Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přerybnění

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Přerybnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 15:01 lemura Re: RAP
Napsal sem to naopak, že? 35 je šířka. Dobře tedy, nechám si poradit. A nechat úplně tak jak je, nebo mužů přidat hejno nějakých teter? Líbila by sem mi Tetra krvavá, ale zase občas ráda okusuje ploutve. Tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 14:31 RAP Re: lemura
...v mém akváriu (100×35×40)
Co je výška a co hloubka?
Veškeré rybky v tvém akváriu jsou orientovány k životu poblíž dna. Myslím, že dva páry cichlid jsou na tvé akva tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 13:21 lemura – cichlidky
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, v mém akváriu (100×35×40)
mám momentálně 5 akar hnědých (jsou ještě
malé, čekám až se vybere pár a nechám si jen
ten), dále 5 pancéřníčků panda, jednoho ancíka a
pár akarek zelených. Rád bych přikoupil ještě
páreček cichlidek kakadu, pravděpodobně bych s tím počkal, až akary hnědé budou jen dvě, mohlo by to fungovat? Nebo už by to bylo moc? Nádrž je středně zarostlá, každý týden měním 1/4 vody a odkaluji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 06:37 R Muž romant [27982] Re: LiborSprysl
Libore, nemám nic proti živorodkám, jenom si dovolím předpokládat, že tazatel do tebou navržených druhů nepůjde. ;-) Ovšem za rozvedení myšlenky a zdůvodnění některých procesů. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 06:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Já asi zase trochu začnu bojovat o přízeň k živorodkám... smich ;-) Šlechtěné živorodky mají s tím trávením mnohem větší problémy než divoké...Ono je to také o velikosti a potravě. Lépe trávitelná, méně odpadu. Pokud se živorodkám cpou "otruby", tak pochopitelně je z nich odpadu fůra. S tetrama klidně mohou být alfara, limie, poeciliopsisy...najde se jich víc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2014 19:09 RAP Re: Horác
Mě zdatně šneky likvidují bojovnice, přežijí jen ti velcí okružáci. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 18:40 Muž Horác [3942] Re: Radek007
Radek007 napsal: Mřenku jsem si pořídil abych neměl šneky v akvarku. ... A ty akary hnědý nevadí? Ty tam mužu mít ... Já teda kde jsem měl akary hnědé ... tam jsem neměl žádné šneky :o) ... takže jsem neměl potřebu pořizovat další "šnekožrouty" ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 18:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RAP
No ja to nehrotim, ale videl jsem neco, co jsem se bal uverit, ze je vubec Akara hneda, jak to bylo velike. Takovych 15cm s prehledem, lecktery Tercovec by se za tu velikost stydet nemusel :) . Od te doby mam nejak zabudovano v hlave, ze to male co vidam obcas prodavat, muze byt vzhledem pekny buldozer a pokud bych je mel mit, rozhodne bych nechtel nejake zakrsliky, ale prave takove velike. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 18:19 RAP Re: Designer
.... dospelou a v dobrych podminkach chovanou Akaru hnedou nevidel, protoze to bys vedel, ze to je poradne velika ryba a i nejakych 160l je pro ni malo.
Zas to tak nehroť. Pro 2 akary hnědé s odpovídající osádkou to není zas tak málo. Ovšem čím více tím lépe. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 17:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Radek007
Asi jsi nikdy dospelou a v dobrych podminkach chovanou Akaru hnedou nevidel, protoze to bys vedel, ze to je poradne velika ryba a i nejakych 160l je pro ni malo. Jiste, ne vsechny kusy (a ne ryby ze vsech chovu) musi vyrust vylozene velike, ale kdyz pak vidis ten poradny kus, musis si nutne rict, takove bych je chtel a to uz fakt nejake to misto v akvariu chce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 17:07 Radek007 Re: romant
A ty akary hnědý nevadí? Ty tam mužu mít.Děkuji za rady..Tak mřenka teda ne kvuli málo objemu vody jestli to chápi dobře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 16:58 R Muž romant [27982] Re: Radek007
Aha, to vypadá na klasiku. "Odpovězte mě co chcete, já co budu chtít udělám". ;-) Líbí se ti živorodky, napsal jsem ti co máš udělat a nekombinuj to už s tetrama, důvod jsem ti nejen já popsal. Mřenky jsou do party a ten objem 160 litrů to není pro ně žádnej sukces, takže proto. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 16:44 Radek007 Re: romant
A ta mřenka proč tam vadí? Ta něčemu brání... Tak co bych podle tebe měl dát pryč z tech rybek? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2014 16:41 R Muž romant [27982] Re: Radek007
Živorodky v takový palbě, jak navrhuješ bych s tetrama nekombinoval, čímž bych si to takto zjednodušil, bude se to tlouct. Živorodky a ancákové jsou bordeláři, kdežto tetry jsou rybky čistotný a čistotu vyžadující, takže pokud je tvůj interes o živorodky, tak prosím. Bude to chtít pořádnou, výkonnou, ale hlavně účinnou filtraci, bezpardónu nepodceňovat pravidelnou týdenní výměnu min. 1/3 vody a co 14 dní odkalovat dno. Na mřenku bych zapomněl taky, šneky si zredukuješ tím odkalováním dna a přiměřeným krmením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 16:39 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Radek007
Mřenku jsem si pořídil abych neměl šneky v akvarku.
To je právě ten špatnej (bohužel častej) důvod k jejímu pořízení ano Zbav se jí do dobrých rukou. ano
Jestli se chceš zaměřit na živorodky, udělej to už od začátku a nemontuj to s tetrama, živorodky jsou daleko větší znečišťovatelé (prostě prasátka). Jinak hejno teter, to se bere tak od osmi kusů výše, čím víc tím líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 16:34 Radek007 Re: PaDa
Mřenku jsem si pořídil abych neměl šneky v akvarku. Já hlavně chci mít jen živorodky.Ty tetry by měli být po kolika? Když píšete v hejnu?Nebo celkouvě kolik by mělo být rybek aby to bylo hejno? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 16:02 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Radek007
Už tahle sestava je přes 40 rybek, některé druhy bys měl doplnit na hejno (tetry), některých se zbavit (mřenka). Když si vezmeš, že i ty prcky z 25 l budeš muset někam dát (a při tvé skladbě ryb záhy přibudou další), tak čím větší tím lepší.
Jenom větší akvárko ale všechno nezachrání ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 15:11 Radek007 – Přerybnění
Dobrý den akvaristi.
Chci se zeptat o radu.
Mám tyhle ryby :
Parmička duhová 2*
Mřenka nádhená 1*
Sekavec 1*
Tetra červenohlavá 4*
Tetra královská 2*
Tetra svítivá 1*
Plata červená 2*
Plata skvrnitá 2*
Akara hnědá 2*
Paví očka 13*
Mečovky 4*
Ancistrus 5*
Pancéřníček kropenatý 2*

Jak veliký by mělo být akvarium?Děkuji za radu.....

Druhý mám 25l a tam jsou jen malý narozený rybky cca 50ks....
Budu si pořizovat větší ale přemýšlim kolik.160 l by mohlo stačit už ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   26.02.2014 18:27 R Muž romant [27982] Re: john
Hele Anet, 23.2.14 jsi mě ujišťovala, že zabojuješ a teď takovýto "pěkný" výplod. Chování jak utrženej řeznickej pes. Víš ono lidi, když tady něco radí lidem jako jsi ty, tak neřeší tebe jako jedince, ale je jim tak trochu líto těch ryb, to už je taková nátura, některých z nás. Tímto přístupem to dokonale zazdíš, na akvaristiku zanevřeš a ještě budeš nakrknutá a to je škoda, ale kdo chce kam, pomozme mu tam. Tak ať se daří nejen v akvaristice a nezapomeň, měnit, měnit, měnit vodu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   26.02.2014 18:14 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: john
Tomu říkám "kvalitní názor". Honzíku, doporučuju buď si k dané problematice něco nastudovat nebo se nevyjadřovat. Bez znalosti problému je to k ničemu.
Ohledně přerybnění - on vůbec není problém v tom, že by ta ryba "nevěděla co to je nebýt v omezeném prostoru". Je to o titěrném objemu vody, který musí přijmout veškerý odpad, který ryby produkují. Nedostatek prostoru k plavání je až podružný problém. Abych ti to někam přirovnal - zkus být měsíc zavřený v místnosti 2x2m, bez vody(na umytí) a kanalizace. Myslím, že to poslední co budeš řešit bude to, že se nemůžeš proběhnout :-| Myslím, že to na tobě zanechá následky. Stejně tak to nechá následky na těch rybách. Budou to podražený nedochůdčata s sklonem k nemocem. To asi není nic pro co bychom ryby chovali.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -18   26.02.2014 17:51 john
Mam akva cca 35l a v nem 9 rybek, pavi ocka a mecovky, uz asi pul roku, mam prerybeno???? Osobne nechapu co se tady porad resi nejake prerybneni,kdyz ty ryby jsou narozene v zajeti a ani nevi, co to je nebyt v omezenem prostoru... pokud do takoveho akva nenacpu kapra, a staram se o nej, tak je to snad v poradku ne?? Jste tady vsichni hrozne chytri!!!! Menit vodu obden je totalni hovadina!!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   29.12.2013 22:08 Žena baletka [624] Re: Lenicka92
Asi je zbytečné řešit, kdo za to může, když už to je. Jedna kamarádka akvaristka mi jednou řekla, že přerybněno můžeš mít jak chceš. Ale musíš se o to přerybněné akva umět postarat. Nevím, co je na tom pravdy, ale myslím, že i v té Tvé 54 můžeš mít osazenstvo, které tam máš, ale pravidlo výměna vody jednou týdně se v tom případě bude muset změnit na vícekrát týdně, stejně tak zvýšit počet odkalování atd. Osobně bych nechtěla tímto způsobem být otrokem akvária. Mimoto, už Ti bylo řečeno, že ancík ani neonky se do Tvého akva nehodí. Takže co více bys chtěla slyšet? Pokud Tě to ještě nenapadlo, praktická rada tedy zní: dej inzerát "daruji" a pošli do lepších podmínek tyto nevhodné ryby. Zbytek osádky se snad vyrovná s dusíkatým peklem, kterým právě prochází, ale spíš bych řekla, že nevyrovná, takže budeš muset pár týdnů počkat, až skončí martýrium nemocí a úhynů. Mezitím můžeš něco nastudovat, a potom postupně přidávat rybky, které se do Tvého akvária hodí. Přeji hodně zdaru a trpělivosti. PS: všechny ty problémy, které už Ti nastaly a ještě se pravděpodobně zhorší můžeš zmírnit a mnohým předejít tím, že se budeš řídit radou Romana: měnit vodu, měnit vodu, měnit vodu. Pokud to nezanedbáš, nemusí to celé dopadnout tak zle ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 17:21 Lenicka92 Re: romant
Ahojky, děkuji za radu i, když neřekl jsi mi nic co bych už nevěděla. Problém řešit chci a nevím jak proto jsem chtěla radu jak to vyřešit. Zatím jsem se nic nedozvěděla a problém stále je. Navíc se začínají nabalovat problémy další s tím nejspíš související. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.12.2013 07:31 R Muž romant [27982] Re: Lenicka92
Z toho vyjmenovaného jsou do Tvého akva vhodní ty pancéřníčci panda a ty oka, na zbytek je to malý a to platí i o neonkách, jsou to plavci a v takto malém akvu nevyniknou a jsou po akváriu roztřelený a kde nic tu nic. Jinak toho krunýře předpokládám ancáka a tudíž ho považuji za nevhodného taktéž.
Edit: To akvo je čerstváček, ryb už je tam dost, takže to chce nepodcenit výměny vody a činit tak když ne denně, tak obden, akvo se Ti dostává do kritický fáze záběhu a nitrifikace se teprve začíná upevňovat, takže to nepodcenit, aby nebyl nějaký problém s kondicí ryb. Krmit velmi střídmě a do akvária jinak nezasahovat.
Edit2: Začti se do těchto odkazů, určitě tam najdeš spousty informací, jenž se Ti budou hodit a začneš si více uvědomovat souvislosti o kterých akvaristika je především.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Případnou kritiku si neber zle, ale snaž se z ní poučit, z toho, že se dotazuješ na přerybnění je možné odtušit, že si uvědomuješ, že je něco špatně, což dává naději, že máš zájem a řešení bude ku prospěchu jak obyvatel, tak Tvému. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.12.2013 04:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Lenicka92
Lenicka92 napsala:
PS: možná by to nedopadlo tak hrozně, kdyby ve zverimexech byli lidi co tomu rozumí tone
Zcela jistě by to tak nedopadlo kdyby každý začátečník před nákupem napřed něco nastudoval a nekupoval všechno, co se mu líbí... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 04:38 Lenicka92
Chtěla jsem se s vámi poradit, jak zredukovat počet ryb v mém aqua. Mám přerybněno. Vím že platí určitá pravidla (1l - 1cm ryb, atd.). Bohužel jsem dříve toto nevěděla a udělala začátečnickou chybu, kterou se teď snažím vyřešit a nevím jak. Uvítám jakýkoliv nápad na řešení mého problému. Nechci, aby rybky trpěli i když už chuděrky trpí :-(. Moje složení ryb 1x Krunýřovec (konkrétně nevím), 4x pancéřníček panda, 4x dánio pruhované, 2x neonka diamantová (v obchodě ji zaměnili s obecnou smich ), 4x neonka obecná, 3x paví očko, 3x silver molly. Mám 54l aqua, je to málo, ale nechtěla jsem pro začátek nic moc velkého. Děkuji za rady.

PS: možná by to nedopadlo tak hrozně, kdyby ve zverimexech byli lidi co tomu rozumí tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.10.2013 19:14 R Muž romant [27982] Re: Designer
Velikost ryby je jedna věc a množství produkovanýho odpadu je věc druhá a Ty tam máš čistotnou partu, takže klidně i nějakou tu skupinku, třeba pancéřníčků můžeš přidat a stále to nebude přerybněný. ;-)
Edit: Klasickým příkladem rybek jak za groš kudla a zdatnejch producentů odpadu jsou paví oka(živorodky obecně) a na druhý straně jsou třeba ty tetry, kterých oproti živorodkám může bejt i násobně tolik a stále to je tzv. bezpečné z hlediska onoho dotazu stran přerybnění. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 19:07 Muž Designer [5695] - Cichlidy
Mam v akvariu 200l hrubeho objemu:
4x rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova
25x rybicky.net/atlasryb/tetra_fantomova

Kdyz budu pocitat litr na 1cm ryby, jsem zhruba na 140l pri nejvetsi uvadene velikosti ryb, vody tam muzu mit dejme tomu 150l. Predpokladam, ze jsem zarybneny akorat, mozna spis mene nez by slo (Fantomove nejsou buhvi jak velke rybicky, mysleno objemem a hmotnosti, jsou spise takove placate nic).

Co Vy na to kolegove? To by mohlo jit, ze? Jen se potrebuji utvrdit, ze to neni moc, pac Ti Fantomove jsou stale vsude, trosku jsem z toho nervozni, nestiham to sledovat, ani mne to jako driv neuklidnuje :) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.09.2013 20:08 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: amrtin
Zkusím se podívat teda po jednom clithonovi. Pokud se mi bude líbit a bude užitečný nebude problém mu koupit kamaráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 20:07 amrtin Re: Aforte
Toho se nemusíš bát,to nejsou ampularky :-P ,já teda jejich bobky nepočítám :-D ,ale řekl bych že minimálně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 20:04 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: amrtin
A jak znečišťují akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 19:28 amrtin Re: Aforte
Neritinu nevynechávej,je to opravdu pracant na řasy a i ozdoba akva.Neexistuje důvod,proč jí tam nedat.Maximálně místo ní clithona.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 19:20 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: romant
Okružáky tam mám, i když nevím jak se mi tam dostaly. :) Takže i šneky neritinu a dalšího podobného šneka na řasu mám vynechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 19:17 R Muž romant [27982] Re: Aforte
Pokud se na Tu sestavu podíváme podle toho, jak kdo bude akvo špinit, tak to bude v lati. ;-) Proto třeba toho ancáka do toho akva moc nepreferuji a obešel bych se i bez té neritiny a použil osvědčený dělnictvo v podobě okružáků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 19:11 Muž Aforte [533] - RostlinyRe:amrtin
Právě ta padesátka je nic moc litráž. Zkusím to tedy udělat takto:
20 razborek skvrnoocasých
5-6 otocinclus affinis
x sakura
1 neritina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 19:07 amrtin Re: Aforte
je to padesátka a já si myslím,že to moc nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 18:57 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: romant
A nebude to moc s těmi krevetkami a šneky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 18:51 R Muž romant [27982] Re: Aforte
Za mě otíků 6 a razborek v jednom druhu 20.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 18:49 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: romant
Ancíka a Otíky už tam mám. Těch Otíků bych přidal, ale bojím se přerybnění. :) Ancíka se chci zbavit, ale nikdo jej nechce. navíc je to můj takový mazel. Kolik těch razborek a Otíků teda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.09.2013 18:48 R Muž romant [27982] Re: Aforte
Ancáka bych vynechal a otíků určitě více, alespoň 6 do party. Ty ryzborky, bych já osobně volil jenom jedny a to náležitě posílený hejno. Malý rybky to chce mít v pořádným houfu a je lepší ten houf mít jednodruhovej, netluče se to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 18:42 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zdravím,

mám akva 54l - 60x30x30

Do akva bych chtěl pořídit:
razborka skvrnoocasá 10ks
rasborka galaxy 10ks
Otocinclus affinis 2ks
ancistrus sp. 1ks
sakura x
piskořka x
neritina zebra 1ks

Co říkáte na toto osázení akvária? Nebude přerybněno? Jak se budou danné rybky snášet? Vím, že si razborky zobnou sakur, ale to skoro každá rybka. Alespoň se mi nepřemnoží.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.09.2013 12:13 R Muž romant [27982] Re: bmilan86
Co "funguje" jednomu nemusí šlapat druhýmu, na to bych nedal a tím atlasem bych se přecijenom řídil. On je totiž atlas pod neustálou kontrolou lidí, řekněmě starých praktiků, jenž by fatální chyby v informacích tam obsažených netolerovaly a náprava by proběhla velmi záhy. Ona je taky otázka, jak to "funguje". Ona ta velikost ryb napovídá, že jsou podražené. Několikaletá ryba nemá mít 6 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 12:08 bmilan86 – Přerybnění
Tak dnes jsem videl akva 60x30x30 vněm 4x pestřenec zlatožlutý cca 6-7 cm a 4x krunyrovec sp. A majiteli teto nadrze uz to takhle funguje peknou řádku let. Tak se ptám má smysl věřit místním atlasum a negativním komentum na prerybnení nebo se rídit zkusenosti???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.09.2013 19:44 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: JoKa
Můžu ti doporučit kořen přes něco, aby nebyl jen u dna, třeba podložit kamenem či břidlicí, jde z toho udělat i takový tunel a na něj anubias, bolbitis nebo hnědovku vystrčené do prostoru X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 16:16 JoKa Re: Designer
Jo jo, překutám jim to, přidám nějaké kameny a rostliny... Dám vědět, jak to dopadlo, každopádně díky za radu... Už jsem se fakt bál, že je to na ně mrňavé a že bude muset jeden pryč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 15:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: JoKa
Zas tak male to akvarko neni a stale si myslim, ze kdyz bude hodne kam se schovat, ze se ryby neuvidi pres cele akvarium, ze to muze byt celkem v klidu. Ja se vzdycky snazim mit akvaria hodne zarostla, takze treba i v 54l nevidi Betak pres rostliny samice kdyz odplavou kousek dal. Chapu, ze u Kanciku to muze byt problem, ale kdyz jim tam das do akvaria poradne velke rostliny, pres ktere daleko neuvidi, ze to bude klidnejsi. Akorat to chce dobre korenici rostliny a oblozit sutrama, at to nevyhrabou, nebo mozna jeste lepe poradny trs Microsorum na kamen nebo koren. Snazil bych se prekazky ve vyhledu udelat i do vysky, at kousek nad dnem uz nemaji prehled o celem akvariu, pokusil bych se zlikvidovat tu moznost se moc rozhlizet, a to jde nejlepe rostlinami.

Nez jine reseni, jeste bych se to pokusil takhle nejak ukocirovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 15:13 JoKa Re: Designer
Právě že u filtru mají něco jako domeček kaňouři. Paradoxně je zaženou pod ten filtr, čímž je mají ke svému ještě blíž. Do pestřencova nelezou, fakt pouze tak jednou měsíčně. Zkusím to ještě přeskládat a uvidím. Zeptám se takhle, jsou ty čtyři ryby ve 150l hodně, nebo mám hledat problém jinde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 14:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: JoKa
Treba by se dalo vyuzit toho, ze Kanouri jsou vetsi a zatarasit domecek az tak, aby tam ani nahodou nemohli. Nebo bych pridal jeste dalsi domecek nekam k tomu filtru, kdyz to tam berou jako utociste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 13:25 JoKa Re: Designer
Prezentace nemám, poněvadž (trapná výmluva) mám rozbitý foťák, je v opravně a čekám, až to bude... Telefonem se mi total leskne sklo a nejde to vyexponovat, prostě fotky stojí za prd a když koukám na ostatní prezentace, tak se nechci ztrapňovat... :)
Pestřence mám toho samého co ty.
Celé akva je rozděleno "na dvě půlky" velkým šutrem a v polovině pro pestřence mají položený květináč na bok, přes vchod břidlice, jako jakási stříška a to celé je schované pod velikým kořenem. V tomhle domečku bydlí oba po většinu času a jsou v pohodě... Jenom jak jsem psal, tak občas, cca jednou za měsíc se to stane... Kanci se vytírají pravidelně, už delší dobu a normálně to nevadí... Prostě jednou měsíčně takováhle šikan...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 12:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: JoKa
Prezentaci tady nemas, takze se nemuzem mrknout na usporadani akvaria. Kdybys tam mel naskladane sutry, aby meli Pestrenci domecek, kam se schovat, nemuseli by se krcit pod filtrem, urcite by si radeji zalezli mezi sutry, pod kokos, do trubky, proste do domecku...

Nepises jaci Pestrenci, ja mel jen tyhle: rybicky.net/atlasryb/pestrenec_cerveny , a tem jak se postavi domecek z naskladanych sutru, muzes cekat jikry na strope. Vzhledem ke zpusobu kladeni jiker je celkem jasne, jake skryse jsou pro ne prirozene ;-) .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 10

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 15715x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4991-prerybneni?od=151