Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dlouhé bílé výkaly

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Dlouhé bílé výkaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2011 10:18 xx
Vypadá jako normální zdravá přežraná mečovka. Vnitřní paraziti způsobují tenké nitkovité výkaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2011 10:05 Žena jamap [11] - Živorodky – Je to parazit nebo jen z krmení?
Fotka k příspěvku Dobré deštivé ráno.
Bohužel se na vás musím obrátit o radu ohledně svým mečovek.
Včera jsem přelovila dvě mečovky do "porodního" akvária, neb už mají těsně před.
Dnes ráno jsem si všimla na dně akvária dlouhých šedobílých výkalů, nejdelší měl zhruba 5cm o průměru 1,2 mm, po odpadnutí ještě trošku zešedl.
V původním akvariu jsem si těchto výkalů nevšimla (dost zarostlé a ryby rejdící po dně, takže je možné že už měli tam, ale přehlédla jsem). Ve velkém akvárku hodnoty 100L, 25°C, pH 7, KH 5, GH 12, min. 1x týdně odkalováno a měněná 1/3 vody. V malém akvariu 20L, pH 7,4, KH 6, GH 14, teplota 24-25°C, 2x za týden měněno 10-15L vody s odkalením - vzhledem že u malého akvárka se jedná o porodničku a odchov pro potěr, je zde umístěn vnitřní filtr a rostliny zasazené v nádobě a dno prázné - kvůli jednodušší údržbě, rostliby zabírají asi 1/3 akvária. Vzhledem k tomu, že v porodničce je umístěn taktéž měsíc starý potěr gupky jsou v akvariu zbytky z jejich krmení LON Baby (nepodařilo se mi zjistit dávkování krmení tak aby jej hned snědli, buď zůstává a nebo jsou hladové) z tohoto důvodu odkaluji častěji.
Již před časem jsem řešila problém s vnitřními parazity u ryb jenž jsem donesla z místní akvaristiky, přeléčeny Entizolem a Flugenolem, zdálo se že úspěšně. Tehdy měli výkaly bílé a po odpadnutí i bílé zůstaly navíc byli nitkovité, případně ne o stejném průměru.

Proto budu ráda pokud mi potvrdíte nebo vyvrátíte, podezdření že i tyto výkaly měčovek jsou způsobeny vnitřními parazity nebo je to pouze reakce na změnu prostředí a případnou konzumaci krmení pro potěr.

Děkuji moc za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 11:29 R Muž romant [27981] – Re: puky274
Mrkni se na tenhle článek, třeba ti pomůže.
rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 11:27 Muž puky274 [0]
cawte mam africke cichlidy a yellovy maju bile dolne plutvy a asi 2 dni biele vikaly mozu to byt vnutorne parazity a ked ano tak ako ich mam liecit ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 09:19 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Bobik
Kdyz vylecis ty vnitrni parazity, diry se vyleci samy, to spolu souvisi, ale mel bys dat rybam nejake vitaminy a nepodcenovat co zerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 08:43 Bobik
Zjistil jsem u svych tercovcu vnitrni parazity. Jeden z nich mel pruhledny vykal a ostatni propadle bricha. Zacal jsem lecit entizolem, za dva dny bude lecba u konce. Vcera jsem ale u toho co mel pruhledny vykal zjistil derovou nemoc. Znamena to, ze lecba entizolem nezabrala nebo se to spravi samo? Vsichni tercovci zerou a maji se celkem k svetu. Jak poznam ze lecba byla uspesna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 22:44 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: daniel1997
Máš tri možnosti.Za prvé nechat veci na prírode,bud a nebo.Za druhé započat finančne nákladnú liečbu,ktorá je vyššia v porovnaní s cenou nemocnej ryby,túto možnost nezavrhujem pokial akvarista má nejakú citovú prípadne inú vezbu k nemocnej rybe(čo Tvoj prípad nie je kedže si nemocného jedinca nedávno zakúpil),absolvovat liečbnú procedúru pri ktorej čakáš či liečivo zabralo alebo nie?!Taktiež už može bit parazitmi zasiahnutý niektorý s vnútorných orgánov nemocného jedinca a liečba bi bola zbytočná.No a nakoniec možnost tretia,jedinca utratit,karanténu vydezinfikovat,následne kúpit nového jedinca a lepšie pozorvat,dno nádrže,vodu či v nej neplave nejaký výkal z nemocnej ryby(pekne sa vo vode dokážu vznášat.há-há),či je voda v akváriju číra,nakoniec sledovat nabízené ryby,prv než si akúkolvek rybu zakúpiš. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 22:12 Muž daniel1997 [9] - Asie – Re: Designer
Tak to mi asi chlapec chcípne sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 21:07 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: daniel1997
Presne ako sa domnievaš,máš peroblém s vnútornými parazitimi.Presnú diagnozu bi však určil len odber výkalov a následný pohlad pod mikroskopom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 21:04 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: daniel1997
Ano, tady bych duvod k obavam videl, nejen ten vykal, ale k tomu i to, ze hrbet te ryby za hlavou je vyhubly, takze ta nakaza pro ni neni veci az ted, ale jak to vidim ja, musi tim trpet uz dele. Takto se projevuji vznitrni paraziti. Nicmene me setkani s rybicky.net/nemoc/hexamita-salmonis je az z doby, kdy jsem zacal chovat Tercovce a u jine ryby jsem to zatim nevidel, takze lepe to urcite vyhodnoti nekdo, kdo ma s timhle svinstvem dlouhodobejsi zkusenosti.

Tahle ryba jeste mela byt v karantene a pokud je, tak moc se nedeje, takze kdybych nemel pravdu a bylo zase vsechno O.K., nic se nedeje. A kdyz v karantene odejde, taky se nic extra nestalo, holt se karantenka vydezinfikuje a lecba by se nevyplatila.

Ta fotka ale bohuzel jako z karantenky nevypada.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 19:39 Muž daniel1997 [9] - Asie – dlouhý výkal u zakrslého čichavce překrmení nebo paraziti??
Fotka k příspěvku ahoj minulou středu jsem si koupil čichavce a normálně jsem ho krmil až když jsem ho včera večer nakrmil (trochu více) tak potom když jsem přišel odpoledne domů měl už takhle dlouuhý výkal
předtím je měl krátké tak cca. 2-3cm ale potom se o něco otřel a bylo to v poho ale dnes to je celkem dlouhé tak nevím jestli to nejsou paraziti nebo jiná havěť :-( :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 19:47 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Kocajs
U zivorodek jsou ruzne barevne vykaly bezne, od zelenych od rostlinne stravy, pres vsechny barvy krmiva, az po normalne tmave, asi proto, ze vetsinou sezerou cokoli a zalezi jen v jakem pomeru, jakou barvu to ve vysledku udela. Dokonce ani bile nemusi znamenat problem a pokud za sebou zivorodka tahne nudli par cm dlouhou, ani tak se nemusi nic dit. Pokud je ten vykal rovnomerne tlusty, tedy stejne silny po cele delce a neni nejak hlenovity, nebal bych se. Ale jiste ze hlidat to nikdy nezaskodi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 17:05 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Kocajs
Barva výkalů je úměrná strávené stravě.S touto barvou bych si nedělal žádné starosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 16:20 Kocajs
prosim o odpoved je to akutni ja sem si ted koupil a v pitliku sem vydel jak prave kadi a ma ten cervenej nebo oranzovej vykal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 16:04 Kocajs
zdravim mozna se to sem nehodi ale ptam se na toto je normalni u endlerek aby meli cervene nebo takove oranzove vykaly ??dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 22:25 MMM
Tak jsou u nás drahý :-) ne, platila jsem zřejmě i za to, že mi paní doktorka "rádoby" řekla, kolik toho mám dát a kdy vyměnit vodu a co a jak s tim... docela se i snažila, až na to, že jí její kolega několikrát musel opravovat :-)) takže celkem to bylo i vtipný, tak i za tu zábavu jsem si asi připlatila:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 20:27 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Kocajs
Čím dřív tím líp, sníží se riziko nakažení ostatních ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 19:20 Kocajs
ona porodila 14 malych a zatim ziji vsichni takze ji mam radci utratit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 18:45 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Kocajs
Poradil bych šetrné utracení, kvůli jednomu pavímu očku se nevyplatí provádět nějakou léčbu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 18:39 Bob
Pred chvili jsem koupil Entizol na verenine. Baleni (20 tablet) za 46,-Kc. Bez predpisu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 18:36 Kocajs
a co bych mel koupit nebo aplikovat?pripominam ze porodila pred 2 dny jinak co teda koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 18:27 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: MMM
Balení za 120? běžně to stojí do 40ti korun, ale s receptem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 18:22 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Kocajs
Pokud je to stejné jako u té skaláry tak to jsou vnitřní paraziti X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 18:06 MMM
Pro info: Entizol zakázaný není, na veterině mi ho normálně dali, bez receptu, celé balení tablet 250mg, platila jsem 120 Kč....a byla jsem tam 3.1.2011, takže pochybuju, že by se od té doby něco změnilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 15:43 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: leontin
šance, že by sklech zůstala vajíčka parazitů bude nejspíš pramalá a když je pro jistotu otřeš hadříkem či houbičkou namočenou v hypermanganovém roztoku, tak nic nezkazíši i když ti třeba něco z té houby ukápne do akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 15:19 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Ivoš
Podle návodu by se jednalo o 3 dny,pokud někdo nedoporučil opakování.Zvlášť u tremazolu se pořádná léčba ve velkém akvariu prodraží.A tam by šlo jen opakovaně o 6 h. s 20% vody.Filtry se mají odstavit a vyčistit,takže rovnou dezinfikovat + další zařízení.Jen co stěny akvaria?Potírat vodou z akvaria s lékem nebo na skle nic nezůstane?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 15:00 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Dahak
Já je koupil na veterine v Rybalkově ulici na rozhraní Vinohrad a Vršovic. Nic mi nepředepisovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 14:58 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy
leontin napsal: Nedalo by se u léku Sera prof. stáhnout vodu v akvariu na 20%.Do daného množství aplikovat lék a po uplynutí požadované doby doplnit vodu na 100%.A ušetřit tím 80% léčiva na příště?

Samozřejmě, zcela matematicky dalo. Otázkou je, zda by toto šlo provést u každé nádrže i technicky vzhledem ke konstrukci a umístění venkovních fitrů atd. Ryby by tohle opatření mohly na ten týden schroupnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 14:50 Kocajs
zdarvim taky sem si vsiml u me gupky (samice) ze ma vykali jako nitku bilou neco jak ma Nelly ta Skalara.Ale pred 2 dny rodila mladata 13 nemuze to bejt z toho ostatni ryby to nemaji dik :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 14:25 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Ivoš
Mě to nechtěl veterinář vůbec napsat i když je ještě měl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 12:38 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: leontin
Jasně že by to šlo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2011 12:35 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Ivoš
Nedalo by se u léku Sera prof. stáhnout vodu v akvariu na 20%.Do daného množství aplikovat lék a po uplynutí požadované doby doplnit vodu na 100%.A ušetřit tím 80% léčiva na příště?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 12:02 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Dahak
Já jsem koupil pár tablet na veterině bez receptu. Uďobli mi ze svých zásob a řekli si patrně slušnou raketu: 25,- Kč za tabletu. (Takže když jsem porovnal cenu léčby Entizolem a Flagenollem, vyšlo mi to nastejno.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 11:53 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Dejte pak prosím vědět jestli je možné Entizol sehnat.Bylo mi řečeno, že jeho prodej byl v České republice zastaven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 11:24 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Sinatrax
Při použití Entizolu by to krevetky ani plže nemělo ohrozit, alespoň u mě to bylo bez problémů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 10:46 Muž Sinatrax [3] – Re: Sinatrax
jeste me napadlo kdyz pouziju entizol jestli mi to nejak neohrozi jiny zivocichy jako plze a krevety?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 10:24 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Na rostliny by měl hypermangan stačit,dno pak nejlépe vyvařit.Cysty jsou hlavně na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 10:20 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Sinatrax
Pokud chceš stěhovat ryby do většího, tak je opravdu lepší přeléčit celou nádrž najednou a pro jistotu v takovém stavu, v jakém se nachází najednou, čili i s rostlinami aby sis do nové hned zkraje nezatáhnul vajíčka parazitů.
Jak už tu bylo psáno, jedná se o parazity běžně žijící ve střevech ryb, které zdravým rybkám nic nedělají, takže není bezpodmínečně nutné je pokaždé hubit plošně ale když už je budeš stěhovat, tak to vem z jedné vody načisto:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 10:18 Muž Sinatrax [3] – Re: Sinatrax
jo jinak omlouvam se za hloupy dotazy ale radsi se 3x zeptam nez udelat blbost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 10:16 Muž Sinatrax [3] – Re: Romy
dobre, a predpokladam ze v hypermanganu? jo a co dno? mam ho nejak proprat? nebo radsi koupit novy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 10:12 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Sinatrax
Jestli budeš stěhovat všechny ryby do většího,přeléčit a pak stěhovat,je to logické,přece si nenatáhneš nemoc do nového.Ideální by bylo přeléčit v karanténě.Rostliny pak vydezinfikovat jestli je budeš dávat dávat do nového.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 10:07 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Sinatrax
Ale jeste nez stihnes delat neco jineho, nez stihnes koupit lecivo, zkus jednu vec. Kazdy den vymen tak tretinu az polovinu vody v nadrzi - stejne bys to pred lecenim mel udelat. Je to to nejlevnejsi lecivo na svete. Ja ji takhle liju do akvarka bez odstati, jen o spravne teplote napustim sprchou z vysky do kyble. Uz jsem si taky rikal, chlape co to ted delas, vylivas kristalove cistou vodu z akvarka!? Jenze ono nekdy uz tohle samo dokaze zazraky. Uz skoro podezrivam nektera leciva, jak je u nich napsano, ze vymenit vodu a vymenit vodu a vymenit vodu, ze si clovek nekoupil lecivo, ale zaplatil za to, aby ho to konecne donutilo fakt vymenit vodu, pac za ty prachy co utratil, uz to konecne fakt udela, a to dokonce tak pravidelne, jak je to v navodu - pochopitelne humor, ale na kazdem sprochu... :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 10:06 Muž Sinatrax [3] – Re: Romy
jn :) jsem to psal kdyz jsi odepsal ;) , jo jeste mam jeden dotaz, mam v planu prestehovat akva do vetsiho, tak jen prelecit prvne ryby a pak lecit nebo lecit a pak prestehovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 10:03 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Sinatrax napsal: No tak asi to taky vidim na ten entizol pac jiny leciva jsou pomerne dost drahy na leceni ramirezky.... a podle vas tedy staci dat ramirezku do karanteny? Osatni ryby nejsou v ohrozeni?

Teď jsem to psal... hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 10:01 Muž Sinatrax [3] – Re: Ivoš
No tak asi to taky vidim na ten entizol pac jiny leciva jsou pomerne dost drahy na leceni ramirezky.... a podle vas tedy staci dat ramirezku do karanteny? Osatni ryby nejsou v ohrozeni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 10:01 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Designer
Přeléčit je třeba vždy celou nádrž.Ona může být nemocná jen jedna ryba,ale jejími výkaly odchází z těla i cysty,které ostatní ryby pozřou spolu se žrádlem,a vývoj parazita jede znovu.Flagellol je nejúčinnější,ale v tomto případe vysoce převyšuje cenu rybky.Zkusil bych Entizol,a dávku podle množství rostlin navýšil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 09:55 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Ivoš
No ony se zdrave ryby s temi vnitrnimi parazity nejak srovnaji, takze je nejspis bezne maji v sobe, ale rozjedou se az ve chvili, kdy neni neco O.K., treba je ryba stresovana (alespon neco v tom smyslu se pise). Takze ja radeji lecil akvarium cele, i kdyz by nejspis pomohlo i jen leceni toho jednoho kusu. Myslim si totiz, ze po preleceni vsech ryb je mnohem nizsi sance, ze se to zase objevi.

Muj Tercovec na tom asi uz byl hur, nez pise Ivoš, po skonceni lecby Flagellolem z nej jeste dalsi dny lezly ty desive vykaly. Uz jsem se na to ptal, takze jsem vedel, ze to chvilku chce, nechtel jsem zbrkle zkouset neco dalsiho. Uz uz jsem si myslel, ze to leceni nepomohlo, a pak najednou zacal zrat a vykaly se srovnaly. Takze mimo leceni to chce taky trpelivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 09:51 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Sinatrax
Však v tom článku jsou uvedena i léčiva a konkrétní postupy léčby. Já léčil entizolem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 09:50 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Sinatrax
Dej si do vyhledavače v diskuzích Entizol,Flubenol,Flagellol,vyjede ti spousta informací na léčbu vnitřních parazitů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 09:46 Muž Sinatrax [3] – Re: Designer
rekl bych ze to tak taky vypada, co by jsi mi prosim poradil. Clanek jsem si precetl, ale konkretni rada by byla asi lepsi.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 13

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 17607x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5089?od=351