Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby na dno?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Žádná další stránka   1  
Jaké ryby na dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2006 22:20 Ancistruska – Sumeček
Chtěla bych si do mého akvaria 50/25/25 pořídit sumečka. Poradíte mi někdo druh, který není potřeba chovat v hejnech a nedorůsta moc velké délky( do 6i centimetrů)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2006 00:34 Roman Re: yama
1 ancistrus navíc není taková tragedie než jich tam dá třeba 10.Na tom zakrnování něco bude.Osobně jsem kdysi koupil 10 ks ancistrusů velikosti 2,5 cm a dal do 80l akva.Po zhruba půl roce jsem založil další 100l nádržku a 4ks přelovil do nového bytečku,kde žíjí s parmičkami Crossocheilus siamensis.Ačkoli jsou si oba druhy do jisté míry potravní konkurenti tak po 3 měsících byl velikostní rozdíl oproti sourozencům v menší nádrži kolem 1,5cm.Krmení jinak probíhá stejně.Rozdíl je jen v počtu 6:4,a 100litrovka je extrémě zarostlá rostlinami,stylem že musím cca po 10ti dnech protrhávat,jinak nemaj ryby prostor pro plavání.Takže závěrem:vytvořit nějakou skulinku navíc ať se má nový kousek kde schovat.Krmit tabletkama,zeleninou a třeba i mraženým cyclopem.Pěkně po něm rostou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 14:35 Žena yama [25] – Pocet ryb
Ja mam na plose 70cm x 40cm dva ancistruse sp. a dve prisavky thajsky (jestli se daji pocitat jako ty co ziji na dne). Myslite, ze si muzu poridit jeste jednoho ansicistruse, nemam totiz takhle samecka a chtela bych, aby se mi mnozili. Bojim se, aby meli dostatek jidla. Davam jim sice takove tablety a mam tam zatim primerene ras, ale spareny spenat ani zelenina jim nechutna a tak se bojim, aby mi rostli a darilo se jim i ve vetsim poctu, nekde psali, ze kdyz neamji dostatek potrebne stravy, tak muzou trvlae zakrnet:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 11:39 Roman Re: Pavel
Jelikož panceřníčci v přírodě žijí i v nekolika tisícových hejnech, tak je třeba zajistit společenský život i v nádrži.To znamená že na plochu dna např.100x40 cm dáme alespoň 6ks menších druhů pancéřníčků.Za maximum bych považoval neco kolem 12ks za předpokladu že nádrž budou obývat i s rybami výššího vodního sloupce.Vhodné jsou např. tetry či sekernatky,které žijí v přírodě často ve společných vodách. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2006 23:00 Pavel – Počet ryb na plochu dna
Zajímal by mě Váš názor na počet ryb žijících u dna vzhledem k ploše dna akvária např. pancéřníčci skvrnití. Díky Pavel

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2006 20:07 Žena yama [25] Re: hans
ne, nemusi. nemusi tam byt zadna ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2006 19:53 hans – ancistrus
musí být v akvariu naký ancitrus nebo krunýřovitec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 5 ...... [6]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5499x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/317-jake-ryby-na-dno?od=251