Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Počet ryb do akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Počet ryb do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 12:47 Žena Imii [45] – Re: hutch
Nevím jak se ta bojovnice bude snášet s krevetkama (aby si z nich neudělala sváču). Neonky bych možná zredukovala pokud tam chceš přidávat další rybky. Sekavce byhc možná 1 přikoupila aby tam nebyl sám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 12:39 hutch – Rada s poctem ryb
Dobry den, chtel bych vas tu poprosti o radu, co se tyce poctu rybek v 60l akvarku. Mam tam:
1ks Parmička červenoploutvá
2ks Ancistrus
4ks krevetek (Neocaridina denticulata a Neocaridina heteropoda)
21 ks Tetra neonová
1ks Sekavec Thajský
6ks mini rybicky(black molly krizena s gold molly)-zatim 1/2cm kus(darovano od Tappi, stari +-15 dnů :) )

je mi jasny, ze uz tedka tam toho mam moc, chtel bych trochu zredukovat pocet neonek, tak, aby nebylo prerybneno. Dekuji za vsechny rady

PS: rad bych do akvarka este 2ks parmicky cervenoocase a pomyslel sem i na Bojovnici, co si o tom myslite, vubec je tam nedavat, nebo, kdyz bych si nechal jen 12ks neonek, tak by to treba nejak slo.
velmi dekuji za odpovedi!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 21:51 Muž ezechiel [70] - Rostliny
asi bych to měl uvést na pravou míru. nechci nikoho nabádat k přerybňování, takže: prosím, nemějte tolik ryb jako já, pokud se akváriu také denně nevěnujete
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 19:55 karelin
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 19:54 *** – Re: karelin
Těsně vedle... Kdybys jen věděl kolik nás tady jede na stejnou IP :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 19:40 karelin
žádný takový! nedbej na rady! jsou nepřesné. prostě musíš zkoušet sám!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 19:12 Žena ŠDK [3]
Nerada zasahuji do diskuze neboť jsem fakt začátečník a amatér ale myslím že mohu už říct něco ze zkušenosti. Čím menší akvárko a čím více přerybněno tím fakt horší. Nemám se čím chlubit protože dělám stejné chyby jako začátečníci s malým akvárkem a hodně rybama. Docílit biorovnováhy v malém přerybněném akvárku se možná někomu podaří (a bude ho to stát hodně úsilí, častou údržbu, výkoný filtr, pravidelné měření hodnot, dobrou péči o rostlinsto atd.) ale začátečníkovi se to fakt podaří těžko. To vím protože se o to snažím a bohužel mi už hodně rybiček umřelo a ikdyž každá umřela na něco jinýho a některé prostě byli jen slabší kusy skoro miminek z akvaristiky tak vím že z části je to moje vina a už několikrát jsem z toho byla v depresi a chtěla dát všechny ryby pryč aby se měli lépe u někoho jiného. Aspoň jsem se je ale vždy snažila léčit, neustále se patlám v tom co udělat aby to nějak fungovalo, snažim se aby měli akvárko fakt dost osázené ale i s prostorem pro plavání, kupuju si teď testy abych to pořádně proměřila a našla co nejoptimálnější způsob péče (co nejméně zasahovat ale aby bylo vše v normě), teď to vypadá že se chvíli začíná dařit ale každý den s hrůzou přepočítávám jestli nějaké z mých zlatíček neumřelo. ...Mám svoje rybyčky moc ráda a každou mrtvou jsem obrečela a pohřbila na záhonku, většina má jména a pryč je dát nechci ale z akvárka mám spíš víc stresu a neklidu než radosti... takže NEDĚLEJTE POŘÁD TU STEJNOU CHYBU ZVLÁŠŤE KDYŽ NEMÁTE ZKUŠENOSTI... ale stejně je to zbytečné říkat protože to snejně bude pořád někdo dělat a pak si stěžovat že to nefunguje a rady neposlouchat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 18:30 karelin – mě nechcípla ani jedna ryba
mě nechcípla ani jedna ryba :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 18:01 Žena ustavprochore [567] – Re: bucliik
buclii, anebo je to jen hromada dětí, co se sešly v pátek odpoledne u jednoho PC a nenapadlo je nic lepšího, než nás chtít naštvat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 17:47 *** – Re: bucliik
V 25l vody máme tady na koleji 20x molly, dva páry mečovek, 10pavích ok-10zatim malých, 10neonek,a jednoho citruse a párek rostlin...údržba se ale sakra nesmí zanedbat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 16:21 Žena bucliik [99]
pokud je těch 5 skalár v 75 litrech tak bych se tím moc nechlubila :-(
pokud ju, tak je to zhruba 150cm ryb :-(
nedělej tady z toho vlákno: jak nacpat co nejvíc velikých ryb do konzervy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 16:07 karelin – 75 litrů
Já měním vodu každých 14 dní.
Mám skaláry 5ks, čichavce modrté 3 ks, čichavec pertletový 1 ks (brzo budou dva nebo tři ;-) ), mečovky 2 ks koupil jsem je dneska, ancistrus 2ks, sumečček 2ks a parmička diamantová 2 ks
Ale ted se daří rostlinám hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 08:31 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ezechiel
Ani já ne...
Ale snad jste pochopil, o čem ta diskuse vlastně byla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 06:41 Žena Voloďka [59] - Tetry – Ezechiel
Vemte si třeba mě za příklad :) V 78litrovce mám 11ks ryb + 1ks ancistruse. Když nyní opomenu stěhování a znovuzaložení a nahlédnu do doby před stěhováním akva, tak jsem teda 1x za den či dva krmila, 1x za měsíc a něco prodala pár rostlinek, 1x za 2-3měsíce odkalila, vyměnila vodu a vyčistila filtr. To je parádní než poskakovat kolem toho každej den, ne? Je teda fakt, že uvažuji o kdokoupení dalších rybek (asi parmičky nebo tetry-ty co tam už mám-cca 7ks), ale než si seženu čas a auto, tak to ještě bude dlouhou dobu trvat. ;-) Měla jsem dřív více ryb, ale to jsem fakt každých 14dní odkalovala a nebavilo mě to ani trochu. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 00:32 Žena Danila [4489] - Sumci
ezechiel napsal: ... já překračuju běžná doporučení pro počet ryb a jak mi to krásně funguje :)

To je rada za všechny prachy.Jdu si okamžitě koupit nějaký ryby, aby mi to začalo fungovat smich Jak jsem mohla být tak nevědomáááá sad
Většina lidí tady se snaží varovat začátečníky před nejčastější chybou - přerybnění...Marně sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 23:43 Muž ezechiel [70] - Rostliny
už mě unavuje vše opakovat. ani si nejsem jist, jaký směr tato diskuse vlastně nabírá.? mám dojem, že vše podstatné bylo už napsáno. řešíme teď to, jak velkou přestavbou musí akvárium projít, aby se to považovalo za znovuzaložení? to už mi přijde jako přetahování, kterému nemám chuť věnovat čas (a snad ani vy ne)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 23:04 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ezechiel
Proč mlžíte? :-)
Proč píšete v prezentaci, že bylo akviško založeno 10.10.2006, když - jak sám přiznáváte - prošlo nedávno "radikálním úklidem"?
(Skutečně - i nepříliš pozorný pozorovatel si všimne, že kytky byly do akviška poskládány poměrně nedávno. Zaběhnuté a fungující akva vypadá jinak. ;-))
Píšete, že vůbec vám nejde o to, jestli vám věřím. To jsem rád. :-)
Protože vůbec nejde o to, jestli s vámi mohu či nemohu souhlasit, že lze dlouhodobě provozovat funkční akviško, v němž rybí osádka výrazně převyšuje nejvelkorysejší "vzorce přípustnosti zarybnění"!
Jde o to, jestli vám mohu věřit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 22:52 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Re: Horác
V tomhle máte téměř naprostou pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 22:40 Muž Horác [3942] – Re: ezechiel
Já vidím půvab akvaristiky ve vytvoření sice umělého, nicméně fungujícího ekosystému. (Fungujícího s minimálními zásahy zvenčí). Základním předpokladem takového prosperujícího akvária je maximum producentů (rostlin) a minimum konzumentů (znečisťovatelů). Permanentní poskakování kolem přerybněného akvária, u kterého sebemenší zanedbání péče může znamenat katastrofu, dřív nebo později přestane bavit i toho největšího nadšence ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 22:11 Muž ezechiel [70] - Rostliny
opět míříte někam jinam. ano, člověk nemusí být příliš pozorný, aby si všiml, že mé akvárium prodělalo nedávno radikální "úklid". proč? protože bylo tak zarostlé a plné desítek gupek a plat, že jsem se rozhodl pro tuto radikální změnu. přesto i předtím dva roky fungovalo při takto vysokém zarybnění a opravdu není výjimkou. nesnažím se někoho svádět k přerybnění, jen chci, aby si uvědomili souvislosti a fakt, že zarybnění závisí na mnohem více faktorech než je objem nádrže. pokud někdo chce mít vysoce zarybněné akvárium, musí tomu samozřejmě věnovat patřičnou péči.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 21:57 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ezechiel
Obhajovat na těchto stránkách "přerybnění" akviška je medvědí službou všem méně zkušeným.
Bez ohledu na argumenty...
Proč se mi zdá, že to akva ve vaší prezentaci prodělalo nedlouho před focením "přestavbu"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 21:38 Muž ezechiel [70] - Rostliny
vůbec mi nejde o to, jesli mi věříte (a btw opět odbíháme od podstaty věci). co je více důležité: nejsem zdaleka jediný, komu při podobném poměru ryby/objem akvárium funguje. opravdu mi moje zarybnění nepřijde nijak extrémní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 21:30 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ezechiel
Ani o těch kytkách to netvrdíte, že ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 21:24 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Re: filipsi
to je tím, že mnohým z nich zdaleka dva roky nejsou :) to jsem ani netvrdil. akvárium však při tomto zarybnění (bývalo i o něco větší - převážne gupky) funguje přibližně 2 roky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 21:22 Muž filipsi [1295] – Re: ezechiel
Tak to je jiná :-) , me jen to akvarko opravdu neprislo jako fungujici dva roky, i ty ryby nektere zdaleka nemaji velikost dvouletych. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 21:21 Muž ezechiel [70] - Rostliny
mám dojem, že odbíháme od tématu, a to bych nechtěl. jen se snažím říct, že není "ideální počet ryb na litr"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 21:15 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ezechiel
Co se vám nezdá na mém dotazu? :-)
Jen mě zajímalo, které že to akviško si tak pochvalujete. Už to je prostě tak, že si dělám úsudek i podle toho, co vidím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 20:58 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Re: Sid, filipsi
konstatuji holý fakt. pokud máte nějaké připomínky nebo konstruktivní kritiku k mé nádrži, tak je uvítám :) přijde mi nefér, když mě někdo kritizuje za přerybnění, protože akvárium mi při tomto počtu ryb funguje víc než dva roky - pravidelně i odchovám nějaký ten plůdek. v žádném případě netvrdím, že moje nádrž je něco výjimečného, ale když slyším "přerybnění", trochu mě to zvedá. vážně bych pro změnu rád něco konkrétního, prosím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 20:42 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ezechiel
...já překračuju běžná doporučení pro počet ryb a jak mi to krásně funguje...
To si tak pochvalujete to akviško z prezentace? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 19:02 Muž filipsi [1295] – Re: ezechiel
Jak dlouho?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 18:46 Žena bucliik [99]
no jo, jenže pro začátečníka je dobré nějaká ta pravidla dát, a ne nechat tam nacpat hromadu ryb a poradit mu, ať tam nechá to, co neumře.
člověk co se ptá- kolik ryb, nechce slyšet: to závisí na mnoha faktorech. chce mít alespoň částečnou jistotu že rybky nevymřou a podle mě tu ten vzorec může dát.
je hromada lidí co tyhle doporučení překračuje a jsou v pohodě i s jejich rybkama a pak jsou tací, kterým to nefunguje, ale protože někde četli, že to jde.........to všichni známe, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 18:32 Muž ezechiel [70] - Rostliny
podle mě jsou pravidla v tomto směru zavádějící. záleží na spoustě faktorech - rostliny, světlo, voda, údržba... já překračuju běžná doporučení pro počet ryb a jak mi to krásně funguje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 14:43 V
Do 150 l akva např. 2 Ancistrusy, 15 Teter krvavých a 15 Neonek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 13:51 R Muž Silent [5949] – Re: Filip
Pokud chceš čistotné rybky tak můžu doporučit různé druhy tetrovitých ryb. Jsou sice náročné na čistotu vody, ale na druhou stranu vodu minimálně znečišťují. A pokud bude kvalitní filtrace tak tam nebudou žádné problémy. Navíc to jsou malé ryby, takže si můžeš do 200 litrů pořídit třeba tři různá hejna po 15 kusech. U vnějších filtrů záleží spíše na finančních možnostech. Tebou zmiňované značky jsou kvalitní všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 13:39 Filip – Re: johan
Filtr - pořídím asi vnější, značky Eheim/Fluval nebo Tetra - nemůžu se rozhodnout...
Rybiček si tam dám málo(z nynějšího akva), ale časem se právě rozmnoží, tak abych to zase hned neměl plný... jedině pořídit nějakého hezkého "požírače potěru" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 13:33 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Filip
Čím větší akva, tím lepší. ;-) Počet ryb si můžeš zvýšit častější výměnou vody, nebo lepší filtrací, či více rostlinama. Jde spíš o to, aby to vypadalo hezky a ryby se navzájem nestresovaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 13:29 Filip – Re: Filip
Nebo jaké čistotné rybičky pořídit, aby jich tam mohlo být "více" ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 13:28 Filip – Re: Dinamit
Aha, tak to je moc... mám prostor tak pro max.200l akvárko.
Bez oček a neonek by to bylo košér? Dejme tomu..do 150l čistého objemu vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 11:32 Žena Dinamit [68] – Re: Filip
S těma pavíma okama opatrně. Příšerně se to množí, takže když už, tak nějakýho žrouta potěru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 11:31 V
12*6 + 2*10 + 6*8 + 20*4 + 20*4 = 300 l

Minimálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 11:23 R Muž Silent [5949] – Re: Filip
Podla toho počtu ryb a druhů tak minimálně 300 litrů. Je tam poměrně dost živorodek (docela znečišťují vodu). A 61 kusů není málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 11:17 Filip – Počet rybiček
Chtěl bych nové akvárium. Jak velké mám koupit, když tam chci mít tolikhle rybiček:
12 Black molly
2x ancistrusy
1x šneký
6 mečovek
20x neonek
20x pavích ok

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 19:04 Muž bond009 [8] - Labyrintky – Re: Nobody
Děkuji za novou informaci. Zase jsem chytřejší palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 18:53 Frigo112
jo, to sa neda, 45cm ryba v akva 50*30*30 by sa dobre necitila :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 18:43 Muž Turok [18]
žhavé jsou krásné rybky v kombinaci s neonkami, ale kdysi když jsem jich měla si 10 mi postupem času všechny odešly... vytratily se a přesto, že jsou hezké tak jsem na ně zanevřel neb se mi zdají opravdu nějaké nachylněší ani se v poslendích letech tolik neobjevují v nabídce obchodů..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 18:00 Nobody – Re: bond009
V součastnosti je to přesně naopak.Neonky nic a tetra žhavá - velmi náchylná.
Sám jsem to měl v akva,kde odešly všechny žhavé a neonky červené,ani ťuk(bylo tam 200+200rybek). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 16:35 Muž isamik [180]
1cm na 1l se neda pouzit vseobecne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 16:30 Žena Marťásek [5] – Re: petak
Akvárko má 180 litrů, ale když odečtu dekoraci a štěrk tak cca těch 160litrů.Jinak díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 16:27 petak – Martásek
nu ono záleží jak velké máš akva ale stačí si spočítat 1cm rybí délky na 1litr vody a víš jak jsi na tom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 16:20 Žena Marťásek [5]
Čauky, když už je tu teda řeč o optimálním počtu ryb v akva. Tak se Vás chci zeptat, zda mám ve svém akva rybek akorát.Mám:6x skalára v rozmezí 5-7cm,
4xparmička čtyřpruhá (4cm)
4xpancéřníček zlatopasý (4cm)
3xmečovka
3xkominík
2xancistrus (1xcca 10cm a jedno mrně,to má 2,5cm) :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] 19 20

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 19714x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4436?od=801