Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Tetry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 10:31 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
To stačí prostě něco .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 08:39 Muž Jirkaass [35] Re: Deathbull
Možná je tu možnost napustit male akva s vodou z toho velkeho... ale ricii nemam mam javskej mech ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 08:31 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Jirkaass
Pokud máš menší akva se stejnou vodou a ricií nebo aspoň roštem tak je přendej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 08:24 Muž Jirkaass [35]
caute ve spolecčenské nadrzi se mi začli třit tetry černé samička už ma celkem nafouklé břiško a samečci za n i porád lítají a chtel bych se zeptat mam počkat až tam jikry nškam dají a pak jikry odlovit nebo odlovit tetry ted jinam ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 08:43 Petr5 – Tetra císařská
Dobrý den.Včera se mi vytřeli císařské tetry a dnes je 90% jiker plesnivých.Vodivost je 62 micro,ph 6,5.Může mi někdo poradit co stím.Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 18:01 Žena Bára [2] – Re: katterinecka
a který druh je teda jednodušší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 17:57 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Bára
důležitá je měkká voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 17:56 Žena Bára [2] – Re: romant
jo díky já jsem si toho tam nějak nevšimla. A myslíte že je na odchov náročnější fantom nebo neonka (červená)? Já mám totiž zatím zkušenosti s množením živorodek a ancistrusů a ty se mi vlastně rozmnožili sami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 16:48 R Muž romant [27981] – Re: Bára
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 16:44 Žena Bára [2]
mohl by mi prosim nekdo napsat jak rozmnozit fantomy cerne? (stimulace, nadrz,...)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 06:25 Muž Jirkaass [35]
nic sem nenašel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 23:06 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Jirkaass
...dekuiji za rady...
Co kdybyste si o těch vašich rybkách něco přečetl?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 20:33 Muž Jirkaass [35]
Ahojte mam tetry krvavé a jedna snad největší se začla schovávat pod anubius myslíte že je treba těhotna připadámi z eje tlustsi potravu si myslim ze prijma dekuiji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 21:39 titi – tetra křivopruhá
Ahojte,vie mi niekto poradiť, ako sa najúspešnejšie vytrú tetry krivopruhované?Mojim sa to nepodarilo 10L dažďovej vody, 27C, širokolysté rastliny, živá strava, vzduchovanie.Čo by ešte potrebovali?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 22:38 Muž Martex42 [20] - Tetry – Tetra krvavá plesnivění jiker, správná vofa
Ahoj, Vytřel jsem tři páry teter krvavých ve vodě z hodnotama vodivost 120uS a Ph 5,8 a všechny jikry zplesnivěly. Tak jsem neváhal a šel jsem se zeptat jednoho akvaristy z okolí a ten mi poradil ať namíchám vodu vodivost kolem 60uS a PH kolem 6,0. Prosím vás napište mi vaše názory jestli to v této vodě půjde nebo napište lepší parametry. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 06:57 kreten – Re: Moucha
Trochu bych poopravil, slupka od banánu neslouží jako potrava nálevníkovi, ale jako zdroj. Podobně jako jsme ve škole líhli trepku a krásnoočko na seně, tak funguje banánová slupka. Stačí centimetrový čtvereček...doporučuji obeden měnit za čerstvý. A musí být uschlý do praskava, ne čerstvou slupku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 21:40 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Moucha
Odskořápkovaná artémie jsou vajíčka bez skořápky X-) Použil jsem extra jemnou na odchov terčovců :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 18:42 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Deathbull
ne je to susena vylihla! artemka, nikoliv vajicka!
ale stejne je to vetsi nez nalevnik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 17:31 Žena bluedream [245] – Re: Moucha
Pokud je ten prášek odskořápkovaná artemka, tak je větší, než vířník. Mám doma oboje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 17:23 Muž pepik [6]
Dobry den chtel bych se zeptat jestli by to s tou slupkou fungovalo i u čichavcu,ale ve vytiracce ne v zabehnutym akva.Dik
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 17:18 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Moucha
Ten prášek je odskořápkovaná artemie a že by se špatně sháněla...to jsem si nevšiml. Téměř jakýkoli internetový obchod ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 13:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: tttomas
no tak to jsi jeste nanarazil na kvalitni akvaristiku... treba ve Vivarku by ti poradily v ZOO Branik urcite taky

ono je dulezite mit jiz zabehly akva kde ty nalevnici jsou prirozene, tou slupkou je jen podporis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 13:51 tttomas – Re: Moucha
o te slupce jsem uz slsel ale nevedel jsem prave jak na to, no je treba prijit na tu fintu a pak jde odchov jedna radost, moc dik za fak dobre rady, moc si jich vazim, malo kdo se takhle podeli o sve zkusenosti, jak by si mysleli ze s dvaceti rybkama co odchovam jim udelam konkurenci,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 13:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: tttomas
no huz jsem to tu psal, proste jsem mel rusit akva tak jsem prodal ryby (galaxky a c.pygmaeus) koren a vetsinu kytek, prevorar skoro cely dno a asi po tejdnu najoudnou kouma ze v akva plave nejakej pludek.... dva kousky, cile plavali po akvarku a cosi neviditelnyho lovily (kazdou chvili po necem vystartily a mely pekne naducany briska) no a blizily se vanoce, akva (30L, 20L a 12L) mam v praci takze jsem premyslel jak by mohli vydrzet 14dni... nekde tu na foru jsem cetl o slipce od babanu, tak jsem si koupil banan, vzal kus slupky (asi z 1/3 bananu) poradne ji umyl a hodil do akvarka.... pridal jsem jeste topitko, to kdyby v baraku priskrtily topeni a vanoce stravil v ocekavani co bude az prijdu do prace.... no samozrejme ze prezily, to huz zacali jist prachovy a nam se zmenil reditel a ja si akvarka mohl nechat....
odchov dalsich galaxek jsem dela tak ze jsem kazde rano zkoumal akva a odlovoval pludek nez ho zbastily dospeli... prelovoval do krevetaria (12L) a tam jsem jim tak 4x denne striknul to JBL, kdyz povyrostli tak jsem 5x denne daval prachovi (Microvit Basic od Tropical), tahle jsem uz odchoval asi 15kousku, chystam se zacit pouzivat vytiracku.....

tedka jsem si vzpomel ze kamos mel taky strikavky a chvalil jsi susenou malou artemku, je to takovej prasek, blbe se to schani....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 13:44 tttomas – Re: bluedream
no tak me se s nema nedarilo vubec abych rek pravdu, ale zas nemam tech zkusenosti jeste tolik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 13:41 Žena bluedream [245] – Re: tttomas
S těmi zkušenost nemám. A galaxy na odchov složitá také nijak zvlášť není. Mě se v akva doplňuje hejno samo bez mého přičinění :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 13:35 tttomas – Re: Moucha
moc dik,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 13:35 tttomas – Re: bluedream
tobe taky moc dekuju, a kdyz odchovavas elegansi nemas skusenosti s corydoras adolfoi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 13:34 tttomas – Re: Moucha
jak to myslis ja slupce od bananu? a diky za rady, ten nobilfluid urcite skusim u jinych tetrovitych rybek. a gratuluju k odchovu galaxy to je celkem slozita rybka,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 13:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: tttomas
cichlidarium.wbs.cz/… sjed si dolu tam je popsan odchov i tech teter skrikavych...
doporucujou je krmit prave vylihlou artemkou coz je podle mne vetsi nez nalevnici.....
pokud nemas prirozene nalevniky v akva, tak zkus protogen
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 13:25 Žena bluedream [245] – Re: tttomas
Ty ne, ale mám corydoras elegans a potěr je před rozplaváním také hrozně malinkatý. Jediné, s čím se chytám je vířník. Prachové krmivo jsem netestovala, tohle mi připadalo lepší. Mám lyofilizovaného od Easyfish.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 13:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: tttomas
zkus tekuty krmivo Nobil fluid od JBL - ja tim prikrmuju poter galaxek a ty jsou fakt droboucky, zaklad jsou nalevnici co se mi prirozene vyskytujou v krevetarku, prvni kusy jsem odchoval dokonce na slupce od bananu - slouzi jako potrava pro nalevniky....

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 11:53 tttomas – Re: bluedream
myslim ze virnik je stejny jako trepka, ale proc to neskusit no, ty uz si odchovala nejake strikavky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 11:45 Žena bluedream [245] – Re: tttomas
A co vířník?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 10:56 tttomas – Cim rozkrmit odchov tetry strikave i trepka je velka
Zdravim vsechny a predem dekuju za reakce a nazory vsech co maji skusenosti s odchovem teto krasne rybky s pro me ani neprestavitelne malim poterem, mam pravidelne vytery ale i kdyz docilim poteru nevim cim ho rozkrmit, jeste jednou dekuju za rady,

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 06:19 Muž motýlek [275]
tetry černé mají velké množství jiker, ale i tak spousta samčích buněk (spermií - mlíčí) zůstává ve vodě a způsobuje otravu vody ... po několika pokusech jsem dospěl k řešení, že ještě ve stadiu nerozplavaného potěru odsaji skoro všechnu vodu - včetně jiker z míst, kde je velké množství neoplodněných (často již ohniska plísně), odstraním všechny rostliny a samozřejmě do rozplavání nechám vzduchování hodně silné - těch pár předčasně zvědavých rybek co se utlučou bublinkami se mi jeví ekonomičtější než přijít o všechny ... naposledy jsem měl i přes odsátí snad dvou třetin jiker pořád ještě přes 150 odchovaných rybek ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 21:32 Muž Yirka [9118] – Re: Martex42
Na 100% ti to nepotvrdím, ale více než pravděpodobně ano. On totiž odchov potěru je na termín čistota vody ještě náročnější než normální nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 17:38 Muž Martex42 [20] - Tetry
Ano to jsem myslel! Tak že to bylo asi tou špinavou vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 16:49 Muž Yirka [9118] – Re: Martex42
Molitanový filtr, myšleno tzv bublifuk, je k potěru jedním z nejlepších řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 16:46 Muž Martex42 [20] - Tetry
Ten molitanový filtr jim teda ublížit nemůže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 16:41 Muž Yirka [9118] – Re: Martex42
Pokud jsi je nechal 5 dnů bez filtrace tak se nediv. A to kdoví zdas jim měnil vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 14:57 Muž Martex42 [20] - Tetry
Prosím vás poradte mi čím to může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 20:40 Muž Martex42 [20] - Tetry
Dobrý den měl jsem vytřenou páru teter černých bylo tam asi 200 ks mladejch. Tak po 5 dnech jsem si všiml že je voda nějáká kalná, tak jsem jim tam dal molitanový filtr. Ráno jsem přišel a plavalo jich tam kolem 10 ks a odpoledne už neplavala žádná! Nevíte čím to může být? Mohl jim ublížit nějak ten filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 18:16 Muž Martex42 [20] - Tetry
Dobrý den měl jsem vytřenou páru teter černých bylo tam asi 200 ks mladejch. Tak po 5 dnech jsem si všiml že je voda nějáká kalná, tak jsem jim tam dal molitanový filtr. Ráno jsem přišel a plavalo jich tam kolem 10 ks a odpoledne už neplavala žádná! Nevíte čím to může být? Mohl jim ublížit nějak ten filtr?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 17:57 maio777 – Re: Linduš
mimo "maminku" X-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 15:57 Žena Linduš [166] – Re: marnoff
když to není živorodka, tak klade jikry. když klade jikry, potřebuje k tomu samečka, ten je totiž oplodní už mimo mamku.
najdi si tu v atlase tetry a přečti si, jak se množí, hm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.03.2010 15:27 kreten – Re: Honz
Hoši viděli jste těhotnou jikernačku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2010 15:26 Muž Honz [7] - Tetry
je těhule to ti zaručuju protože je mám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 15:19 Muž marnoff [2] – kdo poradi
chtel bych se zeptat kdyz tetra medena ma tluste brisko myslim ze bude klast jikry,ale nemam s tim zkusenosti.mam k ni dat samecka nebo jikry uz budou oplodnene a mohu dat do porodnicky jen samicku.dekuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 20:05 obok
to jsou fotky te tetry a myslim ze asi bude plna jiker

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10212x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/335-tetry-rozmnozovani-a-odchov?od=251