Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby na dno?

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby na dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 18:59 Žena Beilis [34] - AsieRe: malyLibor
Nemůžu říct s stoprocentně, ale podle mého si myslím, že sekavci s těma jejich minitlamkama na krevetky nemají.... :-|
Každopádně jenom názor, nechci nic nutit ani vnucovat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 18:51 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Beilis
Mně se sekavci moc líbí, ale moje krevetky by mne za ně nepochválily :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 18:28 Žena Beilis [34] - AsieRe: malyLibor
Sekavci jsou vidět určitě míň než pancéřníčci, ale pokud máš hejno a když se pořádně zabydlí, tak vylézají celkem často! Minimálně jeden byl u předního skla skoro pořád a když se podařilo, tak si to tam rejdili všichni ano krásný pohled potlesk opravdu vřele doporučuju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 13:45 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Vstorm
Akary potoční jsem nikdy neměl, ale co jsem o nich četl, tak jsou dost velké a žravé... tak bych asi vybral pancéřníčky kropenaté (Megalechis thoracata)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 13:06 Muž Vstrom [79] - Malawi
Ahoj, snesou Akary Potoční, Kančíci červenohrdlý a Nikaragujci nějaké pancéřníčky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 12:29 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Beilis
Sekavci jsou krasavci, jen škoda, že nebývají víc vidět. Já mám akva tak zarostlé, že bych v něm sekavce neviděl, jak je rok dlouhej, a navíc by mi asi vyzobal všechny krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 07:02 jake98 - AsieRe: Beilis
jsou pěkní ale mám i asi budu na ně malé akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.10.2012 20:41 Žena Beilis [34] - AsieRe: jake98
A nechces zkusit třeba sekavce, jsou to krásné, zajímavé ryby....
Měla jsem jich 6 a byli úžsní! Doporučuju

rybicky.net/atlasryb/sekavec_pricnopasy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 16:32 R Muž romant [27748] Re: jake98
Nějak mě to nesedí ani do jednoho akvária co je v prezentaci, jedno má nevhodnej štěrk a to druhý zase ten šterk jak do betonovejch dlaždic. Pokud tam v tom větším kamení už pandy jsou, tak bych k nim už, taky vzhledem k velikosti akva, nic nepřidával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 16:29 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: jake98
raději jen jeden druh. Ryby budou daleko spokojenější než v "míchanici" ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 16:24 jake98 - Amerika
panceřníčci jsou hejnová ryba to vím můžu složit hejno z více druhů kdyžtak jaké druhy k pandám

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 13:59 Muž vlacek [402] Re: JJaanca
Pet habrosaku mi tu plave (spise sedi a stoura ve dne). Podivejte se na tvar tela pygmaeuse a hastatuse. Ksou vice stvoreni k plavani ve volnne vode. Habrosus ma typicky tvar tela pancernicku. Jinak jsem koupil v zoo branik. Momentalne nejsou, ale nemel by problem je sehnat.
U pand jsem myslel nebojacnost spise k deni kolem akvarka. Nedokazu porovnat s nebojacnosti vuci jinym rybam. Jinak pygmaeusaci jakmile si na nadrz zvyknou, tak je neni moc videt, protoze maji svoje skryse a ty opousteji dost malo. Habrosaci se tak neskryvaji, ale lekavi take jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 10:05 Žena JJaanca [67] Re: vlacek
No právě, pandy jsou nebojácné. Je mi jasný že si každá ryba ráda pochutná na jikrách, ale jde mi o to, aby se dala snadno zahnat malou cichlidkou.

Já jsem si zadala do podrovného vyhledávání Pancéřníček 2cm a vyjelo mi 5 názvů, mezi nimi corydoras pygmaeus, hastatus, habrosus... v akvaristice měli z tohoto seznamu pygmaeus, tak jsem ho vzala.
Takže habrosus se oproti pygmaeus drží dna? HNKG píše, že tihle malincí pancéřníčci plavou všichni výš, že dna se drží jen ti větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 21:56 Muž vlacek [402] Re: JJaanca
Pandy jsou jedny z nejmensich, nepocitam-li habrosus, hastatus a pygmaeus. Jen jsou aktivnejsi a nebojacnejsi oproti jinym druhum, coz je dela si myslim zajimave. Tezko sezenete rybu dna aby nezrala jikry... Pokud se vam panda zda moc "nebezpecna", tak jedine asi corydoras habrosus, ti jsou u dna a cisti dno. Delka do 3.5cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 21:44 Žena JJaanca [67] Re: Deathbull
Hmm, video nic moc, pandy asi nee.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 15:29 Muž Deathbull [1927] - CichlidyRe: beowulfx
Bohužel ne, připlavala samice LDA16 a sežrala jim to. Ale tento pár velmi pravděpodobně dostane svoje Nanocube 60, jedno ze dvou které plánuju do předsíně. Jen musím sehnat patrový stojan co nevypadá jako z dílny, pak už to půjde rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 15:26 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Deathbull
No jo no, trošku deprimující, zajímalo by mě jestli jim tam pak nějaké jikry vůbec zbyly :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 14:03 Muž Deathbull [1927] - CichlidyRe: JJaanca
Jo, ubráněj...ale jestli mají při tom stres to fakt netuším. Jedno vlastní video, vysokoploutvé kontra panda bandita :)

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 13:39 Žena JJaanca [67] Re: roper
Na pandy jsem myslela, jsou teď moderní - mají je všude, jen nevím jak dorostou a jestli by před nimi cichlidky jikry ubránili v pohodě, bez většího stresu.
(A taky jsem si nebyla jistá jestli se skutečně drží dna - takže jo.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 13:28 Muž roper [10] - CichlidyRe: JJaanca
Ahoj. Jo jo. Pandy můžu taky doporučit, protože se drží dna jak přibytí ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 13:18 Muž NHKG [3829] - HadohlavciRe: JJaanca
Ryby na dno jsou především sumci a ti si většinou na jikrách rádi smlsnou. Pancéřníčci z ryb co znám vyhovují vašim požadavkům nejvíce, jenom jste zvolila nevhodný druh. Nejmenší druhy pancéřníčků (do 3cm maximální délky, třeba P. malý a P. nejmenší) plavou ve vyšších vrstvách vody mnohem častěji než středně velcí (mezi 4 a 7 cm maximální délky) pancéřníci. Třeba P. panda u mě plavali jenom po dně kromě občasného plavání k hladině pro vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 13:10 Žena JJaanca [67]
Ahoj, ráda bych si pořídila nějaké ryby na dno. Původně jsem měla ancistruce, ale protože žral cichlidkám jikry, dala jsem ho pryč. Místo toho jsem si říkala že si pořídim nějaké malé pancéřníčky, které cichlidky bez problémů zaženou, tak jsem koupila pancéřníčky malé, ale zjistila jsem, že skoro neplavou na dně. Plavou tak v dolní třetině nádrže stejně jako ostatní ryby, ale rozhodně nečistí dno.
Máte někdo nějaký nápad?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 09:39 Muž NHKG [3829] - HadohlavciRe: Eva
Trnovec není extrémně žravý sumec. Jakékoliv trochu větší ryby by měl nechat na pokoji. Taky ho mám, ale vidím ho tak 1x za měsíc. Je věčně zalezlý. rozzureny
Nebál bych se tam dát jakoukoliv vhodnou rybu, co vyroste aspoň přes 5cm.

Ale každá ryba je jiná, můžete mít extrémně žravý kousek, co sežere všechno co nacpe do tlamy (nbo takového, co nechá na pokoji i potěr).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 09:36 Muž janmacu [18] Re: Eva
ničeho se neboj a obsaď akvarko,dokud je trnovec mladý,ja mám dva kousky a jiných rybek si nikdy nevšímali až když vyrostli ,tak akorát začali baštit šneku, ani krevetky nehoní a rádi leží na listech kousek pod hladinou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 09:17 Eva – Moc Prosím o radu -Jaké ryby mají šanci žít s trnovcem bělopruhým.
Máme 160 l.Po smrti AKARY, která mnoho let vládla v našem akvárku osazeném pouze krunýřovcem, dvěma pancéřníčky a jedním sumečkem, jsme chtěli oživit naše akvárium menšími aktivními barevnými rybkami. Než jsem stihla vymyslet co si pořídíme.Kluci s nadšením přinesli z obchodu krásnou malou pruhovanou rybku. ALE jak jsem na tomto vebu vyhledala - Je to TRNOVEC BĚLOPRUHÝ!!! ,takže vize o akaváriu plném malých, barevných aktivních rybek je asi zase pryč!
Zbavit se trnovce humálně není reálné a zbavovat se jej nehumálně nechci, vžyť chudák nemůže za to, že skončil zrovna u nás. Poraďte prosím. Jaké ryby by mohly vnést do našeho akvária barevnost a život aniž by byly trnovcem(až vyroste) ohroženy na životě?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 14:54 Muž AmorFati [35] - AmerikaRe: Zabacek
Můj obyčejný ancistrus, L krunýřovec i panceřníčci krevetky ignorují. Občas krevetka rybku či rybka krevetku vyplaší, ale to je tak všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 14:00 Muž Zabacek [2] Re: romant
Jde mi hlavne o ty ostatni ryby o skalarach vim ze jsou drave, ale co treba takovy krunyrovci pripadne jak psal jeste nekdo pancernicci a podobne, jsou to sice jen takovy ryby zbirajici vse co najdou na dne, ale jak se zachovaj treba ke krevetkam. Ty mi ancici uz maj tak kolem 7 cm. Toto tema jsem zalozil predevsim s toho duvodu, ze by me zajmalo zda je mozny mit ryby co zijou udna a schvavaji se, spolu s zivocichy, ktery vedou podobnej zivot krevetky raci a kraby. (vetsi formy raku a krabu (od 5cm nahoru) bych asi vynechal, protoze predpokladam, ze by schovane ryby uvitaly jako veceri)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 13:43 R Muž romant [27748] Re: Zabacek
Saláry by ty krevetky dost brzy zahrnuli do svýho jídelníčku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 13:38 Muž Zabacek [2] Re: AmorFati
Taky se bojim toho ze na ten obem vody je tam tech ryb celkem dost. Ale aspon pro priste, jde hlavne oto jestli se krevetky snesou s krunyrovcema a prisavkama je mi jasny ze skalary jsou asi hodne agresivni a asi by to nedelalo dobrotu. Jinak k tem malejm rackum na ty jsem se koukal jako prvni :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 12:26 Muž AmorFati [35] - AmerikaRe: Zabacek
Myslím, že na 112 l máš už těch obyvatel v akvárku dost... Dál bych to nehrotil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 12:16 R Muž rak [810] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zabacek
Zkusil bych dát tam raky rodu Cambarellus( jsou to ti trpasličí).Ty větší raci a kraby by si udělaly z akvária švédský stůl.Krevety bych tam nedával z důvodu ,že by se staly součástí rybí stravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 11:17 Muž Juck [1] - CichlidyRe: Zabacek
Panceřníček..? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 11:16 Muž Zabacek [2] – Zivocichove dna
Chtel bych se optat jestli nekdo ma zkusenosti s kombinovani zivocichu zijicich v skulanach a u dna. Konkretne ryby zijici u dna, krevetky, raci, krabi. Vsude se zminuje, ze treba krevetky utikaj z akvaria v pripade ze jsou napadany rybami a nebo pri spatne kvalite vody. Chtel bych do akvaria nasadit nekolik krevetek nebo jinych zivocichu, ktere by uklizeli zbytky jidla, aby se mi tolik nemnozili sneci (okruzaci a levatky). Problem je v tom ze uz ted mam asi 4-6ks krunyrovcu a asi 3-4ks prisavky thajske (nedaj se moc spocitat vsechyn jsou schovany) krome toho mam jeste 3 skalary (5-7cm) a asi 10 neonek(3cm). V akvariu mam celkem dost ukrytu (foto v prezentaci uz neni aktualni). Nevim jak by se tyto ryby (ancici a prisavky) chovali ke krevetkam. Pripadne jinym, rackum a nebo krabum. mohl by mi nekdo poradit jestli ma cenu se poustet do tohoto experimentu. Dekuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 12:37 Muž Semtex [1196] - LabyrintkyRe: radim
Vím co je co ano
Jde ale o to, že ne všichni "Zlatý" jsou albíni obyč ancíka.... můžou to být L144.

to že je F1 po zkřížení vše po otci, neznamená že v F2 tomu bude stejně.

nejde ani tak o to, že je někdo koupí jako obyč a pak bude mít potomky z 1/2 zlaté, ale jde o to, pokud by byli F1 zlatí a já je tak prodal, ty pak měli mladé a ony byli obyč. To by mě potom asi dotyčný kupec moc rád neměl....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 12:22 radim - LabyrintkyRe: Semtex
albín(zlatý,žlutý,...) ancistrus a obycejný je ta samá ryba...az na tu barvu!...v akva je jeden pár samec je obyc hnedý a samice zlatá... uz potretí se vytreli a jeste ani jeden není po mamě a všichnoi jsou strakatí po tatovi :-| a jinak samec nahání i samici je naprosto běžné...každý ty námluvy má jinací smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 12:08 Muž Semtex [1196] - LabyrintkyRe: Aleš
pospolu je mít můžeš, ale počítej s tím, že se mohou zkřížit. A to je nežadoucí, pokud by jsi je chtěl dál prodávat, měl by jsi na to upozornit.
To že se nahání je normální. Pokud je ale nádrž větší, neměl by to být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 12:07 Žena katterinecka [2143] - RostlinyRe: Aleš
u ancistrusů jsou vůči sobě agresivní samci, největší samec odhání i samičky, ale v dobře zarostlém akváriu s dostatkem úkrytů to není problém. Ale pokud není moc velké, je lepší nemít dva samce, menší by se nedostal moc k potravě. Na barvě podle mě nezáleží
hlavně to odhánění záleží na velikosti, musí se mít kam schovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.05.2010 12:05 Aleš - Rostliny – 2 druhy ancistrusů
Ahoj, mohu mít v akva 2 duhy ancíků? mám už toho obyječného a chtěl bych i zlatého, ale nevím jestli je mohu dá k sobě, jelikož kamarád to tak má a ten obyčejný (samička) pořád nahání zlatého (samička). Nevíte čím to je? Jestli si jen tak hrají třeba..

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 22:11 Muž Semtex [1196] - LabyrintkyRe: Majky
tady Pandy mají snad všude, zkus projít nějaký e-shop nebo napsat inzerát.
Teď co mám ze živorodek, tak jedině Mollyce. Platy korálové má kámoš na rozdávání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 22:06 Majky - LabyrintkyRe: Semtex
mno tak hej je popularna Panda lenže v celych Košiciach a ani v okoli ju neviem zohnat a ani objednat mi to nevedia momentalne rozzureny ale z tych druhov co som vypisal tak vačšina je dostupna alebo sa da objednat, a živorodky nechovas? ja som kedysi vo velkom choval platy len na porod si bolo treba postriehnut lebo požierali svoje male sad mno ked mi rodili v jeden den 4 - 5 naraz tak to už bolo :-D momentalne molynezie, lebo platy som mal aj hodne pokryžene už
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 22:00 Žena datura [103] Re: Majky
hlavní rozdíl mezi ancíkem a pancéřníčky vidím v tom, že zatímco ancík je samotář, pancéřníčky musíš chovat v hejnu pěti kusů a víc. s tím bys taky měl počítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:58 Muž Semtex [1196] - LabyrintkyRe: Majky
já kdysi měl zlatopásé, a výběr pro tebe bude asi záležet, jak bude pro tebe v okolí dostupný.
Co bych si asi koupil dnes, tak momentálně populární je Panda.
Jinak ty potvůrky se množili tak nějak sami. a podobné to bude i u toho tvojeho výběru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:52 Majky - LabyrintkyRe: Semtex
mno tak nejake druhy som si vyhliadol Pancéřníček černopruhý,klínoskvrnný,leopardí,tmavý, mas s niektorym z tychto druhov nejake skusenosti? alebo ktore z tychto by si si vybral? pri odchove si myslim že nemal by byt problem, ved niečo som už pri porodoch odasistoval :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:43 Muž Semtex [1196] - LabyrintkyRe: Majky
tak jsi projdi tady atlas s pancíky, je tam u každého jak je velký a jak je náročný odchov....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:40 Majky - LabyrintkyRe: Semtex
mno ved prave v tom by som potreboval niečo poradit,odporucit a tak že jakeho pancernika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:38 Muž Semtex [1196] - LabyrintkyRe: Majky
ono jde o to, jaké pancíky chceš chovat a odchovat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:37 Majky - LabyrintkyRe: Yirka
mno velkost nadrze neni problem, od 50 l do 250 l , mam toho viac, len nikdy som nechoval pancernickov a chcem vediet že ako by sa znasali z pancernickami alebo s niecim inym, a ci je problem pri rozmnozovani ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:34 Muž lubosov [0] Re: Majky
Oba druhy sa hodia na dno akvária, sú nenáročné, ľahko sa chovajú. Ancitrus požiera aj riasy, čím udržuje agua v relatívnej čistote. Pancierníčky však aktívne prehrabávajú dno a tým víria kal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:29 Muž Yirka [8275] Re: Majky
Především bude záležet na velikosti nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:28 Muž Semtex [1196] - LabyrintkyRe: Majky
já mám obojí, Ancistrus sp. a p. kropenatý. bydli spolu ve vedlejších trubkách, žerou spolu stejnou potravu a někdy se přísavkáč na pancíkovi i sveze..
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 4842x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/317-jake-ryby-na-dno?od=101