Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dlouhé bílé výkaly

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Dlouhé bílé výkaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 09:41 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Sinatrax
Ahoj,
výborný článek o vnitřních parazitech a metodách léčení je zde: rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu.

K té léčbě -když totéž postihlo jednoho z mých terčovců (a to už byl be stádiu, že se schovával a odmítal baštit, léčil jsem jen jeho odděleně). 3.-4. den už zaščal jevit zájem o jídlo a hned měl hnědé výkaly. Asi po týdnu, kdy už se pořádně rozbaštil, jsem ho vrátil do akvárka. To proběhlo asi před měsícem a všechny ryby jsou zatím stále ok.
Takže možná by mohla stačit indivudelní léčba i u tvé ramirezky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 09:35 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Sinatrax
Urcite neudelas chybu, pokud si prectes: rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu . Jo, ja vim, je to o jinych rybach, ale dle meho nazoru prave chovatele Tercovcu maji s vnitrnimi parazity nejvice zkusenosti.

Co se tyce dlouhych bilych vykalu, zalezi jeste jak vypadaji. U mych Tercovcu to byly spise prusvitne, hlenovite vykaly, vice cire nez bile, uzlikate a neodpadavajici od Tercovce, a dlouhe proto, ze vubec nejsou tvrde ani lamave, vypadaji takove lehke, a drzi pohromade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 07:38 Žena Linduš [166] – Re: Sinatrax
vnitřní parazity určitě komplet celé akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 07:16 Muž Sinatrax [3] – Mam prelecit celé akva?
Dobry den, chtel bych se zeptat na jednu vec pak se mi ji nepodarilo nikde zjistit. U samecka Ramirezky jsem zpozoroval dloue bile vykaly a predpokladam ze to bude nejaky parazit. Prestava zrat a zacina se schovavat, ostatni ryby jsou ok. Tudiz me zajima jestli jsou tito parazite nakazlivi nebo je to pouze invividualni. Mam tedy jen prelecit rybicku v karantene nebo cele akva? Dekuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 11:22 Žena Linduš [166] – Re: Jirka
jestli to jsou opravdu střevní parazité, bude to proto, že samičky jsou vyčerpanější a tudíž náchylnější právě kvůli rození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 10:52 Jirka
Ahoj,nevíte někdo proč mi umírají jen samičky?každý den jedna,to už není normalní,včera mi jedna rodila,dala 11 mladych a se zbytkem taky umřela,už fakt nevím,a samečkum je fajn.poradte prosím...Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 19:47 sarlii – Re: sarlii
tak teď už mají bohužel průhledné niťkovíté výkaly ??můžete mi prosím někdo poradit ?? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 18:34 sarlii – Re: sarlii
dekuji za odpovedi ....pruhledne nejsou, tak to bude asi potravou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 18:12 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: sarlii
O vnitřních parazitech a bílých výkalech je toho tady už tolik napsáno že je zbytečné zakládat novou otázku na to samé X-) Stačí trochu hledat a číst ;-) To že se střídají hnědé a bílé taky nemusí nic znamenat záleží čím se taky krmí, jestli jsou dlouhé nebo průhledné atd. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 17:52 Muž capko [40] – Re: sarlii
No,jeden z príznakov by to bol.Ryby ďalej neprijímajú potavu,sú málo aktívne a ohne sa im chrbtica.Pozoruj ich a uvidíš.Dúfam,že sa to nepotvrdí ano palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 15:11 sarlii – Bílé výkaly = střevní parazit ?!
Ahoj, občas moje rybičky mají bílé výkaly,tak mají střevní parazity ?Třeba po krmní mají klasicky hnědé a druhý den uplně bílé ? nemáte někdo nějakou zkušenost ? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 13:11 Nelly – Re: Bob66
Aha dobře, tak mco děkuju za rady :( snad to nějak zvládneme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 13:11 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Nelly
Ne jen ji přendej do karantény ;-) Bičíkovce mají všechny ryby ve střevech, jen když je ryba oslabená tak se mohou přemnožit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 13:07 Nelly – Re: Bob66
Bože tak je fakt nemocná :( A myslíš žety ostatní nakaždený nejsou? Nebo jestli ty bakterie nebo co to má nejsou v kavárku aby to mohli chytit?Mám to nějak vyčistit nebo něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 13:06 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Nelly
Rybu do karantény a místo té Optimy kup Sera Flagellol hmm ale pozor je drahý a cenu ryby převyšuje o hodně X-) Nebo dojdi na veterinu nebo gynekologii a nech si napsat recet na Entizol to vyjde levněji X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 13:00 Nelly – Re: Nelly
Fotka k příspěvku Tak tady to je je to docela dobře vidět to vlákno v pravo od rybky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:57 Nelly – Re: Bob66
Zkusím to tak moment :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:56 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Nelly
To jsi měla napsat že už je má týden hmm Zkus dobře nafotit ten výkal jestli to půjde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:53 Nelly – Re: Bob66
Tak já to koupím a přidám to tam......Jen je mi divný že ta ryba má ty výkaly divný už takhle tejden, prostě co jí skončila ta nemoc tak má divný výkaly. Nechci aby se mi nakazili ještě ostatní :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:52 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Nelly
Pár dní, na výkalech to poznáš jestli se to lepší nebo ne ;-)Střevní bičíkovce má v sobě každá ryba, při oslabení imunitního systému se přemnoží a je problém, ale zdravá ryba si s nimi poradí X-) Přidej do akva nějaký přípravek s vitamíny a minerály např. eSHa optima nebo jiné je to vhodné po nemoci na regeneraci X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:45 Nelly – Re: Bob66
A jak dlouho asi tak mám čekat? Nemůžou se mi třeba nakazit ostatní ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:44 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Nelly
Na plíseň je dobrý Acriflavin a není drahý X-) Že by to bylo ze soli nebo z plísně nevím, ale každá nemoc oslabí imunitní systém ryby a tak je náchylnější třeba na přemnožení střevních bičíkovců ;-) Nech ji jestli se to srovná samo nebo se to začne zhoršovat, a hlavně pozorně pozorovat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:38 Nelly – Re: Bob66
Žere normálně jako vždycky a chová se taky normálně, nikde se neschovává. Ale ty divný výkaly má. Nenapadá tě něco? Mohlo by to bejt třeba tou nemocí co měla předtím tu plíseń na tlamičce? Nebo třeba jak jsem to léčila tou solí? (To mi poradí paní u nás v akvaristice)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:36 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Nelly
Jen bych ji pozoroval jestli žere, neschovává se a pokud by se objevily dlouhé bílé nebo průhledné výkaly tak by se jednalo o vnitřní parazity X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:32 Nelly – Re: Bob66
Krmim je krmivem LON MIX a HIKARI - to nevím jaký přesně - mám to přesypaný v lahvičce páč to bylo v dost debilním sáčku. Tyhle dvě krmiva střídám....Připadá mi prostě divný že to má jen jedna ryba a ještě když je po nemoci - myslím že kdyby to bylo krmením tak by to měly tak mít všecky ne? A nový krmivo sem te´d žádný nezkoušela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:27 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Nelly
Může to být jen z krmení, čím krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 12:17 Nelly – Průsvitné dlouhé výkaly u skaláry
Ahojky mám dotaz, u jedný mojí skaláry se objevily takový divný výkaly. Vypadá to jako světlá bílá nitka, ale mezitím je někde i normální hnědej výkal.Ryba ale normálně žere i se normálně chová.A na těle žádný projevy nemoci nemá. Může to bejt nějaká nemoc?
Ještě dodávám že rybka měla asi před týdnem na tlamičce plíseń ale podařilo se to vyléčit solí. Ostatní ryby jsou v pořádku. Myslíte že to může bejt jakoby po tý nemoci chvilkový nebo je to další nemoc? Dík za rady :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 15:21 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: matahud
Držíme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 15:18 Žena matahud [0] – Re: Dahak
Jo, po asi 30tich telefonatoch som sa nakontaktovala priamo na dovozcu a zajtra ho budem mat, tak drzte palce:o))))))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 15:10 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: matahud
Uvedená léčiva seženeš pravděpodobně jen u veterináře.Bejt tebou seženu ten Nematol, který dobře snáší i rostliny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 14:45 Žena matahud [0] – Re: katterinecka
Super, moc diky, skusim sa po tom poobzerat:o))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 14:44 Žena matahud [0] – Re: Dahak
No, ja som si to dovliekla domov s dlho ocakavanymi, objednanymi, drahymi koi skalarmi:o((((((Neviem odkial boli, ale skusim to zistit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 14:05 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Dahak
Nevim jak moc je to ověřené, ale pokud nemůžeš sehnat nematol tak tady jsou napsané i jiné přípravky co by měly pomoct rybicky.net/nemoc/capillaria-pterophylli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 14:02 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: matahud
S touhle potvorou jsem bohudík zatím problémy neměl.Nematol je správná volba alespoň podle Sery :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 12:55 Žena matahud [0] – Re: Dahak
Ahoj, tak som si dnes pozorne precitala celu diskusiu k tejto teme, lebo po tom ako mi uhynulo 9 rybiek (guramy a skalare), vcera veterinar pri pitve skalara v crevach nasiel cervy - Capillariu aj s vajickami. Zda sa ze by som na to mala pouzit Nematol, ma s tym niekto z Vas skusenosti???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 23:56 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Miras
Tady platí stejná odpověď,jako pro showta... rybicky.net/forum/1491…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 23:52 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: showt
Možná by stačilo přečíst toto téma a byl bys moudřejší...další ke studování jsou témata ,,vnitřní parazité",nebo si zadej Entizol,Flagellol,spoustu rad ohledně vnitřních parazitů najdeš i v tématu ,,Terčovec",stačí jen hledat,informací je zde dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 23:14 showt
Mám asi 3 týdny ancitruse a celou dobu ma jen bílé až průsvitné dlouhé výkaly,není moc aktivní.Je to nějaká nemoc?Jestli ano,co mam koupit?Něco,co opravdu zabere a má s tím někdo zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 22:29 Miras
Pardon za překlepy: *stočená do Spirály... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 22:24 Miras – Paraziti???
Zdravím. :-) Všiml jsem si že jedna z blackmoll má u zadku nějaké bílé výstupky/flíčky, nebo tak něco a má nějaký divný hovínka, jsou dlouhá táhlá, celá bílá, místy tenoučká jako vlas, místy naopak tlustý, jakoby zcuckovatělý, a místy tenká stočená do spizály, jen na malinkým kosku vypadá normálně hnědě.. Jsou to nějací paraziti?? Co se na ně prosím používá?? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 00:30 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: kraken192
Entizol můžeš zkusit,tím,že ryby nejspíš nebyly nikdy Entizolem léčené,není možná rezistence parazitů na léčivo.U teploty bych se nebál zvednou na 30-32°C,ale pozvolna.Dávkování jsem tu už někdy napsal,takže se dohledáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 20:10 Muž kraken192 [6] - Rostliny – Re: Romy
Dobře, Entizol budu mít až v úterý, tak pak začnu léčit. Bylo by nějak vhodné zvýšit teplotu? A na kolik nebo o kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 16:02 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: kraken192
Nemoc je to samozřejmě přenosná a to pozřením cyst.S léčbou bych neotálel,čím později se začne léčit,tím je menší naděje na záchranu ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 15:53 Muž kraken192 [6] - Rostliny – Re: voko
Zatím jsou v karanténě, ale chtěli bychom alespoň toho krunýřovce zachránit a pak ho dát do naší 200l nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 15:48 Muž voko [9] - Živorodky – Re: kraken192
jj bojím se, že už asi nepřežijou. A možná nakazí i vaše rybičky. Dal bych je jinam. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 15:31 Muž kraken192 [6] - Rostliny – Re: Romy
No problémy s hygienou jsou v tom akvárku od založení (cca 2 roky). Ale rodiče to neřeší, což jim marně vyčítám. Rybky jim tam s tím žijou poměrně dlouho. Ty dvě rybky u nich byly asi 3 měsíce. Nejsou vyhublé a žerou. Je tato nemoc přenositelná z ryby na rybu? Nebo jak se to přenáší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 15:04 Muž Geri [29] - Skaláry
Momentálně léčím vnitřní parazity u skalár ve větším množství Neguvonem a celkem OK i kdyřž jsem 2 akvárka otrávil nenávratně, pořád lepší než si nechat nemoc rozject invazivně, to je pak už lepší ani neléčit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 14:51 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: kraken192
Záleží na tom jak dlouho bílé výkaly mají,je to odcházející výstelka střev.Léčit je třeba co nejdříve,nejlépe Flagellolem.Ohledně vnitřních parazitů je zde informací dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 14:23 Muž kraken192 [6] - Rostliny – Zlepší se stav ryb v lepším prostředí?
Ahoj, přivezli jsme si dvě rybky (krunýřovce plochoústýho a paví očko) z otcova akvárka, že jim u nás bude líp. Zanedbávají totiž údržbu akvárka (skoro nesvítí a nefiltrují, netopí a neodsávají dno) a většina ryb tam má bílé výkaly. Zajímalo by mě, jestli ryby přestanou mít bílé výkaly, když budou mít v našem akváriu lepší podmínky, nebo budu-li je muset nějak léčit. Zatím mám ty dvě rybky v karanténě a vypadají čile.
Děkuju za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 17:48 Muž Martin [3]
Teď jsme koukal na zbytek skalárů,všichni mají jemně nafouklé břicho,žerou normálně,dejchají taky,tak snad budou OK :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 13

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 17607x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5089?od=401