Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přerybnění

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Přerybnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 11:27 PetraV Re: NHKG
Myslím, že diamantové, kupovala jsem na burze. Ale těm se daří, třou se a asi by se i množily, ale potěr jsem nikdy neobjevila, vždy ho ty větší sežerou.
Živorodky jsou momentálně 3 black molly, 6 gold molly, 6 úplně stejných ale červených )nikde jsem nenašla označení) a 4 křížence žluto černé. Udělala jsem chybu zpočátku, hrozně dlouho mi trvala stabilizace akvárka, za rok mi uhynuly celkem tři rybky.

Díky za rady. Obávám se, že syn by nesouhlasil s jakoukoliv výměnou rybiček, takže to potřebuju udržet a budu vděčná, když mi někdo poradí jak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2015 11:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: PetraV
Zkus dát inzerát, že daruješ ryby za odvoz. Třeba se běkdo najde. Výměny vody by to chtělo častěji.
Neonky mají rády měkou vodu. O jaké neonky a živorodky se vlastně jedná? To akvárium je vhodné leda pro neonky modré.

Ideální, ale asi nereálné by bylo větší akvárium s úplně jinou osádkou a technikou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 11:06 PetraV – Cesta do pekel je dlážděna dobrý mi úmysly
Ahoj vážení, prosím nebijte mě, ale potřebuji komplexní radu, kterou jsem na forech nenašla. Koupila jsem synovi akvárko, cca 55l (ATMAN 500, svítidla původní), filtr je Denerle Nano na 60 =100 l trochu přidušený, bez vzduchování. Akvárko je osazené docela dost rostlinkami - 2 anubiasy (barterův a nana), 2 echinodory, 1 cryptocorine s takovými rúžovými listy a cosi, velká cabomba kalifornská a cosi, co vypadá jako eustralis. To, co jsem kupovala přes eshiop, jsem schopna identifikovat, co jsem kupovala v akvaristice, ne.
Mám přerybněno, přiznám, je tam:
6x neonka
živorodky momentálně 16-17 ks ve třech barvách a množící se mezi sebou
1 ancík cca 4 cm dlouhý
spooooousta šneků, které jsem si tam zavlekla s rostlinkami, s těmi jsem si tam zavlekla i řasu, ale není jí moc, jen na anubiasech. Měním vodu 1/2 cca 1x za 14 dní, máme tvrdou, železitou z artézských studní bez chloru. Filtr ale podle mého nestíhá, po roce (jednou proběhla kompletní výměna, udusila jsem rybičky přidaným CO2). Používám CO2 roztok od vitaplantu a ještě algastop.Vypadá to hezky, nezelená to příliš (když začne, dosolím), rybičkám se daří a množí se, ale:

1. prosím o názor, pokud jde o množství rybek (přebytky jsou roztomilé žluté s puntíky, ale nemám v okolí žádného akvaristu, který by je chtěl)
2. na foru se píše, že minimální počet neonek je 10, mám přikoupit?
3. čím to je, že mi odcházejí samci živorodek - teda odešel jeden, kterého jsem spláchla, když se víc než 14 dní odmítla odlepit ode dna, teď to začal dělat druhý?
4. jak často mám odkalovat a měnit vodu?
5. pomohla by výměna média ve filtru (blbě se mylje, shání a je drahý jak prase) za biomolitan?
6. na co je rozšíření filtru a pomohlo by to?
Prostě živorodky jsou prasata a kal se dělá hrozně rychle.
7. co dát do popředí vysazené bacopy, malokvětky ani kalužník i přes důkladné přivázání nevydrželyx, rybičky je ožerou.

Moc moc dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 14:50 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: housis
Když koukneš do zdejšího atlasu na skaláry, tak se dočteš, že pro pár to chce alespoň 150l vody při alespoň 50cm výšce vodního sloupce... Takže 6 kousků na 120litrů vody je skutečně moc. Projdi si i ostatní ryby co máš a přečti si něco rybicky.net/atlasryb/cesky/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2015 12:41 Žena Karnal [196] Re: housis
Je to na ně malé - jsou to velké ryby. Tvoje osádka je vhodná tak do akvária od 500 litrů, stovka je na ně prostě málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 12:15 housis Re: romant
proč si myslíš, že tam skaláry a čichavci nepatří?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 16:35 R Muž romant [27987] Re: housis
Skaláry a ani čihavci tam nepatří, tím bych začal. Měň vodu, klidně vícekrát týdně a určitě jednou týdně odkaluj dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 10:13 Muž TomasV [5] - vybrané druhy ryb a rostlinRe: housis
Ano, hodně přerybněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 10:00 housis – přerybnění???
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli nemám v akváriu moc ryb
Mám 120l akvárium a v něm: 6 skalárů, 8 čichavců ( 2 líbající, 2 perletový, 2 zlatý, 2 modrý), 2 parmičky červenoploutvá, 2 mřenky pákistánské, 6 krunýřovců a 8 živorodek.
dekorace kořeny + živé rostlinky
Děkuji za názor

Vod se mi totiž začala kalit a nemohu se toho zbavit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 09:44 Muž Yirka [9126] Re: Amatértom
Do tří měsíců odejde na úbytě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 07:56 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Yirka
Ano, jednu z těchto rostlin mám doma, ačkoliv je již dlouho ponořená stále se drží. Jediná neduha je že roste strašně pomalu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 07:39 Muž Yirka [9126] Re: Amatértom
Těmi nevhodnými jsou asi myšleny rostliny Hemigraphis alternata a Hemigraphis colorata.

Při té příležitosti si dovoluji upozornit, že obě jsou sice ve zdejším atlasu rostlin uvedeny, ale údaje jsou zkopírované včetně obrázku jen k jedné pro obě.
Jedná se o typickou pokojovou rostlinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 22:48 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Karnal
Nene trochu jiná. :) Vím že to nejsou kytky do akvárka, ale zrovna ta kopřiva má náběh na nové a nové lístky. A co jsou zač jsem se dozvěděl až napsáním jména do google. Do akvaristiky jsem přišel, že potřebuji něco nízkého do popředí(doporučili mi akorus), a pak něco do zadní části(dostal sem onu kopřivu) ostatní květinky již akvarijní jsou a mám je popsané v prezentaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 22:40 R Muž Silent [5949] Re: Amatértom
Rozhodně bych přitlačil na výměny vody. V popisu nádrže čtu jednou za tři týdny třetina vody a to je při téhle osádce a nedostatečné filtraci málo. Minimum pro udržení jakési kvality vody je jednou týdně třetina vody při kvalitní filtraci. Takže než bude nový filtr a než se zaběhne klidně bych měnil třetinu vody dvakrát týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 22:39 Muž Legioix [574] Re: Amatértom
Toho pancéřníčka kropenatého bych určitě zpátky nedával, protože až vyroste, tak to pro něj bude určitě malé. Dorůstá skoro do 20cm a navíc docela ryje ve dně. Podle mě tam máš už pancéřníčků dost. Prvně bych se zaměřil na to dno a přidání rostlin a potom řešil ryby. Ty ryby tak nejdřív za měsíc.
Ty rostliny se dají koupit zde pokud ve tvém okolí není kde: www.aqua-daho.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 22:38 Žena Karnal [196] Re: Amatértom
Acorus ti tam asi ani nepůjde, je to bahenní kytka vhodné do paludárií, pod vodou se mu nedaří. To červené kopřivovité - není to tohle? rybicky.net/atlasrostlin/fittonia_verschaffeltii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 22:35 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Legioix
Takže hlava i houba objednané a zítra domluvím návrat párečku čichavců a thorakáta(kterého sem zapomněl napsat výše). Mečovky bych si chtěl nechat, nicméně budu pozorně sledovat dusíky(vím co to dělá beťákům s očima viz. fotky na zdejších forech) Bude to pak obstojné pro obyvatele mé nádrže ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 22:19 Muž Legioix [574] Re: Amatértom
No jo no. To máš ale do prezentace napsat a nemít tam datum založení 23. 1. 2015. Ten filtr co tam máš je nevhodný malým objemem filtračních hmot. Kup Atman AT-201 a k tomu kostku akvacitu 10x10x24, nech to jet aspon 3 týdny souběžně se starým filtrem a poté můžeš starej vydělat.

www.rybicky-rybky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 22:09 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: romant
a za jak dlouho ten syndrom odezní ? první rybičky sem tam dal v polovině září, sice je pravda že sem pak trochu přestavěl dekorace a dokoupil nové rostlinky(staré jsem si bohužel zničil ANTI ICHTINEM, který mi byl doporučen nalít vždy před vložením nových ryb jako prevence vzniku krupičky(bohužel šlo o radu zaskakující manželky místo majitele zdejšího zverimexu)avšak po pročtení pár for zde, jsem se toho vskutku vyvaroval) a oddělal akvarijní kořen který pořád barvil a barvil. To že tam mám rostlinky, kterým se v akva nedaří(akorus, a taková červená kopřivovitá rostlinka) vím, ale moc velký výběr prostě není. Dva čichavce už jsem vrátil, a stávající mohu vrátit též, v mečovkách už problém nevidím(co se znečišťování týče, myslím že taková litráž 3 živorodky utáhne). Co se slabého filtru týče je kupován společně s topítkem na 100-150l vody(avšak je možné že údaje na záručním listu mohou klamat spotřebitele) Dno je špatné ale mám ho už dlouho(kupováno a používáno s přestávkou 2 roky) a žádné problémy nejevilo(krom barevného rozladění). Uvažoval sem o vytvoření ostrůvku přisypáním 2kg křemičitého písku(jedno balení už je smícháno se štěrkem nyní),kvůli pancéřníčkům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 18:20 Muž Tomson [1] Re: Amatértom
Spis uber, ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 17:38 R Muž romant [27987] Re: Amatértom
Ano a jmenuje se syndrom novýho akvária. :-) Prostě jsi to uspěchal a k tomu přerybnil, takže jestli nezačneš s tou denní výměnou vody, přesunou se tvoje dotazy tak do týdne do vláken, kde se nemocema ryb zabýváme. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 17:30 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: romant
Jakože tam mám nemoc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2015 16:45 R Muž romant [27987] Re: Amatértom
Dokoupit samozřejmě můžeš a to belík na výměnu vody a měň denně alespoň 1/3 objemu akvária. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 14:23 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Amatértom
Z toho co máš bude už teď rybí polévka.
www.akvarista.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 14:21 Muž Legioix [574] Re: Amatértom
Ne. Už ted je toho tam víc než dost. Jako první bych z toho vydělal ty mečovky (hodně znečištují vodu) a potom i ty čichavce, protože je to pro ně malé.

Edit: Ted se dívám, že jsi sem nenapsal všechno co tam máš: rybicky.net/nadrze/22266
Je to opravdu polívka a mělo by se s tím něco dělat. Takto ti to dlouhodobě prosperovat nebude a čekej v nejbližší době problémy, protože tolik ryb v 10 dní starém AQ nemůže dopadnout dobře. Navíc tam máš nedostačující filtr, rostliny co nejsou akvarijní a nevhodné dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 14:11 Žena Turbínka [2558] Re: Amatértom
ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 14:08 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – krunýřovec
Ahoj, mám akva 80x40x35 (90l vody)

14 razbor klinoskvrnných
3 bojovnice pestré
2 čichavce (mramor a gold)
3 mečovky
6 pancéřníčků skvrnitých
3 parmičky siamské
Mohl bych dokoupit ještě ancíka ? nebo nějakou podobnou přísavku ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 19:40 R Muž romant [27987] Re: PanHouska
14 dní na dno ani filtr ani nesáhni a jenom měň vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 19:38 Muž PanHouska [0] Re: romant
budu odkalovat jen to,co bude na dně. Nebudu přehrabovat písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 19:35 R Muž romant [27987] Re: PanHouska
Čas a kidně častější výměny vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 19:31 Muž PanHouska [0] Re: Barakainus
Je fakt,že jsem do toho teď dost hrabal,ale to proto, aby to alespoň trochu nějak vypadalo, když už je to akva v obýváku. Zkusím se teda přemoct a dát tomu trochu čas. Ryby si zatím nechám všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 19:24 Muž PanHouska [0] Re: JoKa
Akva má rozměry 100x50x40 a tloušťka skla je 8mm, takže čistá dvoustovka to není. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 17:02 Muž vikimaki [32] Re: PanHouska
Ahoj. Nechci nějak dělat chytráka, ale díval jsem se na tvou prezentaci a protože mám téměř totožou sestavu tak bych zkusil přidat svojí zkušenost. Není to tak dávno, co jsem přešel na stejné osvětlení co používáš a taky začal přidávat co2 a záhy se u mě objevil problém co popisuješ.Na základě Fe testu jsem začal přidávat pravidelně železo a tekuté hnojivo a problém s řasou je pryč, rostliny dostali pěknou barvu a rostou zběsile. Tak zvaž, jestli v tom nevidíš nějaké spojitosti. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 22:55 JoKa Re: PanHouska
Tak tentokrát, sám se tomu divím, většinou jsem já kdo první křičí, máš přerybněno, ale tentokrát ne... Mě se tvé akvo přerybněné nezdá... Spíš blbě poskládané, než přerybněné... Místo dvou druhů teter, bych jedno vypustil a to druhé doplnil. Také bych místo těch pár zoufalých otíků, kteří jsou hejnoví a o pěti kusech se nedá hovořit o hejnu, opět doplnil hejno pancíků...
Ale opravdu bych v tomto případě o přerybnění nehovořil, ovšem, bavíme-li se o 200l a ne o 140 litrech čistého objemu...
Jaké jsou opravdu rozměry tvého akva? A šířka skla??

Edit: viděl jsem tu podstatně horší zvěrstva a není to tak dlouho... ;-) Toto je v porovnání "liduprázdné akvo"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 22:22 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: PanHouska
Problem je, ze tam nemas "hlavne tetry". 'Hlavne' tam mas 4x skalary a 3x velky cichavce; ti vyprodukuji vic bordelu nez vsechny ostatni ryby dohromady.
Ale spousta ryb neznamena automaticky rasy. Mas dost svetla, co2 a menis vodu, kytky by mely rust jak z vody.
Nemas tam nejakou novejsi fotku? Vsechny jsou z cervence. Mozne je, ze se v tom az moc hrabes a neco menis. Nechal bych 2x zarivky, krmil stridme a aspon mesic bych na to akva nesahal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 22:10 R Muž Silent [5949] Re: PanHouska
Tak pokud máš větší druhy jako mazlíčky tak bude lepší se zbavit jednoho hejna teter. Po šesti týdnech už bývá filtr dostatečně zaběhlý, nicméně mít doma test na NO2 není od věci. Dusitany jsou asi největší prevít co ohrožuje zdraví a životy ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 22:02 Muž PanHouska [0] Re: Silent
Ty větší ryby dávat pryč právě nechci. Skaláři jsou skoro jako domácí mazlíčci a ty tři čichavce mám už asi 100 let,takže je chci u sebe nechat dožít :) Raději bych se zbavil spíše jednoho druhu teter. NO2 jaksi nemám čím změřit, takže nevím. Filtr jsem nechával zaběhnout normálně 6 týdnů než jsem nasadil ryby. Bez jakékoliv chemie. A čistím ho v akvarijní vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:54 Muž sux [117] - AmerikaRe: PanHouska
u toho filtru pozor na reálný průtok. Záleží co tam máš za f.hmoty a pokud máš řasový zákaly a sinice, tak můžeš mít filtr dost zaneřáděný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:51 R Muž Silent [5949] Re: PanHouska
Filtr je v pořádku. Tedy co do filtrační kapacity, ale nevím jak je zaběhlý. Hladiny NO2 jsou v pořádku? Co se přerybnění týče tak já bych dal pryč větší ryby a to konkrétně skaláry a čichavce. Osobně bych dal pryč i otíky a vyměnil bych je za další panceřníčky skvrnité. Přece jen by byli v desetihlavém hejníčku spokojenější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:47 Muž PanHouska [0] Re: Turbínka
Ten filtr jsem kupoval raději s rezervou, takže by snad měl být dostatečný. Článek jsem četl, ale bohužel řasa je stále :( Právě, že chci přijít na příčinu a ne jen neustále řešit následky, proto jsem se konečně odhodlal případně zbavit určitého počtu ryb, i když nerad...všechny se mi líbí :) Jinak liliovníčky už tam aktuálně nejsou, škoda, že jsem je předtím nerozesadil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:26 Žena Turbínka [2558] Re: PanHouska
Filtr může být nedostatečný pro akvárium, malý objem filtračních hmot, velký průtok atd.
Za sebe si myslím, že akvárium přerybněné je. Koukala jsem nedbale do prezentace, ty liliovníčky rozsaď dále od sebe po menších trsech, v té "košíčkové" velikosti trsu moc neprospívají.
Ohledně rozsivek doporučuji pročíst tento článek rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu nebo odpovídající vlákno, je lepší řešit příčinu problémů než následky, na řešení následků bych doporučovala partu tří plžů clithonů, kteří je jsou schopny sníst a i dlouhodobě by si mohli najít v akváriu potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:20 Muž PanHouska [0]
Zdravím, zajímal by mě váš názor. Mám 200l akvárko a v něm:
15x neonka obecná
15x tetra rudá
4x skalára
4x ramirézka
5x pancéřníček skvrnitý
5x krunýřovec jednopruhý
3x čichavec perleťový
1x neritina

je akvárium přerybněné? Pořád bojuju s rozsivkama na rostlinách a vůbec veškeré dekoraci a už mě to přestává bavit, protože rostliny asi kvůli tomu moc nerostou. Na dně v zákoutích je už druhý den po odkalení tolik bordelu, že by to chtělo zase odkalit. Myslel jsem, že když tam dám hlavně tetry,tak by to mělo být v pohodě... Nevím, jestli je třeba problém ve filtru, že je špatně zaběhnutý. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 12:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lemura
Tys tem Cisarkam kouknul do oci, vid? Pak to chapu. Smaragdy a safiry :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 12:03 lemura Re: RAP
Tak se vracím z Brna že Sklorexu, kde bych mimochodem vydržel stát celý den a koukat. Nakonec vyhrálo šest kusů tetry císařské, prostě jim nešlo odolat. Plus sem vyzbrojen reverzní osmozou, doteď sem naší velice tvrdou vodu (celková tvrdost 32) řešil tak, že mi kolega vozil každý týden 40 litrů měkké vody z Vysočiny, jenže to nejde dělat napořád. Tak snad se rybám bude dařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 17:09 RAP Re: lemura
Pokud by si chtěl červené rybky a nechceš krvavky, můžeš zkusit žanérky rybicky.net/atlasryb/tetra_cervena . Na výběr máš dost vhodných druhů do svého akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 16:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lemura
Cisarky umi okusovat stavnate vyhonky rostlin, a zerou moc hezky Okrehek (u nej to ale samozrejme nevadi, a kdyz je, jedine dobre).

Fantomove cerni sice taky obcas do nejake plovoucky jako treba Okrehku dobnou, ale moc to ani nezerou, spis to obcas vypada jako omyl, a rostliny neokusuji.

Dokonce jsem Cisarky podezrival, ze mi vykusuji stavnate vrcholky jen v okamziku, kdy se dobre divam a ze mi to delaji naschval. Pokud je ale rostlin dost, a je k dispozici treba ten okrehek, nemusis se o rostliny nejak bat, neni to zadny problem.

EDIT: Pokud si je vyberes, tech Fantomu cernych si vem vic a dej si pozor, at mas i dost samic, protoze co jsem si tak vsiml (a i sam zazil, pak jsem si je jel dokoupit), samic byva nejak mene. A ackoli je to celkem nenarocna ryba, u mne meli trosku problem s aklimatizaci, takze mi zacali odchazet, ale pak toho zaplatpanbuh nechali (no ja si je donesl i s plisni, bohuzel nebyli v nejak skvelem stavu, takze nemohu zobecnovat), ale kdyby, at mas stale hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 15:31 lemura Re: RAP, Designer, romant
Tak dekuji všem za rady, buď pořídím 8 fantomů, nebo sem ještě přemýšlel nad osmi kusy tetry císařské, konkrétně dva samečky a šest samiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 17:04 RAP Re: lemura
Nenapsal, nebylo to jen úplně jasné. ;-)
Co se týče krvavek, není to s nima tak zlé. Koupil jsem 10ks na doporučení Danili a byl jsem spokojen. Bohužel, severky po vytření jich postupně 8zlikvidovaly.
Při tvé osádky by se dalo uvažovat i o neonkách obecný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 16:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lemura
Jestli chces tip, mam rybicky.net/atlasryb/tetra_fantomova a jedine co delaji je ze kradou Ramirezkam zradlo primo pred cumakem. Ramka obcas nejakeho prozene, ale je to jinak pohodove souziti (a asi by bylo i s jinymi Cichlidami), protoze tihle Fantomove maji dost co delat sami se sebou, jak samci na sebe napinaji ploutve kdyz plavou vedle sebe (souboje) a jak obcas nahaneji samice. Nevsimaji si ani Cichavcu perletovych, proste nic trciciho jinym rybam neokusuji, tedy alespon u mne nikdy problem nebyl.
rybicky.net/fotogalerie.php…

Ten kus na uvodni fotce v atlasu take plave v mem akvariu :-P .

Prijdou mi jako velice zajimave Tetry. A obecne, male Tetry Ti akvarium moc nezatizi, ani hejnicko moc nenadela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 16:29 R Muž romant [27987] Re: lemura
Krvavky bych nedával, jak píšeš dovedou bejt protivové a akary hnědý jsou vcelku klidný a oploutvený cichlidy, takže to roziko okusu zde bude, tedy za předpokladu, že těch teter bude méně než 10 kusů. Nicméně jako alternativu bych se podíval na rybicky.net/atlasryb/tetra_ozdobna a myslím si, že v počtu 15 kousků by to mohlo být vhodný doplnění té osádky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 10

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 15715x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4991-prerybneni?od=101