Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Kančík - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2010 20:37 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: mirek
Idealne vzit sklo a prepazit cast nadrze s temi kanciky, at k nim jine ryby nemohou. Po prepazeni to asi bude chtit hned dospele odlovit z prostoru mladych, rodice budou vyplaseni a mohli by potomstvo sezrat (ale nemusi to tak byt, kdyz se ta operace provede setrne). Je to takto asi k mladym nejsetrnejsi, i kdyz malo esteticke reseni. Kdyz to sklo bude o milimetrik presahovat ten prepazovany vnitrni rozmer akvaria, sklo bude mirne sikmo a dokonale prilehat (mladi neproplavou). Sklenari dnes uriznou (a zabrousi) kus skla na pockani a za par kacek, specialne kdyz na tohle staci jakakoli okenni tabulka. Kdysi jsem takto prepazoval kus nadrze a jeste jsem to vylepsil tim, ze jsem rozrizl po delce vzduchovaci hadicku a nasadil na ty prilehajici strany skla - pro predstavu neco jako "tesneni" mezi skly, protoze sklo co jsem mel, nedolehalo uplne, bylo o nejaky milimetrik mensi :) . Jen pozor pri manipulaci, aby mi pak nekdo nerekl, ze si poskrabal sklo akvarka atp., to riziko je pochopitelne mimo mne ;) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 20:11 mirek – kančík
mužete mi někdo poradit vytřeli se mi kančíci příčnopruhý a mám je ve velkém akva se 30 jinými rybami a potěr už je rozplavaný a já nevím zda je mám odlovit i s rodičema nebo to nechet jak to je,mám strach že to před tlamovci neubrání

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 22:31 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: NASREDDIN
To je parada, to jsem na to zvedavej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 21:52 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Tragett
Nakladené jikry drží na podkladu dobře. Až se vykulí, tak si je kančíci ohlídají. Sic nemám zelenooké, ale bude to asi stejné jak u mne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 21:18 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: Michal1987
A kam s tema jikrama potom ? to tam nekam samice nalepi, nebo to naklade do ty jamky ? :) je to blizko filtrace, tak aby je to nenasalo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 21:13 Muž Michal1987 [21] – Re: Tragett
Možno tam chce nalákať nejakú samičku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 21:09 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: Libor123
Jo tak to rad slysim :) uz to asi vyhrabal dost, takze uz hrabat prestal, porad ale u ty diry je a nechce tam nikoho pustit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 20:50 Libor123 – Re: Tragett
Ahoj. Tak tohle dělají při páření a než vylíhlé jikry přenesou do jamky. Někde bude asi samice, dívej se pozorně a sleduj je. Podle mě to není nic jiného. Samozřejmě při páření jsou agrsivní, ale to jsou všecny ryby. Jinak si taky můžou vytvářet teritorium, to je druhá možnost. Ale ta první je podle mě pravděpodobnější. Libor. palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 16:49 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: NHKG
No ono to vypada ze to bude samec, je to velky kus docela. Takze z pareni asi nic zatim nebude :) ukrytu je celkem dost, uvidime co a jak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 15:08 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: Tragett
U mě když měli jikry nebo malé, tak měli úplně jinou barvu. Podle té barvy by to mělo jít poznat, ale u mě všechno dělali v páru společně. Odchovat mladé není problém, pokud jim je seberete hned po vykulení, dají s odchovat bez živého krmení skoro beze ztrát.
EDIT: Jo a to že měli někde jikry, jsem zjistil až jsem uviděl první vykulené prcky, vždycky jikry dobře schovali někam do kořenu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 14:43 R Muž romant [27987] – Re: Tragett
Uhlídají to i před ancíkama. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 14:39 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: NHKG
Ale oni jsou super :) jsou to krasny rybky, mam je s julidkama marlieri, zadnej problem, jen zacal hrabat a tak, tak sem myslel jestli nebudeme mit prcky :) alv zhledem k tomu ze mam v akva anciky tak by jim ty jikry stejne sezrali ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2010 14:23 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Já měl 1 MALÝ pár ve 325 litrech a i tak byli agresivní i na několikanásobně větší ryby a přehrabovali (naštěstí jenom malé) svoje teritorium. Skaláry z nich moc nadšené nebyly a radši jsem je pak dal pryč. Pokud nemají jikry nebo mladé, jsou OK, ale to bylo u mě tak 1 den v měsíci. Pokud nechceš agresivní ryby, tak je radši někomu věnuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 13:43 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: romant
Jo jasny ze nevyhnu ale ja sem spis chtel vedet co to dela, proc to dela :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 13:42 R Muž romant [27987] – Re: Tragett
Fajn, jak je to akvárko velký? Na těch 8 kusů by to chtělo tak něco kolem 300 litrů, tak aby si mohli vytářet svoje území, ale takovýmu chování jak popisuješ se u kančíků nikdy úplně nevyhneš.
EDIT: Odpověď už vidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 13:37 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: romant
to je jine akva co v prezentaci neni. to co v prezentaci je je v zabehu a cele to predelavam (nelibi se mi to). Tohle je akva co v prezentaci neni, je to 400l nadrz co mame jako velky. to v prezentaci je v kuchyni a tam budou hejnovite rybky, probiral jsem tu nadrz s par zkusenymi akvaristy a na jejich rady dam a predelavam to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 13:34 R Muž romant [27987] – Re: Tragett
Pokud těch 8 kančíků máš v tom 100 litrovým akvárku co je v prezentaci, tak je to moc. Ten kančík si obhajuje svoje teritorium, který se v tom pro ně malým akvárku snaží vytvořit. Jsou tam ještě další ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 13:26 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Kančík zelenooký - přehrabuje, je agresivni
Dobry den, mam v akvariu hejno kanciku zelenookych /8kusu/. Jeden z nich zacal v rohu hrabat diru, prenasi pisem v tlame a dela prohluben, kdyz se ostatni kancik priblizi, okamzite ho vyzene. Dela to uz 2. den, nikoho tam nepusti porad jen hrabe, uz ma hromada za dirou na vysku 18cm :-D je to znameni nejakeho pareni, nebo to je bezne? /jiny kancik to nikde nedela a nedelal a mam je uz 2 mesice/

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 15:44 Muž maalamut [3] - Raci, krabi, krevetky – jikry
ahoj mam dva kanciky perletovy vytrely cca pred dvema dny nektere jsou nyni bile a jine maji sedozelenou barvou. Co myslite zbelaji i ty oststni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 13:46 Muž fedo2 [0] - Amerika – Kančík citronový
Zdravím, má někdo zkušenost s odchovem kančíka citronového?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 17:53 Muž Filip980 [398] - Rostliny
no pokud nejsou jikry oplodněné tak jsou takoví bílý, aspoň takhle se mi to stalo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 10:16 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: RAP
dobre dekuju moc :-) uvidim jak se to bude vyvijet :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 10:16 RAP
Sm@tts napsal: to je pak rozdelim :-) takze je muzu nechat zatim tahkle u sebe ?
Klidně je nechte. Třeba je nakonec nebudete muset ani rozdělovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 09:52 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: RAP
to je pak rozdelim :-) takze je muzu nechat zatim tahkle u sebe ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 08:34 RAP – Re: Sm@tts
Do prvního tření by to mělo být v pohodě. Potom už se dá těžko odhadovat, co se bude dít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 21:42 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: RAP
3 cm +- ukrytu je tam rekl bych docela dost ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 20:55 RAP – Re: Sm@tts
Záleží na poměru pohlaví a možnosti úkrytů.
Jak jsou velké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 20:46 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
zdravím dnes jsem si přinesl od známého 4 mladé kančíky ....boužel se nedá poznat jestli je to samec nebo samice...mám nadrž 120L jemný písek kořeny kameny a nějaké rostliny....jaká je šance že se mezi sebou neporvou ? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.05.2010 08:35 RAP
provokater napsal:...Také je líhnu bez rodičů...
Ty víš co si o tom myslím, ale chápu to.
provokater napsal: Ti ancistrusi asi tak velký problém nejsou, onehdá mi Hynek Dařbujan vyprávěl, jak mu herosi vyvedli mladé u krokodýlů...
No já si myslím, že ti ancáci mohou být problém, zejména u mladých a nezkušených párů. Krokodýli jsou nebezpeční dospělým rybám spíše než potěru.
provokater napsal: to není středoamerický kančík, ale z vod blízkých skalárám a diskům...
No to je snad jasné. Pterophyllum, Heros, Mesonauta a terčovci jsou na chov a odchov až na pár detailů stejné ryby.
provokater napsal: Voda je určitě problém větší,
Souhlasím, bohužel kolega napsal pouze její teplotu.
Jinak mě napadlo použít filtraci cez rašelinu nebo výluh. Určitě to neuškodí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 08:17 kreten – Re: RAP
Ti ancistrusi asi tak velký problém nejsou, onehdá mi Hynek Dařbujan vyprávěl, jak mu herosi vyvedli mladé u krokodýlů...:-) Voda je určitě problém větší, protože to není středoamerický kančík, ale z vod blízkých skalárám a diskům...Také je líhnu bez rodičů...:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 08:09 RAP – Re: mackousko
-Změřte pH a tvrdost vody.
-Odlovte ancáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 08:05 RAP – Re: provokater
Taky mě to napadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 06:17 kreten – Re: mackousko
Ono také dost zaleží na vývojové vodě. Pokud se mladé vylíhnou v hodně tvrdé vodě, tak to prostě "neudejchaj"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 22:37 RAP
mackousko napsal:.......a este mam v akva par prisavnikov.........
To může být taky příčina zmizení potomstva severáků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 22:28 mackousko
takze par starajuci sa o poter by som tam mal nechat?a este mam v akva par prisavnikov a ich odlov bude dost komplikovany a necem riskovat ze rozprudim vodu natolko aby som poskodil poter ... ak by som opatrne aj s kamenom vybral poter a dal do druheho akva bez rybiciek dalo by sa to? nemam s odchovom vela skusenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 22:24 RAP – Re: mackousko
Ano, "nepřátelské" ryby dokáží v páru probudit ty správné pudy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 22:21 mackousko
mal by som skusit dat vsetky rybky s akva prec a pockat co sa stane?asi to bude najlepsi napad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 22:20 RAP – Re: mackousko
To vypadá, že je sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 22:17 mackousko
tak to presne neviem ...sem tam je zopar bielych ale vacsinou poter z jedneho dna na druhy zmizne aj ked sa o neho staraju a potom sa uz k tomu miestu oni ani nepriblizia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 22:11 RAP – Re: mackousko
Jakože všechny jikry splesnivý, ani jeden kouse potěru se nevykulí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 22:10 radim – Re: mackousko
mam stejný problém s agassizii :-( nevim co s nima...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 22:01 mackousko – Kančík červenooký - rozmnozovanie
dobry den

mám párik Kančík červenooký (gold) cca 2 roky staré a tí mi už asi tak 4-5 krát nakládli ikri. Pár sa o nich vzorne stará, dodáva im kyslík ale stále sa im nedarí a maličké sa nikdy nenarodia....neviete mi nejak poradiť?

akva 150l
teplota vody 26 stupnou

dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 20:41 Libor123 – Re: mzy
No jinak jsem se díval na fotky, tak nic moc. Vím, že fotit ryby není zrovna jednoduché ale zkus to a dej lepší fotky. Libor ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 20:38 Libor123 – Re: mzy
Ahojky. No 100 litrů není nic moc, to 350 litrové bude lepší. Na tak velké ryby je 100 litrů málo. Ale já osobně bych nedával s Tlamovcama dohromady. Spíš bych udělal jen Kančíky. Vždyť jsou to nádherné ryby a nejsou tak agresivní jak se o nich píše. Já osobně mám jen Kančíky v 480 litrech a není s nimi problém co se týká agresivity. To někteří tlamovci jsou agresivnější. Dají se vybrat i menší druhy a doplněk nějaké větší. Já mám samičku červenookého, samec mě bohužel uhynul, perleťáky, zelenooké, šikmopruhé, příčnopruhé dohromady a je to úplně na pohodu. Jen v době tření jsou drobné šarvátky, ale to je takový bu bu bu a nic jiného. Scháním ještě pár Kančíků červenookých, tak kdyby tady někdo věděl dejte prosím vědět. Jinak přeju hodně úspěchů. Libor. ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 09:48 Muž mzy [1] – Fota na profilu
Tak jsem si zalozil zde aqua a dal jsem tam nejaka fota... jsou krapet rozmazle ale z tech portrwetu neco vylustite xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2010 09:21 Muž Roman [100] - Cichlidy
Tak souhlas s živou nebo mraženou potravou, ale tyto ryby také potřebují spoustu zelené stravy, takže třeba listy špenátu nebo hrášek je na místě.Stačí spařit a je to.A co se týče jakékoliv svaloviny z ptáků či savců, tak bych to z repertoáru zcela vynechal.Ono mít po hovězím ztučnělé ryby na játrech tak to moc k sexuální aktivitě taky zrovna moc nepřidá, nehledě k většímu zatížení vody odpadními metabolity. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 09:18 luckyluck
No osonbě bych srdce nedával. já mám sice tlamovce, ale když jim vyměním víc jak polovinu vody, tak po tom se mně vždy vytřou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 09:08 Muž mzy [1] – ...
Mam je ve 100litrovem aqua... planuji ale zakoupeni 350litroveho aqua a chci chovat jeste tlamovce... ale proste samec furt prohani samici obcas sou vedle sebe fakt tesne no par jak vysitej ale nechapu moc se jim nechce pokusim se jim tam dat nejakou placatou sklaku jelkoz tam mam zatim jen jeden plochy kamen a velky koren no asi tak v 10:00 sem zaslu foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 08:08 Libor123 – Re: mzy
Je jaro tak třeba se dočkáš. Ale můžeš zkusit zvýšit trochu teplotu vody v akva. Tak 2-3 stupně . Jinak v jak velkém akva je máš? Hodně štěstí. palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 01:23 Muž kortezhugo [983] – Re: mzy
rybam "nerozkazes" :-) ...len viem poradit - teda ked som este odchovaval X-) ...proste zive krmivo je zive...a oziju aj ryby
...skus aspon to hov.srdce X-) -dobra je aj hov.pecienka len opatrne...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5049-kancik-rozmnozovani-odchov?od=401