Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Počet ryb do akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Počet ryb do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 10:29 skliba001
jinak prezentace bude časem, až to bude vypadat trochu fotitelně, zakládala jsem ho včera, ještě tam nejsou ani všechny plánované kytky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 10:20 skliba001
je to akva běžných proporcí, 60x30x30 vnější rozměry, dost mi teda užralo dno, možná jsem to trochu přehnala, asi by stačila tak dvě třetiny toho, co jsem tam dala, ale zase chci mít jistotu, že budou kytky dobře růst a mít kde si udělat kořenový bal, to mi přijde asi důležitější než pár litrů, co bych mohla "ušetřit"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2017 10:11 R Muž Anthrax [4739] Re: skliba001
Já bych se toho nebál. Ty tetry ohnivé jsou čistotné ryby ale chce po spíš větší hejno (cca 15 - 20 rybek), takže nevím, jestli ti 500 Kč bude stačit. když chceš ještě pancéřníčky. Ale záleží, jak to akvárko vypadá. Jaké má to akvárko rozměry? Možná by to chtělo prezentaci nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.10.2017 10:10 Muž Jifi [675] Re: skliba001
Tak si tam dej jen ty tetry ohnivé.
Nenapsala jsi, jaké má akvárko rozměry. Pro pancéřníčky bude důležitá taky plocha dna.
A pokud tam budou jen ty tetry, tak se vejdeš i do té pětistovky za rybí osádku.
Klidně bych tam dal 15 těch teter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 10:03 skliba001 – doporučení na ryby
Ahoj, také poprosím o radu - založila jsem akva, brutto 56 litrů, netto určitě ne víc než 36, spíš bych pro jistotu počítala tak s 30ti, plánuju to mít dost zarostlé, tak ať je rezerva. Původně jsem si teda vysnila tetry ohnivé a pancéřníčky trpasličí, ale vypadá to, že z tohohle plánu sejde, pokud bych měla mít i jen minimální počet na hejna, tak je to tak tak na hraně maximálního zarybnění. Tudíž teď řeším, co tam dát. Poradíte? Co nechci - živorodky, krevety, bety. Co potřebuju - nenáročné rybky, které moc neprasí vodu (případně se taky trošku zapojí do údržby akva) a přežijí víkendové hladovky nebo mou 2-3týdenní případnou nepřítomnost, kdy je bude sice někdo z kolegů krmit, ale určitě nebude udržovat akva (mám ho v práci). Případně nápad, co dát k těm tetrám NEBO pancéřníčkům do party (tzn. samotáře nebo párový druh), aby mohlo být jedno hejno tak, jak potřebují... Poslední dvě kritéria - ryby to musí být sehnatelné a za celou osádku bych se finančně ráda vešla do pětistovky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 01:27 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: NHKG
NHKG napsal: Ano, dej tam to černé pozadí. I přes rostliny bude ta bílá stěna za akváriem vždycky vidět.
No to dost zalezi na tom kolik mas kytek. V mem akva zadni stena videt neni ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 17:23 Walhalla
Tak vám všetkým ďakujem za rady
Vymyslím čo ale niečo čierne zoženiem
Zostanem asi pri tom počte 30 tetier nech ich tam nie je priveľa a uvidíme čo to spraví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 17:19 Walhalla Re: romant
Áno ďakujem už mi to bolo vysvetlené ;-)
Myslím že tam každopádne zatial dám niečo čierne nech ich nemýli biela stena a časom sa uvidí či to poriadne zarastie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 17:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Walhalla
Ano, dej tam to černé pozadí. I přes rostliny bude ta bílá stěna za akváriem vždycky vidět. Obzvláště přes Echinodorus, ten je nad dnem hodně úzký...
Já používám obyčejnou papírovou tapetu a lepím ji izolepou z vnější strany akvária. Kromě focení s bleskem není vidět. Akorát aspoň v Ostravě se blbě shání. Budu ji muset objednat na internetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 17:10 R Muž romant [27981] Re: Walhalla
Určitě černou, na to jsem se přesně ptal. To slovo průhledovka, má smysl v tom, že se ptám na to, jestli je vidět přes to akvárium tzv. z jedný strany na druhou, třeba z místnosti do místnosti. Po vašem by to byl priezor. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 17:06 Walhalla Re: NHKG
Aha ďakujem za postreh
Ryby tam ešte nie sú a zadná stena by mala postupne zarásť lebo je pri nej posadený echinodorus
Myslíš že tam mám aj tak dať tú čiernu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 17:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Walhalla
Bylo by dobré za akvárium umístit černé pozadí. Ryby lépe vyniknou a budou méně plaché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 16:59 Walhalla Re: afc1886
Je pri stene

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 16:58 Walhalla Re: NHKG
Takže myslíš že sa mi na to vykašlú :-(
Nevadí každopádne ďakujem za radu
Dám ich tam pre istotu 30 a uvidim ako to bude celé vyzerať :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 16:27 R Muž romant [27981] Re: Walhalla
To akvárko je průhledovka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 16:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Walhalla
Dal bych 40 kousků. Ale skupinu budou tvořit první 2 hodiny, pak se rozprchnou a už je do hejna nedostaneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 16:04 Walhalla – Počet tetier?
Ahojte
Skúsite mi poradiť? Koľko tetier neónových by ste dali do 160l akvária? Nech ich tam nie je veľa ale zároven nech tvoria peknú skupinku farebných telíčok :-)
Spoločnosť im budú robiť krevetky,traja cpo, 5 pancierničkov pandičiek a dvaja prísavníci
Ďakujem za všetky rady a nápady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 20:39 R Muž afc1886 [14655] Re: Heronis
Je to tvoje akva a tudíž tvoje volba ale jsou i jiní krásní šneci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 20:29 Heronis Re: afc1886
Dobře neonky budou žít :), a 1 ampulárie by šla? Líbí se mi jak furt leze sem a tam v akva :) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 17:21 R Muž romant [27981] Re: Zaratt
Tak to je budeš draze krmit. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 17:19 Zaratt Re: romant
Ano dakujem, takto si to predstavujem, ale rozmyslal som aj nad nejakymi krevetkami, ale neviem co by s nimi ti skalari narobili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 17:16 R Muž romant [27981] Re: Zaratt
Pokud je těch 57cm výška akva, tak nejdříve dát hejno neonek, nechat zdomácnět a teprve potom přidat ty skaláry a to v co nejmenší velikosti, aby to nebyly nějaký polodospělý kusy. Předpokládám, že to bude jenom o těchto dvou druzích a tak i svojí opodvěď směřuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 17:12 Zaratt
Bude v poriadku umiestnit do akvaria s rozmermi 103 x 42 x 57 cm 30 ks tetier neonovych + 5 skalarov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2016 13:00 R Muž romant [27981] Re: MirekSazava
Tak za neonky modrý jednoznačně pochvala. palec K těm otíkům je třeba trochu rozšířit obzory. Ono to jak se ty reakce zde sešly, to vyznívá pro ně negativně, ale je třeba si uvědomit jejich původ a ten je v drtivý většině čistě pocházející přímo z přírody, jedná se o importy(čichavci taky , ale jsou odchováni v zajetí), takže jejich zdrvotní stav je mnohdy velmi neuspokojivý, mají za sebou spousty stresů a změn vody, velmi často jou sužováni vnitřníma parazitama(důsledky těch změn a tresů), takže je dobrý při nákupu vybírat jedince již tzv. rozkrmený s plnějšíma bříškama, žádný propadlý vyzábliny. Dalším faktorem, který není radno podcenit když se rozhodneme pro jejich pořízení je právě stáří nádrže a zde bude platit, co jsem napsal u čichavců, do akvária ano, ale do dobře zaběhnutýho, tedy ne dříve než za ty dva měsíce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 12:49 R Muž afc1886 [14655] Re: NHKG
Mi šlo spíše o velikost akvária,než o citlivost ryb.Každé akvárium potřebuje péči,aby se rybičkám dařilo.Já měl pancéřničky panda pořád zalezlé v rostlinkách,kdežto kamarád otíky většinou vylepené na skle.Myslím,že u každého to je jinak.Jinak řasy,ty snad nebudou ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 12:25 Muž MirekSazava [71] Re: afc1886
Ten vypadá taky dobře. Tak jo, jsem asi rozhodnutý. Zvětším hejno modrých neonek a vezmu ty krunýřovce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 12:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: afc1886
Pro krunýřovce jednopruhé bohužel platí totéž co pro ty Čichavce - i při nejlepší péči, se je někdy nepodaří udržet při životě. A na řasy tam budou krevetky. Navíc pancéřníčci jsou aktivnější za plného osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 12:10 R Muž afc1886 [14655] Re: MirekSazava
To zvětšení hejna neonek modrých bude krásné na oko,ale místo pancéřníčku bych dal asi rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 12:07 Muž MirekSazava [71] Re: Turbínka
No asi to tak dopadne. Přidám na hejnu a bude to. Děkuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 11:47 R Muž afc1886 [14655] Re: MirekSazava
Jakákoliv větší rybka si ráda zobne nějakou dobrou krevetku,ale v dobře zarostlé nádrži nějaké vždycky zůstanou.Otázka je,jestli si ty krevetky vůbec užiješ,nebo budou pořád schované.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2016 11:42 Žena Turbínka [2558] Re: MirekSazava
Do téhle litráže mě napadají betty (1+2), ale to je s krevetami prašť jako uhoď. A do malých cihlidek bych se také moc nepouštěla kvůli jejich náročnosti. Raději bych místo dominantního páru ryb přidala v počtu kusů v hejnu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 11:33 Muž MirekSazava [71] Re: Turbínka
Moc děkuji za rady. To s těma čichavcema je zajímavý!! Ještě je tedy zvážím, nijak na nich netrvám. Spíš jen proto, že se mi líbí.
Měli byste tedy nápad na nějaký jiný párek hezkých ryb v podobné velikosti?? Chtěl bych tam k tomu hejnu parek nějakých hezky barevných klidných ryb. Nebo už v téhle velikosti budou všechny utočit na krevetky??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 10:59 Žena Turbínka [2558] Re: MirekSazava
S počty a druhy ryb problém nemám, pancéřníčky bych volila max do 4 cm velikosti v dospělosti a jedno velké hejno buď těch modrých neonek nebo galaxek. Ohledně krevet, s těmi si hlavu nelámej, měla jsem jich ve 20 l hrubého objemu +- 500 a žádný stres :-) Začala bych počtem 10 - 20 kousků, buď se s nimi ryby přikrmí (čichavci obzvláště) nebo si najdou nějakou rovnováhu a mohou se množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 10:58 R Muž romant [27981] Re: MirekSazava
Ty neonky určitě modrý, čichavce zvaž, jsou to docela v dnešní době cíťové, doba se posunula a drtivá většina prodávaných v akvaristikách jsou importy(u čich. to platí dvojnásob), mají toho za ebou docela dost, vyžadují rozhodně teplejší vodu(původ Asie) a jsu v našich akváriích velmi často náchylní na nemoci a to hlavně v momentě a to třeba i lehkýho zanedbání péče, takže když by jsi se pro ně i přes to rozhodl, šel bych do nich až napoledy, až bude akvo pořádně stabilní, což jest tak za 2 měsíce. Sem tam si zobnou nějakou mladou krevetku, ale když bude dost schovávaček, mohlo by to fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 10:51 Muž MirekSazava [71]
Ahoj, můžete mi prosím poradit s rybí osádkou mého akva? Po letech jsem se vrátil k akvaristice, kdy jsem ji dělal kdysi jako puberták.
Takže mám akva tvaru krychle o rozměrech 45x40x45x cm. Není to sice ideál, ale jsem ted dost omezený místem. Čistý objem kolem 60 l. Filtr vnější 600l/h.
Akvarium teprve zarůstá a je v záběhu. V popředí kobercovky a vzadu stovkovky. Zatím se všem rostlinám daří krásn rostou.
Přemýšlel jsem o téhle osádce:
1. Jedno větší hejno rybek. Líbí se mi neonky červené, ale nejsem si jistý jejich vhodností do takto velkého akva. Tak přemýšlím ještě o Neonkách modrých nebo Razborách galaxy. Cca 15 ks.
Dále bych chtěl párek Čichavců zakrslých.
Pak cca 6 nějakých malých Pancéřníčků.
A nakonec krevetky, asi Red cherry. Tady si ovšem ideálním počtem nejsem vůbec jistý.
Co si o tom myslíte. Nebude to moc? Kolik těch krevet?
Děkuji za každou radu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.02.2016 15:25 R Muž afc1886 [14655] Re: Heronis
Proč hned zabít?Nejsi jediný,kdo má neonky v akva 60*30*30.Není to pro ně ideální,ale když se budeš příkladně starat o akva,tak to půjde.Ale hned ti povím,že neonky jsou čistotné rybky a 2 ampulárie v tom tvém akva no .
EDIT-Přidej rostlinky a filtr by taky mohl být lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2016 15:20 Muž motýlek [275] Re: Heronis
no, ale nepíšeš, v čem vidíš problém? - zdá se ti nádrž 60cm malá? - není to sice ideál, ale pokud vytvoříš ostatní podmínky, tak to může fungovat - a záleží, kolik jich máš? - jestli pět, tak je to málo rybek do hejna - a to je větší chyba než o něco menší nádrž ...
ono ani sebelepší atlas nepopíše to, co je správně za všech podmínek ... třeba krmit neonky nitěnkami také není zrovna dobré (spíše je to nouzovka) - a atlas to píše ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 14:25 Heronis Re: Jifi
Bohužel jsem před založením akva nečetl zdejší atlas. Kdesi v knize v knihovně psali že neonky potřebují min.60 cm dlouhé akvárium, teta mi to potvrdila, tak jsem si neonky s čistým svědomím koupil. Líbily se mi a rodiče je taky chtěli. Poté co jsem zabrousil sem, sem zjistil, že to byla blbost. V okolí ale žádný případný kupec není a nechci je zabít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   05.02.2016 23:30 Muž Shimamoto [492] Re: Heronis
Matika tě viditelně baví, ale takhle to asi (určitě) nepůjde. Zmiňuješ hned na začátku rozdílnou produkci odpadu u ryb, přesto tento faktor v tvé rovnici chybí. Teritorialita ryb je také široký pojem - u některých ryb to znamená, že vetřelce vyrazí ze svého úkrytu a dál si ho nevšímají, u jiného druhu ryb to znamená, že rybu, která se jim znelíbí, budou hodiny nahánět po akváriu, dokud ji neubijí. Tuto odstupňovanost tam také nemáš a mnoho dalšího (zarostlost rostlinami, použitou filtraci, plže a jiné živočichy atd.). A hlavně - vymýšlet čím dál přísnější papírová pravidla pro cokoliv je vždy kontraproduktivní, vede to jen k jejich čím dál většímu porušování a nikdy to nic nevyřešilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   05.02.2016 21:51 Muž Jifi [675] Re: Heronis
No, ono to chce hlavně znalosti o nárocích jednotlivých ryb a rozumět biologickým pochodům v akvárku.
Takovéto vzorce jsou akorát pro ty, kteří nerozumí výše uvedenému.

Výpočet by byl daleko složitější.
Snaha o přesnější výpočet je dle mého názoru naprostá kravina.
Máš tam někde taky započtené třeba to, jak čilé jsou ryby a kolik máš místa pro plavání?
Odbourávání dusíkatých látek pak záleží na frekvenci čistění akvárka a na rostlinách, které máš.

Pak stačí jednou příliš vyprat filtr a případně k tomu odkalit kus dna a jdi se rovnou bodnout se svým vzorcem. Protože ti vyskočí koncentrace amoniaku a dusitanů. A některé ryby to ustojí, zatímco jiné budou lapat u hladiny s červenými žábrami ...

Jak říkám, bez porozumění základních procesů v akvárku ti žádný vzorec nepomůže.

Edit: Jak vidím, máš neonky v akvárku dlouhém 60 cm. To je podobné, jako když dost lidí nacpe chudáky dania perlová do akvárka i menšího než je to tvoje. Do takového akvárka takové ryby vůbec nepatří. Potřebují prostor pro plavání, i když jsou celkem malé.
Není to jen o objemu akvárka a o počtu ryb.

Je to o životním prostoru !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.02.2016 21:50 R Muž afc1886 [14655] Re: Heronis
Teda,ještě abych se stal matematikem :) .Já si radši pořídím méně rybiček a po nějaké době,když uvidím,že vše šlape jak má,tak pořídím další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 21:40 Heronis – přesnější vzorec pro výpočet počtu ryb do akvária
Je zde pravidlo 1 cm ryby na 1l vody. Ovšem co jsem četl názory mnohých akvaristů, toto pravidlo je nedostatečné, neboť 5 neonek nevydává tolik odpadních látek jako dospělý terčovec. Proto mě napadlo zkusit navrhnout jinou pomůcku. Jedná se jen o zamyšlení zda by to tak šlo, to chci říci předem.

Když jsem četl web od Horáce, dospěl jsem k článku kde píše právě o vzorcích na počet ryb v akváriu. www.horacovoakvarium.cz/… Většina vzorců nebere v úvahu plochu vodní hladiny, jako rozhodující faktor. Vzorec který ji bere v úvahu však nebere v úvahu výšku vodního sloupce. A pak většina vzorců bere velikost ryb a množství odpadních látek jimi produkovaných lineárně, což podle odborníků je nesmysl. Do vzorce který by byl opravdu vhodný na výpočet počtu ryb v akváriu, by měly být zahrnuty také jednotlivé nároky ryb.

Z výše zmíněného jsem usoudil, že by bylo dobré mít rovnici Nd=Np kde Nd je počet bodů dostupných a Np počet bod potřebných.

Nd se vypočítá jako šířka vnitřní části (bezeskla) akvária umocněná na druhou násobená délkou vnitřní části akvária umocněná na druhou násobená výškou vodního sloupce v akváriu.

Nd=d22*v

Np se vypočítá jako čtyřnásobek délky ryby v dospělosti umocněné na druhou vynásobené počtem těchto ryb, vynásobené parametry a, ch, t.

Parametr a značí aktivitu ryb pro líné a málo aktivní ryby je parametr a=1, pro středně aktivní ryby je parametr a=1,1 a pro velmi aktivní ryby je parametr a=1,15. Parametr ch značí chování, konkrétně teritorialitu ryb, pro společenské ryby je ch=1, pro teritoriální je ch=1,1. Parametr t značí typ akvária, bežný typ akvária má t=1, holandská akvária mají t=1,15.

Np=N*4*dr2*a*ch*t

pro každý druh ryby vypočteme jejich Np, sečteme a porovnáme s Nd pokud jsou v rovny, máme zarybněno akorát, pokud je Nd> Np máme podstav (což není problematické) a pokud je Nd<Np máme přerybníno, což problematické je.

Tak a nyní do mě, že do krásné akvaristiky míchám ošklivou matematiku :-D. Ne chtěl bych vědět, co si o tom myslíte a zda je to použitelné :) díky za připomínky, já si myslím, že by to mohlo být Ok.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.12.2015 17:48 R Muž romant [27981] Re: Vodnar
Ani omylem. ;-)
Edit: To není jenom o těch počtech, to je taky o tom, jak akvo vypadá, jak je funkční. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 17:46 Muž Vodnar [10] Re: romant
Tak mozno poradis aj mne, mozem este par neoniek? rybicky.net/nadrze/23929
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 17:36 R Muž romant [27981] Re: Vodnar
Pokud zmizí ty živorodky a jako bordelář tam zůstane ten ancák, je to postavený všechno na čistotných rybách a nevidím důvod, proč doporučovat neurčitě ubrat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 17:29 Muž Vodnar [10] Re: konrad
uber aspoň 15
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 17:19 R Muž romant [27981] Re: konrad
V pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 16:01 Muž konrad [45]
Zdravím, včera som bol na vianočných nákupoch.. a neviem či som to neprehnal :)
rybicky.net/nadrze/19443

Gupky pôjdu zajtra preč, kardinálku mi tam šupol predavač omylom ale keďže pochybujem že jej nájdem nový domov tak ostáva. Jedna neonka podľa výzoru už veľa nedožije, druhá bude teda solitér..

Okrem ancíka by to mali byť všetko čistotné ale či ich nie je moc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 16:52 R Muž romant [27981] Re: tnda
Medový, nebo zakrslý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 16:51 tnda – ryby
chci se zeptat jake ryby do 54 l akva?
šly by tam čichavci?
jaky druh?
děkuji ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 19 20

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 19712x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4436?od=151