Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to Echinodorus?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Copak je to za rostlinku? 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to Echinodorus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2024 22:09 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: vaclav
Děkuji, a souhlasí to s tím fluitans?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2024 21:56 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nicky
Tenhle jsem neměl ale je to cordifolius a to jsou velké rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2024 21:02 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: vaclav
Fotka k příspěvku HD Zdravím, tak už jsem si vzpomněla... Měl by to být fluitans. Koukala jsem na něj předtím u Rataje, tak jsem tušila, že to bude macek, tady v atlasu má popis, který vypadá na drobnější kytku... 20-40cm, proto mi prvně utekl z vyhledávání. To i Ozelot má psáno víc. Lupen má na šířku 10cm určitě, spíš víc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2024 01:14 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nicky
Většina přírodních echinodorů jsou ohromné rostliny. Chce to křížence menších druhů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2024 22:59 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: vaclav
Koukám, že "v akváriu" není úplně přesný pojem X-) mně vylezl Osiris, tak se mu vyhýbám. Co to bylo za druhy?
Já teď pomotala i Leopard. V minulém akva to byla taková chcíplotina, měla jsem ji zapsanou jako Leopard, a při přesazení do 450l jsem během 2 týdnů objevila svůj ztracený Ozelot green smich nejednou má lupeny jako blbec, za takovou chvilku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.03.2024 20:27 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nicky
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Pár oblud už jsem v akvárium měl.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2024 09:39 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Passenger77
Jasně, že zkoušela. To, co jsem vypsala, je víceméně výběr z toho, úzké listy nemá a nebude mít.
Děkuji, počkám a pak hodím fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2024 09:18 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Nicky
Místní rozšířený atlas rostlin jsi zkoušela? Nadefinovat parametry (lat.rodové jméno, výšku nad... případně další) a moc jich asi nevypadne v tak obří velikosti... rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2024 09:02 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Passenger77, vaclav
Děkuji, tak počkám, až obroste a hodím foto?
Pan prodejce byl opatrný, aby mě neodradil, ale bylo jasné, že to bude obluda a 450l by prý mohlo stačit. Stál dvojnásobek toho, co ostatní a při 6 listech má emerz na výšku 35cm bez kořenů.
Cordifolius má na obrázkách oblé špičky listů, tenhle ne.
Ještě mě napadá macrophyllus. V tom názvu bylo něco, co naznačovalo velikost stydim .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2024 08:49 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Nicky
Tady je odkaz na popis toho obřího od Vaclava: www.rataj-spk.cz/…
Leda zkusit porovnat a uvidíš ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2024 08:47 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nicky
Poznat to podle emerzních listů je dost těžké ale grandifolius se u nás běžně neprodává zato cordifolius ano. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2024 08:10 Žena Nicky [195] - Labyrintky – Velký echinodorus
Fotka k příspěvku HD Zdravím, prosím, nevíte, jaký by to mohl být echinodorus? Je to nějaká velká odrůda, prý 50 cm na výšku, název byl určitě echinodorus+ jedno slovo. Foto emerzni list, listy by měl mít přes celou dlaň. Zapomněla jsem název, než jsem dojela z burzy domů hmm . Napadá mě grandiflorus nebo cordifolius. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2024 17:59 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rovano
Amazonka má užší listy než bleherae. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2024 14:15 Muž Rovano [235] - Rostliny
Z tohohle (jestli se nemejlím)
rybicky.net/fotogalerie.php…

vyrostla tato velká potvora vlevo (ano to je ta děrovaná, co jsem řešil v téma pěstování)
rybicky.net/fotogalerie.php…
tipuji:
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_amazonicus
ještě by to mohl být
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bleherae

a major, který jsem kdysi taky zakoupil, to podle mě nebude
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_major

Až přejde slunce, tak později mohu dodat detailnější foto, kdyby byl zájem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2024 12:31 Muž Jar-oslaw [676] Re: vaclav
Děkuji za odpověď, Václave.Dostal jsem ho od Spery z Bohnic a on ho kdysi koupil v Profiplants .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2024 10:21 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jar-oslaw
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2024 09:49 Muž Jar-oslaw [676] – Echinač
Fotka k příspěvku Ahoj, jaky je to echinodorus?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2022 10:43 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: vaclav
Každopádně to vypadá, že ho budu muset přesunout aspoň v rámci daného akvária někam dozadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2022 10:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenakapusta
Tak vypadá podobně jen není tak vybarvený to je ale možná způsobené že já ho měl pod CO2 ale byla to hodně velká rostlina. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2022 10:32 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: vaclav
Tato konkrétní rostlina u mě se střídavými úspěchy roste už déle než 4 roky. Ale tak, jak se rozjel v poslední době, je u něj nevídáno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2022 10:26 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenakapusta
Jak dlouho ho máš? Dneska je to těžké něco správně určit a zvlášť u něčeho tak problémového jako je tenhle kus. Je ale pěknej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2022 09:46 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Je to 'Beauty Red'??
Fotka k příspěvku Ahoj všem, tento Echinodorus jsem koupila s názvem 'Beauty Red', ale podle místního atlasu vzhledově nějak neodpovídá. Dalo by se aspoň určit, kterého Echinodoru je to hybrid?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2022 17:19 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: vaclav
Jsou to 2 rostliny z pohledu fotky za sebou. Jedna je větší a druhá menší. Bohužel nemohu najít foto zvrchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2022 13:30 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zervajs
Do téhle sekce se vejde opravdu velké množství různě vypadajících typů rostlin. :-)
Fotka není moc dobrá a nevím, jak stará je to rostlina mohl by to být i mladý major nebo i více rostlin pohromadě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2022 11:16 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: zervajs
Pokud si matně vybavuji, tak se o tom vedou polemiky, čím je to způsobeno.

A děkuji, kluci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2022 10:59 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: vaclav
To vlnění listů u urugua. asi nebývá zárukou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2022 10:48 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rovano
Echinodorus uruguayensis (šípatkovec uruguayský) na amazonku to má moc úzké listy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2022 10:45 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Rovano
Jsem pro amazonicus.
Václav "přijde" určit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2022 10:14 Muž Rovano [235] - Rostliny – echinodorusy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, spíše než na 100% určit druh bych chtěl vyvrátit mé určení, pokud by to byla úplná blbost. Vím jak to s těmi druhy přírodními, šlechtěnými a dle podmínek vypadajícími je. A z 1 fotky to určit je nesmírně obtížné.

Tyto jsem zakoupil svého času dle štítku z pěstírny:
Echinodorus grisebachii 'Amazonicus' (šípatkovec amazonský)
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_amazonicus

Echinodorus grisebachii 'Bleherae' (šípatkovec Bleherové)
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bleherae

Echinodorus major (šípatkovec velký)
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_major

Echinodorus quadricostatus (šípatkovec zakrslý) veden i jako Echinodorus isthmicus
rybicky.net/atlasrostlin/helanthium_bolivianum_isthmicus

Echinodorus uruguayensis (šípatkovec uruguayský)
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_uruguayensis

FOTO 1 - jedná se o původní zakoupenou rostlinku, která však dlouhé měsíce stagnovala a započala růst až v poslední době.
Můj tip rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_uruguayensis
Také jsem zvažoval rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_major

FOTO 2 - patrně jde o odnoženou rostlinku nebo koupenýho prcka. Tak jsem si ti prošel a nemá smysl to určovat. Nemožné. Špičku má jestli dobe vidím trošku do kulata. Počkám jestli vyroste.

Čím víc do toho čučím, tím víc si nejsem jist ničím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2022 09:37 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenakapusta
Kdyby to byl E. subalatus, už by ti rostl z akvária ven. Určit co to je zač je dost těžké existují stovky kříženců. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2022 10:09 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Co je zač?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny,

Ve dvoustovce mám obří Echinodorus, který jsem koupila jako E. subalatus, ale neustále narážím na to, že se jedná o nesprávné určení.
Snažila jsem se vyfotit detail žilnatiny, snad se to povedlo. Je to velká rostlina, cirka 60 cm, má velmi dlouhé řapíky a souběžnou žilnatinu.

Dokázal byste mi někdo aspoň přibližně určit mezi jakými Echinodory hledat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2021 17:46 R Muž romant [27987] Re: Jaryn87
Myslím že z emerzních listů se to bude jen velmi těžko určovat. Spíše bych počkal až přelistuje, to už bude jistější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2021 16:22 Muž Jaryn87 [0] Re: vaclav
Tři dny, něco špatně? a je to teda ona?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2021 14:30 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jaryn87
Jak ho máš dlouho? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2021 12:25 Muž Jaryn87 [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím co je to za rostlinku? Je to Echinodorus fluitans?
Děkuji za info
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2020 20:10 Muž ukackoR [1] Re: vaclav
Roste rychle,bude to asi ohromna rostlina,necham se prekvapit. Dokonce uz vyhani stvol. Diky za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.10.2020 19:30 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ukackoR
Dneska je těch kříženců tolik že není možné s jistotou určit co je to a to mluvím o těch nějak ustálených a pojmenovaných, vedle nich je spousta dalších. To že se ti kroutí listy je prostředím kde rostou, kdybys je dal jinam to kroucení by klidně zmizelo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 20:42 Muž ukackoR [1] – jaky echinodorus???
Fotka k příspěvku Koupeno jako Kleiner Bar. Vyska zatim cca 30 cm,porad protahuje listy,konce se krouti... Dekuji,Robert.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 23:48 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mirlun
Tak když se koukneš do atlasu tak co člověk to jinačejší rostlina. Vypadá to ale spíš na něco jiného. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 22:52 Muž mirlun [48] - Rostliny – Určení echin
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na akvatera jsem pořídil tři echinodory, nejsem si jist, zda se jedná opravdu o Kleine bär, vpravo. Třetí ze tří. Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2019 22:19 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenakapusta
Na zbarvení listů má vliv prostředí akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2019 20:39 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Echinodorus 'Ovalis'??
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem,
hlavně se omlouvám za kvalitu fotek, protože rostlina je skoro až u zadního skla a zepředu ani zboku není vidět, tak jsem se snažila fotit shora, jak jen to šlo.

Jde mi o to, že si nejsem tak zcela jistá, že je to Echinodorus 'Ovalis', protože když se dívám na tento druh do místního atlasu, má velmi světlé listy, jenomže moje rostlina má listy velmi temně zelené. Je to pro E.'Ovalis' normální nebo jsem pod tímto názvem koupila jiný druh?

Děkuji za případné odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2019 18:46 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Krásný kousek
Fotka k příspěvku Ahoj, nějak jsem se v tom ztratil.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 14:13 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: nuphar
nuphar napsal: Domnívám se, že ten s výraznou žilnatinou na listech bude Echinodorus 'Frans Stoffels' v emerzní formě... Ahoj, včera jsem ho viděl dokonce naživo ve Sklorexu a ano, myslím si, že je to ten správný druh...
Díky za pomoc palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.05.2019 21:31 Muž nuphar [317] - RostlinyRe: Passenger77
Fotka k příspěvku Domnívám se, že ten s výraznou žilnatinou na listech bude Echinodorus 'Frans Stoffels' v emerzní formě.
Podívej se do atlasu rostlin zde na vebu ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2019 16:49 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Passenger77
To vypadá na emerzní rostliny a to se opravdu špatně určuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 16:35 Muž Passenger77 [523] - Rostliny – 2x Echinodorus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
obdržel jsem darem (který nebyl se mnou bohužel předem konzultován) 2x Echinodorusy.
"První", ten světlejší, je v dost bídném stavu... "Druhý", ten s tou hnědou střední žilkou, je na tom lépe, ikdyž má potrhané některé listy. Samozřejmě jsou oba bez popisku, ale ten druhý je krásný a myslím si, že by ho mohl někdo poznat. Děkuji za pomoc s určením :-)
PS: Je mi jasné, že do mého malého akvárka se nevlezou a vzhledem k tomu, že tam mám teď velkou biomasu rostlinstva, je to nereálné úplně...uvažuji tedy buď o emerzním pěstování (ale záleží na velikosti v dospělosti) anebo o výměně/darování... Poznáte někdo z fotky, zda se jedná o emerzní nebo submerzní listy?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2019 12:09 R Muž romant [27987] Re: erny71
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2019 12:08 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: erny71
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 12:05 Muž erny71 [3] – Co je to?
Fotka k příspěvku Co je to za Echinodorus.
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7489x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4461-jaky-je-to-echinodorus