Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krycí sklo

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Krycí sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 08:27 Kuba
Já sem tyhle pásy u 200l akva odříznul žiletkou hned na začátku. Vůbec nejde poznat, že tam kdy nějaký byly.Průhyb předního skla uprostřed je 3mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 08:09 JuraS
Pokud by jsi chtěl z akva udělat nádrž pro křečka pak je klidně odřízni..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2009 02:08 Muž ApacheBa [0]
vrat diplom na vysku, alebo mas rad cierny humor ... trapas

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 14:25 Muž filipsi [1295] – Re: Kava
Proc ne? Treba u Reptiglo, hojne pouzivane v teraristice, s vyssim podilem uva+b je vcelku logicke, ze svitit s ni pres sklo je hloupost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2009 14:13 Kava – Re: arnošt
Vyrobce Glo. jak uvadis si muze rikat co chce, jedna vec je reklama a druha vec je skutecnost, realita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 13:47 Muž arnošt [37] - Rostliny
moc tomu nerozumím, ale třeba právě Glo uvádí na svých stránkách, že jejich speciální zářivky by neměly svítit přes krycí sklo, protože tím se právě speciální fce zářivek potlačuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2009 08:45 Muž Yirka [9118] – Re: JuraS
Souhlas, také si myslím, že plastové kryty různých podlinkových svítidel slouží především na rovnoměrné rozptýlení světla všemi směry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 07:19 JuraS
A nebo jsou dělané jako tlumič-rozmělňovač světla..kdo by chtěl aby se nahnul ke krájení masa a musel přivírat oči před prudkým světlem ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2009 21:33 Muž filipsi [1295] – Re: švíco
Tezko rict, zda sundani pomuze. Pravdepodobne ano, cast svetla se pruchodem cimkoli ztrati, odrazem na rozhrani a prostupnosti. Ale tyhle plasty na svetlech muzou fungovat zaroven jako reflektory, diky profilovanemu tvaru (diky lomu na rozhrani), pripadne jako difuzni reflektory. Dokazu si predstavit pripad, kdy sundani uskodi. Podlinky asi nebudou az tak sofistikovane resene, bude to proste kus plastu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 21:26 švíco – Re: filipsi
A mají na výkon zářivek nějaký vliv ty plastové krytíky na kuchyňských světlech? Já jen jestli je nemám sundat, mám krycí sklo. Třeba by mi nějaký watík přibyl....co myslíte?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 19:48 Muž filipsi [1295] – Re: gošice
Ja k Tobe jen dodam, ze jsem uplne pominul skla specialni, tam bychom mohli rozebirat vlastnosti dlouho.
Ja osobne, pokud by to bylo jen trochu mozne, bych volil kryci sklo zadne. Kdyz ne, tak plexi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2009 19:44 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Tak teď půjdu na tenký led já....;-)
Obecně je obyčejné sklo transparentní pro viditelné záření a nepropouští světlo o vlnové délce nižší než 400 nm (UV).
Odlišné vlastnosti má křemenné sklo, které UV neabsorbuje.
Pak záleží na příměsech, které se do skla dávají...čímž se mění i jeho fyzikální vlastnosti.

Takže bych si krycí skla nechala udělat z obyčejného skla, žádná změna vlnových délek se v zásadě nekoná :)


Filipsi mě předběhl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2009 19:42 Muž filipsi [1295] – Re: JuraS
Ne, ja tvuj dotaz pokladam za zajimavy, uzitecny a krome jineho, uz i tady nejednou diskutovany
;-)
Sklo pomerne dobre odfiltruje UVA + UVB (i C, ale tim asi nikdo nesviti). Na rozdil od vody, kterou tyto vlnove delky pomerne hladce prochazeji.
Krome jineho, se na krycim skle ztrati dalsi cast zareni.
Ale ze by cire sklo nejak jinak vyrazne zmenilo spektralni slozeni viditelneho zareni, to ne. Proto je to sklo take cire, prusvitne, a barvy zkresluje pouze minimalne.
Ale ty vyse nastinene veci je treba brat v uvahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 19:24 JuraS
Tak ten dotaz podám jinak..popustil jsem proud myšlenkám příliš...
Nepozmění krycí sklo vlnové délky světelného záření zářivek ? Budou mít světelné paprsky procházející krycím sklem stejné vlastnosti ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2009 19:09 Muž Yirka [9118] – Re: JuraS
Mylím, že se pohybuješ na hodně tenkém ledě. Určitě se nedá generalizovat, že by okenní skla měla nějaké speciální filtry. Specíální skla ano, ale běžná-to asi ne.
Stejně tak kryty zářivek. Osvětlovací tělesa jsou buďto s kryty nebo bez nich, většinou dle agresivity prostředí, ale aby kryty nezabraňovaly nějakým škodlivým či nechtěným paprskům, to asi ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2009 19:07 Dusyk – Re: JuraS
Neviem presne čo máš na mysli, ale pár poznatkov. Na slnku ťa spáli UV-A a UV-B žiarenie. To v pohode odfiltruje voda. Taktiež svetlo sa pod hladinou láme v nejakom uhle, už si nepamätám. Neviem či som vôbec pochopil tvoj dotaz :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2009 19:01 JuraS – Krycí sklo & průnik světelných paprsků
Napadla mě jedna myšlenka a potřebuji ji vyřešit. Krycí sklo & průnik světelných paprsků. Okna v bytech a okna v autech filtrují určité vlnové délky světelného záření..jinak by se za oknem spálili kytky, lidi sedící celý den v kanceláři kdy jim svítí na hlavu by ji měli v létě na uhel..to je jen pár případů co mě napadá..z jakých skel se vyrábí krycí skla pro akvaria ? Na co vymýšlet složitelé a drahé osvětlení použije-li někdo krycí sklo co bezpečně odfiltruje právě ty vlnové délky skla které potřebuje a to zvláště když se na krycím skle vysráží kapičky vody..takové krycí sklo přece musí dávat výsledné světlo co jím projde o úplně jichách parametrech..i proto jsou osvětlovací tělesa (aspoň ty co máme v práci) osazeny reflektory (hledám jak jedno takové těleso rozebrat a vzít si je..:-) ) a zespodu nemají nic..
pletu se se svými myšlenkami a nebo mám pravdu ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 15:33 Otta – Re: agent007
Samozřejmě co se nosnosti tíče kostička skla stačí,já ale počítal se skly které jsou dělené a pujdou šoupat,je to asi praktičtější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2009 10:43 Muž agent007 [47]
Nemusíš mít strach. Já mám ty kostky co jsem popsal a akva je staré 25 let a nikdy to neupadlo. Ale když to budeš mít po celé délce jak psali ostatní ničemu to vadit nebude. Je to rozhodně lepší řešení než nějaké kovové závěsy a háčky atd. apod. a vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2009 07:54 Muž Yirka [9118] – Re: ČUPR
Podle mých zkušeností je lepší mít krycí sklo menší než vnitřní půdorys nádrže, protože při tebou poisovaném řešení hrozí při jeho sundávání vždy nějaký úkap.
Podle velikosti akvária bych řešil buďto vlepením skleněných nosných lišt (velké) nebo závěsnými sponkami (malé)-popsanými hned v první rekaci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 07:12 Žena Hatomi [27] – Re: ČUPR
rozhodla jsem se,že si asi necám úříznoud 2 lištičky a přilepím je k akvárku.
To by také nemělo prasknout pod silnou žárovkou,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2009 04:28 Muž ČUPR [204] - Tetry – Krycí sklo
Jak NEJ-jednodušeji uchytit krycí sklo? No, pokud si ho necháš uříznout (a pochopitelně i řádně zabrousit) u sklenáře podle tvaru nádrže + cca 1 cm navíc, nastříhej si z gumové (např. potravinářské červené)hadičky asi 1-2 cm kousky, které potom podélně rozstřihneš a nasadíš na hranu skla. Vznikne Ti tím malý prostor pro přístup vzduchu a je vystaráno. Trochu nepraktické je to při krmení, ale i to se dá vyřešit opatrným posunutím skla na stranu. Na krycí sklo můžeš přímo položit i osvětlení - mám to vyzkoušené a NIKDY mi neprasklo - a to jsem svítívával žárovkama, které docela slušně to krycí sklo i rozpálily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2009 21:57 Otta
Fotka k příspěvku Skleněná kostka je málo,chce to proužky na boky,2 po celé délce a 2 do půlky/šedá/,krycí sklo ze dvouch půlek-zadní/žluté/ a přední/oranžové s úchyty.Je lepší když je mezi krycími skly mmezera/zelená/jinak při navlhnutí špatně jezdí.To znamená-žluté třeba 4mm a šedé 6mm,já to mám a paráda. ano ano ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 21:30 Muž agent007 [47]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 21:28 Muž agent007 [47]
Do rohu akvária (každého rohu) nalepit skleněnou kostku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 20:25 Muž jajaapaja [174] – Re: Hatomi
Fotka k příspěvku Já to řeším takto.Přikládám obrázek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2009 20:17 Žena Hatomi [27] – Jak vytvořit "úchyty" pro krycí sklo?
Dobrý den, mám akvárium (panoramatické) ve kterém nejsou ůchyty na krycí sklo. Sklo si nechám uříznout u sklenáře,ale chci se zeptat jak co nejjednodušeji připevnit ty lištičky? (pokud možno,alespoň s polovičním naplněním akvária...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 09:44 Muž Golfer [9]
Safra, vidíte, že to může zabraňovat průhybu skla mě nenapadlo. Holt je vidět, že jedna vysoká škola je málo a vždycky se hodí zapojit selský rozum. U akvária mé velikosti by asi odtranění nebyl problém, ale pro jistotu je tam nechám a budu nad nimi dál tiše skřípět zuby. Filipsi a Yirko - díky oběma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2009 09:33 Muž filipsi [1295] – Re: Golfer
Odriznout a ocistit ziletkou. Pozor ale, na spouste akva jsou tyto pasy zaroven funkcni, akva zpevnuji. Po odstraneni se urcite zvetsi pruhyb, a akva (nepravdepodobne, dle velikosti a tloustky) muze i prasknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2009 09:33 Muž Yirka [9118] – Re: Golfer
I tebe se o to asi nejedná, ale pozor, u větších nádrží slouží tyto pásy jako výztuhy a jejich odstraněním hrozí průhyb skla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 09:30 Muž Golfer [9] – Ostranění skleněných pásu pro krycí sklo
Ahoj lidi. Na akváriu používám kryt s osvětlením. Nepoužívám krycí sklo. Dost mě otravují skleněné pásy, které jsou z vnitřní strany vlepené na obě dlouhé stěny akvária a jsou určeny pro uchycení krycího skla. Zkoušel tyto skleněné pásy někdo z vás odstranit? Pokud ano, s jakým výsledkem? Za ideální výsledek přitom považuji odstranění pásků tak, aby na akváriu nešlo pznat, že tam něco takového někdy bylo...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 10:10 Muž prisavnik [51] - Rostliny
plexi sklo je na nic.Tym ze sa ohyba a sa rychlo zanesie a nejde to vycistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2008 20:35 apinek – Re: PrincPrincessen
taky jsem měl dlouho plexi,obden jsem ho musel otáčet,aby se prohlo na druhou stranu :)
ale jako drželo to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2008 20:19 Muž PrincPrincessen [19] - Cichlidy
to já mám na akva plexi a světe div se nepraská :-D ......... no ale zase se prohejbá :-( a tak je lepší ho jako já olištovat a je po problému X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2008 19:38 RAP – Re: matrix069
Slabší sklo opravdu lépe odolává teplu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 16:54 Muž Horác [3942] – Re: ČUPR
Jsem si vzpomněl na ten film s Luďkem Sobotou - "Jen ho nechte, ať se bojí" :-D ...
Agis píše, že chce zářivky položit na krycí sklo ... já to udělal (kryt ještě nebyl hotový) a to sklo PRASKLO.
Akvárium 100x40x40cm, krycí sklo 4mm, osvětlení www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2008 16:42 Muž ČUPR [204] - Tetry – Krycí sklo
Vůbec bych se toho nebál - kór u zářivek. Vzpomínám si na své mládí, když nebyly takové možnosti a já si sám vyrobil osvětlení z pečící formy na "srnčí hřbet" nebo "biskupský chlebíček" Měl jsem tam 2 žárovky 40 W a ty už daly něco tepla! Nikdy mi sklo neprasklo. Krycí sklo jsem měl podložené ustřiženými kousky gumové červené hadice podélně naříznuté a nasazené na hranu akvária. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 14:54 multi – podlozit
ja bych to podlozit nejakejma drevenejma listama a melo by to byt v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2008 14:52 Muž matrix069 [79]
Fotka k příspěvku Ja som zas čítal(nespomeniem si kde),že hrubšie sklo horšie znáša rozdiely tepla(vrch teplý,spodok studený). Ja má, v 248 L akva žiarivky cca 5 mm nad sklami hrúbky 3 mm už rok a nič. Keď som sa na ten rozdiel teplôt a hrúbky skla pýtal sklenára,nevedel mi povedať či je to tak.
No ty určite riešiš aj váhu osvetlenia,ja som položil na hrany akvária (112 L)priečne dve výstuhy zo skla hrúbky 8mm a široké myslím 3cm a na tom som mal položené Jebo osvetlenie 2x20 W asi 2 roky a neprasklo nič. X-) Na foto je to trochu vidno-lepšie foto nemám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 14:28 apinek
slovo sklo je tam nějak moc smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2008 14:27 apinek
já mám zkušenost jednu moc zajmavou :)
měl jsem krycí skla na 160l akváriu ze skříně z obýváku.jedno mi pod zářivkama 2x30w prasklo asi za 2 hodiny,druhý mi prasklo asi za 2 dny a když už jsem si myslel že se nemůže nic stát,prasklo mi po měsíci i to 3tí:)
bylo to 6mm sklo.v kůlně už žádný skla nebyli,tak jsem si jedno vzal od kamaráda.bylo to hrozně starý sklo,válelo se to asi 5 let na zahradě,takže jsem si to nařezal(2mm sklo) a položil na akvo.myslím že to bude rok,co jsem ho tam měl,než jsem akvárium prodal a koupil větší.to sklo pomatovalo asi i 2 světovou,byli tam nějaký obrázky bo co :)
neni sklo jako sklo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 13:01 Dušan2
ale tu 4-ku nebo 5-ku bych tam asi taky dal , ani né kvůli teplu ale i váze. míň určitě ne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 12:56 Muž prisavnik [51] - Rostliny
presne ako povedal apinek,nemusis sa nicoho bat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 12:55 Dušan2 – Re: Agis
Já mám krycí sklo 5 mm a pod zářivkou je v pohodě, mám ho na dva díly vedle sebe a třetí proužek na krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 10:55 Agis – Re: apinek
Děkuji za odpověd X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 10:39 apinek – Re: Agis
mě to vždycky prasklo,ale na 50l akva asi nebudeš mít ty trubice tak silný,takže bych se toho nebál.když vezmeš dostatečně tlustý sklo,neni se čeho bát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 10:24 Agis – Nepraskne krycí sklo?
Dobrý a hezký den...mám dotaz který se týká ohledně krycího skla na akvárium.Mám 52 litrové akva se sklem,na které chci položit zářivky.Bohužel nevím jestli to sklo vydrží takové teplo které budou vytvářet zářivky,aby pak nedošlo k nemalému neštěstí,že mi praskne krycí sklo.Prosím dištak mi poradte,předem děkuji a vážím si Vašich odpovědích X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2008 19:55 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Joecz
Uff...! To se mi ulevilo... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 15:56 Joecz
no tak jsem to testoval a nespálil jsem se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 12:56 Muž juro127 [6] – huu
no newem skus si ho tam nedat a uvidis
X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] 10 11

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 13338x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4282-kryci-sklo?od=351