Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Tetry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 00:51 Kvaris
Dík. Takže môže byť aj niečo takéto? rybicky.net/atlasrostlin/cabomba_caroliniana
Mám to len tak položiť na rošt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 00:02 R Muž romant [27981] Re: Kvaris
Tak třeba nějakej chuchvalec z rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum to by snad problém býti neměl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 23:59 Kvaris
je to bežná rastlina, no mne sa ju nepodarilo zohnať tone .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 23:56 R Muž romant [27981] Re: Kvaris
Co třeba klasiku v podobě jávskýho mechu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 23:49 Kvaris
Poradí niekto nejakú rastlinu vhodnú pre výter tetier(všeobecne).
Má byť len tak položená na rošte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 18:39 Andrea
Dobre, dekuju moc za vsechny rady, uz se tesim na krasne zdrave akvarko... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 18:37 R Muž romant [27981] Re: Andrea
Nakrm rybky v den kdy odjíždíš a zamkni krmení, celý týden jim nech dietku, nic se jim nestane a ještě to akvárku prospěje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 18:33 Andrea
To bych rada, ale pres tyden jsem v Praze. Rybky mi krmí mamka, ale nedavno jsem si vsimla, ze mam ryby jak koule,takze doslo k prekrmovani a naslednymu hniti na dne akvarka. Ted se to snazim dat do poradku.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 18:29 R Muž romant [27981] Re: Andrea
Tu vodu v akváriu můžeš po dobu týdne měnit obden, tím nic neskazíš. Stran toho dávkování Ti neporadím, já ryby neléčím, ale určitě je dobrý se držet návodu a v případě nejistoty použít spíše nižší koncentraci daného léčiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 18:26 Andrea
Vodu v akvariu uz jsem z jedne tretiny vymenila, odsala dno. Pristi tyden budu opakovat. Jak dlouho je tedy mam ponechat v te nadobe? a staci ta jedna desetina tablety? dekuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 18:21 R Muž romant [27981] Re: Andrea
Nechat v akváriu a neléčit ničím jiným než vodoléčbou a potažmo zlepšením podmínek. Mít v té 5 litrové flašce s věcma jak popisuješ a tam léčit tím baktopurem. To jsou podle mě jediný možnosti, který máš momentálně k dispozici. pokud už ty rybky máš přelovený, tak to bude ta druhá varianta v kombinaci toho zlepšení prostředí v akváriu pro ostatní osádku, aby k této operaci nemuselo docházet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 18:17 Andrea
Já vždy odpustím vodu z akvária do pětilitrové nádržky, dám jim tam rostliny a kameny, aby se měly kam schovat, takže vodu mají pořád tu svojí a ještě tam vkládám vzduchovadlo s mírným vzduchováním.. I v tomto případě je mám vrátit zpět do akvária? Mám tam totiž šněky a myslím, že těm sera bactopur nesvědčí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 18:04 R Muž romant [27981] Re: Andrea
Pokud není k dispozici nějaká zaběhnutá karanténa, tak bych takto nepostupoval. Rybky bych nechal v původní nádrži a dal jim šanci tím zlepšením podmínek a pokud to nikam nepovede a jejich stav se bude horšit, tak bych volil šetrný utracení. Ať už je to, co na sobě mají cokoliv, tak ta nejpravděpodobnější příčina vzniku je z těch nedobrejch podmínek v akváriu, takže na to bych se zaměřil. To, že se ryba dá do čerstvý samostaný nádrže, tak tím dojde ještě ke zhoršení jejího stavu a používat v tomto případě léky nebude mít valného významu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 17:56 Andrea
Můžu se ještě zeptat, pokud dám rybky do pětilitrové nádoby, mám dát do vody pouze desetinu tablety, když v návodu píšou 1 tabletu na 50 litrů? A jak dlouho je tam mám ponechat? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 17:32 Andrea
děkuju mockrát ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 17:28 R Muž romant [27981] Re: Andrea
Zlepši péči o akvárium a nebude třeba žádných léků. Pro sichr je odlovit můžeš, ale základ je to dobrý prostředí v akváriu. Jinak ten baktopur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 17:19 Andrea
Já právě měnila vodu a čistila akvárko minulý týden, prohrabáváním kamenů se všechno pak usadilo na dně, to mám v plánu ještě dnes odsát a vyměnit třetinu vody. Pokud bych rybky dala do separační nádoby, které léčivo je lepší, prosím, nasadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 17:13 Andrea – vřed - tetra
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 17:12 R Muž romant [27981] Re: Andrea
Podle fotky je to akvárko docela dost zahnípaný a tu možnou příčinu bych viděl ve zhoršený kvalitě vody. Nasadil bych vodoléčbu v podobě obdenní výměny 1/3 vody a odkalil dno, rybky nepřekrmoval a celkově zlepšil péči o akvárium a teprve když by to nezabralo, tak teprve event. přistoupit k aplikování nějakého vhodného léčiva. To co navrhuješ bych rozhodně nedoporučil použít ve společenským akváriu, ale v oddělené nádrži, aby zbytečně nedocházelo k narušování činnosti nitrifikačních bakterií, což by po použití těch léčiv mohlo nastat.
Edit: Na té fotce není tetra, ale podle mě nějaká parmička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 17:07 Andrea
Fotka k příspěvku Tak se mi to podařilo vyfotit, při té příležitosti jsem bílý flek, který vypadá jako plíseň našla i na další rybičce. :-( Doma mám sera bactopur direct a anti-ichtin, tak nevím, jestli je to vhodné léčivo pro tento druh onemocnění, jelikož nevím, jestli je bakteriálího původu.. přikládám foto
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 12:57 R Muž romant [27981] Re: Andrea
Prvotně bych to řešil odlovením do nějaké samostatné nádrže. Podle popisu se bude jednat zřejmě o nějaké napadení bakteriální nákazou. Léčit jednu rybku mě příjde neekonomické vzhledem k ceně případných použitých léčiv a ceně té rybky samotné, pokud tedy člověk nemá doma nějaký antibakteriální příprvek. Rybu bych nechal separé, častěji měnil vodu a sledoval její stav a pokud se bude horšit, tak šetrně utratit, třeba v silně perlivý vodě. Na přesnější diagnózu by se určitě hodila fotka oné postižené rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 12:51 Andrea – bílý vřed s krvavým zarudnutím
Dobrý den, dnes jsem si všimla, že jedna moje tetra albín má na čumáčku ošklivá bílý vřed, u kořene s červeným zarudnutím. Mohla bych jí nějak pomoct, nebo je ta nemoc neléčitelná? Předem moc děkuji za odpověď ! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 02:22 AQE Re: toms
Mohol by si tu dať foto vytieračky?
Moc by mi to pomohlo :-) ;-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.03.2012 15:12 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: LiborSprysl
Nechci to nějak rozvádět,osobně např obecným neonkám plesnivé jikry neodsávám,díky torbenu nálevník není.Nechám je přilepit na dno vytíračky a až potom sleju a plesnivé jikry řešit nemusím:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 06:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: tercovec5
Vidíš Vojto ano plesnivé jikry...to neustojí ani výluh z rašeliny a je tu nálevník hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 20:38 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: toms
Tak savo příště vynechej,stačí důkladně vymýt.Plesnivé jikry odsaj,z nich se tvoří nálevník.Pak se ozvy,jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 20:20 Muž toms [0] - Rostliny a krevetkyRe: tercovec5
Tak plesnivých jiker je dost řek bych tak polovina no používám vodu z RO nalevník se objeví před prvním krmením jinak vše vymývám savem a důkladně vypláchnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 18:26 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: toms
Je většina jiker zdravých,nebo naopak plesnivých?Když máš jen jednu vytíračku,snadno plesnivé jikry odsaješ.Torumin je dobrý,nicméně zbytečný přepych,český Torben bohatě stačí.Ke vzniku nálevníka dojde před prvním krmení,nebo až po?Pomíjím tedy možnost špatně vymyté vytíračky nebo špatně namíchané vývojové vody,to máš předpokládám zmáklé.Používáš demivodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 16:17 Muž toms [0] - Rostliny a krevetky
No vytíram vždy jen jeden pár ve 12l akva,rašelinovy výluh no používám Torumin ale jen lechce obarvím no prostě voda je čirá rybky se vytřou a do druhého dne se začína voda zakalovat asi to bude nějaky nalevnik či co
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 14:25 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Yirka
Proč "Ale kuš."?! :-)
Racionální jádro ta myšlenka má. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 10:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: tercovec5
se rybky z jiker vykulí ale postupně jich ubýva až jich zbyde jen pár nevíte čim to může být

Vojto, bych teda tipoval, že tady bude spíš ten zakopaný pes...první krmení,(otázka je jestli vhodné...) zbytky, nějaká plesnivá jikra...a to nezachrání ani rašelina. Ovšem není dost informací...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 08:56 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: LiborSprysl
a použitím rašeliny by nálevníka zlikvidoval,respektive,by se ani neudělal:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 08:55 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: 1
Nadměrné množství mlíčí produkují např samci hokejek,ale že by i calistusky,to jsem zatím nezaznamenal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 08:17 Muž Yirka [9118] Re: 1
Ale kuš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 06:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: 1
Spíš bych to viděl na nějakého dravého nálevníka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 23:48 flekarr
Kolik jich vytiras najednou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 23:44 1
Môže to byť tým, že máš moc schopného samca a jeho prebytočný mlieč, čo ikry neoplodnil splesnie vo vode.Ale podľa toho koľko rýb dávaš do výteru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 22:34 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: toms
A přidáváš třeba trochu rašelinového výluhu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 19:00 Muž toms [0] - Rostliny a krevetky
Zdravím chci se zeptat,zkoušim odchovat tetry krvavé ale vždy když se vytřou tak do druhého dne se voda strašně zakalí sice se rybky z jiker vykulí ale postupně jich ubýva až jich zbyde jen pár nevíte čim to může být.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 16:54 Gladilaf Re: LiborSprysl
A jak se pozná? Mám to brát tak, že vodovodu jsou schopny zvládnout i v takhle útlém věku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 16:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: Gladilaf
Spíš by to mohl být dravý nálevník, který je zmařil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 16:28 Gladilaf – Tetra červená
Ahoj, měl bych takovou otázku pro někoho, kdo má zkušenosti s odchovem teter. V padesáti litrech mám potěr tetry červené, je jim zhruba týden, zatím fungují docela v pořádku. Voda je převážně dešťová, RO nemám. V jakém věku jsou tyto ryby schopné postupně si zvykat na tvrdší vodu?

Minulá várka vydržela asi tři týdny. Nevím ale, jestli to bylo kvůli špatné čistotě vody, nebo kvůli tomu, že jsem jim vodu měnil za vodovodní (dlouho nepršelo). Díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 09:53 Žena maru [49]
ahoj. chtěla bych se zeptat: mám tetry ohnivé ve společenském akva už víc než rok, a nikdy se mi nerozmnožily. mohla bych dát párek ke krevetám?? kdyby se to povedlo, nestane se s jikrama nebo s potěrem něco? je tam taky jedna neritina a myslím že lasturnatky(malý potvůrky na skle, co očividně krevetám neškoděj). děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 19:04 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: cobrasb
Obecná neonka není přeci až tak náročná na odchov.Nebo ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 11:28 Muž cobrasb [0] - TetryRe: marek21
Vybral si si na zaciatok jednu z najnarocnejsich rybiek na odchov. Mne sa to podarilo po 1 roku, chce to trpezlivost a hlavne vela citania. Zakladom je aj voda z RO, cize velmi mekka voda. Vela zdaru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 22:31 R Muž romant [27981] Re: marek21
Jméno autora je dobrou zárukou toho, že informace tam sdělený jsou od člověka praktika s letitými zkušenostmi. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 22:26 Muž marek21 [16] Re: romant
dakujem za odkaz vyzera to byt zaujimave a detailne opisane ... a na tej stranke som bol ale akurat tou som len tak preletel ... som si nevsimol ze dole ta stranka pokracuje na dalsie 3 strany ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 22:19 R Muž romant [27981] Re: marek21
Třeba jsi to nečetl www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 22:04 georgeczk2 Re: marek21
Tak zkus danio pruhované a až to zvládneš,budeš zase o trošku blíž ;-) Jinak to že si zrovna vzpomeneš,že budeš třít,vezmeš samečka,ráno k němu dáš samičku...tak takhle to nefunguje...Chce to pár let sedět u akva a koukat,jak se ryby chovaj a jednou na to přijdeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 21:48 Muž marek21 [16]
zdravim vie mi niekto poradit trosku detailnejsie s odchovom - mnozenim tetry neonovej ? cital som vela clankou ... ked som spravne porozumel tak odchov by mal prebiehat nasledovne.

cez den do maleho akvarka odchytime samceka do vody najviac 24°C, mala by tam byt filtracia, a mierne zatienene akvarium... vecer sa prida do akvarka samicka. A do dna alebo dvoch by mala naklast ikry, potom ihned sa odlovia neonky spat do spolocenskeho akva...

Na dne akvarka by mala byt nejaka sietka.. ?
voda v odchovnom akva ma byt od 6,3 do 6,5 ph ... moze to byt voda polovica zo spolocenskeho a polovica z vodovodu ? alebo len z vodovodu ? pripadne zmiesat s destilovanou kvoli zmekceniu vody .... ?

zatial nemam ziadne skusenosti s mnozenim ale chcem sa naucit aj to ... :) zatial sa mi podarilo namnozit len ancistrusi a mecune ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10212x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/335-tetry-rozmnozovani-a-odchov?od=151