Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Mečovky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 05:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: Anet
Běžné... :-P ...znám holky, které by mohly být na pustém ostrově jen s jedním chlapem a když se jim nebude líbit, tak mu také nedají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 22:12 Anet – samice-agresivní výpady na samce
Dobrý den, mám samici a samce mečovek, samec se poslední dny před ní předvádí, hřbetní ploutev, kterou má většinou slehlou má napruženou, neustále samici otravuje, trká ji k řitnímu otvoru. samice si to ale nenechává líbit, bud si ho nevšímá, utíká, či je n něj agresivní, jindy s ním plave a jak se on načechrvá tak za nímpozpátku po kouskách plave. Docela mě to mate, myslela jsem si že si samice nebude vybírat, když tam jiného samce svého druhu nemá... co to je za chování?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 15:43 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: atyl
Vždy sa nájde jeden dominantný samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2014 10:13 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: atyl
Nechat si jen jednoho samce a bude klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 09:33 atyl – Boj mezi samci
Ahoj, prosím o radu ohledně boje mezi samci. Chováme v akvu mečovky Vienna 1 samec + 2 samice a k tomu mečovky lyry 1 samec + 1 samice. Po dvouměsíčním soužití se dnes do sebe samci pustili a rvou se jak psi. Dříve samec lyry před Viennou utekl, ale teď nejspíš dorostl a nedá se.... Co s tím? Pomohlo by dokoupit ještě jednu samici lyry, aby byly 2 skupiny po 3? Nechci dokupovat více ryb, živorodky jsou čuňata a nestíhal bych čistit...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 16:07 Radek007 – Mečovky - chov
Ahoj rybáři.
Poradí mi někdo jak na mečovky a jak poznám že je těhotná?Já jen u těch mích vidim černou skvrnu v zadu.Tak prosim o radu.at jí včas mužu odlovit a dát do porodničky.Nebo jak ta skvrna má být veliká.Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:49 Pavel
pokousel sem se je vyfotit ale s telefonem opravdu nestiham :)me bylo jasne ze je to kravina aby se nejak krizili :) ale proste jen me dostalo jejich zbarveni ze sem to jeste nikde nevidel tak proto se ptam :) a ta mexicka to opravdu neni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:43 R Muž romant [27987] Re: Pavel
Děti dětí jejich dětí, prostě předci byly různě barevný a kdo kde s kým těžko zjistíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:42 - Re: Pavel
A nebolo to niečo podobné?
rybicky.net/atlasryb/mecovka_mexicka
Schválne daj foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:40 Pavel Re: prasan
samice byla normalne oranzova ale narodili se mi takovyhle modro cervene:)a co sem hledal v ruznejch druhach mecovek tak sem zadnou takovou jeste nevidel :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:33 Pavel Re: romant
jasny ja si to taky myslim :) ale tak mi rekni proc ma mecovka cerveno modrej pruh jako neonka?:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:33 - Re: Pavel
To ťa teda fakt napadla kravina. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:23 R Muž romant [27987] Re: Pavel
Ne, živorodky s jikernatkama budeš těžko křížit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:10 Pavel – křížení
Mam takovy maly dotaz ?Ja vim ze je to kravina jelikoz kazda ryba je zcela jina ale je moznost ze se mecovka skrizi s neonkou ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 20:36 JoKa Re: Albert
Porodnička mu nepomůže. Můj dotaz byl cílen trochu jinam a jinak...
Šlo o to, jestli mečovka nevidí predátora. Když bude zavřená v porodničce, tak případného predátora tak jako tak uvidí a porodnička (v tomto případě) jaksi ztrácí význam...

Gondal: tak tím to nebude, ze šneků strach určitě nemá a pokud je na tebe zvyklá, tak ani to nehrozí... Takže si myslím, že ještě nenastal čas... Trpělivost je jedním ze základů akvaristiky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 20:09 Albert Re: Gondal
Gondal napsal: V té porodničce má málo místa viz popojedte dolů obrázek porodničky

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 13:22 Gondal – Mečovka tehotenství
Mám tam 9 šneků a pořád kolem toho akvárka chodim takže teoreticky i ze mě ... NWM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 16:56 JoKa Re: Gondal
Mečovky i dělají i to, že pokud jsou přítomní predátoři, tak prostě ze strachu o potomstvo to v sobě drží... Ještě když jsem měl mečovky ve společenském u skalár, tak prostě nerodily a když jsem je přelovil, tak do rána bylo hotovo...
Máš tam někoho takového?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 16:27 R Muž romant [27987] Re: Gondal
Tak oni jsou v tom permanentně a nerodí najednou, ale postupně, takže tu skvrnu mají, jak píšeš stále. To, že nerodí, neznamená, že v Tvé nepřítomnosti už něco neporodila a nenadlábla se a nebo fakt ještě není její čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 16:25 Gondal – Mečovka tehotenství
Pořád ta měčovka nerodí , jste si jisti že je těhotná ( ta černá skvrna jí zůstala od minulého porodu....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 19:12 JoKa Re: Gondal
To ti neřekne nikdo. Buď 10 velkých, nebo 40 prťavých... Záleží na více faktorech, věk samice, kolikátý její vrh atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 19:09 Gondal – Mečovka tehotenství
sorry 40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 19:08 Gondal Re: LiborSprysl
takže ta moje rabyčka vá v sobě 4 mladejch ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 17:29 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Však já vím, ber to tak že házím perly sviním. :) Nosím jim je ze školního akvária, kde se to dětem množí jak myši a i je sem tam za něco zobchodujem. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 17:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No jedno to není...stojí třikrát více než běžná mečovka...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 17:12 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Však prosím, prosím, každej ať se snaží jak umí, já to teda radši zkrmím a to že je to přešlechtěná forma, to je skalárám jedno, šmakujou jim stejně. :-D pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 16:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Sám sobě odpověz na otázku: "Co budu dělat s těma mladejma" a když Ti z toho vyjde, že nejsi produkční chovatel, ale jenom hobbysta, tak bych se netrápil nějakejma vopičárnama s porodničkama, napral tam ty rostliny, jak jsem Ti pasal a nechal to na přírodě. Co má přežít přežije a stejně budeš mít starosti, co s nima. ahoj

No já se musím zastat...tahle mečovka má v této velikosti tak kolem 40 mladých, a to jich ještě 5-8 chcípne, než dorostou...dělá to dobře...A za ně mu utrhne ruku každý obchod...Je to přešlechtěná potvora...:-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 16:45 christ
Nechápu, že máte problém s umístěním živorodek. Odemě kupuje superzoo v praze a další 3 menší akvaristiky v praze. A většinou chtějí hlavně živorodky.... Konkrétně mám helleri berlin a blue moscow paví očka. Berou i cichlidy, ale živorodky jsou pro ně hlavní, protože je kupuje každej začatečník skoro.(nic proti živorodkám a jejich chovatelům!). Zatím jsem jen hobby chovatel, což se bude časem měnit.

P.S.: chápu, že v menším městě bude asi větší problém sehnat odběr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 16:30 - Re: Gondal
Gondal napsal: Kolik ???
Asi 40ks vo veľkosti 2cm.Za čo sa hanbím,no stále čakám na dokončenie steny aby som ich mohol premiestniť. stydim
A áno chcel som len to,že fakt je niekedy podobné ryby problém niekam darovať,nie to ešte predať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 16:17 Gondal – Mečovka tehotenství
aha palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 15:37 R Muž romant [27987] Re: Gondal
Kolega Ti jenom naznačuje, že za několik měsíců na tom budeš obdobně, budeš řešit problém, kam s nima. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 15:35 Gondal – m
Kolik ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 15:05 - Re: Gondal
Mám v 5L kopec mečoviek a neviem čo s nimi. stydim :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 14:12 Gondal – Mečovka tehotenství
Dobře přelovím, bude to prý brzo ... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 14:10 Muž JUCHA [82] Re: Gondal
jakmile budou mladé na světě tak ji přelov zúet do původního akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2013 14:09 R Muž romant [27987] Re: Gondal
Sám sobě odpověz na otázku: "Co budu dělat s těma mladejma" a když Ti z toho vyjde, že nejsi produkční chovatel, ale jenom hobbysta, tak bych se netrápil nějakejma vopičárnama s porodničkama, napral tam ty rostliny, jak jsem Ti pasal a nechal to na přírodě. Co má přežít přežije a stejně budeš mít starosti, co s nima. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 14:05 Gondal – Mečovka tehotenství
Fotka k příspěvku V té porodničce má málo místa
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 13:54 - Re: Gondal
Bolo by lepšie do pôrodničky štrk nedávať.Keď prihliadneš na to,že budeš mladé častejšie kŕmiť a musieť odkalovať.Je tam len na oštaru.Ten tvoj sa zdá dosť hubý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 13:52 R Muž romant [27987] Re: Gondal
To je vo ničem, tam Ti je zpucujou. Hoď tam nějakou tu zeleninu, třeba chuchvalec rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 13:49 Gondal – Mečovka tehotenství
Fotka k příspěvku A co tahle kamínky ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 13:39 - Re: romant
Ako píše romant.Napríklad čo ja viem,kopa jávskeho machu či plávajúca pistia a jej spleť koreňov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 13:34 R Muž romant [27987] Re: Gondal
Na schovku pro omladinu je nejlepší nějakej chuchvalec rostlin, nějakýho plevele, jde o první hodiny po porodu, potom už jsou v drtivý většině akceptovány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.12.2013 13:28 - Re: Gondal
Hádam čoskoro.Hrubší substrát nie je nič moc.Kopec mladých v snahe ukryť sa, doň zapadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 13:26 Gondal – Mečovka tehotenství
Fotka k příspěvku Za jak dlouho myslíte, že porodí ?? a sežere svoje mládata ? a schovaj se do písku ty mládata ????
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 11:24 R Muž romant [27987] Re: Gondal
Jasně, stres z nahánění a když se to povede i přelovení do jiných podmínek, to je všechno spouštěč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 11:00 Gondal – Mečovka tehotenství
Předčasný porod, jako že by porodila nevyvinuté mládata ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 23:23 R Muž romant [27987] Re: Gondal
Nestresuj jí, nenaháněj, nebo z toho bude předčasnej porod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 23:20 Gondal – Mečovka tehotenství
A taky je hodně divoká ... nechce se chytit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 08:30 christ Re: LiborSprysl
Dekuju libore, jsem zas o neco chytrejsi;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 04:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: christ
christ napsal: To je berlín s něčim líznutý? (typuju koi) šíleně vybledlý barvy, jestli je to čistej Berlin....

jestli je vyhladovělá, tak je těhotná a dal bych jí ale čas ještě...až se začne víc hranatit...(Ale asi to vypadá že jsi to fotil u krmeni)


Když je Berlín "líznutej" kohaku - koi, říká se tomu někdy tricolor, někdy sanke...podle libosti :-P ahoj A ta samice je dost krátce před porodem, moc se hranatit nebude. Porody této variety jsou někdy docela dost skryté. Tahle břicho již má dost velké, ale velká je hlavně skvrna....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10107x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5320?od=151