Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krycí sklo

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Krycí sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2008 19:51 Žena bucliik [99]
to Joecz : když jsem měla v akvárku rájovce tak jsem měla kryt, i skycí sklo( akva je v podkroví kde je vedro, foukala jsem pod kryt větrákem, takže aby se rájovci nenachladili, bylo i krycí sklo)Škvírkou se na něj dostal pancík kropenatý, našla jsem ho až při večerním krmení, vysušeného, tomu teda krycí sklo nepomohlo, kdyby nebylo, asi by žil.
Krycí skla sem taky dřív používala,ale stalo se, že si rybka našla škvírku a hups na zem.
I kdyby se doopravdy ryba mohla popálit, tak jí to zřejmě neubližuje tolik, jako pád na zem, bez vody.Jinak, ještě jsem nepotkala v akvárku popálenou rybu, možná nevím jak to vypadá, tak pokud máš fotku.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 19:08 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Joecz
A co - spálil jste se, když jste ťuknul do zářivky? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 18:15 Muž Diego [72]
Já jsem ted zařizoval akva,tak jsem přehazoval ryby sem tam atd..Pak jsem je dal do 130tky s krytem,ale bez krycích skel a před hodinou jsem zjistil,že mi jedna razbora klínoskvrná vyskočila.To se musela ale pořádně trefit,když proskočila malími větracími dírama a spadla na zem a také bohužel umřela. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 18:11 Joecz
Sid: no já jsem to právě zkoušel
bucliik: pokud je na akva krycí sklo a zářivka až nad ním tak se nemůže ani spálit, ani vyskočit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2008 11:09 Žena bucliik [99] – to Nobody
i kdyby se popálila, tak spadne nazpět do akvária, kdežto když spadne na zem, tak to má spočítaný. Taky mi trubice nepřijde tolik horká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2008 10:41 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Joecz
Opravdu si myslíte, že při kontaktu s tělesem o teplotě okolo 50st.C trvajícím zlomek sekundy, se může rybka spálit? coze
Zkuste ťuknout prstem do trubice, ať máte představu, o čem je řeč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 10:34 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Joecz
ale musela by se na ni prilepit ;-)
jak si myslis ze chodi po tom zhavym uhli ? nez na nej vlezou projdou pres mokrej mech a prejdou ho vlastne po kapickach vody. (aspon to tak bylo vysvetlovany v jednom z dokumentu) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 10:15 Joecz – Re: Sid
tak si někdy zkuste na trubici sáhnout, stačí se jí chvíli dotknout a je sakra horká
takže se klidně rybka může připálit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 09:00 Muž Miras [111]
no já musim mít krycí sklo hlavně kvůli tomu, že voda co se odpařuje po něm steče zpátky do akva, jinak mám mokrej celej kryt ze spoda, včetně zářivek ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2008 08:50 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Nobody
bucliik napsala: to ju, ale pokud má kryt, tak rybka nevyskočí...

Je fakt,že rybka nevyskočí. Ale ten zážitek... Skočí, "připálí se" o zářivky a spadne nazpět do akva.

Co to chováte za rybky, že vám skáčou ven z akviška? Sekernatky? :)
Není jedno, jestli se rybka "mláskne" o sklo krycí nebo o sklo zářivky? :-D
(Že by se připálila o zářivku?! coze To by se na ni musela asi nejprve přilepit... :-D )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2008 08:16 Muž Yirka [9126] – Re: Ivulik1
Jenom poznámečka k tomu "kažení vody pod krytem". Příčinou není 100% kryt, ale to co je pod ním, to znamená čistota vody a dna.
Jinak jediná dvě negativa krytu mohou být ta, že nemůžeš pěstovat rostliny, které rády vykouknou z vody, dále pak pokud je kryt až příliš na těsno (neměl by být, někde přece musíš mít otvory na techniku) tak opravdu může v létě stoupnout teplota vody. Na druhou stranu je toto v zimě velkou výhodou, sklo zachová stabilitu teploty a nemusíš tolik přitápět. Srovnám-li si tedy klady a zápory krytu, vychází to z mého pohledu pro kryt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2008 00:11 Nobody
bucliik napsala: to ju, ale pokud má kryt, tak rybka nevyskočí....taky jsem měla problém s teplotou vody a to sundávání mě taky rozčilovalo :)

Je fakt,že rybka nevyskočí.Ale ten zážitek... :-( Skočí,"připálí se"o zářivky a spadne naspět do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2008 22:37 Joecz
já mám krycí skla řešená takhle rybicky.net/fotogalerie.php…
jsou napůl a jezdí v té černé drážce na straně - je to stokrát lepší než nějaký kryt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 22:10 Žena bucliik [99]
to ju, ale pokud má kryt, tak rybka nevyskočí....taky jsem měla problém s teplotou vody a to sundávání mě taky rozčilovalo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2008 22:06 Ivulik1 – Pro i proti.
Tak ty moje ampularky jsou hotovi kamikaze. Uz jsou pekne omlacene, jak porad padaj z ty vejsky. Ryby taky nejake vyskakali :-( Takze sklo ma svoje vyhody, ale...
taky se pod nim zvysuje teplota vody, takze je vhodne zabezpecit proudeni cerstveho vzduchu. A dost se mi pod nim kazila voda (smrdelo to neskutecne). Nevim jestli to bylo tou zvysenou teplotou anebo nedostatecnym odvetranim, kazdopadne to tam nechutne kvasilo.
A taky se pres to dost blbe krmi, takze ho musis furt sundavat, ale to uz je detail ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 21:54 Žena bucliik [99]
neměly by být ty zářivky proti vodě odolný? nebo alespoň proti vlhku? Myslím, že to sklo bude dělat rozdíl hlavně v červené barvě rostlinek, kde je sklo, jsou zelené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 21:50 Vodník
No zatím se ptám,toto mě radil prodavač v prodejně kvůli vodnímu kameni,vypařování vody že se zářivka nebude tolik ničit říkal,že je pár cm nad hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2008 21:35 Muž ghostik [81] – Re: Vodník
Jednak bych rekl ze je to malo tech 15W a jinak k cemu chces kryci skla kdyz mas vrchni kryt nad AQ a nebo to nemas k tomu co mas v prezentaci ?
PS: kryci skla jdou krasne cistit ACIDEM neboli slaba kyselina dusicna ci sirova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 21:32 Vodník
Taky uvažuju o tom horním krytu ze skel.Ale mám dotaz nesníží se síla zářivky myslím tím jako světlo pro rostliny když by to muselo svítit ještě přes ty horní skla?Já mám jen 1 zářivku 15w.Je to pochopitelný že myslím přes čistý sklo né špinavý od vodního kamene.dík :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 18:16 Muž kalahare [11]
je to praktický...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2008 18:10 Muž ghostik [81] – Re: kalahare
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 18:10 Muž ghostik [81] – Re: kalahare
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 18:10 Muž ghostik [81] – Re: donik
Fotka k příspěvku Kvalitu fotek jsem neresil tak snad to bude stacit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2008 18:08 Muž kalahare [11] – Re: donik
www.akvaria-teraria.eu/…

tu je to vidno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2008 18:06 Muž kalahare [11] – Re: ghostik
Tenhle systém je super, žadný kapky kolem akva, je šoupeš skla, jen když jsem je čistil, tak to nasazování zpátky chtělo cvik ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 16:18 donik
Ghostik, mohol by si hodit nejake foto ako to mas vyriesene? Neviem si to dost dobre predstavit. Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 14:44 Muž Miras [111]
no o těch hadicích už sem taky přemýšlel, zkusím oboje a uvidíme co bude lepší, ale díkes palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2008 12:40 Muž ghostik [81]
Kdyz to mate na tech listach uvnitr AQ tak stekajici vodu resit nemusite. U velkeho AQ mne stvala manipulace s velkym sklem takhle ho mam na 2 pulky a otevru si tu pulku kde potrebuji neco delat a na druhou odkladam veci palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2008 11:51 Žena Dinamit [68]
Já si na horní hranu skla nanesla silikon, takže mi sklo neklouže a veškerá zkondenzovaná voda zteče krásně zpátky do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2008 11:41 tue
ja jsem vzal vzduchovaci hadici, podelne jsem ji rozrizl a nasadil na hranu akvaria a veskera voda, ktera tece po krycim skle se o tu hadici zastavi a stece do akvaria
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 22:13 Muž Jurasek [137] – Re: amirinda
Byl to jen nápad, mi nic za akva nestíká, asi ho mám v rovině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 22:09 Muž Miras [111]
no uvidíme, asi zkusím ten silikon, no a uvidíme :-)díkes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 22:08 lea3
amirinda napsal: no občas se mi ale u krycího skla stane, že voda co se srazí na povrchu stéká na bok a pak občas ven přes akva, což není dobré. je na to nějakej fígl???

ghostik dal super napad tak si to precitaj sklo je prakticky vo vnutry akvarka a nehrozy vytekanie von,ak mas na akvarku vystuhy tak nie je co riesit,jednu stranu listy prilepim a druhu stranu listy necham volnu aby slo sklo lahko vybrat a umyt od vodneho kamena ja to budem aspon takto riesit mnoho zdaru az to budeme robit pridam aj foto. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 22:07 Muž ghostik [81]
A nebo jak to mam popsany uz nize skla jsou v listach ktere lezi na vystuhach co zpevnuji predni a zadni stenu. Takze defakto posuvne sklo mam 5mm pod urovni hrany uvnitr akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2008 22:05 Muž Jurasek [137] – Re: lea3
4mm sklo je dostatečné.
amirinda: Třeba nemít krycí sklo přes celý akvárko, nebo tam udělat maličkou čáru silikonu - voda se o ni zastaví a kapne dolů, neuteče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 21:50 Muž Miras [111]
no občas se mi ale u krycího skla stane, že voda co se srazí na povrchu stéká na bok a pak občas ven přes akva, což není dobré. je na to nějakej fígl???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2008 14:29 Muž Venca [25] – Re: lea3
Já jsem synovcovi nad akva dal krycí sklo jednoduše na korkové zátky a bylo po ptákách.Větší korkové zátky jsem zespoda v polovině prořízl drážku v tloušce skla akva a pak tyto čtyři zátky vmáčknul na kraje bočních skel.Krycí sklo je o něco užší jak akva a kousek nad akva tak jde v pohodě házet krmení v případě údržby se jednodoše dá nastranu.Jinak na nábytkové lišty je elegantní řešení.Ale jak už tu psal Václav vodní kámen udělá své a pak čistit sklo od vodního kamene to je bída.Takže přikláním se k názoru že osvětlovací kryt je lepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2008 14:02 Muž ghostik [81] – Re: lea3
Jednak jsem ji koupil v Hornbachu ( jsou tam plastove rohove,tyto ve tvaru E a pak jakoby tvar H a vse i v AL provedeni ) a pak jsem na to narazil i u nas v kramku ktery se zabyva doplnky pro nabytek ( klicky, panty, kliky, listy atd. )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2008 14:00 Muž Yirka [9126] – Re: lea3
Určitě máš v okolí nějakou dílnu-obchod, kde řežou lamino na míru, prodávají panty, kování a jiné pomůcky pro domácí truhlařinu. Tam mívají i ty lišty. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 13:26 lea3 – Re:
ghostik napsal: Ja mam na delsich stranach 1cm pod okrajem vlepeny spevnovaci listy ze skla a na nich lezi plastova lista co se dava do skrinek pro posun skel. No a mezi listami jsou dve posuvne skla ktere maji dylku o 3cm vic nez je polovina akvarka a to je cele kouzlo ano
Vedel by si mi este poradit kde sa da kupit alebo zohnat ta plastova lista na to sklo,tento system sa pozdava este raz diky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 13:01 Usine – Re: ghostik
Protože jsem ale moc línej čistit skla tak jsem je prostě vyhodil. Jen jsem musel zamezit rybám vyskočit z akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 12:57 Usine – Re: lea3
Fotka k příspěvku Hydrocotyle leucocephala pupečník bílí. Je to ohromě rychle rostoucí rostlina za tři měsíce kdybych ji nestříhal by asi zarostla celý prostor nad akváriem. :-) Takhle dopadl můj venkovní filtr přez léto. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2008 12:48 Muž ghostik [81] – Re: vaclav
Vodni kamen ? Na ten jsem vyzral. Kazdy tyden pri udrzbe cistim i vrchni skla. Mas pravdu ze se tvori fleky z odparene vody a nejdou dolu. Tak si tak sedim pred AQ a beduju jak to vydrhnout a hle predemnou stoji ACID pro okyseleni vody. Namocim hadrik a hle sklo je jak nove palec Takze ted pouzivam slabou kyselinu misto na okyseleni vody na miti kriciho skla - jde to super ano
Takto meju i vnitrni cas AQ kde se tvori na hrane hladiny po odparovani fleky a ma to vyhodu jelikoz vym ze to s vodou nic neudela kdyz to do ni kapne maximalne to snizi nepatrne PH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 12:41 lea3 – Re: vaclav
Moc pekne jak sa vola prosim ta rastlika ale uzcite potrebuje par rokov az to dorastie takto. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2008 12:33 Usine – Re: lea3
Fotka k příspěvku Podle mě je nejlepší mít kryt plně zakrývající akvárium a bez krycích skel z dostatečnou vzdáleností osvětlení od hladiny vody, aspoň 12-15 cm. Lepší se větrá a rostliny plovoucí na hladině mají dostatek prostoru a nespálí se. :-) Pak si můžeš dovolit tam pěstovat i třeba tohle. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 12:01 Muž Snofrev [54]
a ještě se špatně odpařuje voda, takže se více zahřívá, mně krycí sklo zvedá teplotu o 3°C, takže teď přes ty tepla a v létě ho tam mít nebudu a přes zimu zase dám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 11:58 Usine
Krycí skla mají jednu velikou nevýhodu, velmi rychle se ušpiní a kdo má tvrdší vodu tak skoro zmatní. Odstraňování kamene je nekončící práce. Pokud používáš vzduchování tak je to ještě horší. Světlo se potom z velké části nedostane tam kam má. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 11:52 lea3 – Re: ghostik
Skvely napad diky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2008 11:43 Muž ghostik [81]
Ja mam na delsich stranach 1cm pod okrajem vlepeny spevnovaci listy ze skla a na nich lezi plastova lista co se dava do skrinek pro posun skel. No a mezi listami jsou dve posuvne skla ktere maji dylku o 3cm vic nez je polovina akvarka a to je cele kouzlo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 11:33 lea3 – Krycie sklo na akva???
hmm Zakladam nove akva 80x40x50 osvetlenie bude na stojane upevne priamo na hrane akvaria,filter vnutorny,chcela by som vediet ako spravne vyriesit krycie sklo ? Ci ho vyrobyt z dvoch kusov alebo nejake supatko no skratka potrebujem poradit ako na to.Vopred diky za rozumne rady!Privitam aj nejaky nakres aby som to lepsie pochopila.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [9] 10 11

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 13338x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4282-kryci-sklo?od=401