Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přerybnění

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Přerybnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 11:14 Žena vondr001 [674] Re: romant
No 40 ryb je záhul i pro zaběhnutý filtr. Já bych to teda neriskovala. :-)
Jinak s karanténou (dle vlastní zkušenosti) plně souhlasím. ;-)
To dimmur: Ryby přidávej postupně (týdně pár kousků)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.04.2013 11:06 R Muž romant [27981] Re: dimmur
Akvárium je již zaběhnutý, takže ten problém se skokovým zvýšením N látek by nastat neměl, ale nikdy neříkej nikdy. :) Jinak daleko cílenější připomínka by byla použít karanténu, což bych u toho většího množství neonek považoval za velmi dobrou prevenci. ;-)
Edit: Jak vidím, tazatel je již poučeným akvaristou. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2013 09:14 Muž NIKO [527] Re: ivaha
Krása spočívá v "pěkném" hejnu a pěkně osázeném akváru.Nebylo by asi moc pěkné,mít tam dva druhy a dvě hejna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 09:03 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: NIKO
30-tihlavý hejno neonek bude OK, měla jsem jich taky právě tolik úplně ze začátku ve 112-ti litrech a byla to moc pěkná podívaná. Neonky jsou čistotný, nic moc nenadělají, takže v tom problém nebude, když by jich bylo tolik, i když se to zdá na první pohled dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 09:03 Muž dimmur [283] Re: NIKO
Ok, poridim jich zatim 15 ks, bude celkem 20 ks a na dno nejaky panciky /trebas pandy - 6 ks bude stacit?/ a pak uvidime.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   15.04.2013 08:28 Muž NIKO [527] Re: dimmur
Koupil bych 30 a viděl bych,jestli hejno ještě doplnit.U rasbor je problém při větší výměně vody.Pořídil bych si jen jedno hejno a doplnil třeba pancéřničkama na "úklid" dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 07:53 Muž dimmur [283] Re: NIKO
Opravdu si myslite, ze do cca 100 l muzu dat 40 neonek? Jak bych mohl jit do max poctu, kdybych chtel kombinovat neonky a rasbory klinoskvrne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 22:43 Muž NIKO [527] Re: jane91
Psal jsem 30-40ks.Délka 80cm je solidní a to hejno bude hodně pěkné.I když neonky nejsou až tak hejnové(černé ano). ano Navíc jsou to čistotné ryby, žádná přehnaná zátěž pro akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.04.2013 22:39 Muž NIKO [527] Re: vondr001
No,ale u hejna neonek je to trošku jiné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2013 22:25 Žena vondr001 [674] Re: NIKO
Co se týká počtu ryb, tady bych řekla že platí známé "méně znamená více" ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 22:25 Žena jane91 [27] Re: NIKO
Ja osobne by som do 100l nedávala 40 neoniek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.04.2013 21:54 Muž NIKO [527] Re: dimmur
Neonek klidně 30-40 kusů,bude to nádhera. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 21:09 Muž dimmur [283] Re: romant
dobre popremyslim o tom, chtel jsem teda oboji, mam neonek pouze 5 ks a ostatni ryby jsem ted daroval a pristi vikend se chystam zajet pro doplneni a rasborky klinoskvrne se mi moc libi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 21:07 R Muž romant [27981] Re: dimmur
15-20 kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 21:05 Muž dimmur [283] Re: romant
v tom pripade bych doplnil neonky, na kolik ks muzu jit max?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 21:04 R Muž romant [27981] Re: dimmur
Osobně bych měl ve 100 litrech jenom jedno hejno, ale pořádný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 20:53 Muž dimmur [283] – nebude to uz moc?
Chtel bych se optat. Chci doplnit stav neonek na 10 ks. A k tomu bych chtel jeste rasbory klinoskvrne, kolik bych jich mohl do 100 l max dat? Mam v nem jeste par krevetek a 2 krunyrovce.. Diky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2013 18:50 R Muž romant [27981] Re: Bartolomiu
Jako mínus, už teď tam máš samý bordeláře, nedělal bych to. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 18:46 Muž Bartolomiu [17] – ancíky jo nebo ne
Čaute, co myslíte můžu do svého aqa ještě pořídit párek Ancistrus sp. gold long fin? Budou tam spíš jako + nebo - ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 14:16 Žena Kač [131] Re: romant
Míň jak 150 snad ne, ono akva samo o sobě má 220l. Ale máš pravdu, že ideální by asi bylo mít prostě jen jeden druh čichavců. Nj, to je tak, když jsem zbožňovala perleťáky a najednou mi učarovali zakrsláci. Děkuji za rady :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 14:13 R Muž romant [27981] Re: Kač
Ne, já to myslím buď jedny nebo druhý a uváděl jsem to i jako možnou variantu s těma většíma perleťákama. To akvo je spíš jenom na ty zakrsláky, přecijenom je to míň jak 150 litrů vody a to je hrana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 14:05 Žena Kač [131] Re: romant
Toho se právě bojím. Zakrsláci(1+2) s perleťákama(1+2) byli v pohodě, dokud jsem nezůstala delší dobu ve škole, a kytky nevyrosly tak, že se tam ryby nemohly skoro ani hnout. Teď jsou samci docela okousaní. Ale rostlinky jsem prostříhala a doufám, že vše bude zase v pořádku jako předtím. Ještě počkám a budu to pozorovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 14:02 R Muž romant [27981] Re: Kač
Stran té agresivity čichavců. Když tam budeš mít jednoho samce a dvě samice a akvo bude slušně zarostlý rostlinama aby byla možnost schovávaček, tak by to s těma prleťákama mohlo fungovat, ale jak tam budeš mít dva samce, tak to bude časem větší mazec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 13:58 Žena Kač [131] Re: Zoidik
No však právě hlavně kvůli té agresivitě jsem se chtěla poradit. Nemám s nimi ve větších počtech zkušenosti. Kdybych měla větší akva, bylo by vše v pohodě. Ale mě se i tohle zdá strašně málo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 13:53 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kač
Však i u čichavců se uvádí, že můžou být v hejnu a v době tření jsou agresivnější. Deníček jsem nečetl, to máš pravdu, nějak se mi dnes už toho moc číst nechce. No, tak jestli se jich zbavíš, tak možná i nějaké další klidně pořiď. Prostoru máš stejně docela dost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 13:50 Žena Kač [131] Re: Zoidik
Hh, kdyby sis přečetl deníček, zjistil bys, že zrovna dnes jsem 6 parmiček darovala :) Měla jsem 2 páry a nějak moc se začaly množit. Ty, co jsou v akva, jsou prcci 0,5-1 cm. Jen co povyrostou, půjdou také (z toho důvodu jsem je v prvním příspěvku ani nejmenovala). S tím, cos psal o dominantách, zcela souhlasím. Ale učarovali mi čichavci zakrslí, a kdybych teď zařizovala akva znovu, pořídila bych 2 nebo 3 samce (a odpovídající počet samic) právě zakrsláků a k nim nějaké malinké hejnové ryby, asi minirazborky, nebo třeba ostnáče červené. Ale mám co mám, těch ryb se nechci zbytečně zbavovat jen z mého rozmaru, když jsou zdravé a nedělají neplechu. Počty razbor zatím nebudu navyšovat, i když máš pravdu, že místo by na ně asi ještě bylo. Děkuji za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 13:22 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kač
Tak ti by taky nebyli ke škodě, ale hlavně jsem myslel na parmičku duhovou, pokud se ji tedy nechceš zbavit a razbory by se taky ještě vešly nějaké. Osobně mam raději v akvárku méně druhů, ale více kusů. Čichavci jsou pěkní, ale u nich spíše zastávám názor že mít jeden nebo dva páry jako dominantu a doplnit je hejnovkama, ale je to jenom můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 13:02 Žena Kač [131] Re: Zoidik
Máš namysli ty sekavce? ráda bych ještě dva kousky dokoupila, ale nemohu je nikde sehnat. Takže spíš čekám, jestli na ně někde narazím. Míchat je s příčnopásými se mi nechce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 12:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kač
Místo by bylo, ale raději bych osobně posilnil hejnové ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 12:43 Žena Kač [131] – Přerybnění, agrese?
Ahoj, chtěla bych se zeptat na váš názor ohledně mého záměru přidat do akva ještě dva nebo tři čichavce zakrslé. Jde o akvárium v prezentaci, ale abyste se nemuseli koukat, napíšu vám to: zhruba 160 litrů vody (můj odhad), 11x razbora, 3x č. perleťový, 3x č. zakrslý, 3x sekavec, 2x parmička nádherná a jeden ancík. Takže co myslíte? Mohla bych ještě přidat zakrsláky? Trochu se bojím, aby se mi čichavci mezi sebou nemlátili, přece jen jsou docela teritoriální a ta plocha hladiny (když třeba budou bránit hnízdo) není nic moc :-( Případně jsem uvažovala, že daruji perleťáky, ale to je spíš taková úplně poslední možnost
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 19:09 R Muž romant [27981] Re: marektachyon
Úměrně tomu, kolik ubereš na jednotlivých druzích jiné posílíš, tak je to myšlený, ne z toho udělat ještě větší rybí polívku s rozstřelenejma rybkama po akvárku a stále s dojmem prázdného akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 19:06 Muž marektachyon [-3] Re: romant
hmm... a myslis ze by som tam este mohol teda tie tetry dokupit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 18:49 R Muž romant [27981] Re: marektachyon
Slovo přerybněný bych nahradil slovním spojením nevhodně poskládaný. Máš to postavený všechno z hejnovejch ryb a tzv. se to tluče a nikdo z nich moc nevynikne i když je to velmi slušnej prostor. Osobně bych to redukoval pouze na hejna dvě, tetry, dánia a doplnil nějakou vzrůstnější rybou, třeba akarou hnědou(párem). Možností bude jistě daleko více, to mě tak přišlo na mysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 18:44 Muž marektachyon [-3] – prerybnenie
Ahojte mam 240l akva a novu temu som necchel zakladat a chcem sa opytat ci ho nemam prerybnene...
1x Ancistrus
5x Dánio modré (Danio kerri)
5x Dánio pruhované (Danio rerio)
8x Neonka černá (Hyphessobrycon herbertaxelrodi)
10x Neonka červená (Paracheirodon axelrodi)
5x Pancéřníček panda (Corydoras panda)
6x Parmička černopruhá (Crossocheilus siamensis)
4x sumček (Neznamy)
3x Tetra červenoústá (Hemigrammus rhodostomus)

rastliny tam mam
1x Anubias Barteri
1x Echinodorus angustifolius
1x Echinodorus argentinensis
vela Eleocharis parvula (bahnička drobná)
2x Eustralis Stellata
2x Glossostigma elatinoides (glosostigma úporovitá)
6x Nezname :)
2x Vallisneria gigantea

Filtracia Sera Fil Bioactiv 400 + UV

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 17:59 R Muž romant [27981] Re: lap
Je vidět, že jsi k tomu přistoupil s rozmyslem a zodpovědně. Je to v pohodě. Hodně zdaru. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 16:06 lap – x+y+z+fň
Perun,

nádrž 100x45x40 (180l, 140 čistého)

30x rasbora hengeli, 6x otocinclus affinis, 8x corydoras nanus, 2+2 ramirezka. Přerybněno? Vhodná kombinace?

coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 19:03 Muž Yirka [9118] Re: Dan75
Řešil bych to stejně jak navrhuje kolega Roman. Ještě bych si dovolil upozornit, že ta nádrž má pouze 96 litrů brutto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 15:38 R Muž romant [27981] Re: Dan75
Rozhodl bych se pouze pro jeden druh hejnových rybek(neoky, parmičky) a ten na úkor toho druhého náležitě posílil. Stran ancíků a mečovek je třeba mít na paměti, že to jsou větší bordeláři a bude třeba dbát na správnou hygienu dna a mít účinnou filtraci a samozřejmě neopomínat na pravidelný týdenní výměny alespoň 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 15:34 Dan75 Re: romant
Modrý pryč a je po problému? Nebo bude v akváriu stále moc rybiček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 15:32 R Muž romant [27981] Re: Dan75
Ty modrý bych vrátil, jsou to samci jak píšeš a to by mohlo být to zmiňované riziko, moc kohoutů na jednom nevelkém smetišti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 15:28 Dan75 Re: LiborSprysl
Čichavec asi cca 7 cm,ale i kdyby byl malý tak vyroste. Dříve jsme se řídil pravidlem 1cm ryby potřebuje 1l vody, je to pravda? Takže rybky vrátit? Všude píšou poučky jak se nesmí přerybňovat a tak dále, ale nikde jsme nenašel jaké to může mít následky! Je mi dost blbé vrátit dar od kamarádů. Ale co se dá dělat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 15:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Dan75
Záleží jak jsou velcí čichouni, ale i tak bude asi husto... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 15:13 Dan75 – 24 rybiček ve 115l přerybnění nebo ne?
Ahoj, chtěl bych se zeptat dnes jsme dostal darem rybičky(původní domov byl při stěhování zlikvidován). Jedná se o 4 čichavce (2krát modrý a 2krát perleťový), 4kusy Tetra Sweglesova a jeden Ancistrus(je trochu větší má asi 10cm). Já jsme měl původně v akváriu 6neonek, 4 Parmičky purpurohlavé a 2 ancistrusy a 3 mečovky vídeňské(1 samec,2 samice. Akvárium má okolo 115litrů. 30x40x80(šíř x výš x délka). Můžu si rybičky ponechat nebe se pokusit je vrátit do akvaristiky?
Pokud si je ponechám může to mít velká rizika? Snesou se podle atlasu jsou čichavec modrý oba samci a perlěťový je páreček(samec je menší a trochu ustrašenější)
Moc děkuju za radu doufám , že se rybičky budou mít dobře. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2011 18:19 Muž Tudy [330] - Krevetky
Přiznám se, že mám také slušně přerybněno. S nákupem ryb jsem moc spěchal, nyní bych si osádku vybral v jiném složení a v menším počtu. Ale když už ty rybky mám, snažím se jim poskytnout co nejlepší podmínky (pravidelná údržba, vhodné a pestré krmení, dostatek rostlin, skrýší, členité dno apod.). Říkám si, když už jsem si je za ten rok vypiplal, vypadají k světu a spokojeně, tak přeci kvůli určitým pravidlům (nutno podotknout rozumným pravidlům) je nepůjdu vrátit do akvaristiky či nenabídnu někomu k prodeji. Nechám je dožít a poté si pořídím rybky dle současných (počtem druhů a jedinců) skromnějších představ.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 08:38 Muž Yirka [9118] Re: katterinecka
Jen dodám že to, že budou Ampulárie dvě, ještě neznamená že se budou automaticky množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 07:48 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Ajous
Meneni vody nevadi. Bakteria v ni skoro nejsou. Co ale potrebujes na zajeti filtru jsou dusikate latky, hlavne amoniak (NH3/NH4) na vyzivu tech bakterii. Takze nechat akvarko jen tak moc nepomuze. Musis jim dodat potravu.
Ampularie na zabehnuti je dobry napad. A hlavne ji krm. Ji to udela dobre a tomu filtru taky.
Zkus zkontaktovat akvaristu v sousedstvi a umisti si ten filtr na chvili na jeho akvarium na zabehnuti. Nebo si aspon nech vymackat molitan z jeho filtru. To ti zabehnuti akva dost urychli. Tech 14 dni je opravdu na hrane a dostavi se syndrom nove nadrze - nestabilita, rasy, vysoke hodnoty dusiku, chcipajici citlive druhy ryb (to posledni nebude tvuj pripad)...

Pred nasazenim ryb vymen pulku vody, do te doby bych to nechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 22:56 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Ajous
Myslím že bude stačit dvakrát za týden, nebo i jednou týdně, když budeš rybky přidávat postupně (neonky třeba na dvě etapy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 22:51 Ajous Re: katterinecka
To já budu chování ryb bedlivě sledovat. A s tou výměnou vody, asi určitě dřív jak po týdnu s rybami, že? Někde jsem myslím četla, že ze začátku obden...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 22:41 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Ajous
Měň vodu zezačátku radši častěji, kdybys měla strach tak si pořiď testy na NO2 a NO3. Ale hlavně rybky často pozoruj jestli se nechovají divně, pak měň vodu raději hned. Ale když neuspěcháš příchod ryb tak se nemusí nic dít. Já bych ještě aspoň týden počkala.
Někdo radí při záběhu měnit vodu často, někdo radí neměnit vůbec, myslím že to až taková chyba nebyla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 22:41 Ajous Re: katterinecka
Vidíte to, s tou ampulárií je to dobrý nápad. Tu bych si mohla jako první do konce týdne pořídit. Děkuju ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 10

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 15715x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4991?od=251