneci by tedy nejdřív spadli na hranu skla a pak by teprve mohli lézt do vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 20:49 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Sewer
Je nutné tu snůšku přemisťovat? Čím méně manipulace s vajíčky, tím lépe pro malé ampulárky. Může dojít k poškození a úhynu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 20:41 Muž Yirka [9123] Re: Sewer
Při dobrých podmínkách mi rostly cca 0,5cm za měsíc.
Odříznour žiletkou je OK, padání do vody je potřebné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 18:41 Muž Sewer [99] – růst a přemístění snůšky
Zajímalo by mě, jak rychle malé ampulárky asi rostou. Krmím je špenátem a tabletkami od JBL (jako jejich rodiče). Zajímá mě, za jak dlouho asi budou mít řekněme 1cm ulitu...

A pak mě zajímá přemístění snůšky (jó, už tam máme další :-D ). Jestli jí můžu např. odříznout žiletkou. A pak, jestli musí být umístěná tak, aby malí šnečci přímo padali do vody, nebo si kousek dolezou.

Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 18:16 Muž Sewer [99] Re: Pepan
Hmm... tak sem to udělal. :-O
Dal jsem tam dvě čtvrtky jedný tabletky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 18:15 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Sewer
Ten vápník by měl ve vodě zůstat. Zkuste tu křídu nebo sepii. Je to odzkoušeno, tak netřeba experimentovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:04 Muž Sewer [99] – vápník - kalciové tablety
Mám tady kalciové tabletky z lékárny, které jsem kupoval když se nám stala nehoda a velké ampulárii praskla ulita (už je v pořádku) můžu jí tam dát? (třeba jen půlku...)
Hned se rozpadne na prášek a dost kalí vodu, ale klidně budu denně měnit vodu ano

Jmenuje se to CALCII CARBONICI 0,5 TBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 12:06 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Sewer
já mám teď po dlouhé době ampularky od gogla, a za asi 14 dní je většina 3x tak vězší než když dorazili. Ty největší měli sotva 1cm a teď mají ke 3cm...
....... určitě vás zajíma co žerou, tak žerou výhradně okřehek.... nic jinýho nevidím že by křoupali....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 10:21 Majda
Řasokouli určitě nechají napokoji,Cabombu nevím,nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 07:13 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Sewer
Jo, jsou to čuníci. A taky se připravte na to, že budete mít možná problém s odbytem. Dneska je přehršle různých druhů plžů, tak ty obyčejné ampulárky nikdo nechce. Já je dávám zadarmiko svému kamarádovi do zveráče. Vyhodit je nechci a obíhat akvaristiky po celé Ostravě se mi nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 07:05 Muž Sewer [99] Re: Pepan
Mockrát ti děkuju za rady :-)
Hned jak vstannu, tak to odkalím ... teď sou na tom ještě nalezlý a baštěj. Křídu seženu ;-)
A všiml sem si, že to sou pěkný čuňátka :) , taky sem si hned včera koupil stříkačku na výrobu malýho odkalovače.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 06:54 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Sewer
Zkuste ho dávat tolik, aby ho sežrali do druhého dne. Mohl by se začít kazit a ampulárky by mohly uhynout. Raději nespotřebovaný vytáhnout, než přijít o mladé. Plži jsou na různé hniloby trochu choulostivěhší. A nezapomeňte na tu křídu nebo sépii. Při nedostatku vápníku se jim deformují ulity a na ampulárku s deformovanou ulitou není hezký pohled. Jo a jinak se připravte na to, že budete muset pořád odkalovat. Oni sice rostou jako z vody, ale dělají pěkný bor... no, nepořádek. Mějte se hezky a ať se Vám daří. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 06:44 Muž Sewer [99] Re: Pepan
Tak včera sem miminka přesunul do normálně zařízeného 12ti litrového akvárka s černým pískem, rostlinkami a filtrací. Na tu sklenici sem se prostě nemohl dívat. Pak sem vyrazil na nákup a koupil jim špenát. Opravdu si na něm šmakují, proto se chci ještě na něco zeptat.
Dal jsem jim ho tam včera navečer a šel sem do práce. Teď jsem se vrátil a pochopitelně ho tam dost zbylo. Proto se chci zeptat, jak dlouho ho tam mám nechávat (nebo hned druhý den odsát?) a jak často je jím mám krmit (denně? :-) ).

Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 16:47 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Sewer
Neuvědomil jsem si, že jsou prázdniny, navíc podpora kouření u nezletilců je trestná, stejně jako požívání alkoholu. To, že dětičky hulí i chlastají, je věc druhá, ale ony jsou beztrestné, odse...skáče to dospělý doprovod. Takže fakt ta sépiovka. Ať se daří. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 09:14 Muž Yirka [9123] Re: Sewer
Křídu nahradíš sepiovou kostí, vzduchovat netřeba, vodu měnit dle stupně znečištění jako u rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 09:03 Muž Sewer [99] Re: Pepan
Kde seberu křídu? :-D Půjdu před školu a řeknu ňákýmu školákovi ať mi tam za cigáro jednu šlohne smich
Ok, špenák koupíme ... rozmražený doufám neplave ...?

Je potřeba vzduchovat? Zatím nevzduchujeme... A jak často měnit vodu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2010 08:35 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Sewer
Jedna snůška je v pohodě. Já jich měl jednou v dvoustovce asi 15. Jo a kupte si mražený špenát. Můžou se po něm utloct a vyjde to levněji než je krmit krmením pro rybičky. A hoďte jim tam kus školní křídy, aby měli vápník na tvorbu ulit. No a čištění té sklenice je jendoduché. Zamíchám vodu, sleju špinavou a doliju čistou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 08:10 Muž Sewer [99] Re: provokater
Co se kytiček týče, tak tam maj trhutku, růžkatec a ještě jednu drobnolistou rostlinku, co si teď nemůžu vzpomenout na jméno ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 07:30 provokater Re: Sewer
Všechno měkké, zelené, není třeba rozlišovat druh poživatiny:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 07:23 Muž Sewer [99] Re: provakater
Sme to nakonec udělali, jak píše pepan... šlo to raz dva ano
Teď sjou ve velké sklenici i s rostlinkami. Počkáme až poporostou a půjdou do akvárka.

Jaká velikost je pro ně už bezpečná, kdy jí dosáhnou a čím je do té doby máme nejlépe krmit? Dospělé u nás dostávají tabletky od JBL a občas okurku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 06:12 provokater Re: Pepan
Než holuby, stačí na to sítko číslo 6 na cezení nalovené potravy....:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 21:55 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Sewer
Pokud je odkaluji, tak je výhodou, že jsou těžší než detrit, takže zamíchám vodu v kbelíku a pak opatrně odlévám. Pak doleji čistou vodu zamíchám, odlévám a když to udělám několikrát po sobě, na dně mi zůstanou ampulárie a detrit je pryč. Hrát si na Popelku jako Vaše přítelkyně, to mě nikdy nenapadlo. A ani holubi ty ampulárky nechtějí. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 21:28 Muž Sewer [99] Re: Pepan
Odlovil jsem rukou, co se dalo, zbytek sme odsáli ... přítelkyně je právě vybírá z kýble :)
Je jich spousta :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 21:13 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Sewer
Nelovit hned, počkat až budou větší. A nebo se dají vytáhnout z akvárka při odkalování. Pak ale musíte dávat pozor, abyste separovali plže od detritu. Je to trochu pracnější, ale je to nejefektivnější způsob odlovení prťatých ampulárek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 20:34 Muž Sewer [99]
Fotka k příspěvku Tak se nepodařilo je odchytit...vylíhli se moc brzo :). Máme jich tam mraky... Jsou zapadaný mezi kamínkama podle skla. Měli by jsme je přelovit? Chováme s nima čichavce, ramirezky a ancistruse. Chceme jich mít co nejvíc. Bojím se, abych jim třeba nepoškodil ulity, když bych je lovil mezi kamínky...

Díky za rady ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 10:49 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Radeq
Dával jsem mražený špenát. ale ten bor... tam bude stejně. Hlavně pokud je jich hodně. Je třeba více odkalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 10:23 Radeq
Ahoj prosim vas nevite čím mám krmit asi 3mm ampularie na okurek nejdou zatim jim dávam tablety pro sumce ale dělaji strasnej bordel tak nevim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 09:34 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Sewer
Mi to hrozí taky. U bichirků (Erpetoichthys calabaricus) mám citronové ampulárky a už tam mají třetí snůšku. Tak čekám, kdy budou lekníny samá díra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 09:05 Muž Sewer [99] Re: Pepan
Zkusíme je odchytit během líhnutí a přemístit je do samostatné nádržky...
Díky za radu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 00:23 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Sewer
Jestli v tom akvárku máte nějaké křehčí rostliny, mohl by být problém, že Vám je šnečí omladina bude konzumovat. Kolegovi takhle zlikvidovali porost mladých barclayí, takže nakonec ampulárky likvidoval nějak chemicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 23:59 Muž Sewer [99] Re: Lukasson
Aha, takže jen neoplodněná a ne plesnivá :-) ... takže se nemusíme bát, že by se ostatním něco stalo.
No my chceme, aby nám jich přežilo co nejvíce... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 22:29 Muž Lukasson [40] Re: Sewer
Vajíčka na pravé straně opravdu nejsou oplodněna, ale nezoufej, budeš jich mít tolik, že nebudeš vědět co něma a další snůšky budeš vyhazovat. TeĎ je nech tam kde jsou, ryby by s něma neměli nic udělat, max budou mít pestřejší jídelníček ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 19:46 Muž Sewer [99] – Přemístění vajíček
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dneska sem si všimnul, že nám ampulárie nakladla vajíčka :-) . V akváriu máme 4 ramirezky, 5 čichavců a 2 ancistruse. Prý by je mohli žrát, tak bych je raději přesmístil. Máme tu k dispozici malou elementku, tak mě napadlo, že bych je odříznul od skla, na kousek polystyrenu bych položil mokrou vatu tak, aby šla do vody a nechal bych to i s vajíčkama plavat na vodě.

Můžu to tak udělat? Nebo má někdo jiný nápad?

Mnohokrát děkuji :-)


...podle fotky to vypadá, že na pravé straně jsou buď plesnivé nebo prázdné.

Pokusil jsem se o co nejdetailnější fotku. Posoudí někdo, zda jsou vajíčka na pravé straně plesnivá nebo jen "nepovedená" ?
Určitě se ještě nelíhnou, v pátek tam ještě určitě nebyla (dělali jsme údržbu). Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 15:49 Muž vlacek [402] Re: teebee
Dobre jsi udelal :-) Je to vyborny cistic, jen ja s nimi mam tu spatnou zkusenost, ze jejich umrtnost je dost vysoka. Mam jednu velkou (pres 2cm v prumeru) a ta je v pohode, ale tri jine mensi mi ve stejnych podminkach celkem rychle zemrely. Vypada to, ze ty mensi si hure zvykaji. A neni to jen moje zkusenost. Tak drzim te tvoji palce!
Jedna perlicka: Velka neritka se mi jednou ztratila, 14dni jsem ji nemohl najit, pak jsem ji nasel za stolem. Nesmrdela, tak jsem ji dal zpet do akvarka a ona se v pohode rozlezla a je v pohode :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 15:37 Muž teebee [0] Re: vlacek
no problem vyrieseny...ampularky som vymenil za jednu neritinu..ta by nemala byt az take prasaatko...a tjez sa nemusim obavat o rastlinky...
len dufam ze neritine nebude zneprijemnovat zivot mrenka trpaslicia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 13:38 Muž vlacek [402] Re: karelpavel
Jak dlouho vydrzi ampularka bez dychani pokud lezi na dne? Radeji bych k ni privonel drive nez po tydnu :-)

Pravda pravda, je to pekne prasatko, jak co se tyka produktu na vstupu tak i na vystupu :-), zvlaste kdyz to neni Pomacea bridgesi, ale ta ji velmi podobna, co sezere na co prijde. Anubiasy vsak jako prvni :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 10951x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5800-ampularie-australis-?od=301