Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby na dno?

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby na dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.10.2020 23:22 Muž _ucx_ [1053] - Symphysodon + CorydorasRe: Pan Káč
Ok, no, chce to větší hejno, větší nádrž, opatrnou aklimatizaci a sledovat kvalitu vody (zejména v těch malých nádržích tohle asi bude zásadní problém, ale špatná voda ublíží i těm méně vnímavým rybám, jen to bude trvat o něco déle).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2020 22:24 Muž Pan Káč [228] - Neocaridina, PoeciliaRe: _ucx_
Nevím, měl jsem jich vždy pět, nejdřív elegány, pak pandy. Už od začátku se chovali divně. Měl jsem je v 30l a přišlo mi, že se nějak nesnáší, různě se oddělují a skovávají před ostatníma. Pak když byli třeba dva, tři, tak vyhledávali proud samotu a nakonec umřeli všici...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2020 20:13 Muž _ucx_ [1053] - Symphysodon + CorydorasRe: Pan Káč
Proč ti nejdou pancéřníčci? Chemie? Špatná voda? Nevhodné dno? Mně naopak přijdou značně odolní, pokud si tedy ohlídáš dusíkaté látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2020 20:11 Žena tramtra [2115] Re: Pan Káč, spajk17
Sekavce do 54 litrů hrubého bych nedávala. Doporučuji nějaké menší/středně velké pancéřníčky. Řasy ale žrát nebudou. Leda tak zkusit krevetky japonské.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2020 19:37 Muž Pan Káč [228] - Neocaridina, PoeciliaRe: spajk17
Na řasu šneky, na bordel po šnekách další šneky (piskořka) a na dno něco okrasnýho...já mám sekavce, dřív jsem měl pancéřníčky, ale ty mi nejdou. Mimochodem žáby (drápatečky) jsou taky super uklízeči, alespoň u mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2020 19:21 Muž Roger [1212] Re: spajk17
Řasy se řeší jinak než rybami ;-) na dno si raději promysli které ryby zvolíš aby sežraly zbytky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2020 18:59 R Muž Anthrax [3453] Re: spajk17
Tak s tím požíráním řas to bude trochu problém. Moc nepočítej, že ti nějaká ryba s výrazně řasou pomůže. Záleží taky o jakou řasu jde.
Koukni se na otíky (krunýřovci rodu Otocinclus). :-) Ale jsou do tvého akva nahraně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2020 17:04 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím, mám 54 litrove akvarko a v něm danio perlove a časem bych chtěl krevetky. Chtěl bych se zeptat jakou rybky na dno co nezere rostliny ale pozira rasy. Diky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 10:08 Muž NHKG [3829] - HadohlavciRe: Fuchs
Řasožravá ryba z Tanganiky asi neexistuje.
Díval bych se po krunýřovcích. Snesou pozornost jiných ryb a spousta jich nemá problém s tvrdou vodou. Ti odchovávaní v akváriích jsou nejtolerantnější k různým parametrům vody.
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sitovany
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_guyansky
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_pardali
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
A pokud nebudeš mít extrémní parametry vody, tak i většina ostatních co není z "black water". Třeba rybicky.net/atlasryb/hypostomus_basilisko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 09:32 Muž Fuchs [169]
Přátelé, potřebuji poradit, potřebuji do své Tanganiky nějakou rybičku která bude požírat řasy a snese tvrdou vodu. Úplně nejlepší by bylo kdyby aj pochàzele z jezera. Všem děkuji.
Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 19:44 Muž NHKG [3829] - HadohlavciRe: lenkalor
Já jim měním vodu 3x týdně, abych srazil NO3. Ale furt se drží kolem 25mg/l. Ještě to ověřím až mi přijde nový test. Co bych pro ryby neudělal. smich Ale odkalovat není co, sbírám vodu z prostředka nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 19:34 lenkalor - HadohlavciRe: NHKG
No jo, ale já mám filtr jenom tak tak a k tomu ještě jiné ryby. Takže odkaluji každý týden 40- 50 litrů. Ale co bych pro ty potvůrky neudělala :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 19:25 Žena Morticia [87] Re: lenkalor
Mhhh, dobré vědět. Mám zatím c.panda. A binec není vidět, než začnu dolévat vodu... :-O ...takový zvířený prach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 19:21 Muž NHKG [3829] - HadohlavciRe: lenkalor
Pěkný popis. Ještě bych doplnil. že v jemném dně budou i hrabat. Na to víření bordelu se právě hodí silný filtr, který to pochytá a zároveň jim udělá proud. Já je mám 3 měsíce, ještě jsem neodkaloval ani nečistil filtr a v akváriu nemám ani známku nějakého bince na dně. By mě zajímalo, kde se mi ten svinčík hromadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2017 19:08 lenkalor - HadohlavciRe: Morticia
Jenom tě ještě upozorním a všechny zájemce o sewelie, že to nejsou žádné čistotné rybičky. Jestli chceš ryby na úklid,tak si pořiď otíky. Ony sice v biotopní nádrži budou žrát řasy, ale ve společenském akva,kde se krmí i ostatní ryby, budou žrát naprosto všechno. Při tom víří detrit i 10 cm nad sebe. Vždy to přirovnávám k vrtulníku v listí. Takže třeba do rostlinného akvária bych je vůbec nedoporučovala. Přežijí a množí se i bez velkého proudu a trvalého vzduchová ní, ale jsou to bordeláři.
Ale jestli chceš mít v akváriu veselo, tak si je pořiď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 22:39 Žena Morticia [87] Re: NHKG
Tak ve větším jim bude určitě líp.
lenkator: Jo jo, dívala jsem se. Jsou pěkný oba druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 16:56 Muž NHKG [3829] - HadohlavciRe: Morticia
JJ, já je budu stěhovat, z 58l do 325l. Hlavní důvod je ten, že nádrž je na jihozápadním okně a funguje jako skleník - jak svítí slunce hodně se zahřívá. A nechce se mi ji zatemňovat a složitě řešit chlazení, když budu mít volnou větší nádrž, o které vím, že ji lehce uchladím
Druhý důvod je ten, že 58l (při délce 80cm) je pro moje puntikaté sevelie dost na hraně (jsou o cca třetinu větší než běžné sevelie).
To tvoje akvárium je pro sevelie určitě dost velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 16:25 lenkalor - HadohlavciRe: Morticia
Než jsem si opravila příspěvek, tak jsi odpověděla. Jinak já mám sevelie pruhované a on sevelie sp. spotted. Ty jeho jsou větší, podívej se do atlasu. Navíc se hůř shání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 16:20 Žena Morticia [87] Re: lenkalor
Já mám 190 l.A už vím,kdo psal o tom stěhování: NHKG, ale z 53 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 16:11 lenkalor Re: Morticia
No, jestli je to dost velké pro danio pruhované, tak to seweliím bude taky stačit :-)
Já mám 3 samce a 3 samice ve 180 l a vypadají spokojeně. Ony nejsou velcí plavci, ale šmejdí po celé nádrži. Ale jako skoro u všech ryb- čím větší objem vody, tím lepší.
NHKG je ale bude stěhovat z důvodu přehřívání nádrže v létě a přidání dalších druhů ryb. Zkráceně ;-), nechci mluvit za něj.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 15:50 Žena Morticia [87] Re: lenkalor
Konečně někdo pochválil dekoryci mého akva - každej kameny a jeskyňky ven. :-D A je to pro ně dost velké? Teď jsem u nějakého uživatele v prezentaci četla,že je bude stěhovat do akva přes 300 l, že semu perou.
A s focením už jsem dostala stejnou radu, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 12:24 lenkalor Re: Morticia
Pro začátek- foť, až když bude v pokoji tma a svítit bude jenom akvárium ;-)
Pro sewelie máš dobře zařízené akva, ty kameny by se jim líbily. A jsou to mírné a veselé ryby, které se nenechají rozhodit jiným druhem ryb. Spíš se budou pošťuchovat mezi sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 16:29 Žena Morticia [87] Re: Mortica
Fotka k příspěvku Tak pandíci už jsou doma a jsou super. Hned se dali do prohledávání dna. potlesk
(...jen fotit akvárko teda fakt neumim..)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 18:56 Žena Morticia [87] Re: NHKG
I ty pandy jsou s proudem v pohodě? Mmm, dobrá tedy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 22:20 Muž NHKG [3829] - HadohlavciRe: Morticia
Máš uvedené jen ryby co mají proud vody rády. Takže se středním prouděním nebude problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:10 Žena Morticia [87] Re: ctibum
Já zatím podstrojuju Ampulárii a všemožně to zasypávám nebo zakládám šutrem, aby to neplavalo. :-|
K té Sevelii - co ten proud a ostatní druhy ryb? Mám (zatím) jen Dania a ty proud docela baví, plánuju ještě pandy,možná parmičky siam.. Já mám proud zatím puštěný téměř naplno. Sevelie či Loriny musím rozlousknout. :-)
Pro všechny listožrouty i pro mě,heh. To bys čuměl,až se zjevím hladová na Praze 9.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2017 20:39 R Muž ctibum [5660] - Snažím se to nezahubit...Re: Morticia
Tak zkus Hornbach, tam Sevelie mívají standardně...
No, když se koukneš do atlasu, tak tam je Sevelie focená na všeličemž... A jak psal NHKG, asi ten písek nebude tak zásadní... Já mám Aquaclay, ten je tak 3-5mm. Flexi 2-4mm bych klidně jako písek uznal :)
A ten špenát musí nacucat vodu, aby se rozblemcnul. Pak ho otíci, kterým ho primárně vařím, pozřou, jsem tak pochopil. Ale asi to platí pro všechny listožrouty... I pro tebe, tak se klidně stav, až si pojedež do Mělníka pro loriny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 19:44 Žena Morticia [87] Re: ctibum
..dneska jsem byla ve SkloRexu a nemajou ani jedno...ale tak není všem dnům konec, že jo! Hlubokozmrazený kolumbijský listový špenát v biokvalitě přelívám vroucí vodou z Alpských ledovců a po třinácti minutách vyndavám...mmm, super - můžu se někdy stavit? To bych si dala! :-P ...takže délka a škraloupoidní vzhled udávají neplavatost, díky.
A Sevelie chcou písek - to je jak velký písek? 2-4 mm je pro ně moc? Mě samotnou trochu mate, že se nazývá zrnitost 2-4mm v některých prodejnách písek. Pro mě je to už štěrk. A ten mám-Flexi 2-4mm. ...ale soudě dle fotek z prez. máš asi nějakou podobnou frakci, není-liž prauda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 11:18 R Muž ctibum [5660] - Snažím se to nezahubit...Re: NHKG
Těch 35 je extrém, ale 28-30 není u "61" s krytem žádný větší problém, máme obývák na jih, takže celý dopoledne pod slunce svitem... Na sušení prádla v zimě dobrý, na akvárka až moc ne :) Jsem zvědavej, co to v létě udělá s "200", která je zatím bez krytu...

Každopádně na dno mám víc favoritů, takže to nemusím kvůli sevéliím hrotit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 11:10 Muž NHKG [3829] - HadohlavciRe: ctibum
35°C by pro ně asi byla okamžitá smrt. Já jim chci v létě chladit vodu na 26°C. To vím, že zvládne i u 300l nádrže jeden větráček.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 11:05 R Muž ctibum [5660] - Snažím se to nezahubit...Re: NHKG
Jo, vidíš, teplotu jsem zapomněl zmínit. V obýváku mám v akva přes zimu minimálně 23-24°C i bez přitápění, v létě až 35°C...
Já koukal, že na fotkách to mají lidi i bez písku, i jsem něco četl na fóru, ale prostě se mi to nechce riskovat a zbytečně je trápit... Umím pořád kulový a nechci si to zatím komplikovat. Nemusím mít všechno, co vidím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2017 10:40 Muž NHKG [3829] - HadohlavciRe: ctibum
Kukni se k Lenkalor na její nádrž Antenárium. Má sevelie v malém proudu a bez vzduchování. A daří se jim tak, že se množí. Písek na dně taky být nemusí. Já u nich mám pálený jíl. Určitě můžeš mít u nich i flexi obklady nebo oblázky. Jen drtě a jiné ostré materiály by asi vadily. V písku a jílu trochu hrabou, ale ty moje jsou většinou na sklech. Akorát bacha na teploty, vysoké asi nezvládnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2017 10:06 R Muž ctibum [5660] - Snažím se to nezahubit...Re: Morticia
Hlubokozmrazený kolumbijský listový špenát v biokvalitě přelívám vroucí vodou z Alpských ledovců a po třinácti minutách vyndavám... No tak ne, no. Zmražený listový špenát z Lidlu přeleju vroucí vodou z vodovodu a vyndám, až když si na něj vzpomenu :) Ale nechávám ho alespoň 30 minut, až po vyndání vypadá jak škraloup z mlíka. Pak jde ochotně ke dnu. Když jsem ho vyndal po čtvrthodině, tak vypadal sice hezky, ale ploval...

Sevelie bych taky chtěl, ale píšou, že chce písek a proud a vzduchování a to já nemám, takže nemám Sevelie ale Loriny... :)

Ve Sklorexu určitě budou mít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 23:09 Žena Morticia [87] Re: ctibum
Hned jsem Ti zkoukla prezentáciu. ...jak podáváš špenát? Listový, spařený,neplave to,jde dát i rozmražený..? To je zvědavost. Ale chcu mírně rozšířit tu osádku, tak se ptám.
Ale ty Sevelie nebo Lorikarie mě zaujaly, určitě zapátrám po místní nabídce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 22:30 R Muž ctibum [5660] - Snažím se to nezahubit...Re: Morticia
Já mám dvě Red a dvě Wolfeho a jsou boží ;-) S kytkama vypadají v pohodě, když dám špenát, tak se pasou o 106. A hlavně, jsou boží :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 22:00 Žena Morticia [87] Re: cz192235
Tak na něj mám fakt malé akva! Neritina se mi líbí,ale nevím,jak zjistit, zda mám pro ni dost řas. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 21:57 Žena Morticia [87] Re: ctibum
Díky za typy! Už to tu čtu. Ty nechávájí kytky na pokoji dle popisu. A vypadají parádně. X-)
Jinak D. filamantosy jsem viděla u Minaříka, ale stav nádrží moc k nákupu nelákal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2017 19:22 Muž cz192235 [1] - ŽivorodkyRe: Mortica
Ahoj krunyrovec velkoploutvy neboli gibiceps nezere rostliny. Krmi se jen rasama. Dokrmovat se musi tabletama se spirulinou. Pro zpestreni se mu muze dat okurka nebo prevarena mrkev. Pozor dorusta az pzl metru! Nevycisti dekorace docista. Ma radeji srin a klid. Umi i hezky rychle plavat. Na to je lepsi snek nerina. Ten se ovsem neda dokrmit a kdyz nema rasu tak chcipne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 23:29 Muž Tojsouvěci [2474] - Kytky s čudlamaRe: Morticia
Máš tam Asiatky,možná by jsem zvolil Sevelie. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 23:25 R Muž ctibum [5660] - Snažím se to nezahubit...Re: Morticia
Tak si přečti lorikarie. Vypadají stejně a dají se i koupit :) Tak nějak jsem pochopil, že filamentosy stejně nikdo nemá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.02.2017 22:47 JoKa - Snažím se to nezahubit...Re: Morticia

rybicky.net/clanky/497-krunyrovci-rodu-ancistrus
Doporučil bych tento článek, jakožto asi povinné čtení, nikoli jediné, ale tady bych určitě začal... ;-)

rybicky.net/clanky/490-
A tady pokračoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 22:40 Muž NHKG [3829] - HadohlavciRe: Morticia
V atlasu krunýřovec vláknoocasý je: rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_vlaknoocasy
Je to úplně jiný rod krunýřovce než obyčejný ancistrus. Taky se chová úplně jinak. Akorát je hodně podobných druhů z několika rodů a hrozně těžko se určuje správné pojmenování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 22:22 Žena Morticia [87] Re: NHKG
Já jsem práv četla, že krunýřovci žerou rostliny,ale myslela jsem, že jde o ancistrusy, ty klasické hnědé/tmavé "cucýnky" jak jim od dětství říkám. Ten kr. vláknoocasý se latinsky jmenuje jinak a v atlase o něm moc není...tak nevím s těma kytkama..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2017 19:13 Muž NHKG [3829] - HadohlavciRe: Morticia
U mě kytky nežrali, ale nejsem si úplně jistý určením druhu co jsem měl. Mohl to být jiný podobný druh. A jo, byly to divné ryby. Když jsem chtěl odkalit místo na kterém se váleli, musel jsem je rukou odstrčit. A o těch řasách jsem psal, protože ti moji byli tak pomalí, že neměli žádnou šanci se dostat k normálnímu žrádlu, tak na ně zbyly jen ty řasy. V akváriu bez řas by chcípli hlady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 19:04 Žena Morticia [87] Re: drvi
No,mě se spíš ten krunýřovec vláknoocasý líbí,je takovej hezky divnej. :) Ten taky užírá kytky?
Na řasu spíš plánuju plže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2017 08:49 Muž NHKG [3829] - HadohlavciRe: drvi
No záleží s jakou řasou. Mám hodně rostlin na hladině, takže je v akváriu málo světla a roste hnědá řasa. S tou si krunýřovci nebo krevetky poradí velmi rychle. Mám to odzkoušeno. Párkrát jsem je dával do akvária plného hnědé řasy a do týdne nebylo po řase ani památky.
A tihle (nebo podobný druh) u mě kdysi žrali i zelenou řasu. Bitky u nich nehrozily. Línější ryby jsem nikdy neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   20.02.2017 08:44 Žena drvi [2745] - RostlinyRe: Morticia
NHKG napsal: ... a pokud by nestíhali s řasami, tak bych jich přidal...

Na to, že ti nějaké ryby zlikvidují řasu bych nespoléhala, to je fikce. Mohou ji trošku ujídat, ale jen v malém množství, nikdy tě jí úplně nezbaví. Pokud budeš mít řasy a budeš se jich chtít zbavit, tak jedině změnou podmínek v akva.
A hlavně nekupuj Ancistrusy, nejen proto, co psal kolega přede mnou, ale hlavně, Ancistrusi ti budou likvidovat rostliny. Když krunýřovce , tak otíky, jestli můžu z vlastní zkušenosti poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2017 06:27 Muž janesik1xjakep [56] Re: NHKG
Částečně s tebou nesouhlasím. Jako ano, někteří krunýřovci jsou v pohodě, ale radši bych chtěl varovat, ať si nebere anciky. Mám ve 200 l. nádrži dva ( bohužel už dospělé samce) a celkem dost se mezi sebou perou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 11:20 Žena Morticia [87] Re: NHKG
Dle Atlasu by měli snést i tvrdší. Takže krunýřovci nejsou hejnoví, dobře. A hledám právě nějaké pohodové druhy. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2017 09:23 Muž NHKG [3829] - HadohlavciRe: Morticia
Ti pancéřníčci i krunýřovci jsou co se týče chování naprosto bezproblémové ryby a snesou se se vším, co snese je. Dal bych aspoň 10 pancéřníčků, jsou to hejnové ryby. Krunýřovců bych dal méně. Pro začátek 4 a pokud by nestíhali s řasami, tak bych jich přidal. Těm krunýřovcům je celkem jedno kolik mají parťáků, stejně jen furt leží na jednom místě a žužlají řasy.
Další druh bych už na dno nedával. Ale mám měkkou vodu, tak nevím jak se jim bude dařit ve tvrdší.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 4840x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/317