Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dlouhé bílé výkaly

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Dlouhé bílé výkaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 18:25 Muž Dirtysoul [2] - Cichlidy
aj tak dobré rady, v škole sledujeme psí trus, tak rybím by som ich asi prevapil :-) zatiaľ ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 16:18 Muž strappy [39]
asi nic nepokazíš tím,když budeš častěji měnit vodu třeba 2-3x týdně do vody přidáš torben a akvatropic od Hu-benu (stojej pár kaček) huminy a třísloviny. na krmení kapej fishtamin a mužeš na noc i do vody. Dobrou zkušenost mám i s esha optima a nebo sera mineral salt. nepřekrmuj. sleduj ryby. dobré by taky bylo výkaly na veterinu pod mikroskop 150-300 Kč ale všude to nedělají. pokud žerou mohly by se srovnat,případně by mikroskopický nález mohl podchytit problém dříve než bude pozdě. Jen můj názor počkej si ještě na rady zkušenějších ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 15:39 Muž Dirtysoul [2] - Cichlidy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, toto vlákno je veľmi rozsiahle a poučné, ale potreboval by som individuálnu radu.
Chovám malawky, mám 300lnádrž v nej zebry RED/RED, OB, CHILUMBA. Rybky sú pažravé, pekne sfarbené, bez príznakov hocičoho. No u nových CHilúmb som spozoroval akoby biele duté a dlhé výkaly, ktoré za sebou ťahajú, niekedy aj 10 čísel. Zaujímavé je, že tieto výkaly plávu a neklesajú na dno. Spočiatku to mali len CHilumby ale teraz to majú aj ostatné ryby. Krmim mrazenou artémiou a špenátom, občas sparená zelenina. Ide teda o črevné parazity alebo je to normálne? Fotka mierne skresľuje ale výkaly sú naozaj duté a sivobiele.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 17:09 JoKa Re: Densi
Doporučil bych úplně stejný postup, jaký jsem poradil Snehuldovi, hned pod tvým dotazem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 17:06 Muž Densi [40] - AmerikaRe: Urtman
OK - díky moc za názor, rybku nechám.....nemám to ve zvyku.
Budu rád i za další zkušenost.
Ať se daří......... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2016 17:00 JoKa Re: Densi
Tak by to znamenalo, že rybka nebyla zvyklá na tolik živého (mraženého) krmiva. Nemela by na to "upravenou střevní mikroflóru" (píšu to laicky, nevím jak se to přesně jmenuje). Přesně to jsem teď řešil u nové donesenych skalár...

A k tvé poznámce o tobogánu, jestli to chápu správně. Do záchodu nepatří žádná ryba, ani mrtvá, ani živá a už vůbec ne ta, u které máš podezření na nějakou nemoc!! tone

A já bych ji neutracoval, podle mě jí nic není. Bobky se střevními parazity vypadají úplně jinak... Ale počkej na názor ostatních, třeba se pletu...

Edit: a jestli ji tam máš opravdu v plánu poslat živou, tak si na pěst!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 16:53 Muž Densi [40] - AmerikaRe: Urtman
Fotka k příspěvku Ahoj, žádnou bulku tam nemá...ještě jedno foto a asi bude tobogán....spíš jde o to, co s tím ???, a nebo jen slabší jedninec odpadnul...??? Dík za názor. A ještě -kdyby byla bulka, co by to - podle Tebe - znamenalo ??? D.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 16:21 JoKa Re: Densi
Nemá z druhé strany co je vyfocená náhodou bouličku u řitního otvoru? Jakoby lehce do boku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 16:09 Muž Densi [40] - Amerika
Fotka k příspěvku Ahoj všem,
u teter se mi ve společenském akvárku objevují bílé výkaly. Nicméně čudličky jsou vitální, normálně žerou. Již víc jak týden dávám jen suché krmení, před tím přes léto bylo dost živého (komáří larvy a dafny) a také mrážo (patentky + koretry). Občas do krmení dávám česnek. Myslím, že většinou je to u "zakulacených" holek....
Prosím o zkušenou radu, v akva mám nanayky, tak nechci mít potíže....
Tuhle tetru raději poslat pryč...., že ??
Díky, Densi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 15:52 JoKa Re: snehulda007
To nevím, nikdy jsem ho nepoužíval... Můžou ale takto reagovat na jiné složení krmiva, než si zvyknou...

Není nic jednoduššího, než po té dietě zkusit to jbl, na které si zvykli a uvidíš, co to udělá, jestli se to "zlepší"
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 15:51 R Muž romant [27987] Re: snehulda007
Nedám na něj dopustit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 15:41 Muž snehulda007 [850] Re: Urtman
OK,díky. Ještě se zeptám,je tetramin dostatečně kvalitní? Dřív jsem krmil krmivem Grana od JBL. Před pár měsíci jsem dostal velké balení tetraminu na skrmení. Jen mě napadlo jestli to nemůže mít souvislost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 15:24 JoKa Re: snehulda007
Ještě bych počkal s léčbou. Vnitřní paraziti by těch příznaků měli víc, přesně jak píšeš...
Týden dieta a pak krmit chvíli jen suchým a pozorovat... Tím nic nezkazíš...
Flagellol snášejí krunyrovci dobře, to mám vyzkoušené... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 14:50 Muž snehulda007 [850] – Cryptoheros Cutteri
Ahoj, u mých cryptoherosů se objevily dlouhé výkaly. Přemýšlím o přeléčení flagellolem, ale nejsem si jistý, protože příznaky se mi nezdají jednoznačné. Ryby nejsou ani pohublé ani nafouklé,krmí se taky normálně. Vysloveneně apatická žádná není. Občas některá stojí šikmo nahoru nebo dolu,ale to se mi zdá že spíš koukají po krmení,protože jsou naučené, že se krmení zasekává pod hladinou v kořenech plovouček nebo ho sbírají ze dna. Hlavně nedělá to jedna ryba dlouhodobě,prostě tak chvíli stojí,pak zase normálně plave. Klidná místa nebo vzduchování taky nevyhledávají, když se ryba schovává tak spíš kvůli tomu, aby si odpočinula od vzájemného prohánění. A zase nedělá to jedna ryba opakovaně.Takže vlastně jedimý příznak je,že mají někdy dlouhé bílé výkaly, které dlouho neodpadávají. Vlastně je to kousek normálního výkalu pak tenké vlákýnko,pak zase normální výkal. V akvu je ancík a lorikáie a ty vypadají úplně OK.
Krmím 4x týdně střídám Tetramin,wels chips od sery a cuketu. Tak 1x za dva týdny mražená koretra. Tu dávám málo,protože se mi to po ní zdá horší a ze stejného důvodu jsem úplně vypustil patentku.
Nechci akv. zatěžovat zbytečnou léčbou, proto váhám. Taky nevím, jak budou léčbu snášet krunýři.
Předem díky za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 20:31 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bwater
Napřed si ale vyzkoušej jestli je budou žrát, protože mě se stalo že si jich staré kusy nevšímali. Zato teď není v akváriu ani jedno mládě. Samic mám nejméně 10 a je to na skalárách znát rostou jak z vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 20:05 R Muž romant [27987] Re: bwater
Jasně, ty bílý výkaly musí bejt jakoby dutý, nakouskovaný a neukáží se u ryby hned, to už je dost průser, kdy se toto stane, jde z těch ryb už vystélka střev a to není ze dne na den, tomu předchází nějakej čas nechutenství, stranění se hejna, hubnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 20:03 bwater
byly to bud patentky a nebo artemie nebo koretry už nevim ale celkove po tom mrazenem jsou divne vykaly ale me skaláry ozdibuji i hnede rasy na korenech a z toho jsou taky takove divne hnede zavlnene vykaly jak se ale nafutrujou vloček nebo granulek tak ykaly zas normalni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2015 20:00 R Muž romant [27987] Re: bwater
Třeba koretry dovedou pěkně zamotat hlavu pozornému majiteli. Nedočetl jsem se a nebo jsem nepozorně četl, co že to bylo za ten mražák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 19:50 bwater
tak jsem před pár dny vkládal do tohoto vlákna a no2 a no3 zmereny v akvaristice a v norme na nejnizsi hodnote pridal jsem pro jistotu plovouci pistie a jednu valisnerii a vykaly jsou normalni mozna to bylo z mrazeneho nebo z ozdibovani ras vykaly jsou opet normalni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 22:14 JoKa Re: bwater
Já jsem neříkal snižovat, teď.... Já se jen ptal, proč tak vysoká stabilně...
Týdení výměna vody je v cajku, pokud všechno funguje. Teď řešíš problém, je to taková první pomoc...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 21:13 bwater
ok prave proto mi tato ryba prijde nejdominantnejsi jakoby z ni ostatni mely respekt ale neni nejvetsi je druha nejvetsi... asi je necham ted dva dny vyhladovet at se trochu vycistej vymenim vodu ale jedna tretina nekdy i vic tydne mi prijde dostatecne zitra s vydam do akvaristiky kde mi zmeri no2 a no3 a uvidime ale to jsem mel vzdy v poradku teplotu snizim na 26 myslel jsem ze skalary maji radi i klidne 29 a po novem roce by meli pribyt alespon 2 manacapurky od pana haka tak jich bude vic do poctu tak snad budou i tzyto v poradku no jd emi o toto kdyby to bylůy rozjizdejici se paraziti aby mi to tato ryba neroznesla po celem akvarku a filtru atd... zitra obednam vlocky nebo granulky s primesi cesneku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 20:35 JoKa Re: bwater
Přistínit nemá u tebe cenu, už takhle jsou tmě (čímž neříkám, že to je špatně, pro ryby)... V té teplotě 27 jsou stabilně? Proč??
Nejdominantnější rybu poznáš fakt jen podle chování (rozhodně nemusí být největší), je to cichlida. Musíš je sledovat a pochopit jejich chování... Já ti to neřeknu, nesedím před tvým akvem a nemám je před očima každý den...
Začíná mi připadat, že se dožaduješ exaktního receptu, jak to vyřešit, například každý den kapat 5ml tohohle a bude to dobrý. Zklamu tě, nic takového neexistuje. Každé akvo a každá ryba je jiná. Můžeš mít prostě i rybu "blbce", která bude nakrklá a bude se házet do stresu, jen pro to, že jiná být prostě neumí a to může mít naprosto ideální podmínky (kolik takových znám lidí, jej...)...
Abych to shrnul, přitlač na výměny vody a sleduj. Každá změna chce čas, aby ukázala, že tudy cesta nevede, nebo je naopak ta správná...

PS: za tu dobu, co tu spolu debatujeme, už si změřil ty dusíky?? Tím bychom mohli vyloučit mojí první radu... Když se toto neprokáže, tak už to fakt vidím jen na nevhodný počet hejnových ryb, a nebo rybu blbce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 20:19 bwater
pridal jsem pistie na hladinu cimz i pristinim malinko a valisnerii do rohu jak tedy poznam nejdominantnejsi rybu? a naopak cim co nejvic mohu eliminovat stres ryby? teplotu vymeny vody pesterou stravu minimalni pohyb pred akvariem a dal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 19:21 JoKa Re: bwater
Nemyslel jsem jenom granulema. Myslel jsem tim vynechat mrazene a zive. Spatne jsem se vyjadril...
To, ze napada ostatni, z ni nutne nedela nejdominantnejsi... Mozna je jen nejvic ve stresu a z toho prameni ty problemy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 17:13 bwater
proč pouze granulema mam i vlocky dafnii lyofizovanou granule atd i tabletky se spirulinou a neco od hikari takze strava pestra obevil jsem to u ni asi 2x 3x posl tyden 14 dni a voda 27 todle je prave nejdominantnejsi ryba ktera napada vsechny ostatni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 16:45 JoKa Re: bwater
A má to dlouho? Jestli se to objevilo jednou, tak bych to neřešil.
Můžeš zkusit zvednout tu teplotu, tak na 26 a měnit párkrát vodu obden s nějakým výluhem... Vypusť na chvíli to mražené, krm střídmě jenom granulema...
Filtraci máš dobrou, akorát tam nemáš rostliny. Zkus přeměřit dusíky...
Jediný původce co mě napadá je stres. Je to hejnová ryba, ve 4 kusech se nemusí cítit, obzvlášť pokud se třeba vytvořil pár a tahle je utiskovaná.. Osobně bych pod 6 nešel, lépe osm. Otázka je, jak by se k tobě vešli...
Pak to může být i to mražené, mohlo částečně rozmrznout a pak znovu zmrznout. Možná, je to spíš věštění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 15:50 bwater
bohužel foto nemam a mobil v servisu a ted mam zalozni ma malinko zvetsenou brisni dutinu ale nevim jestli ze se nafutruje ozdibovanim tech ras nebo co... kazdopadne to jeste nejsou ty dlouhe bile vykaly ale jsou hnede ale jine nez u jinych skalar to jsou hnede valecky co hned odpadavaji ... co mohu udelat proí to abych to odvratil je li to opravdu paazit a nerojelo se to az do dlouhych vykalu? vysadit mrazene zvysit teplotu menit casteji vodu nez jednou tydne ? a prát do nich fishtamin ale nechapu úpricinu udrzba je u mne ukazkova filtrace dostatecna teplota mrazene mam primo od chovatele ktere proplachuji a davam jednou za 3 dny tak... nevim :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 13:35 JoKa Re: bwater
To můžou být paraziti, ale nemusí... Máš fotku??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 13:06 bwater – ff
Ahoj mam biotopni kavarium hodne korenu a malo kytek olsove sisky atd... hneda voda 27 stupnu skaláry.. normalne zerou vodu menim jednou tydne tretinu ve jak se ma fltrace dostatecna... jedna skalára ma takove dlouhé výkaly a jakoby ruzne zakroucene hrudkovite ale ozdibuji celkem často rasy z korenu hnede bile vykaly to nejsou je to nejaka rozjizdejici se nemoc nebo v pohode?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 19:35 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Langpy
To maso , at už jakékoli teplokrevné , úplně vymaž z jídelníčku .
Jak a nebo podle čeho jsi to identifikoval , že jsou to pazaziti na které zabírá entizol , jak jsi léčil ?
jak se ty ryby v počátku chovaly než se to rozjelo ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 19:30 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: ZebraZ
Sůl na střevní parazity ,to nemyslíš vážně že ne , a ještě k tomu Raminám ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2015 19:23 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Langpy
Pokud ryby žerou, tak bych přestal krmit tím masem, spíš bych se na něj vys.. úplně, pro ty ryby je to naprosto zbytečné, omez vše, co ti dělá binec ve vodě, ramirézky mají rády čisto, zruš šišky a listí, všeho moc škodí, stačí výluhy, přitlač na výměny vody, mohlo by se to srovnat samo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 17:51 Muž Langpy [-1] - Amerika – odp
já vím že to mohou být i hlístice... jen že za ty drahý 10 ML vodičky už jsem utratil přes 1000 kč... známý chovatel mi řekl at to vyhodím ryby a že mi dá nové ale o tom to není... krmím JBL novo color, tetramin granules, dajana daphnia,tetra rubin,sera gvg mix spirulina,dajana tropica + nejake no name granulky z akv. jaromer ( croco trumble) mrazene: patentky,krill,artemie,koretry a vlastní smes z : kureci srdce,vejce,cesnek drozdi,banan,banan,spenat jablko,cervena paprika a lahvička sera fishtaminu. akv menim tydne 1/3 vody jednou v mesici vic filtr cistim nepravidelne za vic jak mesic davam raselinove vyluhy olsove sisky listu dubu, koreny spousta kytek... akv. jako přes kopirak stejne v prezentaci jen 250 L napadene ryby skaláry a ramirezky... neonky a cichlidky kakadu ok... uz jsem zkousel i entizol a nic.... asi to cele vyhazim a zalozim znovu...zbyde nekde na kytce,v pisku atd par vajíček a napadne to nove ryby znovu.... takze me jde o to do kbeliku nalozit napr na 24 hod filtr i s médii topítko a vsechnu techniku do kbeliku se savem aby to bylo dokonale vydezinfikovane vse dukladne omyt.... rostlinky radeji vyhazim a dno dam také nove... vnitrek akvárka vymyju savovou vodou se soli... a mělo by to byt vse vydesinfikovane? nebo hrozi ze stejnak se nejaka vajíčka uchovaji a zase napadnou i nove zalozene akvarko:-( ja jsem udelal chybu v tom ze jsem krmil mrazene patentky atd bez proplachovani a zive nitenky z akvaristiky také ihned po zakoupeni bez proplachnuti... ted téma parazitama mam zamorene ryby a vajíček je plna voda,sterk ,rostliny vse :-( zkousel jsem flagelol aquar therapy sh a entizol nic nezabralo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 15:59 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Langpy
Pokud ti léčivo nezabírá, je možné, že léčíš něco, čím ryby vůbec netrpí. Bílé výkaly mohou mít víc příčin. Jiné parazity, než ty, které jsi si vydedukoval a to bez mikroskopu a pitvy některé z ryb nepoznáš. Může to být stres, špatná, nevhodná a nebo pro ryby nezvyklá potrava, která jim "rozhodí" baktérie v zažívacím traktu. atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 14:55 DanH Re: ZebraZ
ZebraZ napsal: kytky by melo stacit osprchnout vlaznou vodou
To není pravda, pokud jsou na kytkách vajíčka ( či cokoliv jiného co je schopno delší dobu přežít ), tak často není jiná možnost než je vyhodit. A písek se dá vyvařit. Ale tady je problém jinde ( viz kvietik ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 14:48 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: Langpy
no ak nezabral flagelol tak pravdepodobne niesu nakazene bycikovcami,ale hlisticami na to je sera nematol.a srdce ako krmivo, by som v pripade crevnych problemov radsej vynechal.kup si vlocky s cesnakom...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 14:13 Muž Čorka [0] Re: Langpy
A solit si zkoušel?Je to hovadina vyhazovat vse,max ten sterk ale kytky by melo stacit osprchnout vlaznou vodou,a koren vyvarit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 13:17 Muž Langpy [-1] - Amerika – dotaz
Dobrej bojuju s strevnima parazitama...nezabral mi terap sh serra flagellol ani entizol ryby žerou vse ok ale stále dlouhé bílé výkaly...jedna rybka uz se dokonce strani od všech ostatních...uz jsem v tom pres 1000 Kč vodu menim krmil pestrým krmenim dokonce i vlastní krmne smesi s česnekem srdce vejce atd spousta vitaminu...sera fishtamin...asi jsem to pohnojil jednu dobu jsem krmil výhradně mrazenou patentkou....asi se chystam ke znovuzalozeni nádrže pokud ryby pochcipou...ptam se jak moc a cim vydesinfikovat aby zdna vajíčka parazitu nevydržela samozřejmě mam v planu vyhazet sterk rostliny kořeny větve a koupit nove a filtr topitko a vnitřek akvária vymyt dukladne savem? Filtr topitko do kbeliku s vodou a savem? Vyvarit? Mam v planu v případě uhynu delat biotop Rio atabapo neonky raminezky a jen kořeny listy bily písek větve...max dva anubiaSy a nebo valisnerii spiralis mozna vse nove...diky za informace

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 04:24 R Muž romant [27987] Re: Petra
Načatej plynovej měchýř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 23:53 DanH Re: Petra
Informace o akváriu bych prosil. Nikdo tu nemá křišťálovou kouli :-D . Přesto si dovolím trochu zavěštit: akvárko má méně než 40L, žádné živé rostliny ( pouze rod Plastico :-D ), honič vody atd. atd. Pokud se pletu, tak je to jen dobře, ale stejně to chce ty informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 22:15 Petra – plavání
dobrýden jsem tu poprvé a potřebuji se zeptat mám malou zavojnatku a pořád divně plave,vypadáto že se snaží plavat ke dnu a nejde ji to vynášíjí to furt na horu jako kus dřeva sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 21:25 Muž Čorka [0] Re: vavralery
Bud jse ti do akva dostal vlas ci chlup(me tam nekdy padaji chlupi z kocek ktere chrapou na krytu) nebo jsou to vlasovci,kazdopadne bych koukal na leceni vlasovcu a strevnich parazitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 19:35 vavralery
Lidi ja si vsiml ze moje mesovka mela u tlamky jak by 2mm nitenky,,proste takova barva a takovy maly kousek(samozrejme to nemelo s nitenkou nic spolecneho).Pak jsem si vsiml z boku ze od toho vedou jak by schloupky vlasky,,,slo to videt jen při dobrem potorovacim uhlu.Chudera se to snažila porad spolknout.Tak jsem ji chytil opatrne na mokrou hadricku a malinkou pinzetou jsem ji za ten kousek chytil(na asi 3 pokus se mi to podarilo)potahl jsem a ""verte ze jsem ji vytahl z bricha asi ještě 2-3cm kousek jak by vlasu,,silonu a na konci byla asi 4-6mm dlouha bila jak by larva(do te doby jsem si myslel ze to ma jen prichycene u tlamky).Samozrejme jsem to hned vyhodil nijak jsem to neskoumal.Je to asi uz 1 mesic a rybka se ma cile k svetu a uz mela od te doby i potomstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 19:00 R Muž romant [27987] Re: grupyk
Může, proč by ne, ale jak jsem psal, u parazitů jde o barvu až průsvitnou, takovou nakrájenou jitrničku. Po krmení grindalem nebude barva nikdy mléčná a průsvitná, ale spíš do hnědo bíla. Ono se to docela těžko popisuje. Ten problematický výkal je na pohled, když odmyslím barvu jakoby prázdný, jestli se vyjadřuji, tak že se to dá pochopit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 18:55 Muž grupyk [20] Re: romant
A nemůže bíla barva mít něco společného s krmením grindalem jakožto bílý červ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 17:31 R Muž romant [27987] Re: SHaitan
Táhnoucí se výkal je u živorodek vcelku normální, ale jde o to, jak ten výkal vypadá, pokud má barvu hnědou, zelenou, tak je to v richtiku, odpovídá to potravě, ale pokud má barvu mléčnou, až průsvitnou, jedná se o ten problém vnitřních parazitů, tedy o jejich namnožení ve střevech k čemuž dojde povětšinou v nicotnějších podmínkách, kdy se takto umožní těm trvale přítomným parazitům namnožit tzv. v nadlimitním množství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 15:31 jamajcan Re: Strojek
Strojek napsal: ahoj tak vlasec ve vode urcite nezpuchri....
Tak to je přinejmenším diskutabilní :) Např. vlasce,spec tefloňáky,kterýma jsem chytal v moři,jsou jako pápěří,přetrhnutelné pouhým tahem.Vím, slaná voda, ale přece, je to voda pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 10:03 Muž shaitan80a [8] – Hornbach
V pátek jsem narazil na tuto diskuzi a shodou okolností jsou byl o víkendu v Hornbachu. Žena jak jinak pro hlínu a květináče, já koukat na rybičky / akvárka / techniku. Už, abych měl po rekonstrukci.
Tento popisovaný problém byl v několika ukázkových akváriích. Výkaly dlouhé i 4-5 cm táhnoucí se za rybkou. Co konkrétně parazit provádí, že se takto projevuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2015 18:27 Muž Strojek [141] Re: sharka71
ahoj tak vlasec ve vode urcite nezpuchri....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 10:44 Žena sharka71 [37] Re: jamajcan
Ahoj, tak včera jsme provedli operaci a zdá se, že se povedlo. Nedokážu ale odhadnout co to bylo, na vlasec mi to přišlo dost lehce trhatelné...je možné, že vlasec po nějakém čase ve vodě taky tak nějak zpuchří? Jinak molla se včera trochu ještě oklepávala, ale večer už baštila a dnes vypadá super. Díky za radu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 13

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 17608x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5089?od=101