Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Tetry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 06:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: tomchamik
S ohledem na náš věk, který je téměř shodný, si dovolím velmi nesouhlasit. Když jsme s akvaristikou začínali, tak samozřejmě motorové filtry již dávno byly. smich ano ahoj
Toho důkazem je je datum, které uvádí jedna z dodnes úspěšných firem...
1963 Výroba první série akvarijních sacích filtrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 22:55 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Máš pravdu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 22:52 R Muž romant [27987] Re: MajkaK
Ta imitace přírody o kterou se v těch našich skleněnejch věcech snažíme je prostě nevyzpytatelná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 22:48 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: glumča
:) Pravda. Tak budu doufat. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 22:46 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: MajkaK
neboj,třeba z dalšího tření přibyde další.když se to podařilo jednou,proč ne dále?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 22:46 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: glumča
Aha, tak to pak jo. Díky za info. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 22:45 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: MajkaK
ostatní rybky jikry požerou.Ty které spadnou více do jáváku,mají šanci se vykulit a i potom se musí mít na pozoru před ostatními ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 22:43 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: glumča
Díky. :) Jen škoda, že bude jedináček. :-D Přeju hodně úspěchu v odchovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 22:42 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
:-) Tak tedy jo, no. Mě jen zarazilo, že je za prvé jen jedna a za druhé, že jsem si nevšimla nikde žádnýc jiker (teda, pokud jsem je nezaměnila s těmaod šneků). :-D Už jsem začínala spekulovat, s čím jsem si to zase dotáhla. Ale neměla jsem s čím. ano . Jinak díky za reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 22:42 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: MajkaK
jojo,příroda je nevyzpytatelná:-)u mě se taky vytírají tetry diamantové do jávskýho mechu a asi 4 rybky se odchovaly.Taky nemám měkkou a kyselou vodu,ale zdá se,že jim to je jedno.A ti prcci si v akvu vždycky něco najdou k snědku.Přeju, ať se podaří tetřičku odchovat ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 22:39 R Muž romant [27987] Re: MajkaK
A proč by to nebylo možný, když mají v tom akvárku vhodný podmínky pro rozmnožování, tak se i začátečníkovi, který to moc neřeší může zadařit. ;-) Nedělat nic je někdy ten nejlepší přístup. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 22:35 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Tetra královská
Chci se zeptat, jestli je možné, že se mi v akváriu (Splněný sen) vytřely tetry královské? Přijde mi to docela divné a nejde mi to do hlavy. Dnes jsem v jávském mechu objevila cca 2cm rybku, která se vzhledem ke stavbě těla podobá právě této tetře. Je ještě nevybarvená, není pochyb o tom, že je to mládě. Celé je to ještě prapodivnější tím, že jsem začátečník a absolutně neměřím a ani se nějak extra nesnažím dodržovat parametry vody. A zase je jedna samička zaplněná jikrami. Jen je mi záhadou, kam ty jikry kladou, nic jsem nezpozorovala. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 14:29 tomchamik Re: jiraper
bohužel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 14:03 jiraper Re: tomchamik
člověk se učí celý život :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 13:51 tomchamik Re: LiborSprysl
hmmm :-( ,,když jsem začínal tak žádný motorový filtr nebyl a sklo bylo v rámu,,asi se budu muset začít znovu učit ne smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 11:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: tomchamik
To jsou ty generační rozdíly smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 09:26 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Gladilaf
ano jako bublifuk jsem myslela molitanový filtr se vzduchovacím motorkem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 08:49 Gladilaf Re: tomchamik
Já jsem to myslel taky tak, bublifuk byl pro mě kamínek a filtr jakékoliv čerpadlo, no hlavně že už teď víme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 07:10 tomchamik Re: LiborSprysl
:) ,tak se omlouvám za dezinformaci...u mě je bublifuk klasický kamínek a filtr je klasický molitan.Motorový filtr mě fakt nenapadl,protože je nepoužívám,kaji se a odcházím klečet do kouta ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 05:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: tomchamik

viz - katterinecka - Rostliny – Re: Gladilaf
a v mnohých případech je i bublifuk lepší z pohledu filtrace (záleží jaký máš v plánu)


Mladí akvarističtí slovotvůrci takto povětšinou označují molitanový filtr poháněný vzduchovacím motorkem. Pokud bylo myšleno jinak, je to omyl tazatele.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 03:32 tomchamik Re: LiborSprysl
předpokládám,že pod pojmem bublifuk,je myšleno vzduchování,měl jsem na mysli klasickej molitanovej filtr,nemám motorové filtry,,to bych musel mít elektrárnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2011 22:07 Gladilaf
Mám tam Aquael FAN-mikro pro 3-50 litrů na menší výkon a k tomu silnější vzduchování z motorku, zatím to celkem jde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2011 07:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Gladilaf
a v mnohých případech je i bublifuk lepší z pohledu filtrace (záleží jaký máš v plánu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2011 06:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: tomchamik
Motorový filtr? Nevím jaký je "klasický filtr" proti bublifuku, ale pro malé rozplavávající potěry je molitanový filtr, tedy bublifuk mnohem výhodnější, než motorový. Nenasaje je, což motorový v nějakém množství udělá zcela jistě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 18:18 tomchamik Re: Gladilaf
klidně ho tam dej,ale jasně,že ne naplno ;-) já dávám filtr,tedy spíš je přelévám dohromady do větší nádrže(víc výtěrů najednou)hned po rozplavání,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 16:05 Gladilaf – Tetra červená
Tak mé malé tetry červené mají za sebou první týden, nějaké ztráty byly, ale jde to... Máte zkušenost s tím, kdy nahradit bublifuk klasickým malým filtrem? Dneska jsem empiricky usoudil, že pro týdenní tetry to ještě nebude ono, ale filtrace by už byla třeba :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 12:01 Muž toms [0] - Rostliny a krevetky – Vývojova voda pro Tetru Krvavou
Ahoj jake parametry má mit voda pro Tetru Krvavou dík za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 13:49 Muž DavidDizzer [26] Re: motýlek
Nádhera. Se máš, že tak pěkně rozmnožuješ rybky - mě už nejdou pomalu rozmnožit ani black molly :-D :-(...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 10:52 Gladilaf Re: Gladilaf
Tak už pomalu dotravují žloutkový váček, myslíte že budou přijímat od začátku artemie? Ještě mám nějakou mikru od Sery a teoreticky můžu zpracovat žloutek z vajíčka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 14:56 Gladilaf Re: romant
Už jsou pryč, to jsem zapomněl dodat X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 14:54 R Muž romant [27987] Re: Gladilaf
Odlovit rodiče, pokud tak již nebylo učiněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 14:51 Gladilaf – Tetra červená
Hurá!
Konečně jsem měl čas a trpělivost a tetry se vytřely v 6l nádrži. Teplota 24°C, pH kolem 6, celková tvrdost cca 4°dGH (většina vody je dešťová), jávský mech, rošt a pár kytek navíc. Jiker je alespoň několik desítek, možná přes stovku.

Kápnu tam pár kapek Acriflavinu proti plísni.

Né že bych si stokrát nepřečet články i tohle vlákno, ale pokud víte o častých chybách, sem s nimi, rád bych, aby z toho bylo aspoň něco :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 16:24 R Muž romant [27987] Re: vencik
To Ph by chtělo postupně snížit na hodnoty někde kolem 6,5 , třeba rašelinou, nebo nějakým komerčním přípravkem na bázi rašeliny, prodávají se různý rašelinový výluhy a trošku jim zahejbat s teplotou. Prostě z vyšší na nižší a spátky v průběhu dvou dní, aby se jim více simulovaly přírodní podmínky.
EDIT: Ta celková trvdost je taky dost vysoká, chtělo by to použít měkčí vodu 3-5Gh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 16:19 Muž vencik [9] – Tetra krvavá
Zdravím, moje samička tetry krvavé v sobě už víc jak dva týdny nosí jikry. Bohužel spolu se samcem jsou poslední dva z celého hejna co mi zbyli. Proto bych se chtěl zeptat jestli je možné že jí to trvá tak dlouho. V akva je riccia, loděnka a pořát nic. Poradí někdo ? pH okolo 7 tvrdost tak 12°dGH.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 23:02 R Muž romant [27987] Re: Gladilaf
Pokud Ti budou brát ty dafnie, cyklop, tak bych tu artemii už považoval za zbytečnost, ale přilepšit jim můžeš. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 22:55 Gladilaf Re: romant
Jo, o tom že se perlinka používá vím, akorát se mi dostalo do ruky tohle, tak to zkusím a uvidíme ;-) když to nepůjde, tak nějakou vyhandluju.

Jinak zatím jsem začal rybky krmit dafnií, cyclopem a při nejbližší příležitosti jim koupím artemii ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 21:25 Muž Martex42 [20] - Tetry
No a perlinka je samozdřejmě taky dobrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 21:03 tercovec5 Re: romant
palec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 19:54 R Muž romant [27987] Re: tercovec5
Super, není nad vizuální prezentaci. palec Z toho je jasný co jsem myslel a beze slov. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 19:49 tercovec5 Re: romant
Fotka k příspěvku .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 19:19 R Muž romant [27987] Re: Gladilaf
A co použít perlinku? Vpodstatě na každý stavbě se toho povalují tu větší tu menší kusy a ve stavebninách se jistě taky o nějakj ten kousek dá požádat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 19:12 Muž Martex42 [20] - Tetry
Nevím to jistě, ale řekl bych že nepropadnou. Lepší je taková sˇítka co se dáva do země na označení plynu nebo na něco takového se to používá!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 13:11 Gladilaf Re: Martex42
Tak, dneska jsem koupil rošt (síťka proti hmyzu), je to dost jemný, ale řekl bych že jikry propadnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 22:04 Muž Martex42 [20] - Tetry
Já vytírám tetry červené běžně ve 4 litrech dávám ke tření bud jednu páru nebo samičku a dva samečky. K té vodě určitě bych namíchal tu vodovodní vodu s dešťovkou zhruba na těch 130uS a to ph bych také snížil na hodnotu cca 5,8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 21:49 Gladilaf – Tetra červená - hyphessobrycon flammeus
Ahoj. Nedávno se mi ve společném akva začaly třít tetry červené. Rád bych toho využil a něco zkusil odchovat, ale mám trochu starosti s kvalitou vody a obecně podmínek pro tření.

Zaprvé musím zvolit, jestli je nechat vytřít v malé 6l nádrži nebo ve větší 54l. Logické by asi bylo použít to větší, třeba ne úplně napuštěné akvárko, ale do toho menšího se mí spíš podaří v případě nutnosti nachytat dost dešťové vody (viz dál).

Zadruhé je tu voda. V akva mám vodu s pH lehce nad 7 (tak 7,2 - musím sehnat nějaký přesnější test), ale to snad není takový problém srazit. Co se týče tvrdosti, z toho testu co mám doma se mi zdá, že je tak středně tvrdá, takže by asi bylo lepší ji namíchat s dešťovou (omezené množství můžu nachytat na zahradě), případně s destilkou?? Na srandy jako je reverzní osmóza nemám moc prostředky.

No a pak vybavení - ve společném akvárku se třely do Limnophilly, takže nevidím důvod proč ji nepoužít ve vytíračce. K tomu nějaký rošt a bublifuk a nakonec nějaké plovoucí rostlinky.

No a proč to celé píšu - nerad bych ty ryby zbytečně stresoval neustálým přelovováním, tak bych se rád od někoho zkušenějšího dozvěděl, zda jsou moje úvahy správné a především co s tou vodou. Předem dík za rady

;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 16:33 Muž Jack [7] – Tetra krvavá- odchov
Ahoj. Všiml jsem si že jedna tato rybička je mnohem tlustší než ostatní. Podle mě je má už jikry, má stejné břicho jako korálová plata. CO s ní mám dělat? Mám kamaráda který má celou místnost s nádržemi a můžu si ji k němu dát.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 22:26 R Muž romant [27987] Re: jalea
Všechny bych do vytíračky nedával, prostě bych šel cestou metody pokus-omyl, časem už v tom budeš mít praxi a půjde to poznávání samo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 22:22 Žena jalea [3] Re: romant
největší problém bude asi zatím poznat samce od samice-koukám na ty ryby už 2 dny a jsou stejný :-O asi to dopadne tak,že odlovím všechny-ale i to bude fuška
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 22:16 R Muž romant [27987] Re: jalea
Určitě to bude chtít upravit parametry vody, třeba použitím rašeliny. Mrkni se do atlasu, jaký parametry vody pro výtěr jsou pro ně doporučovaný. Do toho akvárka jenž má sloužit k vytření bych dával jeden pár, který bych před tím několik dní držel odděleně a důkladně vykrmoval živým krmením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 22:08 Žena jalea [3]
ahoj poradíte mi prosím? chtěla bych se pokusit vytřít tetry paraguayské. mám jich v akvárku jen 5 a nedaří se mi sehnat další do hejna. mám doma malé 60l akvárko tak je přelovím do toho, přidám jávský mech, 26 stupnů voda, co by jste mi poradili dál? já s tímhle nemám zatím žádné zkušenosti

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10212x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/335-tetry-rozmnozovani-a-odchov?od=201