Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přerybnění

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Přerybnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 19:14 R Muž afc1886 [14700] Re: Genovesa
Tak hlavně se nevykašli na ty výměny vody. Hlavně ti medoví dokážou potrápit i mnohem zkušenější borce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 19:10 Genovesa Re: afc1886
Nechala jsem si poradit, no. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 19:02 Olin Re: Genovesa
No ryb máš dost no, ale když akvárium bude dobře zarostlé rotlinama a hlavně budeš pravidelně měnit vodu minimálně 1x za 14 dní tak si myslím, že by to šlo ukočírovat. Každopádně už tam nedávej ani šupinu navíc.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2018 19:00 R Muž romant [27987] Re: Genovesa
Denně měnit min. 1/3 objemu vody. Týden nikoho ničím nekrmit, bez debat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 18:58 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Genovesa
Dala si do akvária všechny ryby naráz a hrozí ti že to možná nepřežijí. Asi bych obden měnil 1/3 vody a pořídil si test na NO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 18:33 R Muž afc1886 [14700] Re: Genovesa
Je to moc, ale to se ptáš dost pozdě. hmm
Čistý objem je mnohem menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 18:27 Genovesa
Byla jsem dnes v aquateraexo nakoupit rybičky do nového akva 126l. Pověst v okolí mají nejlepší. Chtěla jsem něco pro začátečníky. Máme 4 čichavce perleťové, 4 medové, 6 gold molly, 20 neonek červených, 1 krunýřovce a 1 šneka. Je to nádherný. Jen se bojím, jestli to není na to akva trochu moc? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 21:20 fingerstyle Re: NHKG
Tak krom těch Pestřencu thomasu tam nic většího z Malawi/Tanganiky cpát nebudu. Ten Kančícík červenohrdly se mi zamlouvá. Jen doufám že nebude vadit tvrdost vody 20 dh kterou máme. Ale všichni mi trvdí že tvdost vodi dnešním rybám v Aq nevadí. A když budu mít místo malých neonek, větší Tetry vláknoplutvy a ty Pestřence Thomase, tak by to snad šlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   19.12.2016 18:04 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: fingerstyle
Pestřenec thomasuv být může, ale na ty další 2 rovnou zapomeň. Ryby z Malawi/Tanganiky potřebují úplně jinou vodu a asi by ti i zničili rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 17:31 fingerstyle Re: NHKG
Dík za rady.Ještě přemýšlím že bych se vydal směrem spojení Amazonka-Afrika (i když sem do teď trval jen na Amazonce).Tak co mě tak padlo do oka:240 L a Tetra vláknoploutvá cca.30 ks Krunýřovec jednopruhy cca.10 ks. Akara hnědá pár. A z té Afriky Pestřenec thomasuv cca. 10 ks. Pestřenec žlutohlavý pár.
A kdyby to třeba ještě šlo tak pár Pestřenec sp. Daffodil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 23:01 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: fingerstyle
Fotka k příspěvku A co Kančík Zlatobřichý? Mám teď 6 ks od souseda, ukecal mě a dal jsem si je k mým Molám. Zatím jsou úplně v pohodě a zamiloval jsem si je. Jsou krásný a zatím v klidu nicméně jsou to ještě mlaďasové,nevím jak se budou chovat až dospějí.
Mám jich 6 ks a snad i páry. Určitě si nebudu nechávat všechny až dospějí,mám jen 185L Takže...
Dost mi připomínají ty Hnědé Akary který se mi taky moc líbí
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2016 16:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: fingerstyle
Na střední Ameriku rovnou zapomeň. Nenapadá mě jediná větší cichlida ze střední Ameriky, která by ti nesežrala neonky a v době tření nevybila půlku akvária. Ryby 15-20cm jsou na 240l prostě moc, tady nic vhodného nenajdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 16:31 Muž Jarry [1437] Re: fingerstyle
Souhlasím s NHKG, akar hnědých dej 6, pár stejně nekoupíš, leda by to byly dospělé ryby. Hejnových rybek bych dal asi jenom jeden druh, buď neonky, nebo ty tetry. A jestli musí být něco k těm akarám, co Kančík červenohrdlý? Zkušenosti s nimi nemám, ale měl jsem je v užším výběru - ale pro vytvoření páru jich pravděpodobně také budeš muset koupit víc. Větší ryby bych do 240l nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 16:29 fingerstyle Re: NHKG
Já měl představu o skladbě ryb že tam budu mít k těm dvěma tetrovitým hejnům dva páry nějakých větších ryb do 15 až 20 cm.Proto hledám co by se dalo dát do 240 L k těm akarám hnědým.A zas bych měl raději dva páry,od každého druhu jeden,než třeba čtyři Akary hnědy.Nebudu tam ani dávat žádny pozadí.Abych neubíral místo.Jen tapetu.No větší AQ už mít nemůžu.Podívám se ještě na Kančíky a něco ze střední Ameriky jestli se tam něco vhodného nenajde.Ikyž sem chtěl jen Amazonku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 15:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: fingerstyle
O písek bych se nebál. Mám ho už roky. a odsaju ho cca 10% za rok a to nemám žádný zvon ani odkalovač. Takže jsem po 5 letech koupil další pytel a dosypal...
Perleťovku sp. Pindare bych ti moc nedoporučoval. Měl jsem 4ks v 325l akváriu. Všechny 4 ryby vyrostly přes 20cm a nikdy se nespárovaly. Akvárium jim bylo malé, tak jsem je dal někomu s větším akváriem. Opět to jsou ryby, které je ideální chovat v prostorném akváriu ve skupině. Nevěř tem minimálním velikostem co se píšou v atlase, každý tam napíše něco jiného. někdo tam píše velikost akvária, pokud máš v akváriu pouze pár ryb a nic jiného!
Pokud chceš něco z rodu Geophagus, tak z mojí zkušenosti tyto: rybicky.net/atlasryb/perletovka_sp_tapajos Z mírných geophágů asi vyrostou nejmenší, ale i tak je pro ně to tvoje akvárium na hraně a všechny ryby rodu geophagus přehrabují dno a můžou ti vybagrovat kytky.
Z menších mírných cichlid mě napadají jedině ryby rodu Biotodoma: www.google.cz/…
Opět chovat v 6 a více kusech a potřebují špičkovou kvalitu vody. Nevhodné pro začátečníky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 14:42 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: fingerstyle
Odkalovaci zvon ti pisek nasaje, tak jakoby propere a po prizvednuti zvonu pisek pada z5. Pokud nepada, ale je nasavan, staci ti kybl dat na zidli, tah vody je mensi a pisek neni nasavan . Za me je bily filtracni pisek momentalne asi nejlepsi dno. A za velice priznivou cenu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 14:37 fingerstyle Re: NHKG
Ještě jsem si našel jinou variantu k těm akarám hnědým a to Perleťovka SP. Pindare.Podle popisu v atlasu : v páru od 200 L nejlépe s tetramy a ke klidným akarám. Ale jako dno vyžadují jemný písek. S toho bych měl obavy, pač si myslím že při odkalování třetinu dna vysaji. Měl sem v plánu říční štěrk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   18.12.2016 11:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: fingerstyle
Pokud udržíš kvalitu vody (kvalitní filtrace, častá výměna vody, ...), tak to podle mě přerybněné nebude, ale oba druhy akar co chceš, by se podle mě měly chovat v hejnu aspoň 6 kusů. Navíc pár se blbě shání a pokud koupíš víc ryb, tak pohlaví poznáš až se bude chtít pár třít. Což obzvláště u Akar heckelových nemusí nikdy nastat. A Akara heckelova je hrozně náročná na kvalitu vody a to tvoje akvárium jí bude malé.
Takže bych ti doporučil koupit 6x Akaru hnědou a na Akaru heckelovou se vykašlat.

Pepane, o neonky bych se moc nebál. Ta akara se chováním dost podobá zeměžroutům a ti neonky nežerou ani při velikosti kolem 25cm.
Pěkný příklad zde:
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 11:04 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: fingerstyle
Dát ryby, které v dospělosti dorůstají asi 20cm k neonkám, je dost odvaz. Teda pokud ty neonky nemají v budoucnu sloužit jako krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 10:59 fingerstyle – Přerybnění
Zdravím.Potřeboval bych poradit jestli nebude přerybněno:Aq 240 L-Neonka červená cca. 30 ks,Tetra vláknoploutvá cca.20 ks,krunýřovec jednopruhý cca 8-10 ks,Akara hnědá 1x pár,Akara heckelova 1x pár.Původně jsem měl namyšleno k těm akarám ramirezky,ale mám hodně tvrdou vodu (což sem tu už řešil).
K těm Akarám hnědym by se my líbil ještě jeden pár nějakých větších ryb,a zaujala mě právě Akara heckelova.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2016 19:06 R Muž afc1886 [14700] Re: Lucie
Jak s neonkou modrou,tak s tetrou ohnivou neuděláš chybu.Jsou to moc pěkné rybky.Ale taky bych si vybral jenom z jednoho druhu,jak psal Romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2016 18:44 R Muž romant [27987] Re: Lucie
50 kousků by to rozsvítilo, tedy od jednoho tebou vybraného druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2016 18:35 Lucie – kolik kusů
dobrý večer,
akvárium 120x40x50v, dejme tomu středně zarostlé, vnější filtr JBL 1501
- stávající osádka 4x ramky, 5x kakadu a 2x otík
otíky chci dokoupit - asi 10ks a chtěla bych k tomu nějaké hejno nebo dvě malých teter (neonka modra, tetra ohnivá), anebo hejno razborek ( vím jiný biotop) a teď nevím kolik kusů, aby byly rybky vidět a nebylo přerybněno
díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 12:21 Muž Farmy [8] Re: NHKG
Vybral jsem si tyto pancéřníčky, protože v mém okolí jsou asi jediní, které můžu v okolí za rozumnou cenu sehnat. Ten pancéřníček malý nevypadá špatně, zkusím se po něm někde poohlédnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2015 12:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Farmy
Víc je u těchto ryb dycky líp. 5 Teter hejno neudělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 11:52 Muž Farmy [8] Re: NHKG
U počtu těch teter žhavých jsem vycházel z min. počtu uvedeného zde v atlase ryb, je to málo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2015 11:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Farmy
Já můžu doporučit z Pancéřníčků jen Dianema dlouhovousá rybicky.net/atlasryb/dianema_dlouhovousa , krásné a aktivní ryby. Ale na tu máte akvárium dost na hraně a vzhledem ke svojí velikosti, zaberou dost místa. Ti menší se mi moc nelíbí, tak s nimi nemám zkušenosti. Jedině mi přijde zajímaví ještě rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly , měl by také více plavat a ne jen polehávat u dna. Navíc je malý, takže hejno nezabere moc místa. Ale nikdy jsem je neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 11:21 Muž Farmy [8] Re: NHKG
Malé platy rozprodám. Ancíka mi přijde škoda dávat pryč, když mi dobře odstraňuje řasu. Ale mám na něj podezření, že při vyhánění samice láme rostlinky, z čehož nejsem zrovna nadšený :) Kterého pancéřníčka mi můžete doporučit? Nevím jak se rozhodnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2015 07:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Farmy
Těch plat tam je moc, chtělo by je to nějak omezit. Ideálně všechny pryč. Moc se množí a jedna dospělá plata zabere místo (znečistí akvárium) jak 5 teter.
To samé platí pro ty ancitruse. Taky se moc množí, taky zaberou dost místa a navíc někdy ožírají rostliny. Ale u mě nikdy neotravovali jiné ryby, takže agresivity se z jejich strany netřeba bát.
parmička duhová-asi nejlépe v páru (OK, u nich to je celkem jedno kolik jich bude a jakého pohlaví)
pancéřníček (vyber si 1 druh a minimálně 6 kusů)
tetra žhavá (minimálně 8 kusů)

Těžko radit kolik ryb bude OK, když neznáme tvoje akvárium (kolik máš rostlin, jak provádíš údržbu, jak parametry má voda co liješ do akvária a jakou máš vodu ve vodovodu, jaký máš filtr, ....). To přemnožování šneků znamená, že buď překrmuješ, nebo už máš v akváriu moc ryb.
Ale odhadem: S platami maximálně 1 nový druh, bez plat klidně všechny 3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 01:25 Muž Farmy [8] – Nebude přerybněno?
Zdravím, jsem začátečník, proto prosím někoho o radu. Mám 125 litrové akvo 80x35x50 ve kterém mám:
3x plata skvrnitá var. korálová
a asi 9 mladých 3cm
2x ancistrus ancistrus-samce a samici
šneky: 4x surmovka vražendná, a nechtěnou levatku říční a plovatku bahenní

Chtěl bych přikoupit těchto několik rybiček o nichž se domnívám, že by byly vhodné:
4x parmička duhová-asi nejlépe v páru
4x pancéřníček (2x skvrnitý,2x zlatopásý)
5x tetra žhavá
Všiml jsem si, že ten ancitrus je dost teritoriální i na samici, snesou se s pancéřnířníčkem? Nebude rybek na akvárko moc? Děkuji :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 11:40 Jindras Re: romant
Hurááá,teď jsem dočistil zase hadice,po 2 měs,hrůza těch hnědých řas. A teď koukám,a Napoleon, (tak jsem si ho pojmenoval,malý ale vzteklý) ,ale pořád chce být dominantní,už zase zčernal,roztáhl skřele a už zas s druhým samcem,o hodně větším,zas ho zastrašuje a perou se. Paráda!! potlesk Takže se už srovnává do normálu. Díky. ;-) Teď se zas voda točí,jak blázen,asi jim to dělá dobře. Najednou vylezli a jezděj všude. Takže tam jiný dávat nebudu a nechám tenhle počet,11 (v tom jsou dva Ancíci,kteří se mi nelíbějí), ryb na 170l čistých. Stačí. Budu muset čistit hadice v kratším intervalu. Nojo,no. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 10:12 Jindras Re: NHKG
NO3 mám 20,NO2-0. Mě se taky moc nelíbí,Ancistrusové. Na toho Panaka se podívám. Moc se mi líbí cihlidka papouščí a ta oranžová. To ale do budoucna. Nechám to být. Díky. ;-) Nejvíc se mi líbí ten Panak zlatopruhý. Toho zkusím sehnat,místo Ancáků. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 10:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jindras
Jak píše Romant, neplašit. Změř si přes vánoce před běžnou údržbou NO3. Pokud bude nízké, tak bych přidal v lednu asi hejno teter. Klidných vhodných cichlid moc není (napadají mě jen Skaláři a cichlidky) a ostatní ryby by se tam podle mě nehodily.
OT: Nesnáším ancitruse, jsou to hrozné potvory. Hned bych se jich zbavil a koupil nějakého malého Panaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 09:53 Jindras Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nechám to,ať mají čas se vzpamatovat. Díky moc. Teď to vypadá takhle-
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 09:51 R Muž romant [27987] Re: Jindras
Proto jsem se na to ptal, šlo to rychle po sobě, tolik změn v krátkým čsovým úseku, mají z toho zamotanou hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 09:34 Jindras Re: romant
Dobře,nechám to,jak to je. Ubral jsem ryby,protože se mi to zdálo moc,10 Akar na tak malé akva. Ony se snad vzpamatujou. Už se pohybujou daleko víc,než v neděli.Chci jim dopřát víc prostoru. Děkuju. potlesk Jen jsem vyndal jeden velký kámen a trochu přerovnal kořeny,taď mají víc schovávaček a prolízaček. Ale to už před odebráním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 09:29 R Muž romant [27987] Re: Jindras
Osobně, bych zatím počkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 09:27 Jindras Re: romant
Nene,vše zůstalo,jak bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 09:12 R Muž romant [27987] Re: Jindras
Rozumím tomu správně, že jsi s polečně s tou redukcí osádky akvo přestavěl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 09:08 Jindras Re: NHKG
Filtr -JBL e901,voda dGH- 10,KH-6,pH-7,vodu měním každou sobotu cca- 60l, -40l z RO,15-20 z kohoutku. CO2 bomba,hnojivo jen JBL 7+13. Chemie žádná. Co bych mohl a kolik,přidat? Nebylo by to moc ryb?? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 08:32 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jindras
Pokud máš dobrý filtr i vstupní vodu a nezanedbáváš údržbu, tak by možná naopak bylo dobré ještě 1 mírumilovný nebojácný druh přidat. Pomůže to uklidnit ty Akary a když je v akváriu více ryb, líp se na něj dívá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 08:16 Jindras Re: Shimamoto
Ahoj,tak už je to vyřešeno,2 si vzal jeden známý a v sobotu jsem odvezl 3 druhému. Takže teď to mám-5x Akara hnědá,4x SAE a 2x Ancistrus. Konečná. Vody je čistý objem cca 170l. Jenže-jak psal Romant-rozbil jsem jejich -sociální strukturu- a teď se se mnou,těch 5 zbylých Akar-nebaví. Jak mne uvidí,zmizí. A jsou pořád schované. Skoro pořád. Dnes už je to ale lepší,snad je to brzo přejde. Tenhle počet ryb jsem chtěl. Je to tak dobře? Víc už ani šupinu. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 09:31 Muž Jifi [675] Re: PetraV
Pokud máš na tu padesátku místo, tak do ní pořiď jiné osazenstvo a můžete mít 2 akvárka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.11.2015 08:56 PetraV díky za rady
Všem děkuji za rady, koupím větší akvárium, viděla jsem moc pěkné 120l a tohle nechám v garáži v záloze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 15:33 Jindras Re: Shimamoto
Tak jo,díky. Ten písek koupím a dosypu,už jsem na to myslel.Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 15:30 Muž Shimamoto [492] Re: Jindras
Máš to na hraně, ale pokud nechceš ty akary odchovávat, tak dle mého se pořád žádná trága nekoná - samozřejmě při řádné údržbě. Cichlidy budou udržovat hierarchické hejno, vzájemné půtky budou rozptýleny a měl bys to mít bez problémů. Určitě ale uslyšíš mnohem radikálnější názory:-D

Jinak na kořenící rostliny máš poněkud hrubý substrát, klasický říční písek je mnohem lepší;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 14:02 Jindras
Ahoj,mám prosbu,pořád se nemůžu doladit. Mám akva 100x50x40,zkosené přední rohy a mám v něm 10x Akara hnědá-7-8cm,4x SAE,taky kolem 7cm a 2x Ancistrus. Je to hodně?? Já myslím,že ano,hlavně Akar. Že je to tak. Potřeboval bych jich dát tak 6 pryč,že jo. Nechcete je někdo? Za odvoz,jsem z Kladna. Že je to hodně?? Někdo říká,že je to moc,někdo,že to neva. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.11.2015 14:02 Muž Jifi [675] Re: PetraV
PetraV napsala: Obávám se, že syn by nesouhlasil s jakoukoliv výměnou rybiček, takže to potřebuju udržet a budu vděčná, když mi někdo poradí jak.
Já bych to přirovnal asi k tomuto: "Koupila jsem auto se slabým motorem, pořád jezdím po dálnici a aby to jelo, tak mám pořád plyn až na podlaze. Auto měnit nebudu, poraďte co s tím."
Ono to sice pojede, ale taky se to brzo po****.
Pomohlo by časté povrchové odkalování těch hovínek z povrchu substrátu. Nejlíp ob den. Odkalování tu sice bylo zmíněno, ale nezajížděl bych nějak hluboko do substrátu, to by se ani nemohly v substrátu v klidu množit nitrifikační bakterie. Jen bych odkaloval povrchově.
A taky by pomohla redukce počtu těch živorodek a raději přikoupit neonky stejného druhu.

A pro příště to, co říkám vždy a u dětí je to důležité: pečlivě a trpělivě vysvětlovat, jaké životní nároky má ta která rybička/krevetka a že potřebují určitý prostor a podmínky a že se nedá kombinovat všechno, co se mně líbí, v jednom akvárku. Jsou to živí jedinci a nejsou to hračky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2015 12:25 Žena drvi [2894] Re: PetraV
Vidím, že pánové už poradili, mají úplnou pravdu, ve všem. Zkus synovi vysvětlit, že buď se větší části osazenstva vzdá, nebo se bude dívat na to, jak mu pomalu všechny ryby odejdou - obávám se, že i při největší péči . Oravdu si pak musíte udělat čas a měnit tu vodu ob den a pořádně (!) odkalovat.
Myslím, že časově i z hlediska vytvoření vhodných podmínek pro ryby, by bylo lepší řešení pořídit větší akvo, a to minimálně 100 l a dodat o dost výkonnější filtraci.
Pokud to není schůdná cesta tak živorodky rozdat a nechat ty neonky dožít (moc šťastné tam stejně nebudou, je to malý objem). Potom vybrat do akva vhodnější osádku.
Tak držím palce, ať to zvládnete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2015 11:47 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: PetraV
vyměňuj co 2 dny 50% vody, nebo synovi vysvětli, že to takhle nejde a udělej redukci - živorodky a ancík ven, nech tam jen neonky a na dno přikup pár corydorasů

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 10

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 15715x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4991?od=51