Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby na dno?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby na dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 16:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: duko1995
Není velký...nebo.. images.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 16:04 Muž duko1995 [32] Re: LiborSprysl
jáj tak chtel sem neco jak je mrenka alebo tak ale co se hodí do me nadrže 160l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.05.2013 16:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: duko1995
Jeden z nejhezčích krunýřovců... smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 15:59 Muž duko1995 [32] Re: LiborSprysl
co to je zač ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.05.2013 15:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: duko1995
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 15:49 Muž duko1995 [32]
zdravím chcel by sem sa opítat na nejakou krásnou rybu na dno ? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 23:11 Muž duko1995 [32] Re: romant
Tak dekuju moc:-) zajtra pro ne pojedu uvidime vysledky :-) diky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 23:09 R Muž romant [27987] Re: duko1995
To jsou dělníci, na rozdíl od pohodlnejch ancáků, kteří čekají co jim podstrčíš před rypák. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 23:06 Muž duko1995 [32] Re: romant
Premyslam nad nim a su jako fakt aktyvni ? Lebo mam 3 ancistruse a ty sou vazne lenivy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 23:02 R Muž romant [27987] Re: duko1995
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 23:00 Muž duko1995 [32] – Vořírač Řas
Ahoj...chcel by sem sa opitat jaky druh prisavnika je nejaktyvnejsi a nejvic mu chuti rasa ? :-) nejakeho dobreho vozirace ras :-) dekuju moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.01.2013 16:31 Muž vlacek [402] Re: katterinecka
pravda, o nejakem cisteni u ryb vetsinou nemuze byt vubec rec, ale co se tyce skla, kamenu a pod, tak neritka je proste nenahraditelny dric. Neni dokonala ale prace je za ni rozhodne videt. Ale dat ji jen do akva, kde na skle skutecne neco roste, jinak trpi a utika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.01.2013 15:21 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: mirlun
Krunýřovce jednopruhé taky už seženeš i za 30kč. Pancéřníčci žerou zbytky ze dna ale jinak ti nic čistit nebou. A siamky okusují i mechy.

Občas člověk prostě musí sáhnout po houbičce a to sklo si vyčistit sám. Při správné péči nejsou žádné ryby "na čištění" potřeba. Krmit jen to co ryby sežerou (případně ti pancíci u dna, ale terči taky nejsou blbí aby si tam pro to nedoplavali). A listy není potřeba nijak čistit, když se kytkám daří.

Edit: Jednou se mě někdo ptal jaké si má do akvárka pořídit čističe, jestli ty ancistrusy, pancéřníčky nebo co, že má problém s řasama atd., aby vyčistili akvárko...
Když se to tak vezme tak tyhle ryby nadělaj tolik bordelu, že by se tomu akvárku dařilo líp bez nich.

Tím nechcu říct Mirku, že by to byl tvůj případ (co jsem koukala tak máš pěkná akvárka), jen už jsem na to označení "ryby na čištění akvárka" trochu alergická.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 14:15 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: romant
Ano je to k terčovcům, teplota od 26 do 30°C. Takže zkusím pancéřníčky, podívám se na inzeráty a kdyžtak Sklorex. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 14:08 R Muž romant [27987] Re: mirlun
Myslel jsem, že to máš do akva k terčovcům tam bych nějakou normální péči předpokládal. Ta choulostivost je řekl bych daná jejich původem(jsou to v drtivý většině importy), takže je třeba počáteční aklimatizační péče, nejlépe v nějaké karanténě, aby se tzv. oddělilo zrno od plev a potom už bych to jako problém neviděl. Stran těch pancéřníčků, nemusíš mít strach, mechu nic neudělají, ale nevolil bych kusů 5, ale 10 a ne skvrnitý, ale třeba zelený, vzhledem k jejich akceptaci vyšší teploty a předpokládám že u placek to budeš mít někde kolem 28 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 13:56 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: romant
Krunýřovce jednopruhé považuji za dražší a choulostivejší ryby. Kdysi v začátcích jsem je měl a s obyčejnými krunýřovci za 30kč za ks v akvaristice se nedají srovnat. Pancéřníčky jsem nikdy neměl a tak se spíše ptám na ně, nebo nějaký jiný nápad. Siamky jsem také měl, ale nyní je nemohu pořídit kvůli ceně a nestabilním podmínkám v akva(ale to je jiné téma).
Pancéřníček skvrnitý je pěkný, přemýšlím o něm, ale nepůjde po mechu? dá se od někoho v Brně sehnat výhodně? 5ks?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 13:49 R Muž romant [27987] Re: mirlun
Mrkni se na ryby rodu Otocinclus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 13:47 Muž kofejn [963] Re: mirlun
Jako řasožrouty mám otíky (to co se prodává jako krunýřovec jednopruhý) a šneky levatky, jako čističe mám pancéřníčky skvrnité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 13:38 Muž mirlun [48] - Rostliny – jaké levné pancéřníčky? nebo jiné ryby na čištění
jaké levné pancéřníčky? nebo jiné ryby na čištění akvária s terčovci? (zbytky krmiva, čištění listů a skla)
Které ryby nahradí ancistrusy, kteří mi pravděpodobně ničili rostliny? Chci si dát do akvária také mech a nevím, zda by ho mohli obyčejní pancéřníčci poničit. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 22:08 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Zoidik
No a navíc můžeš mít místo 2 ancistrusů klidně 6 otíků, kteří ti na požírání řas odvedou víc práce než ancik.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 15:56 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Luky89
Ancistrus má jednu nevýhodu, rád se pouští do rostlinek v dospělosti, otíci ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 15:54 Luky89 Re: r0b1nh0
Zkus 2x Ancistruse (podle mého jsou obyčejní hezčí) a 5x pancéřníček Štěrbův anebo ty Pandy, jak píše Zoidik. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 00:07 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: r0b1nh0
Jaké krunýřovce? Ancistrusy, nebo otocinclusy? Otíky tak 4-5 a třeba 6 pandiček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 23:28 Muž r0b1nh0 [4]
Zdravím, zakládám si nové akvárko, nějakých 72l a řeším jak rybí posádku na řasy, tak na okrasu. Z ryb na dno přemýšlím o krunýřovcích, ampulárkách a panceřníccích. Prosím o radu, jak nejlépe nakombinovat nebo co bude stačit, aby mé akva bylo čisté. Samozřejmě, že se o něj budu pravidelně starat, bez toho to nepůjde :-D Jinak rybí posádku už mám celkem rozhodnutou, bude se jednat o hejno teter královských super blue a k nim samec Bojovnice pestré a dve samičky, tedy pokud to půjde.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 18:59 Žena Beilis [34] - AsieRe: malyLibor
Nemůžu říct s stoprocentně, ale podle mého si myslím, že sekavci s těma jejich minitlamkama na krevetky nemají.... :-|
Každopádně jenom názor, nechci nic nutit ani vnucovat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 18:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Beilis
Mně se sekavci moc líbí, ale moje krevetky by mne za ně nepochválily :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 18:28 Žena Beilis [34] - AsieRe: malyLibor
Sekavci jsou vidět určitě míň než pancéřníčci, ale pokud máš hejno a když se pořádně zabydlí, tak vylézají celkem často! Minimálně jeden byl u předního skla skoro pořád a když se podařilo, tak si to tam rejdili všichni ano krásný pohled potlesk opravdu vřele doporučuju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 13:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Vstorm
Akary potoční jsem nikdy neměl, ale co jsem o nich četl, tak jsou dost velké a žravé... tak bych asi vybral pancéřníčky kropenaté (Megalechis thoracata)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 13:06 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, snesou Akary Potoční, Kančíci červenohrdlý a Nikaragujci nějaké pancéřníčky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 12:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Beilis
Sekavci jsou krasavci, jen škoda, že nebývají víc vidět. Já mám akva tak zarostlé, že bych v něm sekavce neviděl, jak je rok dlouhej, a navíc by mi asi vyzobal všechny krevetky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 07:02 jake98 Re: Beilis
jsou pěkní ale mám i asi budu na ně malé akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.10.2012 20:41 Žena Beilis [34] - AsieRe: jake98
A nechces zkusit třeba sekavce, jsou to krásné, zajímavé ryby....
Měla jsem jich 6 a byli úžsní! Doporučuju

rybicky.net/atlasryb/sekavec_pricnopasy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 16:32 R Muž romant [27987] Re: jake98
Nějak mě to nesedí ani do jednoho akvária co je v prezentaci, jedno má nevhodnej štěrk a to druhý zase ten šterk jak do betonovejch dlaždic. Pokud tam v tom větším kamení už pandy jsou, tak bych k nim už, taky vzhledem k velikosti akva, nic nepřidával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 16:29 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: jake98
raději jen jeden druh. Ryby budou daleko spokojenější než v "míchanici" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 16:24 jake98
panceřníčci jsou hejnová ryba to vím můžu složit hejno z více druhů kdyžtak jaké druhy k pandám

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 13:59 Muž vlacek [402] Re: JJaanca
Pet habrosaku mi tu plave (spise sedi a stoura ve dne). Podivejte se na tvar tela pygmaeuse a hastatuse. Ksou vice stvoreni k plavani ve volnne vode. Habrosus ma typicky tvar tela pancernicku. Jinak jsem koupil v zoo branik. Momentalne nejsou, ale nemel by problem je sehnat.
U pand jsem myslel nebojacnost spise k deni kolem akvarka. Nedokazu porovnat s nebojacnosti vuci jinym rybam. Jinak pygmaeusaci jakmile si na nadrz zvyknou, tak je neni moc videt, protoze maji svoje skryse a ty opousteji dost malo. Habrosaci se tak neskryvaji, ale lekavi take jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 10:05 Žena JJaanca [67] Re: vlacek
No právě, pandy jsou nebojácné. Je mi jasný že si každá ryba ráda pochutná na jikrách, ale jde mi o to, aby se dala snadno zahnat malou cichlidkou.

Já jsem si zadala do podrovného vyhledávání Pancéřníček 2cm a vyjelo mi 5 názvů, mezi nimi corydoras pygmaeus, hastatus, habrosus... v akvaristice měli z tohoto seznamu pygmaeus, tak jsem ho vzala.
Takže habrosus se oproti pygmaeus drží dna? HNKG píše, že tihle malincí pancéřníčci plavou všichni výš, že dna se drží jen ti větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 21:56 Muž vlacek [402] Re: JJaanca
Pandy jsou jedny z nejmensich, nepocitam-li habrosus, hastatus a pygmaeus. Jen jsou aktivnejsi a nebojacnejsi oproti jinym druhum, coz je dela si myslim zajimave. Tezko sezenete rybu dna aby nezrala jikry... Pokud se vam panda zda moc "nebezpecna", tak jedine asi corydoras habrosus, ti jsou u dna a cisti dno. Delka do 3.5cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 21:44 Žena JJaanca [67] Re: Deathbull
Hmm, video nic moc, pandy asi nee.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 15:29 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: beowulfx
Bohužel ne, připlavala samice LDA16 a sežrala jim to. Ale tento pár velmi pravděpodobně dostane svoje Nanocube 60, jedno ze dvou které plánuju do předsíně. Jen musím sehnat patrový stojan co nevypadá jako z dílny, pak už to půjde rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 15:26 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Deathbull
No jo no, trošku deprimující, zajímalo by mě jestli jim tam pak nějaké jikry vůbec zbyly :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 14:03 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: JJaanca
Jo, ubráněj...ale jestli mají při tom stres to fakt netuším. Jedno vlastní video, vysokoploutvé kontra panda bandita :)

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 13:39 Žena JJaanca [67] Re: roper
Na pandy jsem myslela, jsou teď moderní - mají je všude, jen nevím jak dorostou a jestli by před nimi cichlidky jikry ubránili v pohodě, bez většího stresu.
(A taky jsem si nebyla jistá jestli se skutečně drží dna - takže jo.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 13:28 Muž roper [10] - CichlidyRe: JJaanca
Ahoj. Jo jo. Pandy můžu taky doporučit, protože se drží dna jak přibytí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 13:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: JJaanca
Ryby na dno jsou především sumci a ti si většinou na jikrách rádi smlsnou. Pancéřníčci z ryb co znám vyhovují vašim požadavkům nejvíce, jenom jste zvolila nevhodný druh. Nejmenší druhy pancéřníčků (do 3cm maximální délky, třeba P. malý a P. nejmenší) plavou ve vyšších vrstvách vody mnohem častěji než středně velcí (mezi 4 a 7 cm maximální délky) pancéřníci. Třeba P. panda u mě plavali jenom po dně kromě občasného plavání k hladině pro vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 13:10 Žena JJaanca [67]
Ahoj, ráda bych si pořídila nějaké ryby na dno. Původně jsem měla ancistruce, ale protože žral cichlidkám jikry, dala jsem ho pryč. Místo toho jsem si říkala že si pořídim nějaké malé pancéřníčky, které cichlidky bez problémů zaženou, tak jsem koupila pancéřníčky malé, ale zjistila jsem, že skoro neplavou na dně. Plavou tak v dolní třetině nádrže stejně jako ostatní ryby, ale rozhodně nečistí dno.
Máte někdo nějaký nápad?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 09:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Eva
Trnovec není extrémně žravý sumec. Jakékoliv trochu větší ryby by měl nechat na pokoji. Taky ho mám, ale vidím ho tak 1x za měsíc. Je věčně zalezlý. rozzureny
Nebál bych se tam dát jakoukoliv vhodnou rybu, co vyroste aspoň přes 5cm.

Ale každá ryba je jiná, můžete mít extrémně žravý kousek, co sežere všechno co nacpe do tlamy (nbo takového, co nechá na pokoji i potěr).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 09:36 Muž janmacu [18] Re: Eva
ničeho se neboj a obsaď akvarko,dokud je trnovec mladý,ja mám dva kousky a jiných rybek si nikdy nevšímali až když vyrostli ,tak akorát začali baštit šneku, ani krevetky nehoní a rádi leží na listech kousek pod hladinou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 09:17 Eva – Moc Prosím o radu -Jaké ryby mají šanci žít s trnovcem bělopruhým.
Máme 160 l.Po smrti AKARY, která mnoho let vládla v našem akvárku osazeném pouze krunýřovcem, dvěma pancéřníčky a jedním sumečkem, jsme chtěli oživit naše akvárium menšími aktivními barevnými rybkami. Než jsem stihla vymyslet co si pořídíme.Kluci s nadšením přinesli z obchodu krásnou malou pruhovanou rybku. ALE jak jsem na tomto vebu vyhledala - Je to TRNOVEC BĚLOPRUHÝ!!! ,takže vize o akaváriu plném malých, barevných aktivních rybek je asi zase pryč!
Zbavit se trnovce humálně není reálné a zbavovat se jej nehumálně nechci, vžyť chudák nemůže za to, že skončil zrovna u nás. Poraďte prosím. Jaké ryby by mohly vnést do našeho akvária barevnost a život aniž by byly trnovcem(až vyroste) ohroženy na životě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 14:54 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe: Zabacek
Můj obyčejný ancistrus, L krunýřovec i panceřníčci krevetky ignorují. Občas krevetka rybku či rybka krevetku vyplaší, ale to je tak všechno.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5499x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/317-jake-ryby-na-dno?od=101