Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přerybnění

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Přerybnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2023 11:07 Muž Freedlo [229] Re: Essi
Jj pancernicku to chce hejnicko: )
A o dalsim akvarku mi ani nemluv:-D - mam 60ku a je to maleeeee maleeeee tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2023 10:01 Žena Essi [0] Re: Freedlo
Dik za tip, budu na ne davat pozor. Mame nastesti mekkou vodu. Caridiny bee tam mam skoro 2 mesice a zatim to vypada ok, o kus vyrostly, svlekaji se, jsou cile.

Albini pujdou ke kamaradovi a chtela bych misto nich vzit 2-4 panciky triskvrnne, at maji hezkou skupinku. Ale vic ani supinu, co? Potrebuju dalsi akvarko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2023 09:49 Žena Essi [0] Re: RAP
To byl puvodni plan, ale oni meli posledni 4 a ja asi hodinu koukala na rybicky a uz mi tekl mozek, tak jsem zpanikarila a vzala 2 albiny. Ale uz jsem jim nasla vhodnejsi domov. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2023 08:33 Muž Freedlo [229] Re: Essi
K ten krevetkam: neni idealni mit neocaridiny a caridiny v jedne nadrzi. Ty caridiny maji jine naroky na vodu a jeji kvalitu a trosku se bojim, ze ti tam nevydrzi:/

Jinak co se tyce poctu ryb, myslim, ze je to v pohode:) nemas tam zivorodky, takze bych se zhorseni kvality vody nebal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2023 21:23 Muž RAP [1557] Re: Essi
To je v pohodě, jen místo albínů jste měla vzít 2třískvrnné pancíky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2023 20:46 Žena Essi [0]
Ahoj! Hlodá mě červík pochybnosti a mam obavu, ze mam preplnene akvarko. Ve zverimexu mi tvrdili, ze krevetky se do "zarybneni" nepocitaji. Mam 54l pomerne hojne osazene akvarium (viz prezentace) a v nem 10 neonek obecnych plus jednu zlatou (nejak se prodavaci pripletla), 4 pancernicky trisvrnne, 2 pancernicky skvrnite albiny (ti se budou brzo stehovat). Coz je podle mych vypoctu na hrane. Ale vypada to, ze vsichni jsou spokojeni a voda je cista, jednou tydne menim cca 2 kyble vody a odkaluju.
Jenze tam mam i 15 krevetek. Tem se snad taky dari, rostou, neschovavaji se.
Moje otazka je, jestli je tohle osazeni ok, nebo jestli je to s krevetkama az moc a mela bych minimalne zavest nejaka opatreni? Diky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2023 15:50 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vladi
Takhle ne ale zatím bych byl v klidu. Můj profil - prezentace - přidat novou prezentaci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2023 15:13 Muž vladi [0] Re: ctibum
Jo takhle: ) Akvarko 55l vody, 1 ancistrus, 2 pancernicci, 5 mollyn a ted asi 12 pavich ocek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2023 14:06 R Muž ctibum [6926] Re: vladi
Založ tu prezentaci, bez toho ti nikdo neporadí, když se neví nic o nádrži...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2023 13:00 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: vladi
Skaláru ne. Ta by je likvidovala staré i mladé třeba. A navíc je to hejnová ryba. Sólisti nedělaj dobrotu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2023 12:42 Muž vladi [0] Re: vaclav
K pavim ockam a mollynam treba nejakou tetru nebo skalara?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2023 12:02 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vladi
Udělej si prezentaci a tam můžeš u rybek dát možnost, že je daruješ. Pak máš možnost zdarma vytvořit inzerát. Nebo si dej do toho akvária rybku, co je bude udržovat v rozumném počtu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2023 10:40 Muž Rybar [-29] Re: vladi
Používá se jako živé krmivo .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2023 10:34 Muž vladi [0] – prerybneni
Zdravim, jak se prosim resi, kdyz mate akvarko uz plne ryb(pavi ocka) a uz novy poter nechcete resp. co s novym nechtenym poterem. Dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2022 13:11 Muž RAP [1557] Re: vencasm
100 - 150neonek podle druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2022 12:16 vencasm – Prerybneni
Zdravím.... Mam akva 510l. Typuji tak 450l cista. Rybí osadka-3x akra hneda, 4x siamka, 3xgara,3xancik, 4xpancernik skvrnity. Akva mam zalozeno asi mesic a Ty ryby jsou ze stareho akva. Chci si poridit velke hejno neonek. Kolik kusu tam muzu nacpat. Filtr Eheim 4+ 600. Vcelku slusne osazene rostlinama. Diky za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 14:32 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: dandy75
Sám jste si odpověděl. Co ale estetika?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 13:33 Muž dandy75 [6]
Mám takový teoretický dotaz, ale v praxi to neplánuji zkoušet.
Když budu mít hodně přerybněné akvárko a k tomu velký předimenzovaný filtr, např 600-800 litrů vody a k tomu 100-120 litrový filtr plný hmoty. Bude to fungovat stejně, jako u normálně fungujícího akvárka ?
V sádkách také nemají rostliny ve vodě a funguje jim to.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2021 18:48 Muž 4Sima [1897] Re: Radek87
Určitě jich dej minimálně těch 14 kousků, je lepší je mít ve větším hejnu. Jak jich je míň dokáží být pěkné potvory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2021 16:52 Muž zdenok47 [9] Re: Radek87
Ten pocet je urcite v pohode
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2021 14:49 Muž Radek87 [5]
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli mohu dát 14 parmiček čtyřpruhých a 6 pancéřničků leopardích do mého 112l. akvária. Osobně si myslím že 20 rybek je tak akorát, ale rád si nechám poradit od zkušených. Samozřejmě ještě nechám akva.trochu zarůst kytkama.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2020 21:30 Muž chameleon [63] Re: tramtra
Ďakujem za rady, určite sa poobzerám po ďalších rastlinách, rybky doplním prípadne časom nejaké :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.12.2020 21:20 Žena tramtra [3202] Re: chameleon
Vrátila bych ty Razbory a doplnila hejna ostatních mimimalně po deseti od každého. Tvoje akvárium má zhruba 55 litrů čistého objemu (mám akva stejných rozměrů) a tyhle rybky nejsou velká čuňátka. Nebála bych se od každého druhu později ještě přidat. Ale aby to fungovalo, budeš muset hodně hodně hodně přidat na rostlinách...i ty rybky se tam budou cítit líp. (ve stejném objemu mám 29 ryb, většinu větších než ty tvoje, ale je to džungle).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2020 21:05 Muž chameleon [63] Re: Anthrax
To si ma teda naozaj potešil! hop Už som sa bál že sa ich budem musieť nejak zbaviť. Vodu mením momentálne raz za tri dni cca, niekedy viac niekedy menej, teraz keď sú už ryby tak plánujem raz do týždňa 1/3 ale asi to teda radšej zdvihnem na 1/3 2x týždenne. Fotka v prezentácií je pomerne stará, musím to aktualizovať, rastlinky sa už rozrástli a neplánujú prestať ako to tak vyzerá :-D No nad pridaním ďalších už uvažujem. Tie kusy, bolo mi povedané že pán v akvaristike mu tieto odporučil, vraj sú všetky pomerne malé a napríklad tetry s neonkami sa akoby "dopĺňajú" a aj v menšom počte sa teda budú chovať prirodzene, neviem čo je na tom pravdy no zatiaľ sa neskrývajú a sú zvedavé, snáď im to aj ostane :) Jediné čo sa nezdá ani mne sú tí pancierničkovia, tých je naozaj málo aj podľa atlasu tu, no už uvidíme ako sa budú mať. Tí vraj sú najmä v úlohe "vysávačov" akvária smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2020 18:16 R Muž Anthrax [4787] Re: chameleon
Ahoj, ta nádrž by to mohla/měla zvládnout z hlediska biologické zátěže. Případně si dusíkaté látky raději pohlídej častější výměnou vody. Taky by to chtělo víc rostlinné hmoty než je v prezentaci. :-)

Co není z mého pohledu úplně ideální jsou počty jednotlivých druhů. Kdybys tam měl např. 20 neonek modrých a 10 pancéřníků malých, tak je to lepší než mít hejnové ryby po pár kusech. Ale to už je na tobě. Navíc to není ani otázka (ne)přerybnění. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2020 17:46 Muž chameleon [63] – Rybací darček
Ahojte, dnes som dostal od známeho ryby do môjho akva. Vedel že mám založené, a aj základné informácie o nádrži, no myslím si že počty "trošku" prehnal stydim Keď som ich už dostal, tak som ich dal do akva hmm

Osádka teda je:

10x Neonka modrá
3x Panciernik malý
7x Razbora klinoškvrnná
6x Tetra žiarivá

Dobrou správou je že aspoň podmienkami vyhovujú, a nie sú to živorodky takže by nemali tak špiniť akvárium ak sa nemýlim :-D Otázka znie, zvládne akvárko takúto "nálož" rýb, alebo to treba zredukovať? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2020 15:33 Žena gabinka632 [14] Re: gabinka632
Chtěla jsem do akvária nasadit na řasu otíky, tak 6-10 kusů, ale nebude to příliš mnoho ryb, když už jich mám 42 a z toho 10 pancíků a 2 ancíky? Co se týče hejnových ryb, tak popřemýšlím, jestli teda nechat jen parmičky čtyřpruhé nebo duhové. Obojí jsou kolem 5 cm, takže asi jen 20 kusů na celou nádrž, počítám správně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2020 12:51 Žena gabinka632 [14] Re: ctibum
Aha, pardon. :-) Parmičky černopruhé jsem měla dvě, ale ani jedna si řasy nevšímala a v poslední době začali honit všechny ostatní rybičky v akváriu a ty byly vystresovné, tak jsem je dala pryč. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2020 12:26 R Muž ctibum [6926] Re: gabinka632
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2020 12:16 Žena gabinka632 [14] Re: UndeR
Děkuji. :-) Akorát nerozumím zkratce SAE, to je co za rybku?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2020 11:00 Muž UndeR [80] Re: gabinka632
Dal bych pryč ancíky a místo nich jako čističe SAE když už tam máš tolik parmiček. A z těch hejnových bych to zredukoval na raději jedno pořádné hejno od jednoho druhu, než tři menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2020 10:40 Žena gabinka632 [14] – Rybí polívka
Ahoj potřebuji poradit, jestli nemám v avárium příliš mnoho různcýh rybiček a jestli je mám ještě zredukovat (podarovat). Mám ve 150 literch čistého celkem 42 rybiček, z toho 2 ancíky, 12 teter ohnivých (bylo jich původně 20), 10 parmiček čtyřpruhých/mechových, 6 parmiček duhových, 5 pancéřníčků skvrnitých, 5 pancéřníčků panda a 2 čtverzubce trpasličí (to jsou moje rozmazlovaný miminka). Chtěla bych doplnit hejna, ale nevím, jetli už jich není až příliš a které druhy nechat? Potřebovala bych nějakého opravdu dobrého čističe na řasy (krevetky mi vždycky zmizí), ale nechci, aby se mi to celé zhroutilo. :-( Předem moc díky za radu. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 15:48 Muž Skrblík [9] Re: NHKG
akvarium sice vypuštěna bylo, ale filtr zůstal neustále v běhu a "krmil jsem ho". takže filtr jede na 100 procent. NH3 NH4 na nule.uhlicitanova tvrdost už je v poradku, z akvária jsem odstranil poslední kus písku s epoxy a ovlivňování je pryč. Vodu dopustim s dKh 4° a po deseti dnech má dKh 5°, takže pohoda. Též si myslím, zda pro ty skalary nebude lepší ubrat ryb. přemýšlím, že bych všechny zítra krvavé vylovil. Ty jsou takové nejaktivnejsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 15:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Skrblík
pH jde snižovat i jinak, ale 7,5 není nic, co by bylo nutné s tvou osádkou řešit. Spíše by to chtělo vyřešit to zvedání tvrdosti. Pokud dáš bokem trochu dopouštěné vody, necháš v ní puštěné pár dní vzduchování, udrží tu tvrdost (a na jakém pH se ustálí)?
Teď se dívám, že to akvárium bylo letos vypuštěné. Jak dlouho běží filtrace, kdy jsi dal do akvária dno? Ta voda může mít nižší kvalitu, protože ještě není vše plně zaběhlé. Ale může to být i ze stresu, skaláry mají rády svůj klid a tobě tam kolem nich plave spousta ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 15:10 Muž Skrblík [9] Re: NHKG
co2 používám skrz neustále vrácení ph na hodnotu 7.5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.02.2019 14:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Skrblík
Za mě klidně můžeš ryby přidat, přerybněné to nemáš. Protože já přerybnění neberu podle počtu ryb, ale podle kvality vody a prostorových nároků ryb. Voda podle popisu vypadá špičkově (obrovský filtr a vůbec hodně promakoná technika, NO3 se drží nízko) a tetry mají minimální požadavky na prostor. Nebo řešíš nějaký problém?
Co ale na tvém akváriu nechápu, je to CO2 v kombinaci s minimem rostlin. CO2 zrovna moc neprospívá rybám, tak ho pochopím jedině u rostlinných akvárií, kde se ryby berou jen jako bonus a nevadí, pokud všechny ryby občas chcípnou.
EDIT: Vypadá to na bakteriální rozpad ploutví. Skaláry jsou na to docela háklivé. Často se objevuje při špatné kvalitě vody. hmm
rybicky.net/forum/413
novy.akvaportal.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 14:48 Muž Skrblík [9] Re: vaclav
Fotka k příspěvku problém je v tom, že se skalarum trepi prevazne hrbetni ploutve viz foto. Zkoušel jsem i prelecit eshopu 2000 a nepomohlo. Tak mě napadlo, zda to nemůže být tim prerybnenim.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2019 14:40 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Skrblík
Máš zhruba 3 litry na rybu a i když jsou to malé tetry je jich poměrně dost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.02.2019 14:38 R Muž Anthrax [4787] Re: Skrblík
Na litry to podle mě přerybněné není. Ale množství rostlinné hmoty ano.

Samozřejmě dalo by se polemizovat o tom, že místo 5 druhů hejnovych rybek po pár kusech by vypadalo lépe jedno pořádné hejno. Ale to asi nemá co dělat s přerybněním. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 14:29 Muž Skrblík [9] – prerybnene akvarium?
Myslíte si, že je moje akvarium prerybnene?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2018 19:33 R Muž afc1886 [14704] Re: Scottyx
Udělej takovou velikost, jakou ti dovolí prostor, hloubku bych dal 60.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2018 19:29 Scottyx – Tlamovci a litráž
Ahoj ve spolek,
vybírám nové akvárko pro tlamovce a řeším litráž. V tuhle chvíli mam 3xLabidochromis Yellow, 3x Haplochromis CH44, 3x Pseudotropheus Zebra a 2xPéřovce (vše krom péřovců je do 5ti cm). Je mi jasné že budu muset doplnit počty nebo upravit druhovost. Kdybych, ale chtěl zůstat u třídruhového akvária tak jak spočítat litráž? Kolik tlamovců např na 500litrů? Není třeba 50cm hloubka málo? Šířku ideálně tak 150cm...Abych nemusel dostavovat byt :-D Díky za rady "začatečníkovi". Po 16ti letech sem se k tomu vratil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2018 08:35 RAP Re: Strakááč
Tím, že plovoučky mohou brát CO ze vzduchu, mají oproti ponořeným rostlinám výhodu. Lépe odebírají Nočka z vody. A to hlavně jde v tomto případě. ;-) Ale klíčová bude ta výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2018 00:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Genovesa
“Problém není v tom, že by ve vodě z vodovodu ryby nepřežily, ale v tom, co s kvalitou té samé vody udělá nově založené akvárium. Jednoduché druhy přežijí ve vodě právě natočené, pokud má správnou teplotu, ale nemusí přežít v té samé vodě, pokud ji několik týdnů "upravovaly" hnilobné procesy a akvaristovy chyby. Po výrazných změnách kvality vody k horšímu začne docházet k úhynům. Kdo se jich chce vyvarovat, věnuje se primárně rostlinám a ničemu jinému.

Akvárium potřebuje stabilitu. Zkušení akvaristé ji umí dosáhnout rychle, vy ale takové štěstí na 85% mít nebudete. Proto nejprve zjistěte, zda rostliny prosperují a zda nenastupují řasy (3-8 týdnů), pak ještě další dva týdny počkejte a až teprve pak vložte prvních několik ryb. Na 60l akvárium ne víc, než 4-6 ryb velikosti gupky. Raději pomalu a opatrně.”
scobak.blog.sme.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.12.2018 21:42 Maq Re: Strakááč
Strakááč napsal: je to jedna z malá rostlin, která upřednostňuje dusík v podobě amoniak a amonium...
Literatura i moje praktická zkušenost mi říkají pravý opak - když si vodní rostliny můžou vybrat, berou napřed amonium. A to kupodivu i v docela kyselé vodě (tím spíš v neutrální nebo zásadité).
Egeria dobrá, ale skutečné plovoučky - s listy plovoucími na hladině - ještě lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2018 20:37 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Gennovesa
Neuvidíme.. jediná záchrana o kterej vím, je sehnat od někoho hodně rostlinek egerie densy a ty ten amoniak spotřebují zkus si přečíst jirky sčobáka články... :) cca třicet stonků egerie bude jistota :) tak sháněj, dokud to nechcípá... je to jedna z malá rostlin, která upřednostňuje dusík v podobě amoniak a amonium... to když ti rostlina spotřebuje, nedokážouvse dusitany vůbec vytvořit.. a když ji, tak minimálně a těch pár nitrifikacnich bakterií to zvládne přeměnit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 19:41 Genovesa Re: Maq, Wanderer
No tak uvidíme, chybami se člověk učí. Bakterie jsem i dodala v tabletce, použila aquastart, ryby jsme nasadili po vymizení mléčného záklalu. Rostliny začly hezky přirůstat, takže amonné ionty by měly spotřebovávat...
EDIT- A zatím nekrmíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2018 17:42 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Genovesa
Ryby zatím žijí, ale průšvih je na cestě. Uvidíš po novém roce.

Jak napsal zdejší klasik a mnohokrát se tu opakuje, čím dřív tam dáte ryby, tím dřív si můžete koupit nové. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.12.2018 16:57 Maq Re: Genovesa
Existuje něco, čemu se říká nabíhání nitrifikace. Hodně se o tom tady píše, tak si to dohledej.
V tuto chvíli bys měla vědět, že:
(1) Asi za 5 až 10 dní od zahájení se v akváriu začne tvořit jed amoniak. Podle okolností je to někdy pohoda, někdy je vražedný.
(2) Asi o dva až čtyři týdny později se ten amoniak začne přeměňovat na dusitany, které jsou vražedné vždy.
(3) S různým odstupem poté, opět v závislosti na okolnostech, se ty dusitany začnou přeměňovat na dusičnany. Ty už v akváriu zůstanou a naštěstí nejsou jedovaté, jen škodlivé ve větším množství.
Tohle je jen velmi stručný a zjednodušený popis. Dávám Ti tu zprávu proto, abys nebyla v iluzi. Čtyři dny po vypuštění ryb máš všechny trable teprve před sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 12:50 Genovesa Re: afc1886
Hlásím, že zatím žijí všechny ryby i Neritina. Zarybněno 23.12. Tak snad...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 10

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 15715x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4991-prerybneni