Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké topítko?

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Jaké topítko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 22:54 Muž Vodnar [10]
Pokial sa ryby nezdrziavaju v blizkosti topitka, tak to neries, ked ano potrebujes viac...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 22:52 Berry Re: NHKG
Jo, tak nějak jsem si to představoval, zkusit to a uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 22:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Berry
6°C rozdíl už je dost. Nejsem se úplně jistý, že to zvládne vytopit, ale trošku "natopí" i filtr a světla.
Být tebou zatím nic nekupuju a po instalaci nové nádrže bych sledoval topítko, jestli neběží někdy moc dlouho v kuse a teplota neklesá pod požadovaných 24°C. Rybám o stupeň méně na pár dní nevadí. Kdyby nestíhalo, dokoupil by jsi větší topítko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 22:36 Berry Re: NHKG
nastaveno je na 24 stupnů a topíme ted krbem tam pořád je tu přes 20 stupnů, jen jak jsem psal občas jsem línej přiložit a to to asi klesne k 18ti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 22:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Berry
50W by mělo stačit. Pro jistotu napiš, na kolik topíš v akváriu a kolik je minimální teplota v místnosti. Trošku pomůže i dát molitan na zadní stěnu akvária za tapetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 22:16 Berry
Ahoj, dnes jsem zachránil jedno cca 114L akva od vyhození do kontáku. Plánuju přesunout tedy vše z 60L do něj. Filtr mám ted nově koupený na 150L, topítko ale 50w z toho setu. Rybičky budou paví očka, ancistrusy, panceřníčci a zatím dva menší skaláry. Ty mi tu zůstali po nákupu a kamarád si je neodebral. Výška by vyhovovala na ně. Akva bude vždy umístěno ve vytápěné místnosti. To 50w se v 60L spíná max jednou denně a to ještě ráno a jen pokud jsem línej jít v noci přiložit. Až přepnu na plyn tak teplota bude pořád stejná.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 20:18 Mejla82 Re: Fuchs
taky tam mam 300 od eheimu.....premyslim ze bych taky zaizoloval tadni stenu jak zminil radim....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 18:05 Muž Fuchs [169] Re: Heimdall
Tak takhle mě kdysi praskl od tetry :-) volba je jasná!!!! Děkuji za rady a vysvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 14:48 radim Re: Fuchs
300W eheim jäger 50cm mi v 800l akva drží teplotu na 29°C. V místnosti je 22°C. Když jsem léčil krupici, tak to vytahl až na 33°C jako prd ;-) je to dělo.
Zadní strana akva je zaizolovaná...ne moc kvalitně. Visí mi tam 1 cm polystyren. I tak bych tam ale chtěl ještě jedno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 14:06 R Muž Silent [5949] Re: Fuchs
Je to spíše dané systémem spirály. Topítka od Eheimu jsou ovšem naprosto bezpečná, protože tubus je vyrobený ze speciálního borosilikátového skla které vydrží opravdu hodně viz www.youtube.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 13:54 Muž Fuchs [169] Re: Heimdall
Na to jsem se koukal, zaráží mě ze jäger měří něco málo přes 50cm a atman 38 cm má to nějaké opodstatnění? Jako že větší délka lépe prohřeje větší slopuec vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 13:30 R Muž Silent [5949] Re: Fuchs
Tahle topítka jsou celkem bezproblémová. Pro začátek bych zkusil jedno a pokud by nestačilo není problém dokoupit další. Pokud bys chtěl něco kvalitnějšího koupil bych EHEIM thermocontrol 300.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 12:09 Muž Fuchs [169]
Dobrý den, máte někdo zkušenosti s tímto Topítko JKA-H350W Atman High Class. Mám akva o objemu 510l a chci tam terčovce s tím, že v bytě je okolo 22-24 stupňů v létě i 30°C teplotu chci udržovat kolem 29-30°C vytopíto jedno toto topítko? Nebo koupit něco jiného?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 13:50 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Heimdall
Díky za tipy ... že jsou i 75W topítka jsem nějak přehlédl ... jinak bych se ani neptal. Nějak jsem měl zafixováno, že jsou od 25W pak 50W a pak už 100W a více ... Asi vezmu JKA-H75W ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.09.2015 13:14 R Muž Silent [5949] Re: lhajek
Já bych, vzhledem k možným krátkodobým výraznějším poklesům teploty okolí, pro jistotu koupil topítko o výkonu 75W jako např. www.jkanimals.cz/… které bývá bezproblémové. Případně od jiné značky www.akva-tera.cz/… www.akva-tera.cz/… www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 13:11 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Jifi
počkej, jemu klesá okolní teplota k 15-16°C, o tom je řeč. A pokud jde o moje světla, mám tam cree čipy napájené hodně malým proudem, takže se šasi ani neohřeje, navíc mám otevřené akvárium a světlo relativně vysoko, ale jsme mimo téma a hlavně dotaz ...
prosím OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 11:48 Muž Jifi [675] Re: KarlosS
S touhle teplotou místnosti ti to akvárko přes den ohřeje osvětlení a teplota ti lehce klesne až v noci. Taky máme doma 22-23°C a v akvárku mám 25-26°C, protože kryt úplně zakrývá hladinu. Topítko jsem už z akvárka vyhodil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 11:39 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: lhajek
mám 50W topítko v 72 l nastavené na 24-25°C a při teplotě místnosti 22-23°C ho vidím seplé jen občas ráno ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 10:52 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Myslíte že by stačilo 50W topítko na hrubý objem akva 80L včetně filtru (v akva za zadní stěnou bude filtr)? Přitom bude potřeba topit na 25-26°C a teplota v místnosti s akváriem může docela kolísat a klesnout krátkodobě na pár hodin až k nějakým 15-16°C (za rok až nám zateplí dům by to už tak klesat nemělo).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 13:37 hombre
Já tu nedávno řešil,jestli do třístovky dát 150 nebo 200W a teď přemýšlím,jestli dát 200 nebo 300w smich ,je to za stejnou cenu,ale zase na druhou stranu je fakt,kdyby odešel termostat,aby to nevyhřálo moc.Asi udělám kompromis a půjde tam 250w,může nastat situace(krupička),že budu potřebovat jít až na 30stupňů a slabé topítko by to nemuselo zvládnout.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 13:23 Muž drsnake [12] Re: ercan
nahrubo, nikdy sem nepočítal kolik tam je přímo vody 170?asi i méne - 200l venkovní rozměry :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 13:06 Muž ercan [38] Re: drsnake
A to máš čistý objem nebo nahhrubo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 12:52 Muž Jifi [675] Re: drsnake
Já už jsem topítko z akvárka vyhodil, zůstaly mně jen krevetky a těm teplota 23 °C a víc úplně stačí. Navíc osvětlení ve dne taky přitápí akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2015 12:35 Muž drsnake [12] Re: ercan
doplnil bych můj názor,že asi zase není dobré nadimenzovat. protože kdyby náhodou odešel termostat, tak je aspon neuvaříš. mám do 200l 150W a bohatě. občas je v místnosti i 18
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 11:33 Muž ercan [38] Re: Jifi
Akvo stojí v obýváku. Vytápět budu kolem 25 °c. Rybky mám neonky,tetry průsvitné,čichavec perleťový,pancéřníky a platy skvrnité. To topítko jsem myslel 150w.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 11:25 Muž Jifi [675] Re: ondra
Přesně tak. Taky jsem tu nedávno zmiňoval, že kromě objemu vody v akvárku záleží nejen na teplotě místnosti, kde je akvárko, ale taky na tom, na jakou teplotu chce tazatel akvárko vytápět. Ono je rozdíl, jestli ho chce vytápět například na 25 °C anebo na 30 °C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2015 11:15 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: ercan
Solidní výrobci přidávají tabulku nebo graf závislosti výkonu a okolní teploty. Je potřeba napsat jaké tam budou ryby a kde to akvárium je. Mělo by to být asi topítko 150-250 watt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 09:26 R Muž Silent [5949] Re: ercan
Já používám poměr 1W na 1 litr hrubého objemu. Tedy za předpokladu, že je akvárium umístěné v obytné části domu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 09:19 Muž ercan [38] Re: ondra
No de mě spíš o to,že když vezmu třeba 150w tak každý výrobce ho uvádí na jiný objem akvária. Ta nevím podle čeho se řídit. Jestli co uvádí výrobci nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.09.2015 08:15 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: ercan
Potřebný výkon závisí na nejnižší teplotě okolního prostředí a požadované teplotě vody v akváriu. Nejnižší teplota v centrálně vytápěném bytě neklesá pod 20 °C, ale v rodinných domech je to různé, právě v tomto období klesá níž - už bývá chladno, ale ještě se nám nechce pouštět kotel.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 07:58 Muž ercan [38]
Zdravím přátelé!
Mám dotaz. Jak silné (výkonné) použít topítko do 250L akva? Čistý objem cca 200L. Dík za radu ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 22:56 radim Re: Mejla82
Mám to samé už rok a půl. Bez problémů mi v tech 800 litrech dá teplotu nad 30°C. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 22:07 Mejla82
Fotka k příspěvku Tak nakonec jsem pořídil eheim 300w pro akva 600-1000l
Umístil jsem ho před výpusť čerpací hlavy.
Teplotu jsem nastavil NW 25,5°C

Snad jsem vybral a umistil topitko dobre
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2015 16:47 Mejla82
Dix, duse na to podivat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2015 16:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mejla82
No vzhledem k velikosti bych pořídil 1x 300W topítko s tím, že pokud nebude stíhat, přidáš ještě jedno. Topítka s víc jak 300W se moc nedělají. Já mám dobrou zkušenost se značkou Tetratec, hodně bývá doporučovaný Atman High Class, ale Atmana jsem nikdy neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2015 16:31 Mejla82
Dobry den, chtel bych se zeptat/poradit..Me akvarium (viz. profil).Rad bych poridil topitko s termostatem.Pri cirkulaci vody a okyslicovani vody mi teplota klesa na 23/24 stupnu.
Rad bych vodu udrzel na 25/27 ºC...
Poradite co za topitko poridit?

Dikes..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 14:57 hombre Re: Plecos
Tak to mě potvrzuje,že jsem vybral dobrou značku.Už dávno a u všeho platí,že to nejdražší nebo značkové nemusí být nejlepší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 14:09 Muž Plecos [322]
V minulosti jsem vystřídal snad všechny dostupné značky topítek od nejlevnějších (Aquael) po nejdražší (Sera, Tetratec, i Jager jsem, myslím, měl). Nejrychleji se mi zarosily nebo rovnou zaplavily nejdražší značky... Tetratec (nebo to byl Jager?) jsem takto vyreklamoval 3x za sebou. Když jsem nedávno sundal ochrannou mřížku (snad jediná výhoda této značky) od Sery, tak mě normálně orosilo - bylo v tom více vody, jak vzduchu...
Za mě jedině Atman. Vodu jsem v tom snad ještě neměl. Když se pokazí, tak prostě přestane topit. Cena dobrá. Jednou se mi dostalo nad vodu po celou noc (filtr vypustil polovinu akva), neprasklo, ale zakalilo se sklo. Samozřejmě jsem to topítko raději vyřadil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 18:25 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: hombre
Určitě ano:) já ho většinou odpovím ale už se mi stalo párkrát že sem zapomněl a vše v pořádku :).. Ještě můžeš popřemýšlet o externím topitku hydor. Taky ho plánuju do 350l nádrže, ale zatím už došli finance :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2015 17:42 hombre Re: Humbal89
Humbal89 napsal: Já osobně můžu doporučit eheim Jager topitko :) když měním vodu v akváriu topitko vypne a nesepne dokud zase není ponořené takže nemusím mít strach ze mi někde praskne :) a cena není taky tak hrozná

Pro ty co zapomínají(odpojit od sítě) je to určitě dobrá volba ;-) Já budu dávat topítko dozadu naležato, těsně nad dno,ať není vidět.Takže nad hladinu se ani při výměně vody nemá šanci dostat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 17:33 hombre Re: Jifi
Já si zas myslím,že to není složité.Co píšeš jsou základní věci,které jsou mi jasné.Dal jsem konkrétní parametry a na ty jsem chtěl poradit s watáží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 17:29 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black water
Já osobně můžu doporučit eheim Jager topitko :) když měním vodu v akváriu topitko vypne a nesepne dokud zase není ponořené takže nemusím mít strach ze mi někde praskne :) a cena není taky tak hrozná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 14:53 Muž Jifi [675] Re: hombre
Nemyslím, že to je tak jednoduché. Taky záleží na tom, jaká je okolní teplota vzduchu kolem akvárka a na jakou teplotu ho potřebuješ ohřát. Pokud třeba víš, že máš v místnosti teplotu celoročně minimálně 22°C a stačí ti v akvárku 23-24°C, pak topítko skoro nepotřebuješ. Pokud ti někdy teplota v místnosti klesá třeba pod 20°C a dejme tomu, že chováš terčovce, tak budeš muset fest topit, aby v akvárku potřebná teplota vůbec byla.
Myslím, že u takového dotazu (jaké topítko do akvárka s xxx litry) je dobré dodat, jaká bývá teplota v místnosti, jestli ti v místnosti hrozí teplotní poklesy (v paneláku to může být na začátku topné sezóny) a jakou teplotu vody potřebuješ mít v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 14:22 hombre Re: NHKG
Mě nejde o ušetření,ale nechci moc dlouhé topítko,čím větší výkon,tím bývá delší,co jsem viděl.Tak ať je co nejmíň vidět,to je jediný důvod ;-)
Pokud se má ohřát určité množství vody na danou teplotu,tak slabší to bude ohřívat dlouho a výkonnější kratší dobu,spotřeba proudu bude ve výsledku stejná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 22:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: hombre
Tak míval jsem topítka v poslední komoře filtru. 2 praskly když jsem si nedal bacha a při údržbě jsem tuto komoru příliš upustil -> topítka na suchu. (Aquael a ještě jedna levná značka, u obou byl problém s regulací teploty.)
Tak jsem koupil mnohem dražší od Sery, jelikož má údajně proti tomuto ochranu -> po 2,5 letech natekla dovnitř přes léto voda a já se pak na podzim hrozně divil, proč mám v akváriu 20°C, když topítko je zaplé. Regulace celkem OK. Toto pak nahradila aktuální Tetra.
Taky jsem kupoval jedno do karantény, staré jsem musel vyhodit, protože odešla regulace teploty úplně (kolísala asi o 5°C). U nového regulace teploty celkem OK, ale do té Tetry to má daleko.
U těch 2, co si nepamatuju značku, ani jedno určitě nebyl Atman.

Jinak 250W topítko mi s velkou rezervou dělalo v prakticky 400 litrech v akváriu teplotu o 6°C větší než v místnosti. Takže ti 150W bude stačit, ale nic neušetříš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 21:15 hombre Re: NHKG
NHKG napsal: Doporučil bych Tetru. Mé za posledních pár let asi 5. topítko a první, se kterým jsem spokojený. Výkon záleží jaká bude v místnosti teplota v pokoji a jaká je požadovaná v akváriu,ale dal bych radši 200W, stojí skoro stejně.

akvarijni-topitka.heureka.cz/…


Rozdíl teploty nebude velký,akva bude v obýváku,plánuji vytápět asi na 24st.Co ti na tom odešlo,je to celkem jednoduché zařízení a ty Atmany jsou údajně spolehlivé.
Asi vezmu těch 200w,je lepší mít raději rezervu,než trápit slabší topítko delším provozem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 20:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: hombre
Doporučil bych Tetru. Mé za posledních pár let asi 5. topítko a první, se kterým jsem spokojený. Výkon záleží jaká bude v místnosti teplota v pokoji a jaká je požadovaná v akváriu,ale dal bych radši 200W, stojí skoro stejně.

akvarijni-topitka.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 20:01 hombre
Jaké topítko zvolit do nádrže 300 litrů?Vody bude tak 250l.Chtěl bych tam dát Atman High Class,ale nevím,jestli 150 nebo 200 watů :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 20:30 R Muž Silent [5949] Re: Sethi
Záleží kolik jsi ochoten nebo schopen investovat. Na trhu je dost topítek s termostatem renomovaných i méně známých značek a v naprosté většině i ta levnější jsou spolehlivá. Oproti tomu ta dražší mají určité vychytávky (polymerové nerozbitné tělo, borosilikátové vysoce odolné trubice, elektronické termostaty, samovypínání při provozu mimo vodu a podobně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2015 18:31 Muž Yirka [9118] Re: Sethi
Topítko bych určitě doporučil, protože i přes vytalpěni místnosti mohou vzniknout situace jako nemoc rybek s potřebou zvýšit teplotu nebo se porouchá topení v domě. Mně slouží již dlouhou řadu let topítko Atman (JK Animals) 100w. Poměr užitná hodnota a cena mi přijde příznivý.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 28

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 24568x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3861-jake-topitko?od=351