Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Tetry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.02.2010 18:43 obok
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.02.2010 18:43 obok – Re: jajaapaja
Fotka k příspěvku No teplota je 23 st. C,dalsi udaje o vode nemam. akva je mala elementka + javsky mech a sipatkovec. je tam jedna samice a 2 samecci(nevim ktery je do paru,proto oba).a to ze je plna jiker uz mi par lidi potvrdilo. viz fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 18:38 Muž jajaapaja [174] – Re: obok
To záleží na tom páru.Na vodě,na teplotě.A teď jde o to zdaje plná jiker.Jak jsi na to přišel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 18:16 obok
vratil jsem k ni samce.a pardon neni tehotna ale plna jiker.jak dlouho trva nez to ze sebe dostane?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 09:26 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: obok
samice muze byt maximalne plna jiker, ale v tom pripade musi byt se samcem do te doby, nez ty jikry naklade. udelal jsi fakt blbost, ze jsi samce dal pryc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 09:04 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: JuraS
Asi mu povedala :-D , a dokonca presne na dni ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 09:01 JuraS – Re: obok
Jak jsi přišel na to, že je těhotná ? Ty máš doma ultrazvuk nebo jsi ji pitval nebo měřil odběrem hladinu hormonů v těle ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 07:53 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: obok
Těhotná určitě není smich
a nikdy nebude no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 07:19 Mrakoplash – Re: obok
Sama se ti nevytře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 07:10 obok – už 5 dní těhotná
už 5. dnem je moje tetra krvavá těhotná.1 dnem co jsem zjistil že je těhotná tak jsem ji dal do elementky ale jenom 1. den tam byla se samci.ted uz je sama(odlovil jsem je).teplota je 23 st. C a má tam i jávský mech. Jak dlouho ještě bude trvat než se vytře? a mám pro ní ještě něco udělat?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 17:36 Ploutev – Re: tttomas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 16:26 tttomas – Re: motýlek
jeste jsem se chtel zeptat jestli je notne vzduchovani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 16:06 tttomas – Re: motýlek
moc dekuju za radu,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 11:05 Muž motýlek [275]
je to nenáročná rybka - voda vodovodní, tak tři dny stará ... možná trochu rašelinového výluhu - já jsem naposledy dal AKVAFLOR ;-) ... teplota 23-24°C ... na dno rošt, ale pokud to nechceš na kšeft, tak stačí pár kamínků ... kousek jávského mechu, ale ochotně se třou i s jakoukoliv jednoduchou rostlinkou ... jiker je opravdu hodně ... několik set ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 20:06 Silvan
No je to ryba Jihoamerická.... takže kyselá a měkká ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2010 17:26 halenar1984 – tttomas®
dobra tema pocuj je ti dufam jasne ze s timto ti tu nikto nepomoze chovatelia si starzia svoje tajomstva skus si hlavu potrapit prehladat net to keby vsetci chcely presnu pripravu vody na trenie myslim ze by tu toho bolo vela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 14:10 tttomas – jakou vodi pro treni tetry paraguayske
jak pripravit vodu pro treni tetry paraguayske? dekuji za vsechny rady a prispevky predem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 20:00 Muž Martex42 [20] - Tetry
Jaké je ideální ph pro vytření tetry černé. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 19:17 Muž Martex42 [20] - Tetry
Měl jsem tak 5 den rozplavaný potěr parmičky čtyřpruhé okolo 100ks a do dalšího dne mi zůstalo tak 10ks. Krmil jsem je nálevníkama. Nevíte čím to může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 18:47 R Muž Silent [5949] – Re: kodiak123
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 18:44 kodiak123
kolko meria dospela parmička čtyřpruhá ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 18:23 Muž Martex42 [20] - Tetry
Za zkoušku nic nedáš zkusit to můžes dej je vytřít a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 18:10 Muž čichavec [0] - Živorodky
dobrý den může se 3,5 cm velká parmička čtyřpruhá třít asi je už dospělá protože samec mávíc červené ploutvičky a je i menší než samička. děkuji za odpovědi :-( hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 17:58 Muž Martex42 [20] - Tetry
Měl jsem tak 5 den rozplavaný potěr parmičky čtyřpruhé okolo 100ks a do dalšího dne mi zůstalo tak 10ks. Krmil jsem je nálevníkama. Nevíte čím to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 09:07 Žena janeka [2] - Tetry
Při jaké teplotě je asi mám nechat po vytření, do vykulení a potom až budou pomalu růst? A čím je pomalu přikrmovat??
Dík moc..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 12:47 Mato00
Ano, ale do trenia by sa mali vecsinou nasadzat mlade ryby, je tam lepsie oplodnenie samcom, rybky sa ochotnejsie tru, rychlejsie sa zaplnuje samica, a vraj aj vyvoj ikier je lepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 06:23 Muž motýlek [275] – Re: Martex42
pročti si to, co v tomto vláknu píši ... jinak do třeni jsem klidně dal půl roku staré rybky a výsledek byl dobrý ... ale je fakt, že starší se třou ochotněji - zejména, když se Ti podaří odlovit pár, který se tře i ve společenské nádrži - takhle jsem to letos udělal, teď jej chovám zvlášť, a jsou k sobě jak manželé :-) ... úspěch je zejména o čistotě ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 22:19 Muž Martex42 [20] - Tetry
Prosím poradte mi!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 21:24 Muž Martex42 [20] - Tetry
Dobrý den musí být ke tření pár starej 2 roky? Jak mám upravit vodu aby byla vhodná ke tření? Nepište mi hodnoty ph ale co s čím mám s míchat a v jakým poměru. Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 09:12 paval šedy – tetra čerá a pokus o rozmnožení
ZDRAVIM VŠECHYN RYBIČKÁŘE A PŘÍÁŠÍM SVŮJ PŘÍBĚH ,, ZAKOUPIL JSEM SI AKVÁRKO DO NĚJ TETRY ČERNÉ KDYŽ JSEM JE PŘIESL DOM VŠIML JSEM SI ŽE JSOU POMĚRNĚ VELIKÉ A TAK JSME PŘEČET PÁR TRIKU , ZAKOUPIL AKVARKO NA 9 LITRRU PŘES RAŠELINU ZMĚKČIL VODU A ŠUP TETRY DO NĚJ ,, JENŽE PO TŘETÍM NEUSPĚŠNÉM DNU JSME ZAČAL POCHYBOVAT O TOM ZDALI TAM NEMÁM DVA SAMCE NEBO DVĚ SAMIČKY , ODLOVIL JSEM JE A NAHRADIL DALŠÍMA ALE TAKY NIC TAK JSME ZKUSIL PŘIDAT JEŠTĚ DVĚ,TAK JSEM MĚL V NÁDRŽI 4 RYBY A DOUFAL JSME ŽE SE TAM PÁR NAJDE , RYBKY DRUHÝ DEN JSEM SI VŠIML ŽE SE NĚCO POVEDLO VŠIML JSME SI PLESNIVÍCH JIKER BYLO JICH TAM CCA 30 KUSŮ ,, ASI PO DVOU DNECH JSEM KOUKAL JAKO BLÁZEN ŽE SE TAM NĚCO HÝBE POSKAKOVALO TAM CCA 10 KS TETŘIČEK , DNES JE MÁM PŘELOVENÉ V PETLAHVY A STRČENÉ V AKVÁRKU S PAVÍMA OKAMA ABYCH NEMUSEL VYHŘÍVAT DALŠÍ AKVÁRKO ,, JE JICH TAM CCA 20 KOSKU , KRMIM ŽÁBRONOŽKOU A DOUFÁM ŽE JE VYCHOVÁM A ŽE VYROSTOU ,, KDYŽ MI NĚKDO PORADÍ CO A JAK ZKUSÍM ZASE NĚCO VYTŘÍT DĚKUJI A PŘEJU VŠEM CO NEJVÍC JIKER A PLŮDKU potlesk
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 12:50 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: vevrk
Používám mražené nitěnky Tubifex od firmy Katrinex. Jsou to kostky, ze kterých vždy trochu nožem odstrouhám a rozpustím v troše vody. Rybky se po nich mohou utlouct. Během chvilky vypucují i zbytky uchycené v kytkách a na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 11:45 vevrk – Re: FranzFritz
Hmm, nitěnky bych taky mohla zkusit.. Mám podobně velké živorodky sličné, občas jim dám mražený buchanky, přijdou mi velikostně akorát, ale ryby do nich párkrát zobnou a konec. Vločky jim chutnají mnohem víc, což nechápu. Díky za tip ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 09:45 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: vevrk
Díky za odkaz. Vůbec mne nenapadlo hledat informace o tetře ohnivé na anglicky psaných stránkách :)
Živým krmivem krmím i normálně. Krmím nitěnkami, ale pro tetry ohnivé je musím nasekat. Nemají šansi je vcelku sežrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 19:49 vevrk – Re: FranzFritz
Trochu jsem zapátrala a našla něco málo odkazů v angličtině... Nejdetailnější popis rozmnožování je zde: www.seriouslyfish.com/…

Navíc na těchto stránkách je informace, že 3 týdny před dáním do vytírací nádrže by měly dostávat jen živou potravu: www.aqua-fish.net/…

Snad ti to pomůže, hodně zdaru!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 17:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky
taky o ni uvazuji, zatim jsem nasel jen (preci jenom je to pomerne nove chovany druh):
rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1
www.aquapage.cz/…
a snad nejake clanky v casopisu www.akvarijni.cz/… bohuzel nevim kde ho sehnat...snad budesh mit vic stesti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 16:23 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: vevrk
Také jsem je nikde nemohl sehnat. Objednal jsem si je zde: www.kalaba.eu Poslal mi je kurýrem a dokonce přidal jednu rybku navíc. Ryby přišly v termoboxu a všechny jsou dodnes v perfektní kondici. Jsou to temperamentní čilé rybky a když vidím, že se k sobě mají, uvažoval jsem, zda by se daly rozmnožit. Ale nikde jsem se o jejich odchovu nic nedočetl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 13:15 vevrk – Re: FranzFritz
Myslím, že běžná zas tak moc není. Já jsem o ní po založení svýho miniakvárka uvažovala, jenže když přišel čas objednat rybky, tak zmizly z nabídky Vivárka a jinde jsem nevěděla kde je sehnat... Informací o nich taky nemám moc, možná bych se zkusila zeptat v tom Mělníce, když je tam mají :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 08:38 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Má tetry ohnivé vůbec někdo v akvárku? Myslel jsem, že je to docela běžná ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 16:03 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Rozmnožování a odchov tetry ohnivé
Má někdo praktické zkušenosti s rozmnožováním a odchovem tetry ohnivé (Hyphessobrycon amandae)? Na internetu o ni nejsou prakticky žádné informace.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 18:26 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – Re: TomášB
ja v množení rýb v spoločenskom akva problém nevidím. Keď to nemnoží na predaj ale len tak pre radosť tak prečo nie. Nie každý má miesto na vytieračky a čojaviem čo. Zvyčajne to v miestnosti nevyzerá veľmi dobre keď tam má niekto množstvo akvarií kade tade- teda aspon mne to vadí keďže mám izbu zariaďovanú podľa feng shuej a tak aby to aj dáko pekne vyzeralo- a to sa mám vzdať odchovu .Ak má zarastené akva a nie dravé druhy tak mu určite zopár mladých ostane.

dôkaz že to ide aj v spoločenskom:
www.akva.sk/…


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 13:22 Muž TomášB [12] – Re: matesss
já taky nechápu že když chcete množit ryby, že nemáte vytíračky, já mám 3vytíračky na bojovnice a budu kupovat dalších 20 15l-vek, množit ryby ve společenský mě nikdy nenapadlo a nikdy nenapadne no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 13:08 jurek – Re: matesss
Třecí rošt je síť,která brání rybám v přístupu k jikrám,jinak je požerou.Jestli nemáš volnou malou vytíračku,tak nemá cenu ryby množit,protože ve spol.akva ti vše požerou ostatní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 12:44 matesss
myslíš jako síto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 12:43 matesss
děkuju ale nemam volnou nádrž chci to udělat v tý mý hlavní a jakej rošt co to je??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 12:40 jurek – Re: matesss
Připravit vytíračku cca 10litrů,do ní měkkou vodu,dGh 5°,dKh 0°,PH 6,5,teplota 25°C,na dno položit rošt a je to.
Tyto rybky se vytírají velmi lehko,tak hodně úspěchů při odchovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 12:05 matesss – množení tetry červené
Ahoj,potřebuji se zeptat jak mám napomoct tetrám se vytřít.zdá se že 2 samičky mají velká bříška a já ještě tetry nemnožil.děkuju za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 17:59 R Muž Silent [5949] – Re: Angel.29
Nejlepší společník pro tetru je zase tetra. Jakýkoli malý druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 17:59 Muž frmol [14] – Re: Angel.29
temer vsechny nedravce ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 17:56 Angel.29 – hodí se k sobě
ahojky lidičky.Moc prosím o radu.Jaké rybičky mohu mít pohromadě s Tetrou černou.Moc děkuji za radu každému.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 07:43 motýlek - jarda :-) – Re: filo
skoro na 100% je problém v množství potěru - já měl v 10-ti litrech asi 500 mladých a jak píšu dříve, 3-4 den se začala projevovat otrava a zachránil jsem to jen dvojnásobným vyměněním skoro celého objemu vody ... drž raději teplotu jen na 23-24°C a denně vyměň 2/3 vody - jinak nemáš šanci :-( ...
krmit musíš alespoň první týden naupliemi artemií - 3x denně malé množství dobře propláchnuté od soli - sledovat jak přijímají potravu, zbytky po hodině odsát (většinou se to nahromadí v rohu ke světlu nebo pod vzduchováním, takže je to otázka minuty)
prostě čistota a pečlivost - žádná kouzla v tom nejsou ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10212x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/335-tetry-rozmnozovani-a-odchov?od=301