Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké topítko?

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Jaké topítko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 19:03 BILL – Topítko do 54l
Zdravím, jaký výkon topítka byste dali do 54 litrů, aby doopravdy topilo tolik kolik si nastavim na termostatu?? :-O :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 09:45 Muž bigboban [19] – Re: filipsi
No jasně, i termostat se může pochroumat.. Ale ono se 500W topení stejně do 20l akvárka nevejde. :-D

Jinak pokud by měl někdo opravdu vzácné ryby tak lze minimalizovat riziko druhým nezávislým termostatem ještě před topítkem. Tam se nastaví třeba 30st jako nouzový limit při kterých to topítko odpojí. Taková věcička může stát pár stovek..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 09:36 Muž filipsi [1295] – Re: bigboban
Jasne, jen pozor na to "mnohem". Ja radsi dimenzuju i termostatove "tak akorat" s malou rezervou, kdyz termostat odejde, aby nebyla hned polevka a katastrofa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 09:13 Muž bigboban [19] – Re: isaiah
Bez termostatu nebrat! Např. v létě má voda sama o sobě teplotu klidně 26-28st a kdyby do toho ještě stále topilo topítko tak kdoví kolik to udělá. ne

Teoreticky se vůbec nic nezkazí pokud se dá mnohem výkonnější topítko než když se dá málo výkonné - uvažuji s termostatem. To málo výkonné pojede furt a ještě bude rybám zima zato to předimenzované prostě jen bude spínat méně často a to víceméně ničemu nevadí. Akorát ty výkonnější topítka se stejně do malého akva většinou nevejdou. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 22:11 Muž filipsi [1295] – Re: isaiah
Bez termostatu je dnes uz hloupost. Par korun uspory nestoji za komfort.
Bez termostatu se samozrejme muze stat, ze se prehreje. Zalezi na jeho vykonu, plochach akva a okolni teplote.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 22:08 isaiah – technicka otazocka - ohrievac
mam 32 litrove akvarium. Bude mi takyto ohrievac stacit.
www.shop.akva.sk/…
ak kupim bez termostatu, nemoze sa stat, ze mi prehreje vodu?
P.S. opakujem cisto tech. otazocka :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 22:06 Page
Mám ten AQUAEL jak dal Norton link a jsem s ním spokojenej! Nikdy jsem neměl jiné topítko než AQAUEL ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 22:01 Muž Norton [109] – Re: Naďa
Z těch levnějších třeba toto shop.miga.cz/…
Jasně, "Jäger" je "lepší" značka, to vyjde na 400

Zkrátka nějaké topítko s výkonem 75W by mohlo být tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 21:25 Žena Naďa [33]
Abych nezakládala další téma, tak ještě jakou značku topení do 112 l. Cenu si představuji do 400 Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 19:54 Muž filipsi [1295] – Re: Tereza
Jestli to byl dotaz, tak nejvic ze vseho zalezi na podminkach, v kterych bude akva stat, a teplote, co tam chceme stabilne docilit (myslet i na pripadne zvyseni pri krupicce). V panelaku staci min (obvykle stabilne pretopeno), na chodbe domu vic. Nekde jsem daval odkaz na hruby graf ztrat okolni teplota/teplota akva/objem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 19:44 Nobody – Re: petrys
Jen abyste rybky při poruše topítka neuvařil! :-)
Běžně se doporučuje 0,5W na 1l vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2007 19:13 Žena petrys [107]
já raději kupuji topítko o větším výkonu než je objem vody v akva, když pak potřebuji akva vytopit na víc stupňů, např. při léčbě, není to problém, u topítek s nižším výkonem už by to mohl být problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 19:09 Tereza
Radíte topítko 1OO W pro 120l akva. Já jsem v jedné knížce (no dobře, spíš brožurce pro začátečníky) četla, že výkon topítka má odpovídat zhruba polovině objemu akva. Nebo se s tím neshodnete?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 16:32 Muž Josee [23]
Přihodím svou zkušenost. Kabel mám, ale nezapínám. Rostliny jdou stejně bez kabelu,jako s kabelem (je tedy fakt, že nemám příliš náročné rostliny :-D ). Ovšem bez kabelu to má tu výhodu, že nemusím poslouchat trafo ano Pro mě to jsou celkem vyhozené peníze, na druhou stranu jsem se na něj původně hrozně těšil a mám alespoň veselé vzpomínky, jak jsem lítal po zdejších akvaristikách, kde naprosto netušili, cože to po nich chci.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 16:25 Muž WarezMan [4]
No ohledne bezpecnosti bych to asi zas tak neresil jelikoz to mam v planu cele ridit mikroprocesorem tak je pro me bezpecnost zajistena jednim mikrospinacem na deklu akvaria, ktery kdyz se otevre tak pres rele odpoji vsechny spotrebice v akvariu... Jednoduche efektivni a levne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 14:45 rostlinkar – Re: Pet
Obyčejné topítko je taky rovnou do zásuvky a už se mi stalo, že jsem nevědomky provozoval topítko, do kterého tekla voda. V tomto ohledu kabel nebezpečnější není.

- profi kabely mají trafo (mimo akvárium) a do akvária jde jen bezpečných 12 nebo 24V! To ti fakt nic neudělá a ani nezabije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 09:55 Muž Pet [56]

Já, než jsem kabel instaloval jsem si prošel diskuse a články s touto problematikou a usoudil jsem, že nejlepší bude udělat si vlastní názor. Obyčejné topítko je taky rovnou do zásuvky a už se mi stalo, že jsem nevědomky provozoval topítko, do kterého tekla voda. V tomto ohledu kabel nebezpečnější není. Co se týká odkalování, tak bychom mohli vést polemiku, jak správně odkalovat. Pokud je v nádrži dostatek rostlin a není přerybněno, není prakticky co odkalovat. Prohrabávat písek při odkalování v takové nádrži je velká chyba. Potom pořád čteme v diskusi: Pomóóc řasa. Mohu říci, že po půl roce provozu kabelu mám jen ty nejlepší zkušenosti a nevidím jediný důvod, snad kromě ceny, proč bych od toho někoho odrazoval. Ale možná se najde někdo, kdo má vlastní špatné zkušenosti. Pak je třeba naslouchat. Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 09:22 Muž filipsi [1295] – Re: Štěpán
Zahrivani dna a neprirozenost - Tezko rict co jim udela dobre. Verim tomu, ze se jim to muze libit.Ono uz to strcit je do akva je neprirozene. Stejne jako u kvetinacovek. Ne vzdycky je pro rust rostliny nejlepsi to, co je prirozene. Viz treba pestitelstvi konopi, sviti se jim 16h/den, pestuji se hydroponicky, atd, atd, a jak to hezky jde.
Treba svitit v akva 400W/m2 12h/den je zatracene neprirozene, a rostlinam to dela dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 09:09 Štěpán
Nemám k nim žádný zvláštní vztah, ale kabel připojený rovnou na 220 mně překvapil. Uložení kabelu pod napětím do dna, mezi štěrk, kde bude vystavený mechanickému namáhání při odkalování, je riskantní. Jak může zabránit zahnívání dna, když se kvůli němu nedá pořádně odkalit???

Není pro rostliny zahřívání dna nepřirozené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 09:06 Muž filipsi [1295]
Po dukladnem precteni vsech clanku a odkazu Stepanovu otazku obratim - proc je nepouzit?
Ma nekdo nejaky argument? Na Petovych nadrzich je videt, ze to rozhodne zlo nedela.
(Edit jeste tedy pridam sve myslenky - )
Proti - slozitejsi instalace, mozna vyssi cena
Pro - estetika, technicke hracickarstvi, (mozna u nadrzi v chladnejsich mistnostech tepleji pro kytky u korenu, spousta kvetinacovek taky nesnasi "studenou nohu")
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 07:19 Muž Pet [56]
Používám kabely od firmy Terarus a naprostá spokojenost. Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 22:44 Muž WarezMan [4] – to Štěpán
A ty jsi nějak proti pouziti topnych kabelu?

Ja je chci pouzit z nekolika dovodu a to:

1) nejsou videt
2) rovnomerny prohrev vody
3) pry do urcite miry zabranuji zahnivani dna
4) chci je ridit z meho prototypu pocitace na rizeni akva (termostat, stmivac, teplomer, ph, ...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 21:03 Štěpán
PROČ použít topné kabely?

Svatá prostoto, a co jiného by mohli odpovědět, když ty kabely vyrábějí?! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 20:50 Muž WarezMan [4]
No tak sem psal do firmy terarus, kde tyto kabely nabizeji... s otazkou jestli se ty jejich na 230V hodi na vytapeni akvaria...

Odpoved mi prisla ze je to s dvojitou izolaci takze je to zcela bez problemu.... Jeste bych tedy potreboval poradit jak tak nejak vypocitat vykon kabelu vuci objemu akvaria...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 18:17 Muž Horác [3942]
Ze stejných stránek znám ještě jeden článeček: www.akvarista.cz/…. Další cenné info lze získat na diskusním fóru (viz seznam odkazů pod článkem). Za přečtení stojí i komentáře pod článkem (zejména pana Rejpala/Pelikána). :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 17:24 Muž isamik [180]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 17:21 Muž WarezMan [4] – Topný kabel?
Zdravim chtel bych zjistit nejake informace o topných kabelech... Kdyby je tu nekdo pouzival a byl by ochoten se podelit o zkusenosti tak bych to uvital :)


Hlavne me zajima nejaky zruba vypocet jaky vykon toplneho kabelu pro celkove vyhrivani celeho akva (nejenom dna)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 21:46 Žena Voloďka [59] - Tetry
Mno, takže jsem se zeptala mladýho co říká na plánovanej dárek k Vánocům. Řekl mi, že bych se starala stejně o to jen já a že se mu to líbí jen na dívání se. Prý chce abych si pořídila nějaké akvárko (prý by stačila pětilitrovka) a tam ať pěstuju rostlinky a hlavně šneky-že ho to taky zabaví. No, tak teď fakt nevím co dělat. To akvárko si teda asi koupím a zatím tam dám opravdu jen rostlinky a šneky-pro mé miláčky mřenky co je tak milujou. Díky všem za rady, třeba tam pak nějaké krevetky dám. A jak psala magda, chce to čas, takže ještě jednou díky ahoj Rostlinky snad nepotřebujou zase tolik tepla, zkusím koupit nějaké nenáročné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 21:13 magda
já mám v pokoji i 16 stupňů a v akva 21 - bez topítka, stačí žárovka, ta je schopna teplotu jakž takž udržet, klidně dej i 40 W, když bude nejhůř. hlavně dej bacha, až to akva budeš zakládat, tak počkej fakt aspoň ty 3 měsíce, než tam ty krevety narveš no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 21:08 Kilas
zkus se podivat sem www.sendy.cz/… ja sem si tady koupil to 75W a meri cca 22,5cm. Nevim esi to 50W bude kratsi, ale muzes to zkusit :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 20:26 Nobody
Tak to ano.17°C je docela málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 20:19 Žena Voloďka [59] - Tetry
No, já právěže nevím. Až i na 17stupňů??? To se mi moc nelíbí no... Přece-krevetky jsou jako ryby a tohle nejsou závojnatky aby snášely takové teploty. Pak si je koupím od akvaristy co je chová ve 25stupnovém akvárku a já je pak hodím do 20stupňové zimy-nevím zda by to zvládly. Bych se ani nedivila kdyby skapaly :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 20:11 Nobody – Re: Voloďka
Na co potřebuješ stálou teplotu?Přece může i kolísat a v podstatě se nic neděje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 19:55 Žena Voloďka [59] - Tetry
A máš tam topítko? hmm ...už jsem se koukla, nemáš. Ale třeba máš stálou teplotu-já právěže ne. Zkusím se podívat do akvaristik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 18:21 Frigo112
no ja mam v takom malom akva 7 krevetiek a z toho 2 su tehotne a pohode existuju palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 15:13 Žena Voloďka [59] - Tetry – Re: Rebbie
Týjo, já nevím, zkusím se někde po něm podívat, ale nejdřív si zajdu k tomu sklářoj a pak začnu rychle jednat :-P Chtěla bych mít asi takovéto rozměry: délka 25-30cm, výška 20cm, hloubka 15cm abych na ně mohla vidět i vzadu. Mohla bych mít takové akvárko s rozměrama? Ale to je malé jak teďka počítám... No, chci aby se to vešlo na stůl a aby to moc nepřekáželo, ale když to bude jen pro těch 5krevetek, tak to se snad ani tak nic neděje, ne? Ještě to promyslím... Dneska mu řeknu, že mu to chci dát k vánocům...tak uvidíme jeho reakci. Snad to dobře dopadne a moje diskuze tu nebude psaná nadarmo. Kdyžtak to bude prostě moje akvárko. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 13:51 Žena Rebbie [71]
Vol....a který to topítko si teda vybrala? :) docela bych jukla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 13:41 Muž matlala [798] - Rostliny
o nevim já mám ještě seru má tak 18cm, ale ja jsem tenkrát byl blb a utrácel za vše co prodavač doporučil
já bych to zkusil vytápět topným kabelem ale je to jen pro zručné lidi a pokojový termostat není zas tak levný jak jsem si myslel
já osobně bych použil atmana za cca 200-300kč nic lebnějšího neznám 50w má tak 22cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 11:29 Žena Voloďka [59] - Tetry
Teď jsem konečně našla na netu snad nejlevnější topítko s termostatem: www.nasezahrady.cz/…}
A měří 25cm, takže když si to nechám udělat u skláře, tak aby mělo délku či výšku aspoň těch 30cm, že?
Sokol je ze Sokolova a to mám takovejch....200-250km daleko, to ne-e hmm Pak hodím inzerát na krevetky až tu bude akutní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 11:25 Muž isamik [180]
Vol: no ja nebydlim v panelaku, a teplota mi v pokoji solidne kolisa kolem 20°C. No krevetkam se ve 12l zatim dari, ve 20l uz mam topitko, prtze se tam uz da schovat. Osobne bych pro krevetky volil tak 20-30l. A jako filtraci bublifuk :-). Pro krevetky k Sokoloj, to nemas tak daleko :-)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 11:21 Žena Voloďka [59] - Tetry
No, to ještě tak moc nevím, ale 25W topítko by to určitě zvládlo... Do 25litrů podle mne určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 11:18 Muž MiHl [55] - Cichlidy
jak moc mini akva to má být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 11:08 Žena Voloďka [59] - Tetry – Filtr do mini akva
Zdravím:-)
Přemýšlím o tom, že dám příteloj akvárko s krevetkama. Zatím jsem si vše zjišťovala jak se chovají, prostě vše co bych měla vědět. Chci tam mít maximum rostlinek, tudíž pro mě záměrně odpadá filtr-chci tam mít jen krevetky. Jen mám problém s teplotou. V pokoji teplota kolísá a je tam i 17stupňů, tudíž asi bude topítko potřeba. Nevíte o nějakém odkazu na topítko které má asi tak 25W a není za 400Kč? Nemohu to najít...podle mne je to moc drahý :-( Nebo nemáte nějaký jiný nápad? Jak to děláte vy s 10-20litrovým akvárkem? Asi někdo bydlí v paneláku a má to jednodušší, ale co takhle kde je zima? Narvu tam to topítko? Díky za všechny komentáře. A poslední dotázek je jestli nemá někdo krevetky (asi red cherry nejlépe, ale i kdyby jiné, tak je to asi jedno) v Děčínském kraji. V akvaristikách jsem je ještě nikde neviděla. Jestli někdo bydlí v Děčíně či České Lípě nebo Liberci a má navíc krevetky, ať se mi ozve! Dojela bych si pro ně... (co se týče krevetek-zatím se ptám předběžně, ještě chci nejdřív zajet akvárko, ale musím nejdřív vyřešit tento problém s topítkem)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 16:12 Štěpán
1° je jak přesně udržuje teplotu. To topítko je seřiditelné (nemyslím nastavování teploty) právě proto, aby se mohla dát v soulad stupnice a teplota, na jakou vytápí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 14:50 dvin – rozbité topítko?
zdravím, mám topítko Jager 150W (na 200l vody) a i když je teplota vody o 2°C vyšší než je nastavený topítko (na 23°C), čas od času se na chvilku stejně zapne. Zkoušeli jsme ho přenastavit - mám přesný laboratorní teploměr, ale stejně se občas zapíná když nemá. Přitom výrobcem udávaná tolerance je kolem 1°C. Máte někdo podobné zkušenosti? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 15:32 Žena Lucianetta [43]
Takže je to OK? Je dobrej (v rámci možností)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 15:17 Digestoř
trosku levny teplomer ja mam lihovy obycejny z hornbachu a stal 44 kc no stejnak to vseci vyrabeji vetnamci ano ano :-( :-( rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 15:16 Muž filipsi [1295]
To je takovy ten bezny nalepovaci pasek zvenku, kde teplota je zobrazovana na postupne digitalni stupnici, zmenou barvy teplocitlivych krystalu. Bezna cena, bezna vec. To o cem predtim nekdo mluvil, byl digitalni teplomer s cidlem a pameti, elektronicka zalezitost. K dostani myslim za par set k mereni venkovni/vnitrni teploty. Cidlo je potreba ponorit do akva, a dobre predtim zaizolovat proti vode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 14:42 Žena Lucianetta [43] – teploměr
co říkáte na tenhle teploměr? Zdá se mi nějakej moc levnej, proto by mě zajímaly vaše názory a zkušenosti :)
www.exo-eko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 14:34 luksa
Tak za ty prachy bych už raději pořídil 50W topítko (cca 200 - 300 Kč)
Ja mam digitalni teplomer s temito funkcemi... a stal me do 100! ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] 28

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 24568x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3861-jake-topitko?od=1251