Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké topítko?

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Jaké topítko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 09:02 Muž Aforte [533] - Rostliny
Takže mám zkusit to atman?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 08:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Yirka
Ano, jsem si toho vedom, ze slo s vysokou pravdepodobnosti jen o vadny kus, take to pisu. Ale mam zkouset, jestli jiny kus bude lepsi, kdyz muzu sahnout v regale o foch vedle k jinemu vyrobci? Ja myslim, ze je to pochopitene, ze to udela vetsina, a kdyz to napisu, aspon si tady muzeme rict, ze jsem fakt mel jen smulu, nebo naopak muze napsat nekdo dalsi, ze to neni tak ojedinele. Negeneralizuji, jen uz nemam duveru a tezko ji uz ziskam, kdyz za zhruba stejne penize od jineho vyrobce problemy nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 08:45 Muž Yirka [9126] Re: Designer
Topítko Elite používám mnoho let a je naprosto bez problému. Je to jak jsem napsal. Padl jsi na špatný kus a to se může stát i u lepší značky. Proto bych negeneralizoval.
Aforte: třeba zde - akvarijni-topitka.heureka.cz/… topítko je pochopitelně regulovatelné.
Osobně preferuji topítka Atman akvarijni-topitka.heureka.cz/… kvůli poměru kvalita/cena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 08:42 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Designer
Nevím, jaké topítko myslíš. Nemůžeš dát odkaz? Je regulovatelné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 08:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Nech si radeji rezervu. Ono dojde k nejake neplanovane odstavce topeni (to uz je jedno jake) a bude se Ti hodit, ze to topitko dokaze rozumnou teplotu udrzet i kdyz sam budes ve svetru ;-) .

Nemohu doporucit topitko ELITE, mel jsem s nim problemy, samo se casem posouvalo do vyssich a vyssich teplot a i teplota kterou drzelo "houpala". Jiste mohl jsem mit smulu na kus, ale ze tri Atman topitek v posledni dobe nemelo zadny problem ani jedno, dobre drzi teplotu a patri mezi nejlevnejsi. To je holt konkurence, kdyz se nekde spalim, a vyrobcu je vic, jdu jinam, zajima mne me akvarium, ne davat nekomu druhou sanci, se mnou se taky nikdo nemazli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 07:31 Muž Yirka [9126] Re: DrChila
Co v těch třech(?) větách chtěl básník říci mi uniká.
A pro Aforte: Mezi běžnými topítky , tedy jejich kvalitou, není až tak velký rozdíl. Můžeš padnout na vadný kus, ale v drtivé většině po kontrole a případném přenastavení teploty na noniu v porovnání s teploměrem dlouhodobě a spolehlivě pracují. Jsou to el. zařízení do H2O a výrobci musí splnit nějaké standardy. Co se týče volby výhřevnosti vždy záleží na rozdílu teploty v místnosti a požadavku na vodu v nádrži. Běžně to jsou 2-4 stupně a tak i to 25W bude sloužit. Jen bude déle dohřívat než silnější. Co se týče spotřeby, tedy peněz, tak to vyjde prakticky nastejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 22:11 Muž DrChila [243] Re: Aforte
Osobně řikám že topítko 25W je na 75L akvarium záleží na rozdílů teplot vzducho a vody. ale 25je prostě málo. Stačí jakýkoliv pokud nejde o peníze a jde o kvalitu Jagger vždy vyhrává:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 20:46 Muž Aforte [533] - Rostliny
Dobrý den,

co říkáte na tohle topítko: aukro.cz/… ? Myslíte, že to má cenu kupovat do 40x40x40?

A co říkáte na tohle?: akvarijni-topitka.heureka.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 03:46 Žena markiz [33] Re: optimas
ono je to napsano i na krabici, aspon na te moji Diverse - "k použití při úplném ponoření".
Nj, je to polak, asi proto maji navod takovej jakej maji, sami poradne nevi k cemu to vlastne je ;-). Ale muzu rict ze pod vodou funguje a jeste jsem se nezatrepala - mam ho asi trictvrte roku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 22:49 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: optimas
máš pravdu, tímhle se někdo jen kryje ;-) dle mně dodavatel, a nebo jen nějakej neschopa co psal ten návod...

Topítek máme na skladě kvanta od různejch Resunů, přes Atmany, AquaNovy, Diversy, Aquaely, Sery, Tetry, Eheimy, Schega atd atd.. a pokud vím tak topítko které nejde celé ponořit se snad ani žádné běžně neprodává, k čemu by taky pak bylo.. výrobci taky nejsou na hlavu padlí, a ví že topítko které se nemůže celé potopit by neprodali :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2013 22:23 R Muž romant [27987] Re: Horác
No a já bych k tomu doplnil "nečteš, nevíš", což spíš patří tazateli, ale reaguji na Tvojí pobídku. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.09.2013 22:19 Muž Horác [3942] Re: hardy
V tomhle vlákně je snad padesátkrát napsaný, že výkon topítka závisí kromě objemu akvárka taky na teplotě okolí (tj. na tom, o kolik stupňů potřebuješ zvednout teplotu) ... Takže až napíšeš i ten druhej údaj, tak ti (možná) někdo odpoví ... jinak je to jen takový ... "jedna paní povídala" ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 21:59 Muž hardy [45] – topitko do 60litrru
Cau vsem potrebuji poradit jake topitko do 60 litroveho akvaria?jakou znacku?kolik w?diky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2013 16:13 Muž Robo [45]
Takže na krabici je napsáno krytí IP68, ale v návodu bod č. 4) Hlava topítka musí vyčnívat nad úrovni vody, ale musí být také dodržen minimální ponor vyznačený na topítku. Ano a v jiném bodě je napsáno č.8) Max. hloubka ponoření topítka činí 100cm. Tak a teď se v tom vyznejte.

PS: Tak jsem byl na stránkách Diversy www.diversa.info.pl/… a je tam napsaná tahle věta. Sice je to Polsky, ale docela výstižné

"Działający w pełni zanurzony w wodzie"

Což v překladu je, že pracuje i celý ponořený pod vodu.
Takže nechápu proč tam píšou takové blbosti. Jediné co mě napadá, že se takhle někdo kryje kdyby se něco stalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 14:09 Muž O.Tom [439] Re: Yirka
Já mám zas dva EHEIMy a oba mají takovou odchylku, že to nelze ani na té jejich korekční stupnici opravit. :) Takže ani značka tu nic nezachránila.
Naprosto boží v nastavení a přesnosti je digitální od Fluvalu, ale ten je zas nesmyslně uložený v plastové kleci a potřebuje silnější proud vody, jinak elektronika vyhodnotí přehřívání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 13:34 Muž Yirka [9126] Re: Designer
Mám jak Atman tak Elite(z druhé ruky), obě starší pěti let a naprsoto bez problémů. Jak jsem je před lety po cca 14 dnech nastavil, tak jedou a drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 12:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Yirka
Jen si dovolim podotknout, ze Elite umi postupne ujizdet z teplotou nahoru a pak jeste s ni zacne houpat, par stupnu zadna mira. Mel jsem tu cest, treba to byl jen vadny kus, ale uz takove topitko nikdy nechci, je to o ryby. Vymenil jsem jej za Atman, umistil na stejne misto, dokonale funkcni. Atman doporucuji, mam dalsi kus v dalsim akvariu, zase plna spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.09.2013 12:21 Muž Yirka [9126] – Zajímavá debata
Já bych to shrnul asi takto: Akvaristické topítko, které nelze ponořit celé je pro akvaristu na dvě věci..... A pokud je to dáno jen špatným návodem, tak jsou výrobce i prodejce proti sobě. Naštěstí existuje přehršel spolehlivých topítek celoponorných v cenových hladinách vyšších (Eheim-Jäger) či nižších (Atman, Elite).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.09.2013 09:39 Žena markiz [33] Re: optimas
no podle mne jako zacatenicka bude nejlepsi si na topitku vyhledat zkratku kryti a podle ni pak napr. na internetu najit, zda ho lze ponorit ci ne. Taky jsem to tak delala, u obou topitek v obou akva mi chybel navod - ale obe mely na sobe IP 68, takze sly pod vodu a nic se nedelo. (1 je taky Diversa thermo plus 50W).
Pripadne mrkni zda nekde na jeho tele neni ta znacka s trojuhelnikem (max. ponor) a u toho cislo, oznacujici hloubku kam az muzes jit.

EDIT: koukam ze i na me Diverse je psano, ze "musi mit hlavu nad urovni vody", ale ten navod mi prijde tak trosku univerzalni, kryti to ma a v jine casti navodu pisou ze muze byt ponoreno do 100 cm. Takze bych se toho nebala. Mam tu i Jager s vyznacenym max. ponorem, ale i ten by mel byt vodotesny - nezkousela jsem, nemam duvod :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 09:30 Muž Robo [45]
Ano, to je přesně tohle topitko co jsem dal DrChila. Psal jsem to proto, že v návodu píšou, že se nemá ponořit celé. Takže jsem z toho celkem zmaten. Nerad bych ponořil ruce do vody a začal se třepat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 00:15 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
Máme jich pár skladem, v rukách jsem je měl, v akvárku taky... když je potopíš celé, nic se nestane.. jsou to klasické celoponorné topítka jako od jiných značek (Atman, Tetra atd atd)..
Btw pro zajímavost - padesátiwatové Diversa ThermoPlus je jedno z nejkratších topítek o tomto výkonu, má jen 17cm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 22:43 Muž DrChila [243] Re: O.Tom
100W topítko od diversy:) to nepotřebuješ jinačí označení už:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 21:40 Muž O.Tom [439] Re: optimas
Můžes sem dát přímo modelové označení ohřívače ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 20:07 Muž DrChila [243] Re: optimas
Fotka k příspěvku Topítko je vyrobeno ze speciálního skla, které udržuje stabilní teplotu v akváriu. Je určeno pro sladkovodní i mořská akvária, umístěných výhradně v uzavřených prostorách.
Ponorné topítko může být umístěno tak, aby voda mohla proudit bez omezení kolem skleněné topné trubice, tak zajistíte, že se bude teplo šířit naprosto celým akváriem. Stav vody nesmí klesnout pod značku Min.stav vody.
Topítko umístíte na požadovaném místě za použití přísavek. Přitiskněte přísavky pevně na akvarijní sklo na místo kam chcete topítko umístit. Ponechte 25-30 minut pro správné vyvážení teploty topítka s akvarijní vodou před zapnutím do elektrické zásuvky. Po 12 hodinách dosáhnete přednastavené teploty. Vždycky sledujte akvarijní teplotu s použitím akvarijního teploměru.
Topítko lze nastavit v teplotním rozsahu od asi 18°C do 35°C
Technické parametry: 220V - 240V, 50Hz - 60Hz, 100W
Rozměr: 26cm
a je to z odkazu: rybicky.zviratadoma.cz/…
A vlastně tam ti píšou že to je ponorné což znamená že se může ponořit:) je tam možná čárka hladiny.. ale to je minimální potopení aby nebouchlo když by to začlo hřát.
Ale jen ta cena by mě od toho topítka odradila. Nevim proč ale jsem věrnej firmě EHEIM a v životě jsem neměl žádnej problém s výrobakama. A například u topítka EHEIM si to kalibruješ sám podle svýho teploměru ale to je jinačí příběh:)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 20:04 Muž DrChila [243] Re: optimas
tim pádem to je kouzelný topítko a solidně nepraktický když se nemůže potopit, spousta topítek má na sobě maximum a pak na tim je taková šipka pod hladinu a tam je nějaký číslo jak hluboko to může bejt pod vodou. Cca kolem metru je to normální pod vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 19:14 Muž Robo [45]
Já jsem dostal topítko v setu Diversa 100W a píšou že by nemělo být ponořené celé. Jenže když ho nechám kousek venku tak mi ho kryt stejně zatlačí pod vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 17:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: optimas
Idealne se podivej do navodu, nepises ani jake. Bezna topitka se daji ponorit cela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 17:38 Muž Robo [45]
Může být topítko co má na vršku regulaci teploty ponořené celé?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 00:44 faldach56 – termostat
S topitkama nemam dobre zkušenosti. Koupil jsem Heather300 mam akva 1700mm dlouhé výška 600mm , hloubka 700mm . Teplota kolísá dost , mam tam terčovce a tem to vadí. Tak jsem přemyslel jestli by nebyl lepsí aby to řídil samostatný termostat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 21:51 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: wewas
standartní čína, chodí to dobře, mám je jen pod jiným názvem a podstatně levněji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 21:44 Muž DrChila [243] Re: wewas
No já jsem věrný značkám eheim... takže já bych volil jagger topítko a nebo sera... ty sery jsou sice extrémě malé problém je však v ceně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 20:09 Muž wewas [12] – Trixie
Máte někdo nějakou zkušenost s tímto topítkem?
www.dogdreams-eshop.cz/…
Chci si ho pořídit do 33L AQ

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 22:52 Muž jmalyska [167] Re: KarlosS
Kolego,jakou máš zkušenost s tímto průtokáčem?
Já řeším vytápění 300l akvárka (120x40x60výška) a přemýšlím zda koupit:
a) průtokové 300W + topný kabel 100W
b průtokové 300w
c) 2 topítka 150W do akvária
d) 1 topítko 150-300W do akvária + topný kabel 100W

Na webu Heureky někdo psal, že ze 11ks bylo 6 vadných, to moc nevzbuzuje dobrý pocit sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 19:38 Muž DrChila [243] Re: wewas
no tak kup to 25W eheim nebo sera jsou ty pravé volby:) i když sera je cenově jinde:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 19:09 Muž wewas [12] Re: DrChila
rozumím, že bude častěji spínat, ale zase aby nebylo 50w moc aby nesepnulo..rychle nahřálo a vypnulo.. to radši asi menší který spustí..hřeje delší čas a vypne nebo né? právě nevím kde je u cca 33-35l kompromis u 25w píšou do 30l právě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 18:59 Muž DrChila [243] Re: wewas
tak vždy je na topítku napsaná litráž do který může být. A pokud se koupí slabší častěji spíná špatně a dělá větší výkyvy v teplotě pokud se například v zimě větrá. Výhody má zase skladnost. Každopádně doporučuju koupit i nějaký teploměr a opravdu zkontrolovat jestli to dělá tolik kolik má. Já mám Eheim (dokonce 2)a jsem naprosto spokojen a dá se dobře kalibrovat. Odchylka je -1°C u 50W(do 60litrů) a mám 100W(do 150L) a taky má odchylku jen o stupeň. A jako velký bonus považuju to i když je sepnutý naprázdno tak se mu nic nestane i když se hodí do akvaria studenýho.
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 18:51 Muž wewas [12]
Mám 38l Blau čistý objem cca 33l jaké by bylo lepší topítko? 25w nebo 50w popřípadě jaká značka?Aby bylo spolehlivé
Docela se mi zamlouvalo tohle(musím ještě změřit výšku zda se vejde):
www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 09:31 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Jirka235
Doporučil bych externí, průtokové, na hadici filtru o výkonu 300W. Např. Hydor.
www.juwelakvarium.cz/…
na ebay za polovinu:
www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 07:41 Jirka235 – topení do velkého akvária
dobrý den..mám doma nové akvárium (720 litrů) rozměry jsou 200x60x60 kde budu mít 1x Pterygoplichthys pardalis a 10 neonek :-) mohli by jste mi poradit kvalitní topení do takhle velké nádrže? dekuju :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   12.03.2013 22:37 Muž kofejn [963] Re: lukas
Kdyby náhodou odešel termostat na topítku, tak silným topením akváriuum "vyvaříš", je lepší se držet u zdi. Aby sice nadrž vytopilo, ale při výkonu naplno neupeklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 21:43 Muž Yirka [9126] Re: lukas
75W je pochopitelně v pohodě ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 21:41 lukas
nasel sem kompromis toho atmana se 75W snad tim nic neskazim ne ? :) jde mi o to ze treba pres vejkend se v pokoji netopi a klesne tam teplota tak jistota je jistota ja mel topeni od ELITE 50W a nedavno se vypalil teplotni spinac jak casto spinal :( tak bych radsi neco silnejsiho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2013 21:37 Muž Yirka [9126] Re: lukas
Na spotřebu je to jedno. Silnější topí silněji a kratší dobu při větší spotřebě, slabší naopak. Čímž také odpovídám na tvůj dotaz, protože 200w v malé nádrži velmi rychle ohřeje okolí topítka a vypne. Proto je dobrá ta přiměřenost. Je také nutno brát poklesu teploty. Ta ve vytápěné místnosti zajistí, že troufnu si říci, že i při vypnutém topítku přes noc teplty vody neklesne o více než 2-3 stupně což pro zdraví rybek a chod nádrže nic neznamená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 21:20 lukas
jeste bych se rad zeptal proc nekoupit treba 200W topeni ? kvuli spotrebe ? protoze cena je vetsinou stejna jak topitko 25W tak 200W rekl bych ze duvod bude asi v citlivostni ale radsi se zeptam a diky za odpoved koupim nake 50W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 21:14 Muž Yirka [9126] Re: lukas
To je v pohodě, jakmile se jedná o obytnou, vytápěnou místnost 100%ně stačí 0,5w topení na litr vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 21:00 lukas
No ja mam v akva kolem 22stupnu bez topeni v pokoji mam pomerne dost teplo ale teplota klesa hlavne v noci kdy je vypnute sviceni ktere ohriva akva (tlumivka) a taky topeni tak nechci aby meli rybky takove vykyvy :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2013 19:36 Muž Yirka [9126] Re: lukas
Pokud máš nádrž v místnosti, kde je normální pokojová teplota, je těch 50w na 90 litrů bohatě dostačujících. ano V mém návrhu jsem ti uvedl takové optimum výkonu, kvality a ceny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 19:05 lukas
akorat tam pisou ze je do 50L vody no ja uvazoval o nejakem 100W neco jako tohle www.spokojenypes.cz/…

nebo jestli se dela tohle ve 100W verzy ?
www.spokojenypes.cz/…

tohle se mi zda uz trochu drahe ale proc ne kdyz vydrzi
www.spokojenypes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2013 18:27 Muž Yirka [9126] Re: lukas
E shop zde není. Otízkou je, čím míníš pár let ;-) .
Já bych ti s čistým svědomím doporučil toto: www.mamejeradi.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 18:09 lukas
ahoj mam cca 90L akva chtel jsem se zeptat jake topitko tady z E-shopu by jste mi doporucili :) vystridal jsem jich uz hodne ale za par let odejdou :( tak si rad necham poradit od vas

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 28

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 24570x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3861-jake-topitko?od=501