Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přerybnění

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Přerybnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 22:52 Muž pancéřníček [168] Re: tom05
Já bych doplnil tetrovité ryby každý druh na 8-10kousků, některé druhy spíš vyřadil, a na 152 litrů to bude až až(vzhledem k těm skalárům).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 22:49 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: tom05
Chybí zde základní údaj - KOLIK LITRŮ MÁ NÁDRŽ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 22:46 Muž tom05 [0] - Jezírkové ryby – Přerybněno?
Ahojky mám pocit že už mám v akváriu trochu větší počet rybiček:
8-Tetra černá
6-Skalára amazonská
4-Tetra žhavá
4-Neonka černá
4-Ancistrus sp.
6-Danio pruhované

Co myslíte je to přerybněné???Předem děkuji za odpovědi...:-)Tom05

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 14:06 Muž jirka.p [60] Re: ezechiel
Takže bez redukce ryb a přestat vzduchovat, nebo redukce jak jsem ji popsal a pak přestat vzduchovat. Omlouvám se že se stále ptám, ale nejsem si jist že rybkám bude kyslík ve vodě stačit. Aby do rána nebylo po nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 14:04 Muž Eff [417] - RostlinyRe: jirkap
Ezechiel má pravdu. Bublinky jsou jen pro efekt, rostliny a pohyb hladiny vlivem výtoku filru mají vliv na množství kyslíku ve vodě nesrovnatelně větší.
Pokud jde o řasu, pak nevzduchovat, omezit krmení a počet ryb (v tomto případě všechny gupky ven - pouze doporučuju) a týdně měnit 1/5 vody.
Toť obecně. Pokud bychom věděli co konkrétně je to za řasu, dalo by se k tomu snad říct víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 14:00 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: jirkap
Já bych dal pryč ryby tak, jak psal Eff. Tetry císařské a diamantové (nejlépe je dát k někomu do většího houfu) a všechny gupky (kvůli řase). I potom tam bude ryb až dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 13:59 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: jirkap
Každopádně při tomto počtu ryb a rostlin je vzduchování zbytečné (pokud akvárium jinak funguje dobře). Má to smysl v opravdu velmi přerybněných nádržích s malým počtem rostlin (např. v obchodech).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 13:48 Muž jirka.p [60] Re: Eff
Ano řasa. V souvislosti s ní mi bylo mimo jiné i doporučena redukce ryb a nevzduchovat. Vzduchuji stále a nyní bych se chtěl dobrat redukce ryb a přestat vzduchovat. Jak ale zjistím, že vzduchování již není potřeba a kyslík ve vodě rybám stačí?
Také mi to s tím počtem ryb přijde jako chaos v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 13:20 Muž Eff [417] - RostlinyRe: jirka.p
Z čeho usuzuješ že nyní je rovnováha narušená? Že by řasa, nebo se ryby bez vzduchování drží u hladiny? Spíš bych řekl že naopak rovnováze prospěje vzduchování vypnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 13:12 Muž jirka.p [60] Re: Eff
Došlo by tím pádem v akva k lepší rovnováze a už by to nebylo přerybněné? Musel bych pak nadále vzduchovat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 13:03 Muž Eff [417] - RostlinyRe: jirkap
S tím by se dalo souhlasit, Ty tetry v tak malém počtu stejně nemají smysl. Pokud by to nestačilo, mohl bys těch pavích oček vyhodit všech 6, ale vyloženě nutné to asi není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 12:55 Muž jirka.p [60] – Úprava počtu a složení ryb
Chtěl jsem se s vámi poradit, jak zredukovat počet ryb v mém akva. Je tam přerybněno. Vím že platí určitá pravidla (1l - 1cm ryb, atd.), ale jde mi spíše o vaše návrhy jakých ryb se zbavit - přemístit jinam. Jde o nádrž rybicky.net/nadrze/5468. Můj návrh je zbavit se 3x tetra diamantová, 2x tetra císařská, 3x gupka. Nevím zda by byla úprava dostatečná. Napište prosím nějaký návrh jak byste počet upravili vy. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 16:35 Muž Yirka [9126] Re: Včelička
Vzhledem k tomu, žejsi z Prahy tak je nabídni a někdo je určitě vezme. Co se akvaristiky týče, zkus se zeptat, každá to praktikuje jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 16:13 Muž isamik [180] Re: Včelička
Zkus Romana nebo Zikouse ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 14:18 Včelička Re: Dadko
Víš o někom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 14:18 Včelička Re: Yirka
Jedná se o mečovky a živorodky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 10:44 Dadko Re: Včelička
Mozes ich aj niekomu darovat ako krmivo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 09:54 Muž Yirka [9126] Re: Včelička
Nejdříve musíš dát vědět o jaké rybky se jedná....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 09:41 Včelička – přemnožení rybiček - Praha
Ahoj,
nějak se nám přemnožily rybičky a nemůžeme si je nechat (přerybněné akva) a druhé akva nechci. Co dělat v takovém případě? Odebere je ode mě nějaká akvaristika v Praze - nemáte zkušenosti? Nebo někdo z Vás? :-) (není to inzerát, jen potřebuji radu co s přemnožením rybek.) Děkuju!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 19:45 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: Diego
No ty parmicky 4pruhe jsou celkem agresivni a "neposedne" ryby. Proto bych to videl spise na jednodruhove hejno tech razbor.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 19:24 Ja Re: Diego
Aj to mi pripadá trocha dosť na 100 litrovku.1 mrenka 4pruhá má v dospelosti 4-5cm.
1cm = 1 - 1,5 l

A ešte ked si od 100 litrov odrátam pár litrov na substrát,rastliny,a voda tiež nebude naplnená až po horný okraj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 19:17 Muž Diego [72] Re: DrSova
Kdyby si dala do akva
1 x prísavník
9 x rasbora klinochvostá ,tak si nemyslím,že by se tam ještě nemohl přidat např. těch 15ks parmičky 4pruhé.Celkem by jich bylo 25 ryb a to je podle mě tak akorát (něco tam je vidět-není to přerybněné) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 19:01 Ja Re: DrSova
Ano,je to tá mrenka.Najskôr som chovala iba tieto mrenky-v húfe.Avšak potom som dostala raka a populácia vymizla.Zostala iba 1 rybka.Raka som dala do samostatnej nádrže.Rybku plánujem niekomu darovať do dobrých rúk,kde bude mať väčšie akvárium a bude môcť šantiť s rybkami svojho druhu.Veru nieje pekný pohľad na smutnú rybku :-( .

P.S.:Ja mám normálnu sieťku...dokonca 3,každá inej veľkosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 18:49 V Re: Ja
Přerybněný to je, ale jsou i horší konzervy... Svým způsobem je horší, že hejnový ryby tam jsou v počtu jednoho (Mřenky) nebo dvou (Pancéřníčci) kusů...

Nechal bych jenom aspoň 4 Pancéřníčky (pokud to jsou nějaký menší, např. Pandy) a těch 9 Razbor. Zbytek přestěhovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 18:48 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: Ja
Az ted mi nabehl tvuj dalsi koment. Pri pravidelne vymene vody-kazdy tyden 1/3 za odstatou vodu=pres noc nech odstat kybl.To by mohlo vydrzet.Pak si porid normalni sitku a tou to prelovys do te budouci 100ky.
Tyto bych dal do 100ky:
1 x prísavník
9 x rasbora klinochvostá
1 x mrenka 4pruhá =>nemyslis tim tuhle parmicku 4pruhou? rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha je to hejnova rybka. Hejno aspon 15 ks....to by se ti uz nevlezlo. Spis bych se zameril na ty razbory a po nejake dobe je dokoupil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 18:48 Ja Re. ezechiel
Ano,akvárium mi príde o týždeň a pokedy sa zabehne a tak...to bude okolo mesiaca,potom budem vysadzať,dam tam nejaké kotúlky a ked bude zabehnute,tak potom rybky.
a dakujem za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 18:35 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Ja
Podle mě to ryby vydrží bez problémů. K tomu přelovení - nejlepší by bylo přepustit vodu z malé nádrže do té velké i s rybami a pak pomalu doplňovat (po částech, aby si ryby postupně zvykly). Větší akvárium je určitě dobrý nápad a o rybky bych se do vánoc rozhodně nebál, vážně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 18:35 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: Ja
Pokus se to rozdat VSECHNO pak si dej pauzu a neco si precti! Pak bych zacal rostlinama to aby se ti tam zabehl jakystakys kolobeh latek. Pak bych uvazoval o rybach. Rybky do velikosti 3-4cm. Davej si pozor ktere sou hejnove.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 18:33 Ja Re: ezechiel
Mňa by viac zaujímalo,či rybky takto bez žiadnych následkov vydržia do Vianoc.Na vianoce už budem mať zabehnutú 100 litrovku...
A ešte by ma zaujímalo ako preloviť rybky do 100 litrovky...mám ich odchytiť do sieťky,dať do sáčku,aklimatizovať a dať do akvária?Alebo máte nejaký iný rozmnejší postup?
dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 18:33 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Ja
Já myslím, že by to rybám vadit nemělo - možná té vody by se mělo měnit víc (tak 1/4 až 1/3 nádrže), ale stačilo by to i jednou za 2 týdny. Mám taky přerybněno a je pravda, že se kvůli tomu musím nádrži víc věnovat a hlídat znečištění, ale jde to. K tomu množení - o to bych se nepokoušel v této nádrži s těmito rybami v tomto počtu ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 18:28 Acinonyx Re: Ja
No, tak v podstate keby si ratala na razboru tak 4 litre, tak 9 x 4 = 36 l, a kedze platy a ancistrus su dost velke ryby, a platy ju aj dost spinia, tak mas +- 2x prerybnenu nadrz. Radsej by som tam nechal len tie razbory a panciernicky. Ostatne rozdal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 18:26 Ja Re: ezechiel
Viem,že je to trocha blbý "dotaz".
Takže rybkám by to namalo nejako uškodiť,však?A nebude to mať nejaké následky čo sa týka množenia alebo dlžky života?Inak pravidelne testujem vodu,mením tak 1 x do týždňa cca 10% vody (samozrejme za odstatu,niekedy aj upravujem).
Chcela by som podarovať mrenku štvorpruhú - albína s červenými očami.Má nejako 4-5 cm.Je zdravá a čulá.Darujem ju niekomu kto bude mať min. 60 litrovú nádrž a malý húfik týchto rybiek.
P.S.:Mreniek som mala viac,ale ostatne požral rak (potom som ho dala do samostatnej nádrže).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 18:20 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Ja
Není to zase tak zlé - hlídat dusitany a čistit. Případně bych někomu udělal radost a přebytečné rybky mu daroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 18:15 ja – čo s prerybnením akváriom
Viem,že je moje akvárium prerybnené.Má 40 litrov.Mám tam:
2 x plata
2 x pancierniček
1 x prísavník
9 x rasbora klinochvostá
1 x mrenka 4pruhá

Neviem čo mám spraviť s takýmto prerybnením.Teplota vody okolo 24° (ohrievam) a filrujem,mám dobrý molitan a používam aktívne uhlie.Mám 10 rastlín.
Neškodí rybkám takéto prerybnenie?
dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 15:38 Muž Nik [191] Re: Berta
Po nějaké době poznáš přerybnění podle citu. Mrkneš a vidíš. Jak píše Dahak - přerybnění nastává, když při drobném výpadku techniky jsou ryby ohroženy na zdraví, nedej bože na životě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 15:19 Muž filipsi [1295] Re: Berta
rybicky.net/rady/optimalni-pocet-ryb-ve-sladkovodnim-akvariu

Takovy orientacni vypocet.

Klidne jeste vysledek upravit smerem k nizsimu poctu. Cim min ryb, tim snadnejsi pece o akvarium, mene frekventovana udrzba a lepsi podminky.

Doporucuju vyhledat podobna temata, je to opravdu obsahle a relevantni informace se z toho jiste nacerpaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 15:18 Beddy Re: Berta
Asi takhle: Do kupé ve vagonu se taky vejde 8 pasažerů. Ale při 6ti už to tam přestává bejt pohodolný. Natož tam žít, repsektive přežívat až do smrti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 15:12 marsz Re: Berta
Zkusil bych rybkám vypnout vzduchování a filtrování na dva dny a jejich počet by se adekvátně upravil. ;-) Měly by asi ale růst kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 15:09 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Berta
V lepsim pripadne "jen" nemoci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 15:08 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Berta
To co popisujes ty neni prerybneni ale sardinky ano .Cim vic ryb tim vice vykalu tim horsi voda a nasledek je umrti ryb.Zalezi taky na druhu a velikosti ryb do 24l akva muzes dat 13 gupek ale treba ani jednoho skalara.(no i ty gupky by asi nebyly nadseny)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 14:47 Berta – Přerybnění
Dobrý den, jsem začátečník a mám jeden dotaz. Všude se píše o přerybnění.... Včem to ale spočívá..?? Prohlížela jsem nádrže ostatních a u některých je napsáno že je akvárium přerybněné, neřeknu když jsou tam velké ryby v málém akva, ale více malých ryb by snad nevadilo ne...??? Třeba u 24l akva je 13rybek a někomu to příjde moc... Nechápu proč...?? Přerybněné akva bych si představovala jak jsou rybky v řadách a sloupcích jedna vedle druhé a nemůžou se hnout, ale když mají dost místa a vesele si plavou...??? Proč je to přerybněné. Můžete mi to prosím někdo vysvětlit...?? Možná je to v něčem úplně jiném, ale v čem??? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 19:10 Muž Horác [3942] Re: Nobody
Taky to vyžaduje úplně jinou údržbu, denní výměny vody, holé dno atd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 19:06 Nobody Re: Horác
Tak to ano.
Ale vemte si chovatele.Nádrž 300l v ní např.:600ks neonek černých...jak společně proplouvá nádrží a co teprve když dojde v této nádrži ke společnému výtěru! :) To je teprve krása,jak se rybky točí jakoby ve víru nebo kruhu. ;-)
To nejspíš žádný hobista nezažije.Má málo ryb.Ale kdo to viděl - nezapomenutelný zážitek. ;-)
Samozřejmě tady je úplně jiný přístup k údržbě akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 18:29 Muž Horác [3942] Re: Turok
Sorry, ale Tvé argumenty tak nějak nechápu (?)
1) Zmiňovaná pravidla, zabraňující začátečníkům v přerybňování akvárií, nejsou určena ani pro chovatele, ani pro prodavače ve zverimexech.
2) Rybník není přírodní nádrž.
3) ZOO nemá s přírodou nic společného.
4) Kde bereš tu jistotu, že by ryby z fleku nevyměnily svůj "plnohodnotný" život v našich mininádržkách za "nebezpečný" život na svobodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 17:39 AnNika – ete vypocet
ahojte, ja som nasla toto ( tiez mam prerybnene, cim skor sa to pokusim vyriesit vacsim akva; ale az pri tomto prepocte som vlastne pochopila co sa tym prepocitavanim mysli - predsa to akvarium je pre ryby celozivotny priestor, nemozu nikam odbehnut na nakup... aspon myslim ze sa to tym mysli... a akiste je za tym schovana aj "ulahcena" udrzba pri jeho dodrzani... )
at eraz k tomu vypoctu:

2-5 cm ryby maju mat 1,5 L na 1 cm ryby
5 - 9 cm ryby - 3 l na 1 cm ryby
a viac ako 14 cm ryby maju mat 4 l na 1 cm ryby
/nejako tam vypadla velkost o 9 do 14... ale tak logicky... /
/pre matematicky menej zdatnych 5 cm ryby potrebuje 5 cm *1,5 l = 7,5 l vody :) /
je to zo stranky /dufam ze tu nerobim nejaku nespoplatnovanu reklamu - sera radce z googlona... uuplne dole... :)/

majte sa ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 17:24 Muž Turok [18]
Nchápu proč to furt řešíte???

Byl někdo z vás někdy u nějakého chovatele či zmerimexu? Tam mají přerybněno několikanásobně než je zdrávo :)) A pochybuju, že se budou řídit řečmi tady :)

Byl někdo z vás u výlovu nějakého rybníku? Skoro všechny tyto přírodní nádrže jsou přerybněné...

Chodí někdo z vás do zoo? Kolik tak asi myslíte, že mají zvířata ze zoo % prostoru, který potřebují pro život ve volné přírodě.

Pokud se tedy rybám a rostlinám daří a všem ostatním živočichům je zbytečné vést podobné diskuze, myslím si že každý to dělá pro radost a jen fungující akva může dělat radost. Pro ty rybky je nejlepší když se dostanou k člověku, který miluje přírodu a prožijí u něj plnohodnotný život. Většina chovanců už si nepamatuje jaké to je v přírodě a kolik tam má hektolitrů vody a v každém 10 nebezpečí které ukončí její život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 17:06 :-) Re: MiHl
Řekl bych to takhle: „počet ryb v akváriu je v první řadě limitován schopností systému vypořádat se s jejich metabolickými produkty, a v druhé teritoriálními nároky zvolených druhů.“ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 14:25 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: :-)
co limituje počet ryb v akvárku?
1)celkový počet ryb limituje objem akvárka a objem jednotlivých ryb (když se použije těsné víko, které se zatíží, ryby se zmáčknou a vejde se jich víc). Např.: akvárium, které vypadá jako rybí polévka a sem tam nějaká ryba umře

2)počet přežívajících ryb limituje objem akvária a kvalita vody (resp. její schopnost (za podpory techniky) zůstávat ve stavu nedosahujícím letálních dávek některých látek). Např.: akvárium, kde ryby žijí, ale nejsou naplněny jejich potřeby, nejčastěji kvůli samotářům bez hejna a nedostatku úkrytů

3)počet kvalitně žijících ryb limituje objem akvária, kvalita vody, vhodnost vody (pH,tvrdost,...), a kvalita (+kvantita) prostředí - počet rostlin, úkrytů, velikost životního prostoru na jednu rybu.

Rozdíl mezi 2 a 3 může být třeba v nedostatečné členitosti akva - viděl jsem akva, kde byly 2 samci betty. V jednom byla nádrž dělená do 3 částí (pomocí kořenů a rostlin) a ryby žily ok, ve druhém to byla spíš jedna nádoba a obě ryby byly skoro bez ploutví a neustále bojující. To druhé akvárium bylo o půlku větší.

Myslím, že většina zůstává někde mezi tou variantou 2 a 3, blíž k čemu je na posouzení. Sám nejsem zrovna dokonalým příkladem,máte pravdu všichni kdo by si chtěli rýpnout ;-) Pro dvě akvárka se sám hodnotím tak 2.2(moc ryb,právě se zakládá 150l,tak jich ubyde) a 2.8(kromě dočasných návštěvníků u sebe vidím problém v tom, že mám 3 ryby vyžadující úkryty a úkryty také jen 3).

K tématu:
kritika je myslím důležitá. Každý občas může udělat nějakou chybu. Nejhorší chyby jsou ty, kterých si jejich autor ani není vědom.

Právě kritika často přinutí člověka aspoň něco udělat, protože se mu ta kritika nelíbí a chce se ji vyhnout. Je ale na druhou stranu nutné kritizovat konstruktivně a s citem, protože cílem je (doufám) poradit a ne si nadělat nepřátele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 13:42 Muž endus [21] Re: :-)
Jediným skutečným limitujícím faktorem je SÁM majitel akvária. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 13:35 :-) – přerybnění
Tady opravdu nikdo nepochopil, co limituje počet ryb v akváriu?
47 příspěvků a nic hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [9] 10

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 15715x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4991-prerybneni?od=401