Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Mečovky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2010 19:19 Muž lama [51] - Živorodky – Re: Nikol
Na trvalo ho uspi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 19:01 Muž dvorak [94] - Rostliny
Kill him.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 18:57 Nikol – Samec Mečovky...
Samec mečovky nemá ocas a plave hlavou dolů.Co mám dělat???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 17:09 Muž lama [51] - Živorodky – Re: Vanesa
Pěstuji živorodky více jak 25let a ještě se mi nestalo aby se z plodné samice stal samec.Stává se,že jsou samci předčasně vyspělí a pozdně vyspělí. Pozdně vyspělí samci dlouho vypadají jako samice,vyrostou do velké velikosti a potom jim naroste mečík a gonopodium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 10:26 Muž capko [40] – Re: Vanesa
Áno,je to možné.U živorodiek sa to stáva.Keď uhynie samec,tak sa samica/býva to obvykle niektorá z najväčších/premení na samca.Neviem či to napíšem správne,ale hovorí sa tomu"prerod".Samček má tzv.Gonopodium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 10:23 Žena geminika [39] - Živorodky
Možné to je, alebo tá "samica" bol vlastne ešte nevyzretý samček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 10:16 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Vanesa
Mozny to je, ale vetsinou v pripade, ze samicky nemaji mezi sebou zadneho samce.
Kazdopadne samec se nepoznava podle ocasni ploutve, ale podle ritni ploutve. Samicky ju maji trojuhelnikovou a samci takovou uzkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 23:39 Vanesa – MEČOVKA ČERVENÁ
Mám dotaz na všechny chovatele ,jelikož jsem se nikdy předtím nesetkala.
Koupila jsem párek mečovek červených samice větší bez prodlouženého ocásku,samec menší a zřetelný ocásek!Jenže po určité době samici začalo prodloužovat ploutev na ocasu,jako u samce !!Je možné,aby ze samice stal po čase samec? sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 15:53 simča
pokud máš porodničku hodně malou,můžeš použít tří litrovou sklenici na zavařování a dát je tam,ale vodu použij ze společného akva ve které se potěr narodil,samozřejmě tam musí být filtr,po čtrnácti dnech by je chtělo dát do něčeho většího,záleží jaký máš možnosti a vybavení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 15:25 silvielulu – Re: Mickey
aha , já myslela že je musím z té rodičky dát pryč ať mají prostor .. přece jen ta rodička není moc velká a jich je zatím kolem 40 kousků.Asi b yměly mít prostor na plavání...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2009 15:20 Muž Mickey [6] – Re: silvielulu
Až budou tak velký aby se nevešly do tlamek rybiček co máš v akva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2009 15:16 mc95161 – Re: silvielulu
kdyz budou priblizne takove velike ako ostatne ryby v akvarku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 14:55 silvielulu – velikost nádrže pro odchov
Ještě jsem se chtěla zeptat, mám zatím malé narozené mečovky v akvárku v rodičce, ale nevím kdy a do jak velké nádrže je mám pak přesunout pokud přežijí... Jak dlouho je mám v rodičce nechat a do jak velké nádrže je pak dát? Moooooc děkuji za Vaše rady... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2009 13:56 Muž filipsi [1295] – Re: silvielulu
Mecovky jsou narozene velike, nic specialniho nepotrebuji, dobre vyrostou i na jemne rozdrobenem vlockovem krmivu. Zloudkova mlha je pro ne uz moc jemna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2009 13:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: silvielulu
zloudek je ok jdi do toho, bude jim to urcite chutnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 12:38 silvielulu – Re: Moucha
Tady u nás se pro ty rybičky nedá nic moc koupit, myslím na ten potěr. všude mi nabízejí jen pro dospělé.Mám zkusit třeba ten vařený žloutek? Nemáte s ním zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 12:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: silvielulu
ja ji taky drtil krmivo pro dospely, ale moc nerostli pak jsem koupil mikrovit basic a rostou pekne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 12:13 silvielulu – Re: Mickey
Moc děkuji za radu. Jsem staále doma tak to nebude problém..Bylo by to super kdyby to přežily.. Moje děti jsou z toho unešené..Ušetřím i za ZOO jak tak koukám.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2009 12:02 Muž Mickey [6] – Re: silvielulu
Potěr by se měl krmit cca 4-6 krát za den(tak si to rozpočítej).Živorodky už přímaj potravu cca po hoďině od narození..Rybku neruš,uďělá jí to jen dobře..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 11:57 silvielulu – dotaz na krmení potěru mečovek
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, narodily se mi poprvé mečovky, mám jich v rodičce asi už 40, jen nevím jak často je krmit. Jsem úplný laik a tak bych se obracím tady s prosbou o radu. Začly se rodit asi v osm dopoledne a do teď ještě samička má trochu černé bříško a tak ji tam mám asi ještě nechat rodi? Mám čekat až nebude mít v břiše nic? A mám už dát nějaké to krmivo těm malým? Nebo je stačí nakrmit třeba až večer kdy krmím i ostatní rybky? Moc děkuji za jakoukoli radu. Hezký den všem
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 17:26 Pavel
u mečovek je to normální, i třeba když pochcípají samci, tak se časem jedna ze samic na samce přemění a většinou je "funkční"

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 16:53 MiniMe – Re: jaa
Zdravim,
tento problem se mi stava, mam mecovky videnske. A postupne mi taky umiraji me to prijde ze mi umre vzdy po te co porodi (par dnu nato) , ale umiraji i samci.
ZAdne jine ryby mi neumiraji. Dle testu vody mam vse OK.
Nemate nekdo nejakou radu ?
Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:58 Muž stanovsky [29] - Živorodky
mno tak to nevím možná měla něco s plynovým měchýřem což vážně pochybuji a ostatní rybky jsou v pohodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:56 Muž jaa [5]
a co mam hladat v atlase chorôb, ked nejavila ziadne znamky choroby, vyzerala uplne zdrava v dobrej kondicii a zrazu ju zacalo prevracat na bok a behom hodiny bolo po nej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:48 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Těžko říct.. Musíš pohledat v atlase nemocí ryb ale taky by se mohlo jednat o infarkt záleží jak byla stará ta rybka. Aj má nejstarší black molla umřela přes noc (5měsíců zpátky) a vůbec nevím jak. Prostě ráno jsem rozsvítil a rybka břichem vzhůru, u čelního skla, u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2008 22:48 Muž isamik [180] – Re: jaa
Vysoka hladina N-latek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:37 Muž jaa [5] – nahla smrt
ked uz je tu toto forum tak sa nieco spitam.....
mam v akva mecovky, plus ine rybky, skalare, gupky, zavojnatky a prisavnikov. Vsetky sa javili uplne v poriadku, az dnes som si zrazu vsimol ze jedna mecovka samicka ktora bola v dobrej kondicii a nebolo na nej vydiet ziadne znamky choroby alebo parazita. Zrazu ju zacalo obracat na bok a zrazu bolo po nej............neviete niekto co to mohlo byt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2008 22:35 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Enischka
A co třeba zkusit hledat informace v atlase? Nebo v radách rybicky.net/rady/mecovka-zelena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:33 Enischka
no a když jsme teda u toho, jak se pozná, že je mečovka (asi červená) těhotná?? dneska mi tady jedna chytrá hlava napovídala, že má černou skvrnu u řitního otvoru. ona ale zatím spíš jen kadí než aby rodila mladé - třeba je jen přežraná :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2008 22:23 Muž stanovsky [29] - Živorodky
To ne a chytrý taky nejsem možná trochu. Ale sám black molly chovám tak trochu vím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:17 Enischka
pan Stanovsky je chytrý, jsou to black moly - díky potlesk akorát u nich asi březost v podobě černé skvrny u řitní ploutve nenajdu smich ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2008 22:13 Muž stanovsky [29] - Živorodky
celé černé snad jedině BLACK MOLLY X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:12 pancernicek
přidej foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:12 Enischka – mečovky - vše o nich
dobrý večer, chová tady někdo mečovky?? já jsem si kromě živorodek, přinesla i mečovku červenou a pak nějaké jejichž druh neznám, ale jsou celé černé... Mohl by mi někdo říct, co je to za druh??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 07:57 Muž Killer [133] - Sumci – Re: 0
Ty žlutý ryby sou taky mečovky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 21:30 Fogi – dotaz
hele s tou vodou jak si psal že ji měníš každej 2 den dá se použít voda z vodovodu chlorovaná nebo ji musim nechat odstát??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2008 18:42 Muž asus [1] - Živorodky – maťťo
budu sa parit ked samice budu večšie.tiež ich mam.mne sa už rozmnožili.jedna samica mi narodila 3-krat za sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2008 16:25 0 – Re: karelin
Fotka k příspěvku 10l stačí. V společenském Ti nezůstane z mladých nic.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 13:59 karelin – Re: XMartin
Ti kančíci jsou ještě malí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2008 10:57 Muž XMartin [20]
karelin: ty bys chtěl aby se ti narodily mladý mečovky v tý 80tce?? to mužou ale dlouho tam nebudou když tam máš kančíky :-D smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2008 09:49 karelin
STAČILO BY 10 L?
JÁ JE ASI ZKUSÍM NECHAT V 80 L (TO JE MOJE SPOLEČENSKÉ AKVA).
UVIDÍME CO SE STANE. NAKOUPÍM JEŠTĚ ROSTLINY ABY TO BYLO VÍCE ZAROSTLEJŠÍ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 08:07 karelin
Fotka k příspěvku mám tu fotku samičky která je tlustá...
je nahoře v levém rohu té fotky.
všiměte si toho břicha
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 06:40 karelin
A 10 L by stačilo???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2008 22:51 0 – Re: Evicaaa
Fotka k příspěvku Co s nimi dělám? Obšťastňuji jiné chovatele.

Ten "stísněný" prostor má obsah 50l a měním co druhý - třetí den všechnu vodu , jinak by potěr nerostl.

Co na mých fotkách hledáš za chyby? Vím co ryby potřebují , ale jestli chceš učit starého kosa , jak se tahají žížaly ze země , tak si posluž.

Foto: Když byly ještě letos venku.









ano ano :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:48 Evicaaa – Re: 0
Co s těma rybkama pak děláš, asi prodáváš, co?? A jak dlouho je necháváš v tam stísněném prostoru??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:39 0 – Re: karelin
Fotka k příspěvku Tu objemnou samici s tmavou skvrnou dej jak jsem psal samostatně ,ale třílitrovka se k tomu nehodí , chce to něco většího kryté sítí proti vyskočení a teplotu vody mít nad 20°C , i když moje rodí i při 16 - 17°C , protože prošly postupnou aklimatizací , ale Ty se drž toho , co ti doporučuji , jinak zažiješ zklamání.

Snímek: část mého trochu odrostlejšího potěru , musí se třídit , jinak větší zlikvidují menší. Foceno před chvílí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2008 21:25 Muž Yirka [9126] – Re: karelin
V AQ se zarostlým dnem tak do 5%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:21 karelin – Re: Yirka
Tak je nějaká šance že by mladé přežily i se samicí???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2008 21:16 Muž Yirka [9126] – Re: karelin
Dokonce do páté... tak nechápu že nerozumíš tomu co je napsáno v atlasu.

Odchov: Nádrž střední velikosti, dostatek jemnolistých rostlin pro úkryt mladých rybiček před žravostí samičky. Počet vržených mláďat se řídí velikostí samičky a činí 40-150 kusů. Při tření dochází k oplodnění jiker v těle samičky. Březí samička se pozná podle skvrny březosti, což je tmavá skvrna na koncové části břicha před řitní ploutví. Doba březosti trvá 4-6 týdnů. Samička vypuzuje z těla jikry se zcela vyvinutými rybami, které po opuštění matčina těla protrhnou prudkým trhnutím blánu jikry a ihned plavou. Pokud chcete zachránit mladé musíte odlovit samici, jinak většinu potěru sežere. Ve společenských nádržích je třeba počítat se velkými ztrátami. Pokud je ale nádrž dostatečně zarostlá, z každého vrhu několik rybek přežije. Potěr po cca 1 hodině od porodu ihned přijímá všechny druhy akvarijní potravy úměrné jeho velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:05 karelin
ale stejně chci vědět vše o tom množení.
dám tu samici do 3 litrovky.
jinak je nějaká šance když jí neodlovím že ty malé rybky nesežere?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10107x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5320?od=401