Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ampulárka argentinská - Pomacea bridgesi

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Ampulárka argentinská - Pomacea bridgesi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 19:21 Zdeňka – Pomozte už nevím co...bych
S kamarádkou jsme dostali ampulárie ona 7 já 6.Neměli jsme je kam dát a tak jsme je dali prozatím do 4 litrových lahví,máme stejně staré děti a lezení šnečků v lahvi po skle děcka náramě baví pozorovat.Vzali jsme lahve a udělali vše stejně.Proprali štěrk a písek všechny kameny i mušle,a koupili stejné rostlinky které jsme si posléze rozdělili napůl.Kamarádka mi dala nějaké kameny z moře,které i ona sama použila jako dekoraci pro šnečky.A teď k problému!Už je máme 5-tý den,a kdykoliv přijdu k ní na návštěvu,její šněčci jsou krásně aktivní...papají prozkoumávají okolí a dokonce už nakladli několik málo malích snečků.Ale mě se sněčci zdržují neustále na hladině,kde mají naprosto minimální pohyb.Už jsem i 2X vyměnila vodu,protože jsem se dočetla,že když se zdržují pořád nahoře,může se jednat o špatnou vodu.Ale pořád je to stejné.Připomínám že bydlíme od sebe 5 vchodů,takže si myslím že snad voda je stejné kvality.Pomozte mi někdo poraďte co je špatně,už si nevím rady a na netu se člověk pomalu nic nedočte,nebo poraťe nějaké vebové stránky,kde se dotču a dozvím více,než mi umřou sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 17:35 Muž Jack [7]
Zdravím. Před třemi dny mi ampulárka do krytu snesla malý trs vajíček. Na Horácově akváriu jsme se dočetl že je mám provlíknout provázkem, opatrně žiletkou odříznout a zavěsit nad nějakou malou nádržku (mám odchovnu 1.5 l) ale co dál sněma? Mám jim nějak přitápět? Prosím poraďte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 00:14 Žena sivon [1694] - PlžiRe: romant
Taková bahnatka je také moc dobrá svačinka. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 18:09 R Muž romant [27987] Re: deCORF.OBRAEN
Jo, jo ampulárky dovedou bejt rostlinopasky, jemolistý kytky, ty jim chutnají nejvíce. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 18:06 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Scolo
mne sa v minulosti ampulárie s veľkou chutou pustili do rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_difformis a nepomohlo ani pridávanie 3 kusov uhoriek denne :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 09:27 Muž Scolo [6]
Já si nemůžu Ampulky vynachválit...od tý doby co vyrostly SAE se moc řas nevšímaj a už to nevypadalo moc dobře, krevetky mít nemůžu a tak sem pořídil 2 kousky a za týden už bylo téměř po černozelené řase. Samotnýho mě to překvapilo. Zezačátku je rybky oždibovaly, ale teď se jich už nevšímaj. Ampulky rostou a rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 23:14 R Muž romant [27987] Re: Jack
Na vejlet jedině s ulitou. Ta sinice je toxická, takže když se toho přecpou moc, tak by to s nima nemuselo dobře dopadnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 23:11 Muž Jack [7]
Ahoj, taky jsme si dneska dva větší kousky přinesl. Když jsme viděl jak to roztáhlo ty choboty tak se mi to nejprve zhnusilo :-D ale když jsme viděl že likvidují sinici tak se mi začali líbit. Jenom dotaz- předpokládám že ampulárie se neprotáhne otvorem menším než jejich ulita je to tak? A můžou opusit ulitu a vydat se na výlet bez ní? Docela se bojím úniku a právě proto se ptám. Mám z akva dvě díry velké 3X1 cm tak snad z tama nevylezou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 12:50 JuraS
Dotaz. Před rokem jsem změnil pojetí akva. Akva dnes je prázdné, bez kytek, bez štěrku. Dekoraci tvoří jen několik kořenů. Akva je především pro terčovce a šulcáky..oběma se daří. vodu nijak neřeším. Prodal jsem ph controller, bomby na co2..do filtru jsem dal deci vylouhovaných granulí rašeliny od sery a jediné co můžu teď měřit je teplota...+- autobus udržovaná na 28 C....jenže pod kořeny se mi usazují zbytky potravy co se tam dostanou proudem vody a dno i kořeny mi porůstá řasa..vypadá to efektně..chtěl jsem ale přidat regulátora potravy a hodil jsem do akva 3 větší ampulárky...ty se za 24 hodin ani nehnuly..pokus ano pak když se k nim přitočil nějakej disk a chtěl zjistit zda nejsou k snědku...po 24h jsem je vytáhl a hodil do akva k prcků a do shoustacího akva..u prcků se téměř okamžitě vytáhli a začali šmejdit...tam mám tak trochu rašeliny ale ne tolik..pár kuliček..v shoustacím jsme použil aquahum a taky pár granulí...tam zatím nevylezl..je možné, že jim vadí příliš kyselá voda ? ulita jim zatím nešumí...aspoň to není vidět...z přírody by měli být zvyklé na hnijící dřevo ve vodě...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 13:19 Žena sivon [1694] - PlžiRe: LiborSprysl
Myslím, že marisu by si s klasickou ampulárkou nespletl, spíše by se mohl někdo chlubit, jakého má krásného a velkého okružáka - než by mu vyplela zahrádku :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 17:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: sivon
Jestli do toho chcete ještě trochu zmatku, pak je ještě ampulárka okružákovitá, která je také takovým vodním králíkem...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2011 16:45 Žena sivon [1694] - PlžiRe: honzaprouza77
Ta druhá, co je jí velmi podobná a žere kytky, se jmenuje Pomacea canaliculata a myslím, že bys to na rostlinkách brzy poznal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 15:23 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: honzaprouza77
rek bych ze zadny. Slova amplarka a australak se vetsinou pouzivaji pro mechyrovku vychodni(Ampullaria australis ci synonymum Pomacea bridgesi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 14:59 Muž honzaprouza77 [18]
jaký je rozdíl, mezi ampulárkou a měchýřovkou východní? nemůžu poznat, co mám doma(rostliny jsou ZAT9M neokousané:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 14:11 Muž honzaprouza77 [18] Re: LiborSprysl
Táta ji měl u vrubozubců, jako dočasné krmení. vyžrali ji jako jogurt:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 11:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: honzaprouza77
Je to přirozené, dovedou ji i vyžrat...Nepomůže prakticky nic, živorodky mají apetit ve stavu trvalém...a když mají chuť, tak si ďobnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 10:48 Muž honzaprouza77 [18] – útoky na mou ampulárii
Prosím poraďte je v pořádku, že mi paví očka a mečovky útočí na ampulárku? Nemyslím ulitu, normálně ji štípou do oka a těla. Bojím se, že ji za chvíli okoušou.

Kdybych jich měl víc, pomohlo by to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 19:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: balljirdos
Pokud nejde o mechanické poškození, jde nejspíš o odvápňování ulity...měkká a kyselá voda ampuláriím nesvědčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 18:43 Muž btnk [5] Re: balljirdos
Možná tím jak šnek roste i s ulitou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 11:02 balljirdos – Prasklá ulita
V akváriu jsem asi před 3 měsíci objevil ampulárii s malinkou prasklinkou na ulitě, od té doby se prasklina stále zvětšuje. Neví někdo čím by to mohlo být?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 23:36 Fugee Re: maalamut
Jsou to vajíčka ampulárií, lepí je na kryt akvárií.
Nalij vodu do skleničky, dej do vzduchu na ni třecí rošt, a ty vajíčka se brzy rozdělí a propadnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 23:34 Muž maalamut [3] - Raci, krabi, krevetky – Co je to?
Fotka k příspěvku Prosim o radu, todle jsem našel přilepené na krytu akvaria, kde mam kančíky perleťový a ampulárky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 09:06 Muž Yirka [9126] Re: HaDaS
Tak velká nádrž jako tvoje by to měla unést, ulita bude za chvíli prázdná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 08:52 HaDaS – Úhyn měchýřovky
Ahoj všem,
před dvěma dny jsem zjistil úhyn měchýřovky. "Pokličku" má zataženou přes 1 cm, je v ní díra, asi od ancíků. Ti nastřídačku vykusují vnitřek ulity. Spořádají mi ancíci a jiné rybky tělíčko tohoto plže, nebo jej mám vyndat aby mi v akva nezahníval?
Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 16:56 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: myskjarc
Když budeš více zkoumat zde na fóru, tak se jistě četných odpovědi dočtes. Avšak ve zkratce, tyto vajíčka mohou být i neoplodněná, nebo nebudou mít tak úplně ideální podmínky k líhnití, tudíž po čase uschnou. pokud se ti do měsíce, max. 6 týdnů nic nevylíhne, tak už se ti s největší pravděpodobností nevylíhnou vůbec. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 15:44 Muž myskjarc [6] – Vajicka sneku
dobry den, potreboval bych poradit-mechyrovka nakladla vajicka a podle informaci se maji jiz ted po 4 tydnech lihnout maly snecci rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni
u me tomu tak neni. Vajicka jsou ve vlhku ale sneci se nelihnou. Kde je tedy chyba a vylihnou se jeste?Dekuji za rady. M.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 14:51 Muž Yirka [9126] Re: myskjarc
Zde v atlasu a komentářích je napsaáno opravdu vše co můžeš upotřebit.
rybicky.net/atlasostatnich/ampularka_argentinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 13:20 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: myskjarc
A co konkrétně by Vás zajímalo? Doma se mi množí ampulárky bez problémů. Tím že Vám nakladly vajíčka, máte vlastně to nejhorší za sebou. Teď je třeba jenom dávat pozor, aby vajíčka nebyla poškozena při manipulaci okolo akvária a nevyschla. Takže pokud jsou někde vysoko nad vodou a nebo dokonce v osvětlovacím tělese, je lepší je opatrně sundat pomocí žiletky a třeba položit na kousek polystyrénu na vodní hladinu. Pokud jsou vajíčka v pořádku, měla by mít slabě narůžovělou barvu. Pokud dojde k vylíhnutí mladých ampulárek, počítejte s tím, že je třeba je přikrmovat, případně dodávat do vody vápník na tvorbu ulit. A samozřejmě při odkalování dávat pozor na to, abyste při odkalování nevylil společně s odkalenou vodou i malé ampulárky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 12:42 Muž myskjarc [6] Re: grizly
Dekuji za odkaz ale na uvedenych strankach jsem nenalezl co chtel.. Rad bych se tedy touto cestou zeptal zda ma nekdo zkusenosti s nakladenim vajicek od sneku v "hroznovitem" tvaru. Dekuji predem.M.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 11:28 Muž grizly [145] Re: myskjarc
rybicky.net/forum/p54
rybicky.net/forum/p2
Tam si určitě něco vybereš a najdeš co chceš vědět. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 11:25 Muž myskjarc [6] – Měchýřovka Východní
Dobry den rad bych se zeptal jestli ma nekdo zkusenosti s mnozenim mechyrovky vychdni?Do rana mi nakladla vejce na AQ a nevim si dal rady jak vypestovat potomstvo.Dekuji M.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 12:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: L-sumci-Havířov
Ampularia není hermafrodit...musí být samec a samice. Pokud máš dva, asi tomu tak není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 15:38 L-sumci-Havířov – Re: Lukasson
dik uz tam lezu,a pak dam vedet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 15:34 Muž Lukasson [40] Re: L-sumci-Havířov
Cotakhle si něco přečíst a potom se ptát?! Myslím, že šnekům je tak nepřikážeš, aby se rozmnožily, pouze jim můžeš připravit idealní podmínky. Vlez si do záložky ostatní a tam si toho šneka najdi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 15:32 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: L-sumci-Havířov
skôr hej ale neviem to na isto, skus si pozrieť na nete o tvojich slimakoch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 15:30 L-sumci-Havířov – Re: koikapor
asi je to tim ze mam otevren deklik na akvarku oni potrebujou asi vlhko ke kladeni ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 15:28 Muž koikapor [163] - divoké živorodky – .
ja som mal 4 ,mali asi 5 cm a po pol roku mali vajíčka(môžu byť nalepene von z vody)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 15:25 L-sumci-Havířov Re: koikapor
asi 4cm a tri mesice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 15:24 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: L-sumci-Havířov
ake velke maju ulity a ako dlho ich mas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 15:22 L-sumci-Havířov Re: koikapor
jen dva pry to staci ale furt zerou a nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 15:22 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: L-sumci-Havířov
kolko ich mas v akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 15:20 L-sumci-Havířov – Jak rozmnozit tohoto šneka
Fotka k příspěvku zdravim nedaři semi rozmnožit tohoto šneka viz obrazek dekuju za rady ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 20:11 Muž jan [132] - ŽivorodkyRe: Pepan
mám ho byl přilepenej zespoda na skříni na který je akvárko takže děkuju všem za spolupráci hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 18:33 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: jan
Klidně i několik metrů. Záleží na mnoha faktorech. kondice, teplota, vlhkost podkladu. Těžko říct. Raději bych prohledal celý pokoj než pak likvidoval smradlavé důsledky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 17:53 Muž jan [132] - ŽivorodkyRe: Pepan
pod skřínkou ani za ní asi není nemáte ponětí kolik může "ujít"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 17:12 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: jan
Ona je taky otázka, jak je veliká. Pokud má tak 1-2 cm, tak vyschne rychle a neměla by zapáchat. Pokud ale má kolem 5cm , to už by mohl být problém. Tak velký kus hmoty vysychá dost pomalu a navíc maso je poměrně dost hygroskopické a stačí pár dní vyšší vzdušné vlhkosti(trvalé deště a pod.) natáhne vlhko a ten zápach může být dost citelný. Kromě toho se tam může slézat různý hmyz, mouchy mohou do hnijícího masa naklást vajíčka. Jednodušší varianta bude, zkusit ho vytáhnout. Použít háček, lopatku, prostě cokoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 16:59 Muž Yirka [9126] Re: jan
Pokud vyschne rychle tak zápach nemusí být výrazný. Nějakým drátěným háčkem ji nedostaneš? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 16:13 Muž jan [132] - ŽivorodkyRe: beowulfx
To znamená co?
Nejde nějak přilákat na vodu nebo tak nějak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 16:06 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: jan
:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 16:05 Muž jan [132] - ŽivorodkyRe: Yirka
a bude nějak smrdět nebo jen vyschne?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 10951x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5800-ampularie-australis-?od=251