Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké topítko?

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Jaké topítko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 12:53 grimmi
Bojím se, že s nastávající zimou ten rozdíl bude větší. Těch 54L se ochladí rychleji než 540 ;-)
A také toho, že black molly mají doporučenou od 24°C nahoru, nerad bych nějakou ráno našel zabalenou v hubertusu a se šálou na krku. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 12:35 Žena bluedream [245]
Je to topítko vůbec potřeba? Já mám topítko nastavené v 540l na stejném principu jako jede grimmi bez topítka. Přes den topí zářivky na cca 24-25, přes noc topítko 23 stupňů. Taková lehká simulace přírodních podmínek :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 12:30 Muž Landvir [57]
já si myslím, žr to vůbec ničemu nevadí. Topítko o menší watáži ti akorát bude topit o neco déle než ta 50W. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 11:48 Muž hop [26] - Rostliny – Re: grimmi
co topný kabel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 09:37 R Muž Silent [5949] – Re: grimmi
Při tebou udaných hodnotách těch 25W topítko bude stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 09:35 grimmi – Poddimenzované topítko
Zdravím a prosím o radu,
mám v akva (54L) bez topítka teplotu 24-25°C přes den (vodu ohřívá asi zářivka v krytu) a přes noc klesá na 22-23°C. Chtěl bych topítko jen na to minimální noční vyrovnání, aby nebyla Mollám zima ;-) , zároveň mi ale vadí velikost topítek (moje 50W je obludnost přes půlku akvárka) a tak se ptám, zda je možné použít i na takto velké akva topítko 25W, které je o dost menší než 50W a dokážu ho lépe schovat. S tím jednostupňovým rozdílem by se snad mělo umět poprat nebo ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 17:41 Buggy
To mam vyriešene kedže bývam v starom dome tiež nam plesniveli steny a nič nepomáhalo až kým mi kamoš vravel že miestnosť musí byť natretá organickou farbou ktorá prepúšťa vlhko tak som oškrabal celú miestnosť cca 3*2 metre výška 2,3m v ktorej mám akvárko o objeme 720L a vida žiadna pleseň nič a to sa mi odparí za týždeň zhruba 5 l vody kedže nemám kricie sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 12:24 Muž sollik [257] - Cichlidy
No jak to tak pročítám.........nebylo by lepší se poohlédnou po jiném prostoru? Abys nakonec nevydělával jen na provoz...... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 11:19 JuraS – Re: jose
nevím co je to za zařízení, neznám ho..ale v práci máme přenosné (na kolečkách) klimatizace a ten hluk co vyrábějí není zrovna nic příjemného mít to celý den vedle hlavy..prostě na tam malý prostor v starém domě a vlhkost to by musel mít vytápění krbem s odsáváním par ventilátorem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 10:49 jose – Re: JuraS
S tou telocvičňou máš pravdu ale jemu by stačilo napr. toto: www.vanyi.sk/… a 180 W nezabije nikoho kto chce akvaristickú predajňu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 10:40 JuraS – Re: jose
zkus odvlhčit prostor o celkovém objemu školní tělocvičny...a nestát se akcionářem čezu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 10:31 jose – Re: JuraS
Tieto problémy vyrieši odvlčovač, nastavíš si požadovanú vlhkosť,zapneš a máš po starostiach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 10:05 JuraS – Re: Buggy
Před nedávnem jsem se přestěhoval z bytu který byl situován ve starém domě, prošel částečnou rekonstrukcí a stropy měl 4,2 vysoké..topilo se plynovými kamny s rozvodem do ústředního topení..rok jsme měli dřevěná okna, co nedoléhala a měli problémy se zavíráním..pak majitel nechal okna vyměnit a dal plastová..od té doby..jedna stěna bytu plíseň, nepomáhalo savo na plísně ani postřik několika vrstvami houby na plísně..nakonec při stěhování letos v létě jsem přemalovával byt před odevzdáním a ta stěna mi normálně odpadl nátěr i se štukem jak byla stěna vlhká. a to jsem měl jen malé akva, a vlhkost byla jen z normálního bydlení..v tak malé místnosti, tolik vody co se bude odpařovat a k tomu plastová okna v kombinaci se starým domem..aby ti to celé nezplesnivělo...navíc předpokládám, že se nejedná jen o jedinou místnost, ale že budeš mít i nějakou "technickou"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 06:13 Muž motýlek [275] – prodejna?
tak to jsem včera nepochopil - v tom případě asi udělat pod spodními nádržemi prostor pro elektrické vyhřívání a obložit komplex polystyrenem - teplo se rozvede mezi nádržemi bez nějakých dalších zařízení, jen si prověřit teploměry režim jakou která vrstva bude mít rozdílnou teplotu oproti spodním nádržím ... samozřejmě hlídání termostatem ... tak ať si Ti to podaří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 18:29 Buggy
OK dakujem za vaše názory a rady. Nejake kontakty bi neboli :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 18:21 Muž kortezhugo [983] – Re: filipsi
...3,5 metra je :-) dost vela na vykurovanie - nehovoriac o tom ze "teplo stupa hore" - v tomto pripade suhlasim "zateplit akva"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 18:11 Muž filipsi [1295]
Buggy napsal: ... čo je 35 m2 ide len o to že výška je tiež nezanedbatelna niečo vyše 3,5m. ..


Co je x2 70m2, + 2x7x3.5 + 2x5x3.5, to mame sakumprdum nejakych 154m2 ploch pro tepelne ztraty. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 18:07 Buggy
Miestnosť má 7m dlžka a 5 šírka čo je 35 m2 ide len o to že výška je tiež nezanedbatelna niečo vyše 3,5m. su tam 2 stare drevene okna no majitel slubil že na novy rok v marci pojdu plastove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 18:04 Buggy
Nič nejako sa to len porieši. Nevie nahodov niekto kontakty na chovne rýb skor z východneho slovenska?
Takisto niekoho čo ponuka krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 18:03 Muž filipsi [1295] – Re: kortezhugo
Jeste horsi sranda je topit treba 100m2 povrchu nezateplene mistnosti, o netesnostech, vetrani, atp. ani nemluve.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 17:55 Muž kortezhugo [983] – Re: filipsi
...no neviem neviem ale aj ked budu aqua zateplene predna strana nebude a to mas 6 stvorcovych metrov...-to nie je sranda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 17:49 Muž filipsi [1295] – Re: kortezhugo
.. a v prodejne se drzi treba 28C? a lidi se prosi, aby moc necourali ven a dovnitr, ze utika teplo? Vyloha se radeji zazdi? :)

(zase ale vidim urcita pozitiva, majitelky dcera v bikinkach .... ano )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 17:48 Muž Diego [72] – Re: Buggy
Já jsem byl u chovatele,který vytápěl místnost normálně radiátorama s kotlem na dřevo....(měl to ale na celej dům) a kde byla chovna,tak to měl akorát zesílené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 17:47 Muž kortezhugo [983] – Re: Buggy
...ono zalezi este aj aka "velka" ta miestnost-predajna bude...ale aj tak - vecsinou sa vykuruju miestnosti pri takom mnozstve litrov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 17:47 Muž filipsi [1295] – Re: kortezhugo
Energeticky to v zadnem pripade jedno neni. U dobre provedene, zateplene mistnosti s malymi ztratami budiz, ale ne u stareho sklepa nebo neosetrene mistnosti ve starem dome. 2400l? V zateplenych akva, s osvetlenim? Zadny problem.
Obcas sem davam link na rozumny "odhadni" vypocet tepelnych ztrat akva. Zkuste spocitat, a porovnat s tepelnymi ztratami nezateplene mistnosti.
Vladislav - Ale proc ne, bud maji mistnost bez oken, rozumne zateplenou, nebo jsou smireni s nekolikanasobne vetsimi naklady na topeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 17:34 Buggy – Re: kortezhugo
No vykurovanie miestnosti jedine elektrickou energiou ine žial nie je možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 17:23 Muž kortezhugo [983] – Re: filipsi
...preco "samovrazda" ??? - 2400litrov vody chces cim zohriat??? - ked ratam ohrievac 1W/L tak to mas 2400 Watov - samozrejme s termostatom a tolko cca maju aj el.vykurovacie telesa - ked pocitame elektriku...ale miestnost "nemusi" vykurovat elektrikou - nakoniec dojdes k tomu ze je "jedno" ci zohrievas miestnost alebo miestnost budu zohrievat akvaria....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 17:21 Buggy
Upozornujem nejde o chovnu ale o akvaristicku predajnu. Asi bude najlepšie ohrievat kazde druhe akvarko napr ak budu 5 tak 1,3,5 robil som to aj doma a teplota bola taka ista aj v akvarku bez ohrievaca.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 17:17 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: filipsi
Byl jsem u 4 chovatelů terčovců a ty to tak měli zařízené..Vytápěli celou místnost... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 15:13 Muž filipsi [1295]
kortezhugo napsal...-ohrievat celu miestnost...-najrozumnejsie aj najviac sa to oplati...

To je energeticka (a ekonomicka) sebevrazda, ohrivat celou mistnost, ve starem dome nebo sklepe treba na 30. Mistnost musi byt vetrana, pripadne s klimatizaci, aby tam vse zahy nezplesnivelo.Takze jedine rozumne je akva co nejlepe zaizolovat, a ohrivat vodu, bud v akva zvlast, nebo pokud maji nektera spolecne rozvody, tak nekde mimo (filtr ...).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 14:07 JuraS
Nemám praktické zkušenosti, ale ... viděl jsem presentaci prodeje pěstírny kde byly stojany ze železa, akva zezadu měli nalepený polystyrén a dole ve stojanu byl umístěný skleněný biofiltr 600 lt s rozvody v plastu na teplou vodu a obalené mirolem...v akvech byli asi ryby které potřebovali stejnou teplotu a vodu..celý ten stojan o hafu akvárií tedy vodou zásoboval jen tento jeden filtr obalený polystyrénem..nedovedu si představit jak by se ve starém domě vytápěla nějak jinak místnost ve sklepě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 14:01 Muž kortezhugo [983] – Re: Buggy
...ak dobre pocitam to je cca 2400 litrou vody...-ohrievat celu miestnost...-najrozumnejsie aj najviac sa to oplati...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 13:53 Muž motýlek [275] – celou místnost
já bych zvolil vytápění celé místnosti - voda má vysokou tepelnou kapacitu, takže jakmile ji jednou ohřeješ, tak už nejsou velké ztráty při udržování teploty ... mám vyzkoušeno, že v malé desetilitrovce vydrží voda teplejší než okolí i několik hodin ... občas to zneužívám ;-) ... možná do místnosti nacpat cihelný blok a kamna mít mezi cihlami - kvůli lepší akumulaci a zamezení výkyvům ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 10:05 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Buggy
Většinou se vytápí celá místnost. Ohřívat vodu a tu pak nechat cirkulovat po jednotlivých nádržích představuje riziko roznešení možné nákazy do všech akvárií......a příjdeš o celý chov namísto jedné nádrže......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 21:07 Buggy
No ved práve v každom akva mat ohrievač je blbosť myslel som skor riešenie cez prietokový ohrievač alebo ohrievanie večšieho množstva vody ktorá by potom cirkulovala medzi akváriami len tam by boli tepelne straty a náklady na vykurovanie večšie ako keby som mal v každom akváriu ohrievač. Miestnosť vytopiť nejde kedže je to starý dom s kamennými múrmi. V chovniach to riešia asi vytápaním miestnosti však?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 11:38 Muž ampik [2] - Rostliny
pokud se v misnosti teplota nemeni, tak si kup topitka bez termostatu, na krabicce je ucedenej vykon a objem a podle toho se zjisti, kolik stupnu vic bude v akva nez v misnosti. a nebo vytapej misnost na 24stupnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 11:34 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Buggy
Voda se nejlépe ohřívá topítkem ;-)
Ale pokud chceš vyhřívat 30 akvárií, tak už by to asi chtělo ohřát celou místnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 11:31 Buggy – Ohrev vody
Ahoj potreboval by som poradit ako najlepsie vyriesit ohrev vody 30 akvarii o rozmeroch 50*40*40.
Vzduchovanie bude riesene asi cez vzduch. turbinu a filtracia cez prepady v akvariu alebo klasicky penovy filter.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 10:37 Muž Horác [3942] Re: josiph
To je dáno okolní teplotou. V běžně vytápěné místnosti (obývák) se doporučuje cca 0,5W/litr. Ale takhle velká nádrž už má celkem slušnou "tepelnou setrvačnost". Možná bude stačit teplo, které dodá osvětlovací kryt (zase záleží na tom, čím svítíte).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 09:31 josiph
Prosím oradu i když je to trochu jiné téma,jaké topítko stačí do 600l akva?? 250 nebo je lepší 300w.Díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 19:45 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Ninco
Jezis to je nekolik mesicu stare tema :-D tak to uz ho asi chtit nebude :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 19:44 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: hoppy
Jestli chces, jedno topitko na 50l akva ti poslu postou. Je rok stare v perfektnim stavu - funkcni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 18:56 Pigeon – Souhlas
Ano, s tím souhlasím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 15:34 Muž vena [52]
Ty 25W elite mini používám ve vytíračkách už cca rok a problém jsem měl jen s jedním a to si navíc nejsem jistej zda to není rukama protože jsem ho vůbec nezkoumal jen vyměnil. Také jsem nevěřil značce, ale nic jiného v této velikosti jsem nenašel a ve finále spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 13:39 Muž Yirka [9118] – Re: Nikola
Připojuji se, mám také Atman a bez problémů. Jen se asi o 1,5°C rozchází s teploměrem ale to je lehce řešitelné, termostat pracuje naprosto spolehlivě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 11:15 V – Re: Nikola
Atman je IMHO lepší volba než ten Elite apod. Mám 3 kousky (25 W, 75 W a 100 W) a všechny v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 11:07 zeck – Re: Nikola
Atman - poměrně dobrá volba. Bezproblémové topení (alespoň u mě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 10:59 Nikola
Pak ještě varianta Atman - www.akva-exo.cz/… - šlo by tohle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 10:52 Nikola
Je tam jenom napsáno že továrně je nastaveno - kousek níže je "K nastavení správné teploty, vyzkoušejte funkčnost topítka se spolehlivým teploměrem."
Nejspíš si s tím bude potřeba pohrát ale nastavit to jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 10:27 V – Re: Nikola
Ten Elite vypadá, že není štelovatelný, ale má od výrobce natvrdo nastavených 21°C a šmitec. To mi přijde dost pitomý.

Co je nebo není drahý si povíme třeba až ti jednou termostat nevypne a ty zrovna nebudeš doma... To se samozřejmě může stát u každý značky, rozdíl je v pravděpodobnosti. Další v čem může být rozdíl je přesnost nastavení teploty: tj. že pro teplotu vody 24°C jednoduše nastavím 24°C na stupnici a nemusím zkoušet jestli stupnice nekecá (případně o kolik) a nemám nastavit 20°C nebo 28°C.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 28

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 24568x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3861-jake-topitko?od=1051