Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké topítko?

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Jaké topítko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 14:20 Žena Lucianetta [43] – kamínky
super :o)
no my doma stejně míváme dost teplo, jsme hodně teplomilní :) tak kolem 24-26°C, takže přes noc určitě teplota o tolik neklesne... díky za rady, a ještě mám dotaz:
k akvárku jsem dostala i jemné kamínky na spodek akvária. Jsou vesměs světlé (pár černých, nějaké šedé, i bílé) - změní se jejich barva v akvárku s rostlinkama? Moc se mi nelíbí (ta barva), ale zase je mi líto je vyhodit... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 14:16 Muž Eff [417] - Rostliny
perfektní je na to digitální teploměr, který uchovává maximální a minimální teplotu v paměti

Tak za ty prachy bych už raději pořídil 50W topítko (cca 200 - 300 Kč)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 14:12 luksa
Jj, přesně tak... perfektní je na to digitální teploměr, který uchovává maximální a minimální teplotu v paměti!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 14:09 Muž Eff [417] - Rostliny
Jen pamatuj na to, že teplota bude kolísat ve dne a v noci, kdy se svítit nebude. Prostě sviť, měř, a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 14:08 luksa
Úplně v pohodě... měl jsem taky cca 20 litrové akva a svítila na něj pouze 9W zářivka z lampičky a teplota v pokoji se mi pohubuje kolem 21-22°C a teplota vody se držela na cca 23 °C. Prostě zkus světlo zapnout a sleduj teplotu... Hodně štestí!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 14:04 Muž Eff [417] - Rostliny
Pokud bude jenom se světlem teplota dostatečná, a pokud to máš blízko do akvaristiky (až při krupičce budeš potřebovat zvednout teplotu na 30C), tak proč ne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 14:02 pavex – da sa to, ale....
dalo by sa pouzit na ohrev vody aj svetlo, alebo si kup rybky, ktore nepotrebuju velmi teplu vodu, ale staci im "izbova teplota".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 13:55 Žena Lucianetta [43] – topení světlem?
Ahoj, nejdřív chci podotknout, že zatím ještě rybky nemám. Mám akvárko, které chci nejdřív osázet kytkama a možná časem přidám 4 malé rybky. Akvárko má cca 20litrů. Tak a teď dotaz, když je akvárko tak malé (50x20x20), můžu (až budu mít rybky) topit jenom světlem? Nebo musím koupit topítko? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 07:45 Rybous
a co rikate na topitka znacky Elite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 16:21 Potkan
ja mam nejradsi Sera
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 13:31 Smartyn
A co ATMAN?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 12:45 Page
Za ty prachy aby nebyly dobrý X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 10:21 Rybář
Pro terčovce určitě 2 topítka. Vyhřívat na 29 je něco jinýho než na 24 pro ostatní ryby. A jsou to drahý ryby, taky se může stát že 1 topítko odejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 07:46 Smartyn
Takze mate dobre zkusenostu a doporucujete topitka znacky JÄGER a TETRA? palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 04:34 Sarr
Díky všem! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.08.2007 19:45 Muž filipsi [1295] – sokolov
:)))) A jakpakto? Fyzikalni zakony prestavaji platit? Uvazujme jedno topitko 100W a dve topitka po 150w. Dejme tomu, ze to prvni bude neustale zapnute, tj, za hodinu dodame do akvarka 100 Wh "energie". V druhem pripade jak tvrdis, po 10 minutach vypnou a yapnou se az dalsi hodinu. 0.167x300=50. Dodame tedy 50Wh. Kam ta energie teda mizi, kdyz vytapime akva na stejnou teplotu a vnejsi podminky + teplota okoli jsou stejne (ucinnost, nerovnomernost zahrivani, atd. zanedbavam)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 18:44 Muž AmorFati [37] - Amerika
Rozhodně se vyhni levným šmejdům a ber jen prověřené značky. Speciálně Hagen Marina Elite vypadá lákavě - slušná značka za víc než dobrou cenu, ale jsou to křápy, s nimiž měli mnozí uživatelé kopec problémů. Od zatékání až po probíjení. Já sám ho vyhodil dneska poté, co jsem zjistil, že při nastavení na 22° mi ve společenském akvárku udržuje teplotu 28°. Koupil jsem nové topítko od Tetry, na kterou jsem zatížený, a zatím si ho nemůžu vynachválit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2007 15:51 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
jakto že ne?jedno topitko o přikonu třeba 100W bude ''neustále''zaplý,aby topilo třeba na 25°C kdežto dvě topitka pojedou třeba 10 minut ,vypnou a třeba po hodině se zase zapnou:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.08.2007 15:30 Muž filipsi [1295] – 2 topitka
To tak prece neni, ze spotreba bude vetsi u jednoho nez u dvou, Ztraty vyzarovanim a vedenim jsou pri okolni teplote jasne dane, co by ten dramaticky rozdil delalo??
Duvod pro dve topitka je rovnomernejsi ohrev pri mensim pohybu vody, a vetsi bezpecnost provozu (pokud jedno selze, stale topi to druhe, sice to uz traba nevytahne na tech 29, ale neklesne na pokojovou teplotu.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2007 15:00 Žena petrys [107]
nejlepší jsou jäger, lepší už nenajdeš palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 14:48 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
do tej 120tky bych dal 150W a do tej 230tky 2x150W:-)zdá se to hodně,ale fakt neni,pokud dáš slabši,bude to furt zapnutý v zimě a spotřeba velká ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 14:45 oldkiwinka
Např: Atman 100W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 14:43 Smartyn – Jaký topítko???
Ahoj, chtel bych si poridit topitko do akvaria, ale nevim jaky. Myslim znacku. ;-) Jinak obsah akvarka je 120L a 230L Dekuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 00:19 Muž Roman [100] - Cichlidy
Ono je nejlepší dát topítko na dno.tak aby pod ním byl prostor na cirkulaci vody.nad to se dá čerpadlo či vnitřní filtr a je o rovnoměrné prostření tepla vystaráno.Je to opravdu lepší způsob než klasické zavěšení v rohu nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 16:18 Muž filipsi [1295]
Tady najdes cast odpovedi, je to sice jen do 100l, ale extrapoluj si to dal. U vetsich objemu potrebny prikon topeni stoupa pomaleji, to je zpusobene prostou matematikou a fyzikou - objem narusta s treti mocninou, kdezto plochy, kde je teplo vyzarovane (skla, pripadne zakryti, castecne dno) s druhou mocninou delek akva.

www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 16:04 RODRIGO
V pohodě ti stačí 1 x 300W ATMAN mám ho v 500 litrovém a předtím tam byl RESUN taky 1 x 300W. Ono taky jde o to jaký tam máš filtr jestli se ti voda moc nehýbe tak ti nepomůže ani 3 x 300W. Když tam budeš mít silnější filtr že se ti voda bude dost hýbat tak ti stačí klidně 1 x 300W ATMAN nebo RESUN oba mám vyskoušený. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 08:03 kuschall – jager
Jäger Topítko 300W mam ho a velká spokojenost: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 07:53 Muž Přéma [23] - Amerika
2 x 300 W z každé strany akva jedno,mám zkušenosti jen s Tetra a je v poho...... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 04:51 Sarr – Jaké topítko do 540l ?
Ahoj mám akva na 540l a chtěl bych v něm v budoucnu mít pár terčovců. Chtěl bych se zeptat, kolika w topítko si mám pořídit, abych udržel vodu teplou na 29 st.C. Nemám si pořídit ty topítka dvě? Může mi tu někdo doporučit nějakou značku? Předem všem děkuji za odpověď. Sarr palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.08.2007 13:14 Muž Eff [417] - Rostliny
Ve vytopeném bytě při běžném provozu není topítko opravdu moc potřeba, ale nesmíme zapomínat na extrémní situace. Takže lepší zvolit lehce silnější topítko pro případ náhlého výpadku topení v třeskutých mrazech, nebo při nepříjemné nutnosti zvednout teplotu na 30C z důvodu léčení celé nádrže při krupičce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2007 08:46 Muž filipsi [1295] – tohle je ono ...
Neuveritelne, vzpomnel jsem si.

www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2007 08:22 Štěpán
Na 150W topítku Jäger píšou, že je na 200-300 litrů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2007 08:16 akvarista007
topný kabel: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.08.2007 22:51 Muž filipsi [1295]
Zalezi na tom, jake teploty jsou v prostoru, kde je akvarko, a jako teplotu v nem chces mit. Jestli v panelakovem byte, kde je +- porad 23, a v akva ma byt 24, staci ti male, jestli chces 29 a je nekde, kde treba bude dlouhodobe 16 (odjezd na zimni dovolenou, nebo co ja vim), potrebujes velke. Nekde jsem k tomu videl i tabulky, a tepelne ztraty salanim se daji i rozumne spocitat. Traba si do zitra vzpomenu, kde jsem ty tabulky videl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2007 22:44 Kačka
Ahojky, budu zakládat 200l akvárko, jsem se chtěla zeptat - bude mi stačit topítko 2x 200 W nebo je to moc?? v literatuře jsem našla dost odlišná čísla.

jako, že výkon topítka nemusí být velký a že stačí [b0,3-0,5 W/1l vody (Ines Scheurmanová-Sladkovodní akvárium, nakl. Vašut)

ostatní píšou: 10 W na 4 - 4,5 - 5l vody

A druhá otázka: používáte někdo topný kabel?? Je to opravdu tak dobrý jak se v knížkách vychvaluje?? Jak ho máte připojený?? kolik je ho třeba??

díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2007 22:54 jurek
Oni za to nemohou,ale kdyby dělali problémy s reklamací,tak se odvolej na Plačka,ten se k tomu postavil aspoň čelem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2007 22:43 jurek – Radek
Reklamuj ho!Mně to dělalo taky,navíc lehce probíjejí,firma Plaček je už dává do státní zkušebny.Mě Elite pozabíjelo pár generačních ryb. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2007 21:17 Radek – Problém s topítkem
Může mi prosím někdo poradit mám topítko ELITE MINI série 50W je na něm kontrolka pro termostat a když nastavím teplotu chvíli svítí jako že se voda ohřívá a pak začne kontrolka pořád problikávat topítko se zapne a hned se zase vypne nevíte někdo co by s tím mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 20:12 gerrik – rušení
no jo, ale já bydlím v paneláku, a antenu ani zesilovač nemám. napíchnu se do zásuvky ve zdi a je to. Zkusím ještě napíchnout televizi a topítko přes prodlužku do jiné větvě rovodu elektřiny a uvidíme. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 15:36 janvac – mirlun
Blízko antény samozřejmě k rušení dojde, ale blízko svodu, který se jiný než stíněný (koaxiál) nepoužívá, asi těžko.
Řešil jsem i problém, kdy se dostávalo po rozvodech rušení do nové televize od zdroje v PC na druhém konci rodinného domu. Galvanicky oddělené obvody neoddruší, stabilizovaný zdroj určité frekvence také přenese. Pokud je u antény zesilovač tak bych vsadil na ten. Většinou je napájený zdrojem "vietnamské" výroby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 01:57 Muž mirlun [48] - Rostliny – to janvac
vemte si do ruky 9 V baterku a v blízkosti antény ji střídavě zkratujte a rozpojujte. co uvidíte na obrazovce? jak se může v síťi 50Hz 230V dostat rušení na galvanicky oddělené a stabilizované obvody a nebo vychylovací cívky 5000V obrazovky?(klasické tv).
tlumivka by mohla pomoct, ale prostě akva je moc blízko tv. koupit nové topítko. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2006 20:35 Radar – rušení
pokud by se to rušení šířilo jen po elektrickém rozvodu, pak by mohla pomoct nějaká odrušovací tlumivka, která rychlé změny v napětí (blesk) nepropustí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2006 20:13 janvac – stínění
mirlun: nemyslím si, že by pomohlo odstínit topítko alobalem. Na 99% se rušení přenáší po rozvodech a ne elektromagnetickým vyzařováním. Buď jiskří bimetal v topítku (neopravíš bez rozdělání) - odrušit se sice dá, ale námaha neodpovídá dosaženému výsledku, nebo v případě Al rozvodů je někde nekontakt ve vedení - dotáhnout svorky v zásuvce a elektrokrabicích na přívodu. To bude možná problém, protože hrozí ulomení starých hliníkových vodičů a v případě starých rozvodů nebudou v krabicích svorkovnice, ale bude to "zbastlené".

Prasklé topítko vyhodit!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2006 19:57 Gerrik – to vladki
Rozvod je opravdu starý, Al dráty. Aqua je blízko televize. Výkon topítka je 50W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2006 19:23 Muž LordP [7] – topeni
samozdrejme u mojeho prispevku ma bit misto NEBOopravil NEZ.nikdy bych nikomu neporadil takovou blbost jako je opravovat praskle topeni.koupit obycejne.ne vsechno co je znackove je kvalitni.stejnou sluzbu ti udela i vec radove za min korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2006 16:03 vladki – TV blesky
skus teda najskor zistit ci to je zapojene skutocne na rovnakom rozvode ! Skus este podotahovat kontakty v zasuvkach a rozvodnych krabiciach (celkom bezny problem, ak je instalacia starsia a robena hlinikovymi vodicmi = casom sa povoluju a oxiduju kontakty = iskrenie v zasuvke) Aky vykon ma topitko ? Je akva blizko TV ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2006 15:48 Vait – Topení
Po přečtení těchto odpovědí musím naznat,že se zde nachází několik sebevrahů.Proboha,nevíte,jak je elektrika ve vodě nebezpečná?Jakákoliv prasklina na skle topení=vyhodit a nic se nepokoušet opravovat.Žádný silikon nezabrání při tak velkých výkyvech teploty,jaké jsou v topení,postupnému prodlužování praskliny!!!!!!Pakstačí pár kapek uvnitř a je malér!!!Vždyť nemusíte používat topení za 6-700 Kč.Sám mám 6 ks topení Elite od 50W až 250W a cena jednoho je 215 Kč.Alespoň u nás v Tišnově.Ale mají je v každém Hornbachu za stejnou cenu.Takže nehazardujte se životem!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2006 14:02 Muž LordP [7] – topitko
matlala-no ja bych ho radsi vyhodil a NEZ opravil az se tam budes nekdy hrabat a zapomenes ho vypnout.v prvni rade je bezpecnost a jestli ti to stoji za 650Kc.rasi si koupim nove nez aby to me a nebo nekoho jineho zabilo.a rady jako zalepit a nechat to zapect povazuji uplne zcesne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2006 23:27 Muž mirlun [48] - Rostliny – to gerrik
odborníci v elektro namítnou, že skutečné stínění v případě topítka a vidlicí s dvěma nožičkama není možné. pokud byste chtěl vysloveně experimentovat, tak bych začal alobalem a páskem alobalu(šířka 2cm) omotal část topítka, kde se nachází spínač. pozor, ne na těsno, musí mít ke stěnám topítka přístup voda. pokud by to nevyšlo, dal bych plát alobalu mezi stěnu akvária, kde je topítko a anténa televize(mezi ně). kdyby ani to nevyšlo, tak koupit kvalitnější topítko nebo se ptát větších odborníků. hodně zdaru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2006 18:24 Peetras – Topné tělísko
pokud je to jenom luplé a nerozpadlo se, tak to vydrží. Už jsem to zkoušel. Je potřeba nechat to "vysmrdět" ve vodě ( zapnuté ). Trochu se to spéká a tak to není hned na instalaci do nádrže. já asi po 1 týdnu provozu jsem to hodil do nádrže a OK.
Pokud do tělesa bude sáknout voda , nebo se bude uvnitř rosit, máš smůlu a můžeš ho zahodit.
Těleso je na 230 VAC tak pozor na to, elektrika není vidět ale pěkně kope - tedy hrozí úraz elektrickým proudem. Pokud nevíš co a jak si můžeš dovolit tak to raději nezkoušej. ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [27] 28

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 24571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3861-jake-topitko?od=1301