Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Neonky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.04.2023 16:48 Muž Xklop [163] - RostlinyRe: JirkaVacek
Fotka k příspěvku Ahoj, taky jsem měl křováky:-) cca 30 neonek modrých, 30 teter ohnivých a 30 bornejek. Neonky nevylezli ani na krmení. Jediný ohnivky byli vidět, ale stáli na místě jak dřevěný. Zlepšení nastalo až po odstranění ohnivek a přikoupení dalších 60 neonek a 60 bornejek. Teď plavou všude a vůbec se nebojí. Aktivně jezdí podle skla a čekají na krmení, vůbec se nebojí. Když do akvárka sáhnu hned zvědavě připlavou. U mě tu změnu udělalo výrazné navýšení počtu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2023 16:22 Muž vlka [3453]
Největší parádu mně dělají Neonky zlaté. Je jich stále ,,plná nádrž,,. Plavou všude, ničeho se nebojí a jsou dost zvědavé. Měl jsem kapánek obavu při koupi, ale na další burze jsem dokoupil dalších 10 kousků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2023 16:04 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: JirkaVacek
Moje až navečer korzují po nádrži. Ale někdy ani to ne, pokud je chci zrovna fotit nebo natáčet. To se pořádně neukážou ani na žrádlo vpředu. Když ale mají trošku hlad, je to lepší.
Dneska asi v 10:30 jsem rozsvítil manuálně světlo a přistihl jsem je v hejnu v předu v nádrži a hned si to jak vláček štrádovaly na obvyklé místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2023 13:19 Muž JirkaVacek [0] Re: Rovano
Původně jsem si myslel, že si moje neonky (Paracheirodon simuans) prostě jenom zvykají na nový a nepoměrně větší prostor, než bylo akvárko v obchodě, ale jak tady tak čtu, tak je to pro ně asi dost obvyklé chování.
Moje si vybrali svoje místečko v mírném proudu a stínu za kořenem a do zbytku nádrže vyrážejí jenom občas na výzvědy. Jedinou výjimkou je doba krmení, kdy jezdí víceméně po většině nádrže, ale jinak tráví čas u sebe v obýváku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2022 08:16 Muž Lojza007 [1204] Re: Rovano
Taky mám křováky, 60 neonek modrých a není vidět ani jedna. A vlastně nevím, kolik jich třeba uhynulo, maximálně vídám 20-30. Ani dalších 20 kubotajek nepomohlo, ty jsou vidět pořád, neonky vůbec. Člověk si musí sednout na křeslo 2m od nich a moc se nehýbat, pak začnou vylízat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2022 20:33 Muž Rovano [235] - Rostliny – Neonky modré
Stále mi vrtá hlavou, zda se moje Neonky bojí v normálu. Dřív byly v pohodě, ale to bylo ještě za dob více Endlerek v akva. Teď se schovávají a vyplují jen když nevidí můj pohyb kolem akva. Musím být jak socha, ale jak se pohnu tak zdrhaj. Projdu kolem akva a zdrhaj.
Anebo třeba jestli nejsou více stresované nějakou nemocí zdánlivě neviditelnou.
Říkám jim křováci.
Takže 2 věci. Buď jim chybí další ryby, které by je vytáhly ven a dodaly jim odvahu. Anebo je tam nějaký skrytý problém. Protože vypadaj normálně a žerou taky normálně-až na to, že už nežerou tak v pohodě jako dřív, ale více skrytě-zdrhaj předemnou. Alespoň co jsem viděl.
Zkusím pak ještě dát nějaká videa do prezentace, ale jak hýbu rukama a mobilem kolem akva, tak zdrhnou do křoví. Tak z toho asi moc nebude. Křovačky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2022 20:07 Žena MaryEl [21] Re: Rovano
Děkuji. Jsem v životě neviděla tak tlustou neonku tak mě to trošku vyplašilo co se s ní děje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2022 18:46 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: MaryEl
Podle mě normal. Ty se dokážou nafutrovat. Měl jsem je i víc, když jsem je rozmazloval. Taky se mi jedna dvě delší čas někdy držely bokem. Ale teď už jsou většinou spolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2022 18:18 Žena MaryEl [21]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím vás, jedna moje neonka je hodně nafouklá jen teď nevím jestli je to jídlem že by měla moc a nebo to značí počínající problém? Drží se spíše sama nebo ve dvou bokem od ostatních, ale jinak je čilá. Krmim teď co druhý den a řekla bych že opravdu málo během pár vteřin je jídlo pryč.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2022 18:27 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: vlka
Oni mě asi chcou naštvat. Teď jsem byl u akva a přišli se 3 s Endlerkou podívat, co na ně čumím. Zbytek plaval ve víru vody u filtru.
Uvidím za tejden teda.
BTW: Máš tam pěknej prales. Takovej jsem kdysi taky míval. Ale kde ty časy jsou. Doufám, že alespoň aponogetifolie dají hladině křídla. Když už se nerozpadaj.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2022 17:33 Muž vlka [3453] Re: Rovano
Fotka k příspěvku Já jsem minulý týden udělal dost brutální výřad Kryptokoryn a můžu potvrdit, že všechny neonky i ostatní rybičky se vesele prohání vepředu, kde je teď mnohem víc místa...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2022 15:58 Muž Lojza007 [1204] Re: Rovano
Mně se tak chovají snad hned od začátku. Asi nejvíc pomohlo, když jsem jim přední část akvária opravdu hodně proklestil a mohly víc plavat. Ta změna je trochu vidět na fotkách u 120L. Ale i tak se bojí a pohyb u akvária obvykle znamená, že všechny zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2022 14:15 Muž Rovano [235] - Rostliny – Neonky jsou najednou plaché
Tak jsem to asi zařekl.
Dříve se Neonky modré chovaly nebojácně a byly u skla uprostřed nádrže. Když jsem šel kolem, tak se klidně přišli podívat, co jako bude. Při krmení se taky promenádovaly.
Hrabal jsem se před pár týdnama v nádrži a kosil zeleninu. Nic neobvyklého. Ale od té doby se ryby přesunuly za kořen mezi stonkovky a pokud někdy byly vpředu v rohu, tak pokaždé, když jsem šel kolem, zdrhly zase za kořen. Toto chování jim vydrželo až do teď. Nevíte, co se jim stalo? Mají novou bojácnou vedoucí? Ztratili ve mě důvěru? Nelepší se to ani při krmení.
Ani teď 3 dny zpět, co jsem předělával nádrž a kosil zeleninu, zase jsou vzadu za kořenama.
Ani nevím kolik jich je, když je pořádně nevidím.
Ještě si říkám, zda to není kumulovaný stres po tom randálu, co tu byl při rekonstrukci. Ale to by se tak snad chovaly od začátku.
Mohlo se stát, že jich je třeba ménně(něco umřelo) a proto se bojí? Fakt netuším kolik jich tam je. Zapomněl jsem si poznamenat, kdy jsem dělal poslední sčítání.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2022 18:39 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Lojza007
Když mi zaroste nádrž, tak moc neplavou, ale vidím je v popředí, kde je více "vody". Pokud to protrhám, tak začnou více plavat sem a tam.
Schovávají se jen, když se v tom hrabu nebo se leknou, ale to hned zase vylezou. To se pak divím, kam šici zmizeli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.10.2022 12:44 Muž Lojza007 [1204] Re: Pampalini
Pokud nejsou v plánu žádný další druhy ryb, tak do 240 litrů bych zvážil dvojnásobek až trojnásobek. 60 jich mám ve 120 litrů a moc vidět teda nejsou.
Tipuju, že větší množství by mohli mít třeba ve Viváriu Mělník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2022 11:07 Muž Pampalini [0] – Neonka Modrá
Zdravím, néznáte někdo prosím chovatele Neonek Modrých z Prahy a okolí? Chtěl bych pořídit menší hejno 50-60 kusů ke krevetkám do 240l akvária. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2022 13:57 Muž Lojza007 [1204] Re: Muhyng
I pro neonky modré je to akvárium příliš malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2022 13:32 Muž Muhyng [1] – Neonka a tetra ohniva v malom akvarku
Ahoj,
v malom akvariu bolo povodne 12 tetier ohnivych a 5 neocaridin. Teraz je uz len 8 tetier, ale zato 20+ krevetiek. Znieslo by to moje akvarko zopar (6-8) modrych neoniek? Alebo len doplnit tetrami?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2022 14:06 Ewiky Re: Redsnake
Neodlupují se jí šupiny, barvu má stejnou jako ostatní, plave s ostatními v hejnu, ale včera už nežrala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2022 13:55 Muž Redsnake [52] Re: Ewiky
Dost pochybuju že je přežraná. Co vodnatelnost?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2022 13:23 Ewiky Re: Yirka
Krmím vločkama, ale teď sme týden byli na dovolený a za ten týden dostali nažrat jen 2x. Když sme přijeli domů, tak už byla nafouklá, ale každým dnem se to zhoršuje. Zkusím teď pár dní nekrmit a uvidíme, díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2022 11:44 Muž Yirka [9126] Re: Ewiky
Čím krmíš? U neonek se někdy stává, že po krmení vločkovým krmivem, zvláště ne zcela kvalitním, se přežerou a potrava jim v těle zbobtná. Bříško pak vypadá jak trojúhelník. Pokud to není fatální přežrání, tak to za 2-3 dny zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2022 11:24 Ewiky
Fotka k příspěvku Jedna z neonek má hrozně nafouklé břicho, vespod jakoby průhledné. Je plná jiker nebo má nějakou nemoc?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2022 22:00 Muž vlka [3453] Re: Lojza007
Modrá je drobná, klidně si je pořiď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2022 20:34 Muž Lojza007 [1204] – Neonka modrá
O kolik vám zhruba vyrostly neonky modré? Mám jich teď čerstvě 40 kousků, velikost do 1,5cm. Řeším, jestli pořídit ještě dalších 20ks, aby to už nebylo moc. Velikost nádrže 120 litrů (60x40x50). Kromě neonek tam jsou šneci, krevetky, bude tam 9 pancéřníčků leopardích a pokud se podaří odlovit, tak z druhého akvárka cca 10-15 bornejek. Teď to vypadá, že by to dalších 20 kusů sneslo, ale mám strach, aby to nebylo moc, až vyrostou. Předem díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 06:12 Brodys Re: visek
Snesou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 03:47 Muž visek [75] - Tetry
snesou se neonky cervene a parmicky nadherne?dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 21:04 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Brodys
...Jasně, ty zázračné (bakterie) z obchodu, to je škoda peněz a snad i úplně k ničemu :-) Nejlépe vzít kus biomolitanu ze zajeté nádrže...
To by si měli přečíst všichni ti, kdo důvěřují zázračným bakteriím z obchodu, a používají je zejména při rozběhu, ale také při běžném provozu uzavřených recirkulačních systémů (RAS) chovu ryb... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.01.2021 11:15 R Muž Anthrax [4787] Re: Blanka
Tak ty dusitany jsou určitě problém. Měly by být neměřitelné. Já ještě doporučím omezit krmení na nezbytně nutné množství (a později nezůstat jen u jedněch vloček). Z rostlin doporučím rychlerostoucí plevel: rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 10:36 Brodys Re: Blanka
Jasně,ty zázračné z obchodu, to je škoda peněz a snad i úplně k ničemu :-) Nejlépe vzít kus biomolitanu ze zajeté nádrže.......,to je k nezaplacení. Protože to, co se teď bude v té nové nádrží udávat nemusí ryby vydržet, doporučuji si to přečíst. Hodně sil rybám.......
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 10:30 Žena Blanka [2] Re: Brodys
Dobrá rostliny dokoupíme. ano stydim
EDIT- Ale bakterie jsme tam daly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 10:24 Brodys Re: Blanka
Pokud je založeno 5.1.,dusitany ještě půjdou nahoru. Ty ryby tam ještě měsíc neměly vůbec být a když už, tak s daleko,ale opravdu daleko více zarostlou nádrží. Teď Vám nezbývá než denně měnit max. 1/3 vody, raději nekrmit, přidat co nejvíc rychlerostoucích kytek a zeptat se v okolí, jestli by Vám někdo nemohl naočkovat filtr bakteriemi....,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 09:28 Žena Blanka [2] Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Ano v akváriu máme málo rostlin :-( ale včera jsme měřily dusitany ve vodě a je tam 0,2 dusitanů

právě teď jsem si založila prezentaci pivo potlesk jmenuje se Naše nové akvárium
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2021 09:19 R Muž Anthrax [4787] Re: Blanka
Tak v tom by mohl být problém. Nezajetá nádrž a vysoká koncentrace dusíkatých látek. Takže jak jsem psal, měnil bych vodu. Klidně každý den 1/3, dokud se akva trochu nezajede. Což bývá tak měsíc od založení.

Je v akváriu dostatek rostlin?

Jinak pro neonky by byla lepší nižší teplota, jak už psal robo111. Jenže to zas není ideální pro mollyny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 09:08 Žena Blanka [2] Informace o akvariu
Velikost nádrže je 76l a s neonkami chováme ještě 4 Black Molly, teplota akvária je 25°C
nedávno jsme měnily a odkalovaly 15% vody akvárko máme založené asi tak dva týdny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2021 18:27 robo111 Re: Buldr
Vsak nech Blanka opise situaciu, aby sme nevestili z gule.

Znecistena voda napr. zvysuje agresivitu, osobne som pri vysokych teplotach (obycajne maju radsej nizsie teploty ako cervene) videl ako zo samic vypadavali prezrete ikry a chovali sa velmi teritorialne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2021 13:17 robo111 Re: Blanka
chcelo by to niečo viac napísať v akých podmienkach sú chované - teplota, veľkosť nádrže, ako často a koľko % vody sa mení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2021 13:11 R Muž Anthrax [4787] Re: Blanka
Ahoj, takhle bez informaci o nádrži je to jen hádání. Doporučuji založit a důkladně vyplnit prezentaci nádrže a přidat do ní fotky rybicky.net/nadrze/ , ať víme na čem jsme. Pak půjde pravděpodobněji odhalit příčinu. Prvně bych se zaměřil na kvalitu vody a prostředí obecně. S výměnou části vody bych neváhal. :-)

Jak je akvárko dlouho založené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2021 12:31 Žena Blanka [2] – Agresivita tetra neonová
Dobrý den máme už týden 9 teter neonových prvních pět dní spolu vycházely dobře ale tetry jsou na sebe zlé všichni proti všem už nám jedna zemřela na pokousání druhý den na to se tam začaly kousat a vyjíždět proti sobě všichni nevíte proč to tak je? sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2020 13:41 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Simik
Existuje tu atlas a tam se dozvíš potřebné informace. rybicky.net/atlasryb/neonka_obecna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2020 13:14 Simik – Neonka obecná
Ahoj chci se zeptat zda je možné chovat neonky obecné ve vodě s pH 7.8 a nádrží o velikosti 60*35*40 a objemu 80l předem děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2020 21:37 Muž podlaha [7] Re: Anthrax
Jasně, chápu, díky. Půjdou do větší (delší) ať jsou spokojenější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2020 11:07 R Muž Anthrax [4787] Re: podlaha
Není to o litrech, spíše o délce nádrže. Spousta lidí je drží v malých nádržích, asi vyloženě netrpí ale rozhodně se neprojeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2020 11:01 Muž podlaha [7] Re: Anthrax
Panebože, teď se koukám a ony chtějí aspoň 80l. Tak to si teď připadám blbě, asi jsem to nejak spletl nebo se špatně podíval. No každopádně jakmile to bude možné pujdou do velkého akva at se mají dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2020 10:34 R Muž Anthrax [4787] Re: podlaha
podlaha napsal: měl jsem dojem ze takové množství ryb je ještě v pořádku.
Tady ale nejde množství ryb ale o nároky druhu jako takového. Jedna neonka si v krátké nádrži nezaplave o nic lépe, než když tam bude neonek 20. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2020 09:43 Muž podlaha [7] Re: Wanderer
Díky. s rostlinami jsem měl ještě nedávno problém, vůbec nerostly, ale to už se mi podařilo vyřešit, a pár jsem jich přidal, zanedlouho by to melo zarůst více, tak snad to bude lepší.

S velikostí už nic neudělám, bohužel, měl jsem dojem ze takové množství ryb je ještě v pořádku. Mám ještě prázdné 80l akva tak až ho v budoucnu budu zakládat třeba je přesunu tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2020 07:03 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: podlaha
Tahle agresivita plyne z podmínek. Tvoje akvárium je na neonky moc malé, nemůžou si zaplavat, navíc tam není moc rostlin. Tohle je podle mě důsledek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2020 00:57 Muž podlaha [7]
Ahojte,

Mám 11 neonek v akva (viz prezentace) z toho 3 jsou starší, 1 rok+ a zbytek má tak pár měsíců.

Co se týče chování během dne (když je světlo zapnuté) tak je vše v pořádku, ale když je zhasnuto a já jdu třeba večer/ráno kolem akva a chvíli v tom šeru pozoruju, tak jsem si všiml, že jsou na sebe některé neonky hodně agresivní. Většinou je to jedna z těch starších a opravdu aktivně nahání a odhání ty ostatní, menší.

Ty mladší jsou v akva třetím týdnem, ale tohle chování pozoruju teprve pár dní.
Je možné, že to je nějaká součást boje o lepší samičku, nebo něco? Nebo prostě jen "věkový" rozdíl?

Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.07.2020 18:24 R Muž ctibum [6926] Re: Marci
O usmrcení ryb je tu celé vlákno. Tak jen stručně. Odlovit do igeliťáku a praštit s ní o něco tvrdého nebo do ní paličkou. Pokud na to nemáš žaludek, tak méně drrasticky odlovit do sklenice s bublinkatou vodou nebo do vody s kostkami ledu.
Mrtvá ryba se nesplachuje, ale stříkne savem, zabalí a vyhodí do komunálu.
I to k akvaristice patří a je potřeba to zvládnout!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2020 14:15 R Muž Anthrax [4787] Re: Marci
Taky pomůže poctivá, pravidelná údržba. Ale těžko radit naslepo. O akvárku jako takovém zatím není nic moc známo.:-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 25431x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1526-neonky--chov