Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Mečovky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 18:21 Albert – Mečovka tehotenství
Tak se podívejte dolů tam na ty profily ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 18:08 R Muž romant [27987] Re: Albert
Tím berlínem kolega myslel toto. rybicky.net/atlasryb/mecovka_mexicka_berlinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 18:04 christ Re: Albert
myslel jsem varianta berlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 17:14 Albert – Mečovka tehotenství
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 17:14 Albert – Mečovka tehotenství
Fotka k příspěvku Je těhotná, jestli jo tak za jak dlouho asi bude rodit ( omlouvám se za grafiku)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 17:08 Albert – Mečovka tehotenství
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 17:03 Albert – Mečovka tehotenství
jj dávám jim dost najíst a jak jsi to myslel s tím berlín
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 16:40 christ Re: Albert
To je berlín s něčim líznutý? (typuju koi) šíleně vybledlý barvy, jestli je to čistej Berlin....

jestli je vyhladovělá, tak je těhotná a dal bych jí ale čas ještě...až se začne víc hranatit...(Ale asi to vypadá že jsi to fotil u krmeni)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 15:43 Albert – Mečovka tehotenství
Fotka k příspěvku A ještě
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 15:43 Albert – Mečovka tehotenství
Fotka k příspěvku Ještě jedna
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 15:42 Albert – Mečovka tehotenství
Fotka k příspěvku Dobrý den chtěl bych se vás zeptat, jestli je tato mečovka těhotná, ale podle té černé skvrny to nepoznám , protože od minulého porodu jí zůstala stejná už 4 měsíce... děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2013 18:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lukáš.
No ja mam uplne stejny problem, kdyz z akvaria vypustim skoro vsechnu vodu, taky mi plavou ryby u dna.

Promin, ale ta otazka je opravdu polozena tak, ze nelze odpovedet. Zkus to popsat lepe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 04:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: lukáš.
Pokud jsou živé, pak nejspíš hledají něco k snědku. Pokud jsou chcíplé, pak už nemají žádný problém... smich hop ahoj

P.S. Toto je typická ukázka neschopnosti se zeptat...takže na blbou otázku, blbá odpověď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 23:44 lukáš. – pomoc
kdyš my mečovky plavou u dna co je za problem ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 14:34 Benjojs Re: arcticlady
Tak to nevím. Nemám s tímto žádnou zkušenost. Teoreticky to nezní špatně, ale nevím. Záleží jestli se jenom předvádějí, nebo to mají jako rivalitu od přírody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.04.2013 13:00 Benjojs Re: LiborSprysl
Přečti si celý sled událostí a neotravuj hloupostí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 11:55 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Benjojs
Benjojs napsal: nebudou se křížit a budou se snášet, když koupíš mečovky mladší tak na stoprocent se budou snášet



Dobrá tak ještě jednou pro méně chápavé... ;-) které ryby se nebudou křížit a které se budou snášet? V čem je věk mečovky směrodatný s ohledem ke snášenlivosti? coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 11:43 arcticlady Re: Benjojs
Vím, že pokud je víc samců než samiček, nedělá to dobře.
Ale pokud by měla jen samičky budou v pohodě.
Tak když by měla jen samce, neměli by pak důvod se předvádět před samičkama a tvořit výrazná teritoria. a tím by mohli být taky OK...
Nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 10:48 kasubatomas Re: romant
ja som to tak chcel urobit ale nemam rastlinky kde by sa schovali tak ich este pustim a budem ich sledovat ked budu hrupsie tak ich dam do porodnicky tu velku som uz raz mal tehotnu a porodila niekedy v noci ked som spal a do rana ich vsetky zozrali preto som si teraz kupil porodnicku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.04.2013 09:40 Benjojs Re: LiborSprysl
no zdá se mi, že ty blábolíš. když budou spolu menší a větší ryby od mala, nebudou vetší až odrostou považovat menší za potravu. Samozřejmě neplatí pro dravce. A to mečovky určitě nejsou. no Pes a kočka se taky nesnáší, a když jsou spolu od mala, tak si nejdou po krku a to jsou dravci oba ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 09:20 R Muž romant [27987] Re: kasubatomas
Nikam je nedávej, mají ještě móře času(ty na včerejších fotkách). Bude úplně postačovat když budou mít v akváriu možnosti se schovat, ideál jsou nějaký chuchvalce rostlin, kde nějaká omladina může přežít. Samozřejmě otestovat si odchov s porodničkou je taky možný. Časem se naučíš rozpoznat čas kdy už je ten správnej čas, příležitostí na to je u živorodek hodně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 08:49 kasubatomas Re: Benjojs
no vcera som dal tu vetsiu do porodnicky a vecer mi vyskocila musim ju nejako zakryt :-) A fotku skusim urobit kvalitnejsiu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 05:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: Benjojs
Benjojs napsal: nebudou se křížit a budou se snášet ;-), když koupíš mečovky mladší tak na stoprocent se budou snášet

Možná by stálo za to specifikovat co bylo myšleno touto odpovědí...nějak mi to zavání blábolem...viz - když koupíš mečovky mladší tak na stoprocent se budou snášet...to je přece kravina prvního řádu! :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 22:17 Benjojs Re: meleri
nebudou se křížit a budou se snášet ;-), když koupíš mečovky mladší tak na stoprocent se budou snášet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 22:04 Benjojs Re: arcticlady
1:2 máš dobrý poměr. jenom samci není dobré budou se bít nejslabší budou pořád v úkrytu. mám 4 na dvě samice a není to dobré
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 21:48 Benjojs Re: kasubatomas
fotku mas tak nekvalitní, že to nejde poznat, ale je to možné že ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 20:31 kasubatomas Re: romant
Fotka k příspěvku ahoj chcem sa opytat ci mi vies povedat ci e tato mecovka tehotna dakujem za odpovet
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 20:28 kasubatomas
Fotka k příspěvku Dobry den chcem sa opitat mam mecovki a chcem sa opytat ci su thotne dakujem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 18:44 arcticlady – Chov pouze samců Mečovek?
Ahoj, chtěla bych se zeptat na Váš názor...
Kamarádka by si chtěla pořídit mečovky zelené, ale líbí se jí hlavně samci, že jsou měnší a hlavně vybarvenější. Navíc nechce aby se jí rybky příliš množily.
Chci se zeptat jaké máte názory na chov pouze samců (např. 4 kusů)?
Já osobně mám mečovky v poměru 1 samec na 2 samice. Ale ráda bych znala nározy ostatních akvaristů.
Díky za odpovědi Danča

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 13:09 meleri
ahoj, do 120 l akva bych chtela gupky endlerovy a k nim jeste jinou zivorodku. vim, ze pavi ocko se s endlerkou krizi a to nechci, tak jsem uvazovala o mecovkach nebo platach. Budou se mezi sebou snaset, a hlavne, budou se krizit? protoze to bych nechtela.
dik
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:27 R Muž romant [27987] Re: Zbynek
Napíšu to asi takto. Ta čerstvě narozená omladina se potřebuje, na to aby přežila, někam hned po narození schovat, takže je-li tam tráva, jak píšeš, proč ne. Osobně bych to neřešil a nechal je tam, byť nevíme jak to s tou další rybí osádkou vypadá. Co přežije, přežije, stejně budou za cca měsíc další mladý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:19 Zbynek
Prosím vás moje dvě živorodky budou mít s největší pravděpodobností malé a mám akvárko s mnoha druhy rybiček mám je dát do odděleného akvárka o velikosti cca 30l?? :O a pak odchytit samičku?? nebo jim fakt stačí tráva na dně akvárka??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 21:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: dojinek
No protože normálně sežerou na co přijdou, tak zkoumají, jestli by ten plž také nemohl být k snědku. Mnohdy se jim povede k němu dostat a skutečně ho vyžerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 16:58 Žena dojinek [10] – šnek
Ahoj, proč mi mečovky útočí na šneka a oďobávají ho?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.01.2013 12:34 0 Re: malyLibor
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ano to mi právě hryzci dělali a proto jsem musel učinit opatření proti těmto škodám.
Foto na doplnění informací. Pod pletivem je již betonový panel, takže se skrz hryzec, ani krtek nedostane.
Taktéž tato ohrazovací stavební izolační nop. fólie pokračuje a je připevněna i pod zem, aby se ani menší zvířena do ohrazené části nedostala.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 12:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 0
Velmi zajímavé.... zaujala mne ta pasáž o hlodavcích.... myslíte, že by např. hryzec mohl prokousat fólii, aby se dostal k vodě v zahradním jezírku? Hodlám si ho taky udělat a tohle mne nikdy nenapadlo... ale zní to logicky... asi bych o tomto nebezpečí měl pohledat další info na netu a nějak mu předejít, protože s hryzci je u nás v okolí problém...

Jinak pro Moraváky, kteří mají zájem o méně obvyklé druhy živorodek - blíží se Akvatera v Olomouci. Minule tam již své přebytky malých i jiných živorodek dovezla kočka někde z VČ, koukněte do vlákna a zkuste ji přilákat na další Akvateru... a přijeďte se kouknout. Je zatím v začátcích, ale je v samém srdci Moravy a na velmi přátelském místě, tak snad by mohla mít šanci stát se tradiční akcí, vedle těch tří mému srdci milých akcí v Brně, Kroměříži a Ostravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.01.2013 10:21 0 Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Představu a spojitost významu naší zimy s tím, co zažívají ryby na svých původních lokalitách výskytu, bych tolik nesrovnával.

V chovu tropických ryb není nutné zavádět zvlášť výrazné ochlazení, mnohým rybkám stačí "zimní" teploty blízké plus dvaceti stupňům.

Význam to má hlavně u akvaristů, kteří ve svých bytových akváriích nepoužívají dodatkové vyhřívání, drží druhy s těmito požadavky, nebo mají možnost své ryby dát přes léto do venkovních nádrží - a na to právě se xenotoca ptal, načež jsem mu odpověděl vlastním poznatkem.

Není důležité, aby ryby byly extrémně otužilé, ale přizpůsobivé a tolerantní k změnám a vlivům svého daného životního prostředí.

Kdo s patřičnými zkušenostmi praktikuje letní odchov tropických a subtropických ryb a zároveň se postará o jejich dostatečnou ochranu proti škodlivým činitelům, tak získá tolik potomstva ((ryby kladou jikry nebo rodí mladé i po výlovu na konci léta - podzimu a umístění do množáren, proto i březí gudeje mohou v zimě vrhnout)), že chovatel bude mít co dělat, aby je uživil a zdárně odchoval, takže zimní množení generačních rodičů ani nebude žádoucí a ty se pak můžou připravit, až na novou jarní reprodukci.

Je to můj pohled na "věc" a pro konečné pochopení předchozích vět jej vysvětluji a dávám v známost všem, co se akvaristikou zabývají.

Foto: moje na podzim r.2012 vybudované zahradní rybníčky určené pro letní chov akvarijních ryb.

Jsou hrazené a i ve spod pod zemí chráněné proti průniků hlodavců i krtků a mám koupenou perlinku na boční i stropní zakrytí, až pomine nebezpečí nasněžení, takže bude bráněno přístupu i létajícím a přelézajícím škůdcům.

Břehy budou na jaře po slehnutí zeminy zatravněny. Obojživelníci, ptáci a jiní tvorové mají k dispozici vodu v zahradě mimo ohrazenou část.

- Zmínil jste se mi ve vzkazu o těch Skiffia multipunctata, tak, už odpovím rovnou sem. Tyto ryby mi rodily mladé na jaře a v počátku léta, později se již samice nechtěly zaplnit, přesto, že se jim samci intenzívně dvořili a i teď jsou i mladé samice stále prázdné a samci nyní o ně většinou nejeví zájem.

Mám s nimi krom pavích ok i mečovky birchmanovy, jejichž mladé se dokážou v přítomnosti S.multipunctata udržet a tyto mečovky mi nevyhubily přidané částečně odrostlé mladé skifie.

Dřív jsem měl multipunktáty s Limia nigrofasciata, ale ty dokázaly všechny mladé skifie hned po porodu vyžrat.

Nikde jsem to nezjišťoval, ale zkuste se zeptat Josefa Tomance, který má s množením skifií hodně zkušeností, zda se ty jeho v tuto dobu, taky projevují tímto sexuálním útlumem . Jiné druhy gudejí se mi množily 2x ročně - jaro a podzim, jinak ne. Tolik na doplnění.

Snímek z doby, kdy byly S.multipunctata v skleněné nádrži a mohl je nafotit. Teď jsou v plastových vanách. 0.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 14:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: 0
No nevím...obávám se, že na lokalitě k nějak výraznému ochlazení také nedochází, aby se to dalo vnímat jako zima v pravém slova smyslu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2013 12:15 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Ten rozdíl je v tom, čeho chci dosáhnout, jestli jako obchodník chci z ryb vymáčknout maximální produkci zisku, nebo jim zájmový chovatel s osobitějším přístupem dopřeje přirozeného zimního odpočinku a zakládá si hlavně na prosperitě a kondici chovného hejna, než počtu odchovaných mladých v co nejkratším termínu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 05:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: xenotoca
Nevím, jak dolů, ale měl jsem dvoje mečovky u země a sice "dobrý", ale teď mám troje v teple...cca 25 stupňů a musím říct..."lepší"(pygmaeusy nevyjímaje)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.01.2013 13:29 0 Re: xenotoca
Zdravím, ryby X.pygmaeus snáší nižší teploty dobře (u mne teď delší dobu měly jen +15°C, až +17°C a samice se normálka zaplnily (na tyto poměry jsou již adaptované). Těch 24-28 mohou mít ve střídavých teplotních výkyvech při letním pobytu venku.

Když pan Libor Balnar X. continens v přebytku nemá, tak doporučuji se jej zeptat, komu ty mečovky již dříve odprodal a tam se ptát, zdali je někdo namnožil, pokud samozřejmě má poznamenané kontakty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 20:14 Muž xenotoca [34] - Živorodky
Mám dotaz jaké minimální teploty snášejí Xiphophorus pygmaeus? Dají se letnit? Kdysi jsem o nich uvažoval, ale odradila mne doporučovaná teplota při jejich chovu 24 až 28 st.C což se mi zdá příliš moc.Dá se někde sehnat Xiphophorus continens, Libor Balnar je nyní navíc k prodeji nemá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 12:14 Žena toni [68] Re: LiborSprysl
dekuju...menim kazdy tyden a ted kvuli jedne molly uz dva dny kazde rano a stejne to delaji..nekdy menim i dvakrat do tydne....podle No3...nekdy je vysoke....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 05:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: toni
Tohle dělají když kysne voda...zkuste vyměnit vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 19:10 Žena toni [68] – mecovky
ahoj....mam dotaz,moje dve mecovky-samci(zachranila jsem je spolecne se dvema molly)jsou posledni dva dny casto u vrchu....vypada to jakoby zraly ale zradlo tam samozrejme nemaji,jen vecer ale ta mexicka cervena je nahore skoro porad a ta druha mexicka Ada ji zacina doprovazet.....nevim nevim co to je:-(....muze to byt i vzduchem?mam tam ted atman 200 ale jede uz 18 dni sam(predtim tam byl bublifuk a s atmanem jsem je nechala 4 tydny bezet)takze si myslim ze to zmenou nebude?....ja vim ze by mnely byt povice spolu ale ja mecovky nemela v planu ale bylo mi jich tenkrat lito a ted uz je mam pul roku a do ted v pohode.....?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 20:40 Muž Attta [208] Re: mia
No jestli bude dlouhodobě vypadat dobře a bude se chovat normálně můžeš ho tam dát. Myslím že tohle je hodně individuální věc, to musíš poznat sama. Ono když to člověk nevidí tak ti těžko někdo poradí. Až ho budeš přelovovat tak ho nech pořádně adaptovat na podmínky. Jestli je rozdíl teploty vody větší tak ho nech v nějaké nádobce třeba 15 minut plavat na hladině at se teplota srovná a pak můžeš postupně míchat vodu at to pro něj není nějaký šok. Občas se ty ryby chovají divně když je někdo prostě do akvárka rychle z akvaristiky pustí a nemusí být vůbec nemocné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 20:14 Žena mia [11] - Živorodky – ako dlho liecit?
ahojte, kupila som si samceka mecuna mexickeho, po premiestneni domov sa mi vsak nezda, je smutny , nechche sa mu plavat, zbadala som krupicku, dala som ho do karanteny, zerie dobre. zvysila teplotu , za ako dlho ho mozem premiestnit k ostatnym rybkam?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.06.2012 20:02 jamajcan Re: Dav
Z toho,co je vidět na fotce,Ti asi nikdo odpověd nedá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 19:44 Dav – Rychla pomoc
Fotka k příspěvku Ahoj potřebuju urychlenou pomoc! Je tato rybička v "TOM" , omlouvám se za kvalitu fotky, ale lepší nebyla. Rybka je neustále u dna nebo mezi kořeny a vedlení je neustále jeden sameček a druhy jako by na ně utočil? Mam ji dat do porodničky? A za jak dlouho budou mladé? Děkuju
 

Starší reakce


+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10107x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5320?od=201