Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Počet ryb do akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Počet ryb do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 21:47 Muž Jifi [675] Re: Janek
Pro Ancistruse je to malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 21:09 Muž Janek [6] - LabyrintkyRe: drvi
ďakujem za rady a typy, mám skúsenosť s bojovnicami a môj samček je úplný kľudas mal som ho už aj v 25l nádrži so samičkou a nažívajú spolu super teraz sú v tej 53 a je im tam taktiež super chcem tam ešte prikupiť 2 samičky :) a ak by sa náhodou niečo zmotalo samčeka vrátim do 25ky :-)
Tak to teda vyskúšam tak ako mám v pláne v podstate je tam rezerva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 18:02 Žena drvi [2894] Re: Janek
Ted poznamka jen k tem betam: jeden samec a 3 samice do 50 l - no muze to dopadnout dobre nebo taky ne. Zalezi na tom, jak zarostla ta nadrz bude a jakou povahu ty betky budou mit, hlavne ten samec. Jestli to bude rabijak, zabije klidne samice , ani nemrkne. A nebo naopak, i to se stava, s betkama v malym prostoru je to sazka do loterie hmm. A to doufam, ze jsi informovanej a neplanujes tam dat vic jak jednoho samce. V mym 100 litrovym akvu samec dve pridany samice pekne zrasoval, po 2 hodinach jsem nevydrzela a dala je jinam. A ze se mely kam schovat ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 15:38 R Muž romant [27987] Re: Janek
Panc. zelený nee, to spíš ty pandy, ale těm tam zase bude trošku teplo, protože kvůli těm čichavcům a běťákovi(to jednotné číslo je záměrné) budeš muset trošku více přitopit, tedy tak aby to neklesalo pod 25 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 15:36 Muž patamatix [408] Re: Janek
Chtělo by to udělat prezentaci ;-) Uvádíš 53 litrů,ale ve skutečnosti to bude asi tak 40-45 l. Je potřeba brát skutečný objem bez vybavení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 14:45 Muž Janek [6] - Labyrintky – Počet
Zdravím tak som založil ďalšiu nádrž všetko prebieha ako má, teraz uvažujem nad kúpou rybiek. a HLAVNE ich počtom, myslím že to čo chcem zakúpiť bude akurát tak ale mám isté váhanie preto sa chcem poradiť s VAMI

53l nádrž
6x corydoras (ešte uvidím aký konkrétne asi zelený alebo panda)
1x ancik sp. samička ktorú som dostal ... (inak by tam nebola ale myslím že to nebude až tak prekážať)
4x betta splendens
2x colisa lalia

dokopy 13rýb. Vďaka za odpoveď , nejdem riešiť druhy rýb s tými som už rozhodnutý ide skôr o ten počet. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2015 19:24 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: ludvik
Omlouvám se, že jsem to neupřesnil...ano, měl jsem na mysli zářnoočko normanovo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2015 19:17 R Muž romant [27987] Re: ludvik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2015 18:56 Muž ludvik [1082] Re: Dreamdiver
Bych řekl, že po modrých neonkách nezůstane ani stopa během pár vteřin, pokud budou se zářnoočky.

rybicky.net/atlasryb/zarnoocko_tanganicke

Asi jsi myslel jiné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2015 12:41 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Zoidik
Já bych se těch modrých neonek nebál, pokud má akva vhodné rozměry, délku bych viděl na min. 50cm. Taky je mám v relativně malém akva, ale je dlouhé, tak mají prostor pro plavání. Jsou tam se zářnoočkama, tvoří spolu většinou jedno hejno :) Btw zářnoočka jsou úžasné rybky, ty bych do menšího akávka bez obav doporučil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2015 12:33 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: pstros
Takže dospělej vrubozubec dejme tomu 20cm - 20l? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2015 12:32 Muž ludvik [1082] Re: pstros
Myslím, že se za 8.5 roku už něco naučil a tohle ví ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2015 09:36 Muž pstros [0] Re: Majkl
No, človeče. Tak to si sa nedočítal najlepšie...
Keď už, tak 1 liter na 1cm dospelej ryby (teda jedna neónka 4litre).
Dnové rybky sa počítajú tiež a celkovo tu nejde o zavadzanie si ale o to, že ryby, aj dnové, produkujú množstvo odpadových látok, ktoré menia chemizmus vody a v extrémnom prípade môžu viesť k úhynom.
V menej extrémnom prípade tie ryby živoria v biednych podmienkach, akoby si pernamentne fungoval v nevyvetranej malej miestnosti plej spotených ľudí...

Určite by som začiatočníka varoval aj pred naplnením horeuvedenej kvóty hneď zo začiatku... Radšej rýb menej a postupne pridávať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.09.2015 13:03 jamajcan Re: T.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.09.2015 12:47 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: T.
Ve zkratce, Razborky (borasky) by neměl být problém, endlerky dejme tomu, ale modré neonky určitě ne. Ještě se jako dobrá možnost nabízí Betta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 12:38 T. – RE:30l
Děkuji za odpověď. :) Je mi jasné, že to je málo, ale do většího se mi nechce a to jak z důvodu investic, tak stěhování.
Ve zkratce tedy Raborka/Neonka modrá/Poecilia wingei.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.09.2015 01:11 Muž ludvik [1082] Re: T.
Živorodky jsou "rozprašovače hnoje", do malých akvárií poměrně nevhodné (snad až na Poecilia wingei). Neonky jsou zase dost živé, v malém budou trpět. Možná Neonky modré, to by šlo. Případně malé rasborky (Boraras) a k nim krevetky. 30 litrů je prostě málo. Mám 64 (hrubých), tak vím ...

Přepočet na cm na litry je stejně zavádějící, jako watty na litry v případě osvětlení. Nerespektuje to metabolismus ryb, ani vybavení akvária. Ani velikost těch ryb to vlastně nebere v úvahu. Umíš si tam představit třeba deseticentimetrou Akaru? A tři? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 00:50 T. – 30l
Zdravím, chtěl bych založit něco takto malého relativně nenáročného a uvažuji o cca 7 živorodkách, nebo 8 neonkách. Neonky jsou mi sympatičtější, ale četl jsem, že min skupina 10 v 80litrech. Bylo by to únosné, nebo ikdyž cca odpovídá 1l=1cm, tak by to nebylo vhodné? A co živorodky? Tam by neměl být problém předpokládám.

Děkuji Šmíd :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 09:59 plum Re: Jája
Děkuji za odpověď a za pochvalu při volbě filtru, na ten Fluval U2 jste mě svou prezentací přivedla Vy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2015 23:08 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: plum
Ty parmičky jsou dost velké ryby a zasloužily by si větší AQ, než máš. Já osobně, když už je tam musíš mít, tak bych volila maximálně 10 kousků. 19 je opravdu moc.A Fluval je naprosto perfektní filtr - dobře vymyšlený a naprosto tichý. Moc dobrá volba.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2015 21:57 plum Re: NHKG
Tak parmičky přišly do akvária skoro přesně před rokem, úplně přesně 13.8.2014 po pětitýdenním záběhu.Úhyn doteď žádný. Údržba probíhá tak že jednou týdně vyměním 30 litrů vody občas odkalím a tak jednou měsíčně lehce properu filtr. Jinak za filtr bych asi pochválena nebyla je to klasický honič vody, ale v nejbližší době se chystám na fluval U2. Rostliny Egeria Densa, anubias nana, a cryptocoryne affinis. Dno je liapor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2015 21:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: plum
Bez podrobnějších znalostí akvária těžko radit (údržba, filtrace, rostliny, ...), ale 19 parmiček na takové akvárium mi přijde docela moc.
Jak dlouho je akvárium v chodu s těmi Parmičkami a byly nějaké úhyny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2015 21:28 plum
Ahojte, mám dotaz mám rok znovuzaložené 112litrové akvárium, všechno běží bez problémů, osazenstvo tvoří 19 parmiček čtyřpruhých, ale chtěla bych i parmičky mechové. Chtěla bych se zeptat je těch 19 kousků na mé akvárium dost, nebo bych mohla ještě nějaké přidat. Děkuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.06.2015 13:19 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Janek
Tak jinak. Pokud nemáš problém s místem, pořiď si ještě jedno takhle nějak menší akvárium a do něj pak můžeš s klidným svědomím dát ty ramirezky ;-) Obě dvě nádrže Ti snad neprasknou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 13:14 Muž Janek [6] - LabyrintkyRe: ivaha
Ja by som nemal problém ani s 200toukou ;-) ide o to že som na byte, mal som už tú čest ked mi prasklo velké akva nechcem viac riskovat s velkou nádržou preto pracujem s tým čo mám. A snažím sa tomu prispôsobit čo najlepšie. :-)
Každopádne ďakujem za rady niečo vymyslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 13:10 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Janek
Já vím, že je máš, to jsem pochopila. Ale buď je pošli dál nebo pořiď větší nádrž, kde se to jejich bordelaření spíš "ztratí". Evidentně máš ramky vytoužený... Tak jim dopřej vhodný podmínky nebo si je ani nepořizuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 13:08 Muž Janek [6] - LabyrintkyRe: NHKG
Viem,načítal som si o nich dosť tak uvidíme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2015 13:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Janek
Zkus dát inzerát, že je za odvoz věnuješ. Někdo se jich ujme. Ramirezky jsou fakt choulostivé, potřebují perfektní podmínky, jinak ke nebudeš mít dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 13:03 Muž Janek [6] - LabyrintkyRe: ivaha
Ako som písal ancíky mám po starom akva a nemám ich kde dať ... keby som mal kupim tam radšej otíkov alebo nič ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 13:02 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Janek
Stále mi nejde dohromady 60-tilitrová nádržka, ancistrusi a ramirezky. O ty žhavky až tak nejde, ač je to pro ně podle mého na hraně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 12:58 Muž Janek [6] - LabyrintkyRe: NHKG
Pár ramireziek
2ks ancistrusov
a cca 10ks tetier

je to lepšie podľa vás ? upravili by ste tam niečo ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 12:55 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: NHKG
Přesně. Pokud Janek trvá na všem vyjmenovaném, měl by se vykašlat na malou šedesátku a pořídit větší. Jsou věci, který přes koleno lámat nelze jen proto, že to tak chci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 12:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Janek
Ivaha ti to napsala dobře. Pokud chceš ancitrusy i pár Ramirezek, tak nim maximálně 1 menší hejno. Tak si vyber mezi tetrami, otíky a pancéřníčky. Pokud chceš vše, kup větší akva, není to velký příplatek.
A pokud chceš 2 páry Ramirézek, určitě přes 100l budeš potřebovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.06.2015 12:32 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Janek
Ancistrusy bych vynechala, pancéřníčky vyber nějaké menší (cca do 5 cm) a dej jich víc. Tetra žhavá by se dala líp nahradit např. tetrou ohnivou, je menší a opět větší počet než těch šest.
Ohledně ramirezek, v takhle malý nádrži bych je nejraději viděla samotný, ale to je jen můj subjektivní názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 12:27 Muž Janek [6] - Labyrintky – Počet ryb do 60l akva
Zdravím aký je podĽa vás optimálny počet rybiek do 60l akva ?
Rozmýľam nad 4ks ottíkov
4ks pancierníčkov
2ks ancistrusov
2/4ks ramireziek
6ks tetier žiarivých nebude to moc ?
ďakujem za rady :-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.03.2015 17:24 Muž Miky1981 [57] Re: boca
možná OT, ale nejdřív udělej co jsem ti psal do zpráv a co ti psal včera romant v jiném vlákně : rybicky.net/forum/1526-neonky--chov

tím, že budeš psát svůj dotaz do různých vláken nic nezískáš....

informace už máš....rychle rostoucí rostliny tam per pod tlakem...prostoru je pro ně habaděj...projdi si atlas rybek aby si zjistil jejich nároky( romant ti psal viz. odkaz výše)....doplň prezentaci...nech akva pořádně zajet (než na počet rybek se možná zeptej na velikost molitanu - osobně bych ho vyměnil za větší)

a hlavně nespěchej.....já vím je to těžký....ale než pak řešit různý problémy, tak je lepší chvíli vydržet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 17:08 Muž NASREDDIN [1383] Re: boca
Nedá se určit celkový počet ryb, neumíme věštit :-).
K určení nějakého připližného počtu je potřeba vědět o jaké ryby jde.
Pokud jde o neonky tak hejnko 20-30ks bych si tu představit uměl, pokud bude akvárko splňovat jejich nároky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 17:03 boca – rada
Zdravím ,kolik mohu mít v mém akvu neonek? a celkově počet ryb?
Rozměry: 90 cm x 44 cm x 43 cm Čistý objem: 128 litrů

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.02.2015 23:44 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: AssAssin
otíci jsou z 90% na sklech, nebo kytkách, ne dně je uvidíš málokdy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 23:17 Muž Assassin [2]
Přerybnit akva nechci.
Ale spíš si říkám, aby toho nebylo u dna už nějak moc. Pancéřníčci, Cichlidky a Otíci.... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 21:20 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: AssAssin
pokud jsi chtěl ancíky na řasu, tak si přidej na seznam tak 20 otíků : rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 21:18 R Muž romant [27987] Re: AssAssin
Pancéřníček je lepší než ancák, není to takovej bordelář, takže za mě dobrá volba do akvária k čistotným spoluobyvatelům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 21:16 Muž Assassin [2]
Ryby budu určitě přidávat postupně. A s těmi Pancéřníčky jsem to myslel z hlediska čištění akvária.
Respektive třeba to, co Ancistrus dělá a Panceřníček ne... například. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2015 20:47 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: AssAssin
Počítal bych s tím, že v budoucnu bude asi vhodné dát světla trochu více.
Jelikož tam ryby budete dávat postupně, tak poznáte sám, jestli to už stačí nebo ne.
Cichlidky až na konec.
Může hejno malých Panceřníčků plně nahradit 3 Ancistruse? ?? Může letadlová doprava plně nahradit pěstování jablek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 22:51 Muž Assassin [2]
Dobrý večer, chystám novou nádrž o rozměrech 150x37x45cm (šířkaXhloubkaXvýška). Filtr mám Atman CF-1000, osvětlení 5x10W led reflektory v kombinaci studená a teplá bílá (případně zesílím). Na dno příjde černý písek 1-2mm z Flexiobklady a rostliny budou samozřejmě živé.
Ale k tomu nejdůležitějšímu - osádce. V plánu je ve finální podobě toto:
90x Neonka modrá
15x Pancéřníček malý
1-2 páry Cichlidek (Kakadu nebo Ramirézka)
Co myslíte, nebude akvárium přerybněné? Které rybky dát jako první do akvária a případně kolik?

A ještě jeden dotaz. Původně jsem měl v plánu Ancistruse, ale kvůli jejich velikosti a špindírství jsem raději zvolil možnost malých Cichlidek. Může hejno malých Panceřníčků plně nahradit 3 Ancistruse?
Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 17:18 Muž patamatix [408] Re: michalt
Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti - Ancistrusy jsou krásní,ale taky pěkný čuňata,někdy jsem měl pocit,že vykadí víc než sežerou,dokud byli menší,tak to bylo o té čistotě,ale když povyrostli tak najednou začali žrát horem dolem kytky a to byl konec,jedna ryba zničila za týden polovinu kytek,tak šli. Místo nich mám Krunýřovce jednopruhého - více kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.02.2015 07:04 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: LukasHH
Chápu, že se Ti ancáci líbí. Jenže oni porostou a pak to už pro tři jedince bude příliš malý objem. Už i s jedním jedincem to může být choulostivá nádrž. Možná nutnost častého odkalování a výměn vody, nemocné tetry neonové a pancíci kvůli kombinaci ancíka, filtrace a objemu. Neříkám, že s jedním by to nemohlo jít, ale tři časem budou moc a i ten jeden může dělat problémy. Krom toho, oni někdy rádi spásají kytky. Počkej, co Ti ještě doporučí ostatní zkušenější uživatelé, já bych je tam nenechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.02.2015 22:54 Muž Legioix [574] Re: LukasHH
Já bych to viděl takto:

1x Bojovnice pestrá (Betta splendens)
9x Dánio pruhované (Danio rerio)
0x Krunýřovec sp. (obyčejný) (Ancistrus sp.)
0x Krunýřovec sp. gold (Ancistrus sp. gold)
10x Pancéřníček skvrnitý (Corydoras paleatus)
0x Parmička černopruhá (Crossocheilus siamensis)
29x Tetra neonová (Paracheirodon innesi)
0x Clea helena
?x Kružník malý (Gyraulus parvus)
0x Měchýřovka východní (Ampullaria australis)
2x Neritina zebra (Neritina natalensis)
3x Piskořka věžovitá (Melanoides tuberculatus)


Ty heleny by ti časem stejně ty šneky zlikvidovali. je jen otázka času až se tam potkají.

LukasHH napsal:
Parmičky tedy minimálně, když už nic jiného zredukuji na 2ks, přecijen řasožrouty bych tam chtěl ponechat nějaké.

Parmičky jsou hejnové ryby, takže bud tak minimálně 5 kusů a nebo žádnou.
Stejně až vyrostou, tak na řasu prdí a žerou vše ostatní :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 22:50 Muž LukasHH [3] Re: michalt
Ty ancíci jsou zatím miminka, stěží 2cm a ty bych tam upřímně chtěl. Mě i mému synovi se moc líbí:-).
Parmičky tedy minimálně, když už nic jiného zredukuji na 2ks, přecijen řasožrouty bych tam chtěl ponechat nějaké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 22:40 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: LukasHH
Já bych se jako s prvními rozloučil se všemi ancáky. Myslím si, že ze všech obyvatel představují největší biologickou zátěž a jsou nejvíc nekompatibilní s nároky na kvalitu vody.

Pro parmičky se mi ten objem zdá být na hraně, spíš za hranou (t.j. nedostatečný). Těch bych se asi taky zbavil.

Pancéřníčky bych pak posílil na hejno alespoň 6 kusů. O těch tetrách neonových bych pak uvažoval podle toho, jak ta nádrž bude prosperovat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 19 20

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 19714x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4436?od=201