Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Žádná další stránka   1  
Tetry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 07:00 motýlek
tak tetry se dostaly z nejhoršího a teď už jsou čilé a rostou "jak z artemií" :-) ... myslím si, že jsem zpočátku udělal tu chybu, na niž všichni upozorňují a každý ji udělá: překrmení!!! Jakmile jsem přešel na metodu "co nejméně, ale častěji", tak je voda jako křišťál a rybky se krásně "usmívají" - a dělám to tak, že si připravím asi litr čerstvé vody, naliji artemie a zároveň pustím hadičkou tu čertsvou vodu, čímž se artemie dostanou lépe "do oběhu" a každá rybička si najde ty své kousky ... jo, a ještě drobnost - místo jávského mechu jsem dal do nádrže elodeu (douška kanadská alias vodní mor) a i to je ku prospěchu - každá si najde svůj lísteček a navíc se lépe udržuje čistota. Zkoušel jsem vyfotit, ale nedaří se mi to zaostřit - snad zítra.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 11:12 motýlek
ty dny počítám od rozplavání - ne od tření!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 11:09 motýlek
stalo se mi to poprvé také - může to být volbou samečka a trochu hraje roli i voda - je asi potřeba vodovodní převařit a ještě smíchat s destilkou asi 3:1 ... po vytření obarvit vodu třeba preventinem - já jsem dal 4 kapky do deseti litrové elementky ... a první den pustit vzduchování dost silně - líhnou se až po 24-30 hodinách, takže je času dost ... teplota někde těsně nad 25°C ... ale i když tohle zvládneš, ještě není vyhráno - asi třetí až pátý den je pro tyto tetry kritický - chce to i dvakrát denně obnovovat vodu (temperovaná vodovodní den odstátá) - zrovna s tím teď bojuji :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 14:00 Anonym
z vítěru to ho moc není tak 95 procent jiker mi zaplísnilo,nevíte proč??? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 12:46 Aneta
Prosím lidičky,jak je asi velký potěr tetry žhavé a tetry černé?Jak se dá rozmnožit tetra žhavá?Dík moc ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 12:39 keretty
Kiiki,proč se furt ptáš na to samé?To Ti mají opsat knížku?Zkus si i něco najít na netu sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 12:15 kiiki
potlesk potlesk Snad se mi to taky povede..... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 06:38 motýlek
už se jim objevují pigmentové tečky - tedy ono jsou to spíše takové příčné čárky - začínají se barvit trochu do hněda ... jen je trochu problém při odsávání kalu - drží se při dně a do poslední chvíle se nepohnou, takže občas se některá projede metrem :-) ... ale je jich tam určitě nejméně 250-300 ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 14:28 Bizon – výtěr
dneska se mi tetry vytřely,na dno sem dal javský mech,přikryl akva ručníkem a po poledni bylo na dně spostu průhledných jiker. Tak sem zvědavej jestli se něco vyklube hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 07:14 motýlek – první krmení
protože se mi tyhle potvůrky začaly rozplavávat dříve, než jsem byl připraven s artemiemi, tak jsem ji provizorně ve čtvrtek nadrtil na prach SAK-55 granule a kupodivu moc neremcaly a přežily do druhého dne všechny ... sice bylo dost nepořádku na dně, ale už je to O.K. ... artemie žerou jak "o dušu" - roste to před očima ... další zprávy z bojiště budou s fotem - snad v pátek ..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2007 05:59 motýlek – foto potěru
Fotka k příspěvku po čtyřech dnech začíná být v nádrži velký provoz ... špatně se to zaostřuje, ale cosi tam vidět je ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 20:14 kiiki – Děkuju mnohokrát!!!
jéééé díky supeeeer až budu mít čas tak to skusím!!! potlesk potlesk potlesk potlesk potlesk ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2007 06:12 motýlek – konečně úspěch
Tak se mi to s tetrou černou konečně znovu podařilo. Udělal jsem několik pokusů a zjistil jsem, že tetra černá ke tření potřebuje: dno pokryté něčím tmavším (hnědá mřížka), nádrž hustě naplněnou rostlinkami (jávský mech) a pár plovoucích rostlinek. Teplota stačí 25°C, voda převařená vodovodní s trochou destilky (stačí 3:1). Pokud se nevytřou do tří dnů, je zbytečné čekat déle. Samec i samička musí být dobře nakrmeny (nitěnky). Po vytření (přes noc) jsem vodu přibarvil preventinem (5 kapek do 10-ti litrů). Asi třetina jiker byla sice neoplodněná, ale plíseň je "v normě" :-) Odhadem je tam asi 300 mláďat, část visí na rostlinkách a hodně jich asi teprve tu správnou rostlinku hledá - takže se to hemží převelice ... až se rozplavou, přidám další popis ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2007 12:56 motýlek
Fotka k příspěvku použil jsem vodovodní vodu - plus asi 20% nachytané dešťovky z balkonu z folie nad prádlem :-) , jeden den večer jsem dal do 10litrová vytěračky s jávským mechem párek, ráno jim přihřál vodu a hned ten den se dopoledne vytřely - jezdily po dně (jen sklo) jak prdlé :-) , ale nad rostlinkami se zastavily, foukly pár jiker ... asi to trvalo tak dvě hodiny ... druhý den večer už se to kulilo - vypadalo to zpočátku na pár rybiček, ale ono to dost klame - je jich asi 100 ... možná to chce správně vybrat samečka, který je aktivní? ... krmil jsem dospělé mraženými průhlednými komáry a živými nitěnkami - ale myslím, že u těchto žroutů je to celkem jedno. Přikládám fotku dospělých ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2007 18:40 jurek – petrr
Já třu parmičky ve vodě PH-6,5,celková tvrdost 3dGh,uhličitanová neměřitelná,teplota 26*C,vytíračka 10litrů,na rošt jávský mech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2007 17:40 petrr – parmičky čtyřpruhé
Zajímalo by mě jak jsi vytřel parmičky. Mě se nedaří sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.03.2007 12:49 motýlek
Fotka k příspěvku no tak tetry nějak stávkují ... asi jsem měl poprvé více štěstí než rozumu ... přikládám foto parmiček
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 07:58 kattya – t. žhavá
Kiiki prosim ťa ako sa ti podarilo rozmnožit tetru žhavu? Popíš, dík ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 06:44 motýlek
jenom drobnost - podle mé zkušenosti plůdek po vykulení spíše polehává na dně a dost často "poskakuje" - ale zatím jsme to zkusil jen jednou a po počátečním optimismu to skončilo neúspěchem - ale tento víkend budu dělat druhý pokus - tak dám vědět ... buď zde nabo v sekci rybičky-množení-parmička a tetra černá - stačí, kiiki?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2007 06:09 motýlek
tak parmičky už berou nasekané nitěnky ... po 18-ti dnech od rozplavání jsou asi 9-11 mm velké ... tetry zkusím příští týden znovu vytřít - budu informovat :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 06:11 motýlek
tak špatná zpráva ... asi jsem u těch teter podcenil výměnu vody ... zachránil jsem jen asi 15 kousků ... zřejmě se přes ty neoplozené jikry a následnou plíseň voda hodně rychle nasytila dusčnany sad ... příště budu chytřejší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2007 09:24 motýlek
běžná vodovodní H2O - jen jsem ji převařil, abych snížil tvrdost. Nádrž asi 10 litrů, jávský mech a cabomba zatížené kameny. Mám velkou samičku (asi 7cm) a jeden den večer jsem ji se samečkem přendal a druhý den večer se třely (v pološeru) - bohužel většina jiker nebyla oplodněna (bylo jich několik set), ale i tak je tam aspoň 60 mláďat. On ten počet je spíše více, než se z počátku zdá. Vodu jsem ohříval ve varné konvici a trochu teplé průběžně přiléval - nijak to rybkám nevadí. Berou docela spolehlivě artemie, které si množím z vajíček a používám normální jodidovanou sůl - není v tom problém. Oproti parmičkám čtyřpruhým jsou rybky drobnější, ale čilé. S tím špatnám oplodněním jsem se pak dozvěděl, že to chce vodu okyselit. Jo a po odlovení starých používám tak dvě kapky preventinu (napřed rozředit ve sklenici ...) - jsem začátečník, ale první dva výtěry se jakž takž daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 16:45 kiiki – množení tetry černé
prosííím napiš mi jak jsi rozmnožil ty tetry černé!! potlesk :-( ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 16:39 shedlo – Tetry
Ahoj jakpak se Ti podařilo vytřít Tetry černé? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 09:31 motýlek – parmička čtyřpruhá a tetra černá - odchov
podařilo se mi vytřít párek parmiček čtyřpruhých, teď jsou staré (od rozplavání) 10 dnů, už jsou pruhované (asi 70 kousků)... máte někdo zkušenost, za jak dlouho dorostou do velikosti alespoň 20mm ... a čím krmit dále - zatím jsem krmil jen artemiemi
také mám vytřené tetry černé - jsou teprve druhý den rozplavané, ale zdá se, že porostou pomaleji než ty parmičky - máte někdo zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 21:55 Sidonius – Tetra černá
O třecím roštu se tito pánové nezmiňují, ale "ublížit" by neměl... ;-)
Že sameček ještě nemá dva roky by nemělo být důvodem tření nezkusit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 21:32 kiiki – Roznmožování t.černé
Takže jim stačí 25 litrů??Jo a musí to být dvouletý pár???Já dvouletou samice ale né samce(bude mu rok).Ještě jsem četla že je dobré mít třecí rošt?!Díííííííííííííííííííííííííík ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.12.2006 19:10 Sidonius – Tetra černá
Do alespoň 15 l vytíračky nejlépe dvouletý pár. Tvrdost do 8st.N, t=26-27st.C, dokonalé vzduchování. Na dno nádrže svazek jemnolistých rostlin, ty zatížit skleněnou trubičkou. Jikry (až 1000 ks) bezbarvé, průzračné, nelepkavé, roztroušené po dně a v rostlinách. Líhnutí za 24-36 h při t=26st.C, pak plůdek visí 5-6 dní na rostlinách a stěnách vytíračky. Po rozplavání krmit naupliemi buchanek, v nouzi mikrami nebo vaječným žloutkem. Teplota nesmí klesnout pod 23 st.C! (Plůdek hyne).
(Z. Drahotušský, J. Novák - Akvaristika)
Podobně uvádí i S. Frank (Sladkovodní akvaristika), navíc upřesňuje, že v menších nádržích jsou rybky plaché a netřou se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 12:33 kiiki – Rozmnožování tetry černé
Prosím poradte je těžké rozmnožit tetru černou?????Chtěla bych to skusit když se mi to povedlo s t.žhavou........ :) palec Jestli víte jak pro ni připravit "třecí" nádrž tak mi napište!!!Mám 2 samečky a 3 samičky(2 samičky mají 2 roky)a zbylí 3 1 rok.Jsou už pohlavně zralí?????A potřebují třecí rošt????Já má jen porodničku a třetí trávník.3lo by je rozmnožit v 25 litrech??A mám tam dát 1 pár nebo kolik.Vím že mám hoooodně otázek ale napiště prosíííííím X-) Díííííííííííííííííky ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [9]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10212x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/335-tetry-rozmnozovani-a-odchov?od=401