Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dlouhé bílé výkaly

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Dlouhé bílé výkaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 23:12 Muž hf [54] – Re: Bob66
Já nevím co to je. Bílý výkaly mají hlavně ty black molly kterejm ale jinak asi nic není, žerou jak protržený, nehubnou prostě pohoda.

Jenže si přinesu už po desátý 6 pavých oček a do měsíce jsou všechny pryč. Postupně přestanou žrát (přitom se ale chovají a plavou normálně, žádný stání někde v koutě), při krmení se vrhají po krmivu ale všechno co sezobnou hned vyplivnou, no a během tak 3 týdnů zhubnou na tužku a zákeřně chcípnou... Proto taky to léčení pořád odkládám, koukal sem na ty hovínka black mol a jsou to čistý táhnoucí se závoje (ne dycky). Není v tom okem vidět žádné tečky nebo vajíčka. (nevím jestli něco okem rozpoznat lze, jen konstatuju).

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 23:11 Žena darka [520] – Re: Dahak
Dobrý zlepšovák palec , měl bys ho dát do rad k léčivům ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2009 23:08 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: darka
Já jsem vždycky dal do litrový nádobky s vodou a entizolem čerpaci hlavu a nechal jí tam pul hoďky řádit.Rozpuštění dokonalé :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 23:06 Žena darka [520] – Re: Dahak
Máš pravdu, teď jsem si osvěžila návod z Dajana poradny, od Entizolu mě tehdy odradily ty denní výměny vody a složitost rozpouštění a dávkování ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 23:06 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
To je fakt.Jsou případy kdy nezabere ani 1 tableta na 25 litrů.Začínaj bejt ty potvory nějaký odolný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 23:06 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
Dávkování bylo v pořádku :) Vždyť píšu poprvé v pohodě a po více jak půl roce podruhé tohle, nic jiného z čeho to mohlo být mě nenapadlo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 23:04 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
U Entizolu je hlavně důležité dodržet přesné dávkování a dodržet celý postup, jinak se to vrátí X-) Flagellol je na dávkování jednodušší a hlavně léčba podstatně kratší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 23:03 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
Nepřehnal jsi to s dávkováním ? :) na ty moje to nějak nezabíralo :) myslím teda ty šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 23:01 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
Nic jiného jsem do akva nedával, takže to muselo být Flagellolem, po Flubenolu to vím, tam je to jisté :) Také proto mě to překvapilo a zjistil jsem to až večer když se jeden terč skoro otrávil, při odkalování jsem potom odsával mrtvé šneky v dost velkém množství hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2009 23:00 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: darka
Jednou denně to snad je problém jen u lidí kteří jsou třeba tejden mimo domov :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 22:57 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
To je zvláštní já jsem tam tý havěti měl mraky a zbavil mě jí až ten flubenol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 22:55 Žena darka [520] – Re: Dahak
Ale pro člověka, který je celý den v práci, se Entizol hůř dávkuje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 22:55 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
To máš pravdu ale mě i Flagellol zliklidoval skoro všechny šneky :-O Použil jsem ho dvakrát, jednou v pohodě a podruhé mě mrtví okružáci otrávily vodu, přišel jsem na to večer a celou noc jsem vyměnoval vodu, skoro jsem si to hodil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 22:52 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: hf
Flagellol je zdaleka nejšetrnější léčivo na vnitřní parazity.Pravděpodobně se tu zaměnil s Flubenolem kterej opravdu dokáže vymlátit veškerý šneky v akvariu.Co entizol ? je ze všech zminovanejch léčiv nejlevnější a zaručeně funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 22:36 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: hf
Jde o to jestli to opravdu vnitřní parazité jsou, ne vždy bílé výkaly znamenají parazity X-) Léčiva jsou dost drahá a přitom můžou být zbytečná ;-)Při vnitřních parazitech se mimo dlouhých bílých výkalů zvětšuje břišní dutina, ryba je apatická a nežere X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 14:04 Muž vena [52]
Odpovídám na problém pavích oček a jejich aklimatizace. Ty paraziti jsou dle hf jeho teorie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2009 13:57 Žena darka [520] – Re: hf
Otocinclusi to přežili bez problémů, japoniky a Neritiny taky, okružáky spočítané nemám :) , ale žádné prázdné ulity jsem nenacházela, takže počítám, že taky nebyl žádný hromadný úhyn. Bob mi tehdy psal, že mu to přežili i L sumci ano , ale zase ne šneci, takže kdo se v tom má vyznat coze Když jsem tehdy nemohla sehnat ten Flagellol (na Ostravsku je to problém), zkusila jsem objednat na Akvaristovi a po telef. domluvě mi ho sehnali do druhého dne, přímo od výrobce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 13:41 Muž hf [54] – Re: vena
Sůl na infekci parazitem? coze

P.S. Nevíte prosím někdo o akvaristice v Praze kde by Hexamit měli? Teď jsem obvolal ty 4 akvaristiky co znám a všude maj jen ten sera Flagellol. Do toho se mi moc nechce, přecejen tam mám krunýřovce, šneky, krevety ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2009 13:38 Muž vena [52]
Na léčiva bych se vykašlal, zkusil bych tu sůl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 13:12 Žena darka [520] – Re: hf
S eSHa Hexamita nemám zkušenost, ale Flagellol mi tehdy opravdu do 3 dnů pomohl ano, bílé výkaly zmizely. Také jsem je nejvíc pozorovala u Black Molly, ale myslím si, že je to proto, že tyto rybky jsou nenasytné, takže potom i víc vylučují :-) Jen pozor na šneky a krevety, těm mým se sice nic nestalo, ale někteří přišli s Flagellolem o celé populace okružáků, Neritin i krevet, možná ještě přidají své zkušenosti. Tehdy trvalo docela dlouho, než jsem Flagellol sehnala, léčila jsem mezitím taky eSHa 2000 a podle mě tento přípravek příznaky nemoci hodně potlačí, takže rybky se zdají v pohodě, ale za chvilku nemoc propukne znovu, možná to bude i Tvůj případ.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 12:20 Muž hf [54] – Re: vena
Jako jo, vždy když si přineseme nové gupky, tak do dvou dnů má pulka z nich BRP. (a to jdou vždy do nádrže, kde jsem den před tím vyměnil půlku vody). Takže u posledních pokusů jsem vždycky přidal pár kapek eSHa 2000 a to výrazně pomohlo, přinesení tak beze škody zvládnou všechny gupky, akorat prostě do měsíce postupně zhubnou a chcípnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 11:54 Muž vena [52]
Ony gupky navzdory literatuře jsou dnes někde jinde.Jsou to dost citlivé ryby. Loni jsem dostal nápad oživit chov přidáním nové krve.Přišel jsem komplet o všechny.Povedlo se mi to až na několikátý pokus, kdy jsem nakonec přines skupinku od kamaráda a nádrž jim důkladně přisolil.Postupně jsem je takto navyk na mé prostředí,teď už sůl nepoužívám.Už to bude rok a oka se mi krásně množí.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 11:38 Muž hf [54]
P.S. U mě se to projevuje tak, že black molly občas zasebou průhledné závojovité bílé výkaly tahají, ale nic jim není. Naopak když si přinesu gupky (různé akvaristiky), tak to vždy po cca měsíci dopadne tak, že postupně přestávají žrát, zhubnou tak že samičky vypadají jako samečci a pak chcípnou. Když se narodí potěr tak většinou když trochu povyroste (cca 2 cm s vocasem) tak ho postupně také postihne to samé. Mimino co krásně rostlo a mělo velké bříško (samička) najednou přestane žrát a postupně zhubne až opět vypadá jak sameček a chcípne. Už mě to dost sere, protože s ostatníma rybama jinak žádný problém není, ale zrovna gupky který se nám líbějí tak prostě vždycky vychcípají... Mám teorii že prostě ostatní ryby (asi teda ty black molly) jsou nakažený nějakým střevním parazitem který jim ale nedělá větší potíže (neuhynula ani jedna black molly za půl roku), ale jak někde nějaká gupka ochutná to jejich hovno tak se nakazí a sama to nepřežije...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 11:32 Muž hf [54]
Tak sem byl v akvaristice a jenže jsem si nepamatoval přesně ten název toho léčiva, tak jsem popsal příznaky, bylo mi řečeno že to je normální, že rybičky je potřeba čas od času odčervit a byl mi prodán SERA Nematol. Což jak koukám je na: parazitující hlísty (nematoden) jako jsou vlasovec střevní (Camallanus), nitkový červ, hlístice (Capillaria) a roupy (Oxyuris).

Podle návodu po dvou dnech vyměnit 80% vody (odsát ty chcíplý červy) a léčbu po třech týdnech opakovat.

Předpokládám že to není to správné léčivo? Měl bych tedy vyrazit znovu cíleně pro eSHa Hexamita? (s eSHou mám obecně dobré zkušenosti).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 22:17 Žena darka [520] – Re: Bob66
Díky, zkusím zítra v Ostravě palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 20:44 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: darka
Flagellol se dá běžně koupit v pet centrech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 19:07 Žena darka [520] – Re: Bob66
Všem díky za rady i podporu palec a pokud máš Bobe tip, kde rychle sehnat Flagellol, tak sem s ním ;-) Už ho mám objednaný, ale dodací lhůta veeeeelmi dlouhá, tak abych ještě měla co léčit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 18:17 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: darka
Krevetky i krunýřovci by to měly vydržet, ale lepší pro tebe by mohl být Flagellol, ten je hodně šetrný k rybám ;-) U Entizolu musíš dodržet přesný postup a dávkování jinak to nemá smysl.

červík: Entizol do žrádla? Tos trochu popletla, pokud ryby alespoň trochu žerou tak se do krmení přidává Flubenol, ale určitě ne Entizol X-) Léčil jsem i Entizolem a žádné bakterie jsem ve filtru nezliklidoval.

gp: pokud se nedodrží přesné dávkování a celý postup tak je recidiva jasná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 10:28 gp – Re: darka
ja sem tim lecil do krmeni v pritomnosti krevetek i anciku a rozdejchali to, ale byla i recidiva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 09:16 Žena červík [4] – Re: darka
Jak to působí na krevetky a krunýřovce ti nepovím, ale pokud budeš léčit Entizolem, tak ti můžu jenom doporučit dávat jim ho do krmení, pokud aspoň trochu žerou. léčila jsem takhle pár tlamek a neměla jsem je kam přelovit a vyléčila jsem je. (ťuk ťuk - pro jistotu) a někde jsem se i dočetla že pak tím nezlikviduješ bakterie ve filtru. Tak držím palce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 01:24 Žena darka [520] – Entizol a krevetky
Má někdo zkušenosti s použitím Entizolu u krevet a krunýřovců? Ostatní rybky mají bílé výkaly, část jich už zemřela, dle rad tady na fóru se jedná o střevní parazity, ale krevety i otíci jsou bez problémů, přežili, nechci jim Entizolem ublížit. A za jak dlouho po vymizení příznaků mohu akva považovat za vyléčené? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 20:59 Matalan – Re: rjulius
Taky na nich ještě pozoruji trhavé pohyby a otírání o kameny, ale snad to bude v pohodě, vypadají zdravě, jsou žravé a čilé. Uvidíme, co ukáže čas

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 10:03 Muž rjulius [17] – Re: Matalan
S tím se taky stále potýkám.
Minulý týden jsem je léčil Flagellolem proti střevním parazitům, poněvadž podle konzultace tady byly příznaky jasné.
Akorát že i po léčbě stále některé mají bílé výkaly, schovávají se, hubnou a celkově vypadají mizerně :-( Některé se pořád otírají o listy, ale nic jiného na nich vidět není.
Doufám akorát, že je to pozůstatek nákazy, že pokud ryba už má takové výkaly, má už tak poškozené orgány, že léčba sice vyhubí parazita, ale rybu nezachrání.

Tak snad se to aspoň už nebude rozšiřovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 22:03 Matalan – Re: Matalan
Tak nakonec pomohl EXIT.
Nevím teda nevím, jediný symptom krupičky (lehce zakalené oči) se objevil až po nakapání exitu (pořád jsem čekal bílé tečky a ono nic), takže ani nevím, co to nakonec bylo. Každopádně to zabralo a rybky jsou už v pořádku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 19:43 Matalan – Re: Yirka
Jo, tak to je ono. PH mám kapkovej, ostatní jsou papírky. Zase jsem o něco chytřejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 12:38 Muž Yirka [9123] – Re: Matalan
Jake testy pouzivas? Ne vsem se da verit, viz vedlejsi vlakno-zabacek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 12:03 Matalan – Re: Dusyk
Aqvárium přerybněné nebylo, rybek jsem měl 5 do půl roku věku. NO2 neměřitelné, NO3 dnes kolem 20mg, tvrdost trvale 7d, ph 7,6. Už mají vedle nachystanou 375l nádrž, ale teď při nemoci je přesouvat nebudu. Sice mi zbývají už jen dvě, ale prosím neraďte mi, že se léčba nevyplatí, rozhodně se pokusím je vyléčit.

Ještě před pár dny jsem zastával teorii, radši nechat první dvě uhynout a sledovat příznaky, než rvát do nich ze začátku všechny léčiva na trhu, ale ráno jsem k Entizolu zkusil přidat Exit. Nechci se ukvapit, ale ryby se během těch dvou hodin začli sápat po jídle, plavat volně po akvárku a obecně se chovají, jako by žádná nemoc nebyla. Že by špatná diagnóza?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 10:19 Dusyk – Re: Matalan
Závojnatky aj ostatné karasy patria do studených vôd 18-20°C 70l akvárium je sakra malé pre ne. Píšeš, že hodnotý v akváriu sú v poriadku. Aké potom meriaš? Predpokladám, že NH4/NH3 a NO2 bude vysoká. Čím kŕmiš a ako často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 10:03 Matalan – Bílé výkaly, nechutenství, trhavé pohyby
Zdravím, mám Závojnatky, akva 70 L, hodnoty vody v normálu. Před cca měsícem jsem začal silně vzduchovat, což mohlo vést k ochlazení vody (topidlo jsem neměl), ryby začly být apatické a vypadalo to na nachlazení.
Po čase se ale přidávali další příznaky - nitkovité bílé výkaly, nechutenství, z ničeho nic trhavé rychlé pohyby, lehký slizový zákal, v pozdějším stádiu jakoby klesaly ocasní ploutví dolů, byly zalezlé někde v rožku a už skoro neplavali, měly poškozeny okraje ploutví (podobné jako rozpad)...
Když uhynuly první dvě, diagnostikoval jsem nemoc jako parazitní nákazu, pořídil jsem topítko, zvýšil teplotu na 24° a začal dávkovat Entizol - 2x denně 375mg (1,5 tablety), rybky se zprvu zvetily, ale 4. den léčby, po výměně vody, zničeho nic uhynula další, teď, 6. den, to postihlo už čtvrtou rybku.
Mohla by to být ještě jiná nemoc? Nebo dělám chybu v léčbě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 18:31 Skalár
Chcem sa spýtať,moje ryby majú hlístnice ak odstránim ryby možu ostať hlístnice alebo ich vajíčka v akvárku a ako sa ich zbaviť rozzureny pomoooc :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 07:24 Niky
Tak mě asi trefí, nevím jestli tohle dělá i entizol, a jestli jo, tak to potěš, než jsem šla do práce skoukla jsem akva a ryby se skoro dusili, protože v tom Metrozolu je jako pomocná látka nějakej škrob a nadělalo to pěknej bordel, zdálo se mi že i voda je kalná, celej filtr vevnitř zalepenej škrobovým hnusem rozzureny , tak doufám, že se to nedostane nějak rybám do žaber tone sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 21:42 Niky
Ještě bych měla jeden dotaz, jestli Metrozol nijak nemůže uškodit anténovcům? jsou to totiž citlivky :-O , díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 08:52 Niky – Re: miro03
Nezabírá na vajíčka....to jsem netušila, děkuji za radu. Sice už jsem toho hodně pročetla, ale už jsem z toho jelen. Tak jsem raději došla včera k vetrinářce a místo entizolu mi napsala metrozol, mi to tedy pěkně zkomplikovala :-) s dávkováním, protože je to sypký prášek a netuším jak odhadnout množství 125mg hmm no jéje, tak jsem včera něco rozmíchala do akva, tak uvidíme. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 18:59 miro03 – Re: Niky
Liečivá nezaberajú na vajíčka parazitov,preto sa opakuje liečba až do úplného vyliečenia rýb.Dobré je zvýšit teplotu urýchli sa proces liahnutia parazitov.Špatným dávkovaním a nedoliečením dochádza k rezistentnosti.Parazit zmutuje a stáva sa voči liečivu imúnny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 08:06 Niky
Ahoj....mám taky tento problém, už dlouho a nemůžu se toho zbavit, zkoušel jste někdo léčit HEXAMITou od eSHy? Vždycky se zdá že už je to OK, ale pak znova a znova....., tak nevím jak dlouho to mám kapat? Poradí prosím někdo? tone :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 13:50 Glenr – Re: @
ok budu ho prát jednou za měsíc dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 01:44 @ – Re: Glenr
s tim entizolem je to slozitejsi...ja sam mam odzkouseno ze sem daval i jednu tabletu na 10 litru dvakrat denne,bez vymeny vody a ryby v pohode...Xify i Gupky se mi normalne mnozej dal...Metronidazol(ucinna latka Entozolu ) se totiz do osmi hodin rozlozi,..navic to nezabiji bakterie ve filtru,ale stejne je asi lepsi tu vodu menit....ale uz sem to tu psal hodnekrat najdete si to....jo a vy perete filtr kazdej tejden?? to je spatne,perte ho mesicne ve vode z akvarka...to je nutny...tyden je strasne moc...ahoj..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 18:43 Glenr – Re: @
Vodu měním jednou týdně, tak jak je doporučeno při odkalování. Druhý den ještě vyčistím filtr (něco nabere jak se akvárko zvíří, proto až druhý den)
Rybky, které mam: 5 pavích oček, 8 parmiček mech, 2 pancéřníčky třípruhé, 3 mečovky. Vodu mám z vodovodu a bydlím ve škole, takže není teď přes prázdniny odtočená (stojí v trubkách, osobně - nedá se pít) akvárko je 60l a teď zakládám 240litrové.
PS
Chtěl jsem se ještě zeptat na ten Entizol - to se jim má dávat každý den nebo při výměně vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 22:29 @ – Re: Glenr
jak casto menite vodu??co tam mate za ryby??na NO 3 se vykaslete,na to vam ryby nechcipou...navic ve vodovodu nemuze byt moc NO 3 a uz vubec se tam nemuze "mnozit"...odkud z Prahy jste?? odkud mate vodu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 21:17 Glenr – Re: @
dik za info problém je že mam strach jestli nemáme ve vodě moc NO3 zdaj se trochu rybky vykulené mám jenom test 5in1 a ten je dle testu dost mizernej a ten ukazuje docela vysokou hladinu (ale i u kohoutkové vody) zajímalo by mne jestli má vliv když ta voda dlouho stojí v trubkách na no3 asi budu muset koupit přímo test na no3 (jo a to jsem z Prahy) coze

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [12] 13

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 17607x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5089?od=551