Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přerybnění

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Přerybnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 22:38 Ajous Re: Barakainus
V den, kdy si chci pořídit ryby, bude akva 14 dnů zařízené. Vlastně šestnáct, ale já nesmyslně dva dny po založení vyměnila třetinu vody, chybama se člověk učí. Rostlin jsem se snažila dát docela dost. A filtr? No, jelikož byl zakoupen jako set, tak čert ví...snažím se mu věřit. Ampulárii chci kvůli vzhledu, je tak ošklivá až je pěkná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 22:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Ajous
Měla bys ryby přidávat postupně, né všechny naráz, dozačátku nenáročné druhy, nebo můžeš začít tou ampulárkou aď ti to trochu "zahnojí" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 22:33 Ajous Re: katterinecka
Dobře. Uvidím, co se mi nakonec podaří v obchodě sehnat. Myslíte, že 14 dnů založené akvárium bude aspoň trochu připravené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 22:30 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Ajous
Pencernicku dej urcite vic. Ty doporucovane 4 kusy jsou tak minimum. Sezen si male druhy (tak velikosti Corydoras panda), ale jsou i mnohem mensi druhy (C. hastatus, C. habrosus). Tech klidne i 10. A podle me jsou pancernicci nejzabavnejsi ryby. Na Ancistruse si pak ani nevzpomenes ;) Ja osobne bych ancistruse do takhle maleho akva nedaval. Rasy v podstate nezerou a v dospelosti jsou moc velci. Ale pokud je chces jen kvuli vzhledu, klidne je tam dej.

Nevim na co chces Ampularii. Jestli se ti jen libi tak to jo. Jinak bych si radeji sehnal par Neritina. Coz jsou i lepsi zrouti ras nez Otocinclus (Krunirovec jednopruhy a podobne druhy).

Neonek ci tech rasborek tam muzes dat vic. Drzel bych se jednoho druhu. Takove hejno 20ti, plus 5-10ti hlave hejno pancernicku udela nadherne akvarium.
Pochopitelne predpokladam, ze mas zabehle akva, se slusnym filtrem a spoustou rostlin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 22:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Ajous
Pokud myslíš razbory klínoskvrnné tak ty toho myslím míň naplavou než neonky, takže by to pro ně bylo vhodnější (ale to už je asi skoro jedno). Ale kdybys sehnala nějaký menší druh tak by to bylo lepší, třeba razbora hengelova (ale jsou i menší druhy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 22:18 Ajous Re: katterinecka
Že jsou ancíci ničitelé kytek, to vím, jenže jsou mi snad ze všech rybek nejsympatičnější, takže asi neodolám, i když toho budu jednou litovat :) a pancéřníčků pořídím tedy víc.
Pořád tak nějak váhám, jestli by byly vhodnější razbory nebo neonky. No a ampulárie by vlastně mohla jedna stačit, budu se snažit ovládnout se ve zverimexu a nevzít dvě. Děkuju za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 21:52 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Ajous
Amlpulárie docela dost kazí vodu. A když budou dvě tak se budou množit, nakladou takový hrozen nad vodu a ten buď musíš oddělat nebo budeš mít akvárko plné malých ampulárek.
Nad ancíkama se zamysli, můžou okusovat rostliny, kdybys sehnala třeba krunýřovce jednopruhé tak ty rostliny neokusují (ale jsou to hejnové rybky, takže víc kusů).
Kdybys mohla sehnat menší hejnové rybky než neonky tak bys jich tam mohla mít víc, cítily by se líp a taky by to byla lepší podívaná (např modré neonky, razborky...). Techto neonek bys tam mohla mít i třeba 15.
Pancéřníčci jsou taky hejnové rybky, tak víc kousků (minimálně 4). A zase kdybys sehnala menší druh tak by jich mohlo být víc, některé mají i kolem 2cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 21:41 Ajous – Ryby
Dobrý den. Jelikož jsem úplná začátečnice, tak bych se ráda zeptala, jestli bych mohla do počtu mé plánované osádky ještě nějakou rybku přidat, (konkrétně jakou) či právě naopak. Nechci se na začátek dopustit zbytečné chyby v podobě přerybnění.

10xneonka
2xancík
2xpancéřníček

Dalé do svého akva chci 2 amplulárie a případně nějakou tu krevetku...budu ráda za každou reakci.

Edit: Zapomněla jsem dodat, že mám akva o 54 litrech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2011 16:10 R Muž romant [27987] Re: Matafous
Nemá cenu jitřnit vášně. Pořídil jsi si set, ke kterýmu má spousta lidí spousty výhrad, padlo tady již několik rad a možných řešení, je jenom na Tobě jaký řešení zvolíš a pro co se rozhodneš. Není nad osobní zkušenost s tím či oním a tak zařiď to akvárko tak jak ho máš a uvidíš k jakým závěrům a poznáním dospěješ. Přeji Ti ať se daří nejen v akvaristice. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.06.2011 15:45 Žena Linduš [166] Re: Matafous
:-D ajaj, před dvaceti lety....
Tak tam nalij vodu, dej cryptocorynu a jávský mech, narvi tam očka, pravidelně prolij malachitkou a máš to jak před dvaceti lety. palec
Teď vážně. Chceš tam k sobě dost druhů ryb, a to jsou prostě vyšší nároky na stav akvárka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 15:43 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Matafous
mě by opravdu nebavilo nalít ryby do akvárka a měsíc na ně koukat než nechcípnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   08.06.2011 15:38 Matafous Re: romant, katterinecka
Ty vado...Co furt valíte?Moje matka i otec měli akvárium plné ryb, několik rostlin a všechny ryby i rostliny krásně prosperovaly!Přitom měli nad akvárkem pitomou žárovku!Ale né, o dvacet let později existuje takzvaný internet kam chodí lidi s každou totální kravinou!Každý watt zářivky se musí podrobně prozkoumat aby mi náhodou nechcípla pitomá ryba!Jakto, že před dvaceti rokama neexistoval internet, každý druhý měl rybičky a každému rostliny rostly a ryby se přemnožovaly...Pardon, ale takhle to vidím já!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 14:47 R Muž romant [27987] Re: Matafous
Ten filtr považuji za nedostatečný a doporučil bych Ti klasiku v podobě regulovatelný čerpací hlavy a kostky biomolitanu 10x10x14cm. Tohle levný řešení filtrace bude i pro lehce přerybněný akvárko Tvojí litráže dobrou volbou. Hlavní výhodou vůči stávajícímu filtříku je daleko větší objem filtračního média. X-) Ten kryt bych Ti určitě doporučil vylepit nějakou odrazovou fólií, nebo alobalem, aby se zvýšila účinnost té 11W zářivky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 14:45 Matafous Re: katterinecka
Filtr je nazvaný mini, ale je to běžná velikost...Zářivku mám původní na časovém spínači, jede necelý týden...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 14:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Matafous
"filtr molitanový mini"? Tohle není moc mini akvárko a těch ryb tam bude ještě k tomu hodně. A pod 11W ti toho moc neporoste. Máš tam pořád původní zářivku? Jak dlouho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 14:29 Matafous Re: romant
Tak toto je moje akvárium: www.kasa.cz/… ...Nekupoval jsem ho na těchto stránkách, ale je to ono...Filtr byl přibalený pouze v zavíracím sáčku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 22:34 R Muž romant [27987] Re: Matafous
Tu vodu bych měnil určitě častěji než často, to se vždycky vyplatí. :) Ten dobrej filtr, co je to zač?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 22:31 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Matafous
To si myslí lidí no jéje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 22:22 Matafous Re: katterinecka
Filtr mám myslím si dobrý, nějaké rostliny jdu zítra kupovat, vodu bych měnil buď jednou za týden nebo jednou za dva týdny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 22:02 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Matafous
Rozhodně bych tam tolik ryb nedávala, jestli nemáš dost rostlin (kterým se daří) a dobrý filtr. To kolik tam může být ryb na tom hodně závisí, to se nedá tak univerzálně říct pro každé akvárko. Taky to závisí na tom jak často budeš měnit vodu. A samozřejmě počítáme s tím že víš jak se o akvárko starat (jak čistit filtr, jak provádět údržbu...), jinak to může skoncit špatně i když podle nějaké tabulky přerybněno mít nebudeš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 20:33 Matafous Re: romant
Dobře, všem moc díky za odpovědi a konečné rozhodnutí vypadá takto:
6x Pancéřníček (max.2cm)
3x Krunýřovec jednopruhý
10x Neonka
4x Paví očko
2x Čichavec medový
1x Neritina zebra

A jinak mám dotaz ohledně rostlin...Mám tam jenom 4 živé a 3 jakési umělé...Nevadí ty umělé rybkám?A co by jste mi doporučili ještě za rostlinky?Mám tyto:Egeria densa,Cryptocoryne pontederiifolia,Vallisneria asiatica,Echinodorus bleherae
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2011 19:45 R Muž romant [27987] Re: Matafous
Když přidávat, tak bych početně posílil to hejnko neonek, ale žádný další druhy bych tam už nedával. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 19:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Matafous
hejnové ryby jsou většinou hejnové proto že se cítí dobře v hodně kusech. Můžeš ty gupky vyměnit třeba za 10 razborek trpasličích, řekla bych že odpadu vyprodukují shruba stejně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 19:42 Matafous Re: romant
Dobře tedy, myslíte to takto?:
6x Pancéřníček (max.2cm)
3x Krunýřovec jednopruhý
8x Neonka
4x Paví očko
2x Čichavec medový
+ možná 1x Neritina (zebra?)
+ prosím poraďte ještě nějakou malou rybičku (cichlidy,tetry,nebo jakékoli jiné), kterou bych tam mohl mít samotnou nebo v páru nebo v minihejnu(3-4ks).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 19:09 R Muž romant [27987] Re: Matafous
Držel bych se těch Čichavců a nedával bych tam už ty Ramirézy a bude splněn i ten požadavek na redukci těch pavích ok. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 19:06 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Deathbull
To možná jo, ale stejně ty počty už jsou dost velký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 19:03 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: katterinecka
Myslím že s množením gupek si osádka poradí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 18:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Matafous
To by mohlo být fajn, ještě místo toho ancíka, kdybys sehnal krunýřovce jednopruhé (nejlíp aspoň 3, i jsou menší). Nežerou vůbec kytky, narozdíl od ancistruse, jen řasy(to bys tam ani nemusel dávat tu neritinu). Ale jestli na něm trváš tak si ho tam klidně dej.
Těch ryb tam bude tak akorát, možná bych tam ani nedávala ty gupky, nebo jen nějakého samečka aby se nemnožili. Jen bych re rozhodla buď pro čichavce nebo ramky. Oboje bych nedávala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 15:30 Matafous Re:
Znovu děkuji za odpovědi a chci se zeptat co vy teda na tohle:
6x Pancéřníček (max.2cm)
1x Ancistrus
8x Neonka
4x Paví očko
2x Čichavec medový
2x Cichlidka Ramirezova
+ 1x Neritina (zebra?)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 13:28 Žena sivon [1711] - PlžiRe: Matafous
Na řasy si místo ní pořiď řasožravého plže - Neritinu, Clithona, Pagodulu - nehrozí u nich přemnožení a je na ně také pěkný pohled. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 23:11 R Muž romant [27987] Re: Matafous
To, je sice pravda, ale patří do dvojnásobnýho objemu než máš Ty, tak proto jsi na ni neustále upozorňován, jako nevhodnou do akva Tvojí velikosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 23:04 Matafous Re: katterinecka
Přísavka Thajská je ve žluté formě nádherná ryba a navíc je to výborný požírač řas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 22:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Matafous
a proč tam chceš pořád tu přísavku? třeba cichlidka ramirezova nebo apistogramma, mají plno barevných variet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 22:42 R Muž romant [27987] Re: Matafous
Mrkni se na Čichavce zakrslý, nebo Medový a to bych viděl jako stop stav. ;-) Spíš bych ubral tu přísavku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 22:40 Matafous Re: katterinecka
Dobře děkuji zatím všem za odpovědi.Teď bych to viděl takhle:
4xPancéřníček (max.2cm)
1xPřísavka thajská
8xNeonka
4xPaví očko
+Poradil by někdo nějakou(nějaké)rybky které se chovají v páru?(Např nějaký čichavec nebo Cichlida...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 22:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Matafous
Ty velikosti akvária jsou minimální, tudíž jsou tak na hraně, u většiny druhů to je třeba jen pro pár nebo hejno a neberou se v úvahu další ryby. Věř že by byly rády za větší akvárko a do této litráže se dají sehnat mnohem vhodnější druhy. Navíc, ty píšeš, že máš 54 l. Ale to je hrubý objem. Odečti sklo, dno, filtr, dekorace a jsi na 40 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 22:05 Matafous Re: Linduš
Nevím co tím myslíš...Jenom u Čichavce je napsáno min.60l takže 54 by mu nemělo podle mě dělat potíže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 16:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Matafous
Na ty parmičky a přísavku to bude malé až vyrostou a na neonky je to tak na hraně, moc extra si tam nezaplavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 16:17 Žena Linduš [166] Re: Matafous
Tady půjde v první řadě o to, že některé ryby nejsou vhodné do tak malého akvárka.
Zkus si je nejdřív najít ve zdejším atlase a podívat se na minimální nároky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 15:53 Matafous – Přerybnění
Dobrý den, chci se zeptat jestli mám přerybněno pokud bych měl v 54 litrovém akva tyto ryby:
4xPancéřníček (max.2cm)
2xParmička siamská
1xPřísavka thajská
8xNeonka
4xDánio pruhované
4xPaví očko
2xČichavec Zakrslý

Předem děkuji za každou odpověď...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 10:39 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: tomas3000
S Kančíky mám podobnou zkušenost. Jinak Perlovka zlikviduje Paví očka spolehlivě, ale Ancíky nechá na pokoji, alespoň ty s velikostí nad 4 cm. Perlovka párkrát naznačí úmysl si na Ancíkovi smlsnout, Ancík se naježí a Perlovka od útoku upustí. Po čase si přestane Ancíků všímat úplně (nepovažuje je za kořist). Osobně odzkoušeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 22:43 Muž tomas3000 [15] Re: Bambino
Pujč si od někoho dva kančíky příčnopruhé a druhej den ti budou v akva plavat jen ocásky, možná ani ty ne :) Ale teď vážně...jak jsem začínal s akvaristikou, tak jsem choval kančíky a říkal jsem si naivně, že bych k nim mohl přidat nějaké ryby, které mi doplní posádku většího akva. Tak jsem si 10 pavích oček samců a samic přelovil z menšího akva...druhej den jsem z 10 pavích oček nenašel ani jednu, kančíci je zlikvidovali přes noc :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 20:06 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Bambino
Perlovka červená nebo rudá, stačí 1 ks, lepší je ale pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 20:43 Muž jinokrajec [0] - TetryRe: Bambino
Mám v akva páreček mečovek a pavích oček. Koupil jsem si k nim 10 teter krvavých a 4 tetry čené a můžu tě ujistit, že prácu odvedli 100%. Z pavích oček něco zůstalo ( cca 3-4 ), ale to je normální, zkrátka byli chytré a schované a vylezli až vtedy, až je už nikdo sežrat nemohl :-P ... takže tetry taky doporučuji, a hlavně jak píšou tady, nejsou čuňata, voda je furt pěkná , ať se daří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 10:19 R Muž romant [27987] Re: Bambino
Ne nebudou. Ty budou do tý doby než by je mohlo něco takhle slupnout, pěkně schovaný a ukáží se až budou mít nesežratelnou velikost. Toho se bát nemusíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 10:17 Bambino Re: romant
Teď mě napadlo, jestli ty tetry, případně jiné rybky nebudou baštit taky malé ancíky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2011 09:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Dokonce si dovolim rict, ze je vice druhu ryb, ktere narozena Pavi oka sezerou, nez tech, ktere jim neublizi :) . Tedy vyber je slusny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 09:17 R Muž romant [27987] Re: Bambino
On takovej páreček čichavců zakrslých, nebo medových taky udělá kus práce. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 09:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bambino
Jen u tech Teter pozor na to, ze jde o hejnove ryby, takze pocet umerne tomu... Nastesti Tetry nejsou cunatka, takze ani mensi hejnicko neceho rozumneho akvarko prilis nezaneradi.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 10

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 15715x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4991?od=301