Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Kančík - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 18:30 petr25 Re: petr25
mám zaslat foto jiker???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 18:28 petr25 Re: RAP
je to pár na 100% samec má 12 cm a samice 6 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.01.2013 14:30 RAP
Jen jsem zapoměl, jseš si 100% jistý tím párem? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2013 07:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: petr25
No dá, třeba podle toho, že budou neoplozené jikry... ;-) Tvrdá voda jim moc nevadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 07:01 petr25 Re: RAP
Hodnoty vody přesně nevím ale je to tvrdá voda ,da se nějak poznat jestli je samec neplodný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.01.2013 20:33 RAP Re: petr25
Hodnoty vody, neplodný samec ..... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 20:28 petr25 – kančíci a jikry
Dobrý den mam par kančíků hrbohlavých už se mi nekolikrat vytreli ale vzdy 3-4 den jim jikry splesniví čím to může být????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 18:32 petr25 Re: RAP
Myslím si to protoze si porad cisti jeskynku a samice ma poradne velke kladelko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 18:14 RAP Re: petr25
Jak si přišel na to, že se vytřou zrovna v noci? Jinak tma jim vadit nebude, oni vědí nejlíp co jim vyhovuje.
Jako u každých podobných cichlid. Samec se předvádí před samicí, odhání domnělé i skutečné soky, občas i samici. Později společné hledání a testování vhodného třecího substrátu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 17:49 petr25 – kančíci
Dobry den mam par akar a vypada to ze se mi dnes v noci vytřou nebude jim při třeni vadit tma .A ještě prosím jak vypadají námluvi u kančíkú Heros sp.Rotkeil za odpovedi dekuji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 10:37 marťas2 – Kaančíci
Tak už se mi asi kančíci ůspěšně vytřely, takže je to asi pár, ale bude asi mladý, takže to odhaduju jen na pár jiker, ale i tak to potěší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 19:21 RAP – pro marťas2 a Lagron
www.akvarko.cz/… Vzpoměl jsem si na tuhle prezentaci, jsou tam fotky krásných kančíků. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
A rázem byli na světe Amatitlania nigrof. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 16:54 Lagron Re: RAP
Díky za info já mám formu "klasickou" takže šedo černou jen samice má šupiny do rezata...

Jinak marťas ty ryby jsou za trest nefungujou ani v 200+ litru se nesnesou s jinou rybou (když se vytřou zaberou většinu akvária a zbytek ryb je v jednom z rohů - Sajiky ani Mnohotrnné to nedělají) u mě po pokusu putovali z5 do malého akvária kde jako jediná ryba fungujou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 19:59 RAP Re: RAP
Abych se ještě doplnil ohledně různě barevných příčnopruhých.
V roce 2007 publikoval J. J. Schmitter-Soto revizi kančíků. V ní v podstatě rozdělil ryby tehdejšího druhu Archocentrus nigrofasciatus na 4druhy. Podobné ryby žijící v Nikaragui, Kostarice a Panamě patří k jiným, nově popsaným druhům.
Samozřejmě se k tomu musí připočítat mezidruhové křížení, ke kterému došlo v populaci v minulých generacích.
Nutno dodat, že autor pracoval s morfologickými a anatomickými znaky, nikoliv molekulárně genetickými.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 19:33 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: marťas2
Martine v pravo je na 100% samise v levo by mohl byt samec ale ma pekne okousane ploutve ale mohla by to byt i samice tak padesat na padesat. Ondra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 19:10 RAP Re: Lagron
Jsou takhle barevné populace.
Jinak souhlasím s tou samicí vpravo. Vlevo by měl být samec, ale vzhledem k velikosti bych za to ruku nedal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 19:05 marťas2 Re: Lagron
No, všiml sem si toho žlutého pruhu na ploutvi a je to asi nějaký odraz, protože ve skutečnosti jsou normálně do modra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 18:52 Lagron Re: marťas2
Buď máš nějakej barevnej foťák nebo blbě vidím ale to není čistej příčnopruhej navíc je to na rozeznání pohlaví moc malé...

Mám pár a 40 mladých hned vedle monitoru...

vpravo je na 99% samice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 18:47 marťas2 – Kančík
Fotka k příspěvku DObrý den, tak už mám fotku obou ryb z boku, děkuji za odpověď. :-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 17:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: marťas2
Abych trochu potvrdil, že se mi těhle rybách někdy i zdálo :-), bez čekání na fotku z boku...na samici dávám víc než 80% smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 16:58 marťas2 Re: RAP
Dobře :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 16:04 RAP Re: marťas2
Nemusíš je fotit najednou, ale chtělo by to z boku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 16:01 marťas2 – Samec a samice, nebo dvě samičky ?
Fotka k příspěvku Posílám fotku druhá rybky(nepodařilo se mi je vyfotit najednou):-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.01.2013 15:58 RAP Re: tomas123
Trochu klidnější a slušné vyjadřování by neškodilo.
Navíc má Libor pravdu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 15:57 marťas2 – Samec a samice, nebo dvě samičky ?
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím vás chtěl bych se zeptat zda se jedná o pár kančíků příčnopruhých, koupil sem je v sobotu ve zverimexu, kde se mi již několikrát stalo, že sem místo páru obdržel dvě samice, nebo dva samce, tak se raději zeptám, díky za odpověď.. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2013 14:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: tomas123
Pán je inteligent...nemá argument, tak cituje cosi...odchoval jsem jich cca 10 000 za tu dobu, co jsem se jim věnoval, a kdy za ně ještě byly peníze...Nepodařilo se mi jich zbavit dodnes smich ...takže nějaké citace jsou mi fakt ukradené (vosle) měl jsem je fakt všude, a tudíž mne v tomto nepřesvědčí nikdo! K tomu červenému (nikoliv oranžovému) břichu přicházívá samice ve velikosti cca 3,5 cm a má je do smrti.

ad citace...samice jsou menší, barevnější... to asi mají jakou barvu? Ježíši...nejhorší je srážka s blbem!
Guinese si dám raději točeného, než abych se cpal do něčeho, co neumíš ani opsat! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 14:14 tomas123 Re: LiborSprysl
POHLAVNÍ ROZDÍLY:samice jsou menší, barevnější, plnější v bříšku. Mají tyrkysovou řitní a hřbetní ploutev a na břiše oranžové nebo žluté "třpytky“, ocasní ploutev je krátká, zaoblená. Barevné znaky si zachovává i ve formě xantorické. V období, kdy samice pečuje o potěr, své barevné znaky ztrácí, stejně jako v době, kdy není připravená se třít a je podobná mladému samci. Samci mívají delší hřbetní,ocasní a řitní ploutev, jsou celkově větší, mohutnější. Starým samcům nebo samcům v době, kdy svádějí souboje o teritorium a postavení, vyrůstá na čele tukový hrb. V období tření nebo souboje samci ztmavnou až zčernají, zbarvení samic se naopak stane maximálně kontrastní. Obě pohlaví mají hřbetní a řitní ploutev zašpičatělou. Zbarvení bříška samičky se začíná rýsovat po třetím měsíci věku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   13.01.2013 14:12 tomas123 – Re: LiborSprysl
Ty vosle jestli mas samici ktera ma furt oranzovy bricho tak se jdi zapsat do gynesovky . :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 11:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: tomas123
Je to roslišovací znak samice od samce, i mimo období tření!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 09:56 tomas123 Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 09:56 tomas123 Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku To teda neni pravda kdyz vodi mlade nebo neni ve trení tak má stejné zbarvení jako samec!!!!!!!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 09:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: tomas123
Ona má břicho dočervena stále...to nemá s třením nic společného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 22:30 tomas123 Re: marťas2
jestli ma samice oranzove bricho tak predpokladamze mas pricmopruhe jak ma samice oranzove bricho tak se ti za chvili vytřou .Budou se ti třít poprve??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 22:24 tomas123 Re: marťas2
teplota je ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 17:31 RAP Re: marťas2
Kterých kančíků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 13:57 marťas2 – Kančíci - odchov
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na kolik stupňů mám topit v akváriu, když tam mám jeden pár kančíků a samice už má úplně oražové břicho, zatím topím na 26°C.
Díky za odpověď Marťas. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 13:01 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: LiborSprysl
uvidím, udělám to nejspíše tak, že odsaju vodu ze stávajícího akvária a zvednu o trošku teplotu a uvidím co to udělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 12:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: DeNNI85
Čím změkčit...já leju vodu z odvlhčováku...zkušenosti z destilkou nemám žádné. Ale teď prší...tak třeba dešťovku...
Vytřely-li se ryby ve 24 tak bych s tím moc nehýbal...když tak o stupeň dva nahoru, vývoj je rychlejší a hrozí menší ztráty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 12:42 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: LiborSprysl
teplotu v akváriu mám na 24 stupňů, mám tedy nechat stejnou i jikrám ano? a čím případně změkčit vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 12:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: DeNNI85
Chce to "ošetřenou" vodu, potěr se bez rodičů vykulí samozřejmě. Protiplísňový přípravek k ošetření bývá nutný, já používám Mycopur. K těmhle jikrám bych vodu trochu změkčil. Vzduchovací kámen k proudění stačí. Protože je to asi první výtěr, je pravděpodobné, že nebudou všechny jikry oplozené, ty bych vypichoval jehlou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 08:12 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: LiborSprysl
Taky si myslím, že by to nedopadlo dobře. A ty jikry se vykulí bez rodičů? Asi bude potřeba zajistit dostatek vzduch v nádrži a nějaké proudění vody, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 06:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: DeNNI85
V případě této obsádky není mnoho šancí k odchovu...asi vám nezbude nic jiného, než jikry přemístit do jiné nádrže a realizovat odchov bez rodičů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 21:53 Muž DeNNI85 [16] - Amerika – Paraneetroplus sp. Coatzacoalcos - rozmnozovani
Pekny vecer preji. Mam dotaz ohledne mozneho pocatku treni. Mam doma 2ks Paraneetroplus sp. Coatzacoalcos. Umyslne jsem vzal z jedne skupiny vetsi kus cca 15cm a mensi cca 10cm v nadeji, ze bych snad mohl vzit par. Asi pred hodinou jsem si vsimnul, ze ryby radikalne zmenili barvu a ten mensi "tanci" pomalu labuti jezero kolem te mensi. Tak pokud to neni zacatek treni, tak dekuji za pripadne vysvetleni tohoto chovani. Pokud to je zacatek, pak me zajima jestli mam nechat ryby ve spolecenskem akvariu. je to 400l ale mam ta dva vrubozubce, 4 octifasciaty, sedm rivulatu, akaru modrou, jednoho rotkeila, tri synspily a jednoho gybicepse 30cm. a dva ks festae. jsou to krom toho gibouse mlade ryby do 10cm, nerad bych o pripadny poter prisel, tak me zajima jestli je mozne treba ryby prelovit do mensi nadrze. Jestli tim pripadne namluvy neznicim. nebo jestli mam odlovit ostatni ryby? ale dalsi velke akva nemam :-/ nebo jestli je mam nechat vytrit sem a pripadne necim oddelit prostor kam se vytrou od oststnich? nebo to nechat jestli to uhlidaji? co myslite?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 09:51 RAP Re: Yirka
Rostliny na hraní?
Není kančík jako kančík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.11.2012 20:09 Muž Yirka [9126] Re: ANJA
Dobré otázky, přidám další.
Jakých kančíků?
V jak velké nádrži?
Rostliny na hraní?
Abych ti to usnadnil, najdi si v atlasu příslušné kančíky a budeš mít jasněji. rybicky.net/atlasryb/cesky/k
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 19:46 ANJA
Kolik samečků kančíků se snese v jednom akvarku? A nejvhodnější rostlinky pro ně? Díky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 06:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: PetrDv1
Jestli nemáte nějakou dominu, která je tak rasuje... smich To se těžko dá určit z vašeho popisu, co by pánům nemělo vyhovovat...Fotky, podmínky v nádrži...možná pak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 20:46 PetrDv1 – Kančík zelenooký - nemoc
Mám prosbu na zkušenější,

nevěděl by někdo v kde je chyba?

Mám kančíky zelenooké a stalo se mi, že již dva samci (měl jsem je postupně) po době cca. 1 měsíce přestaly plavat a pouze leželi u dna, v případě krmení namáhavě vyplavali k hladině a pak opět spadli na dno. Prvního jsem dal pro jistotu pryč, ale ten samý problém se objevil i u druhého, kterého jsem si potom pořídil. Samice, kterou jsem si pořídil společně s prvním samcem, je v naprostém pořádku, vitální, plave normálně.

Předem díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 21:59 ANJA
Nechala jsem v tom velkym akvarku celou rodinku a dve dalsi samice dala vedle do mensiho. Uvidim, co bude dal. Hlavne nechci, aby na ukor mladych a slabych umiraly dospele rybicky.
Priste to vidim asi na akvarko bez samecka... :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5049-kancik-rozmnozovani-odchov?od=201