Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby na dno?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby na dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 19:26 Aneta Re: Malapa
Mam gold samici a samce, budu mít hnědou samici všichni jsou velcí asi 6-7cm. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 19:19 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Aneta
Jak jsou velcí? Neboj, oni se zas tak moc nemnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 19:01 Aneta Re: Malapa
A co když se mi začnou množit a množit, jak tomu mam zabránit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 18:39 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Aneta
Snesli, mám pohromadě gold s obyč, obyč long fin, gold long fin a nic si nedělají, jen se třou. :-D
Ani víc samců pohromadě, není problém, mám několik samců v jiném akváriu a nic se neděje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 17:37 Aneta Re: mch.sokolov
Dik, ale ja bych kdyžtak v akva měla jenom samice. To by se "nepomlátili"?
A snesli by se gold ancistrusi s hnědými? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 17:26 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Aneta
mám v každym akvu párek anciků a když se jim nechce třit,vemu samici z jinýho akva a hodim ji k páru a po bitce samic,které samec sleduje z kořenu,tak do dvou dnů jsou vytřený ;-) takže i samice se umi ''pomlátit'' celkem solidně,ale neubliži si:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 17:24 V.Malawi Re: Aneta
mají "fouse"nebo ne?Dva samci se budou honit ale většinou je to jen neškodné ,u dvou samic se může stát že jí zatvrdnou jikry a může i uhynout ideální je pár,,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 17:23 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Aneta
Ani samci si neublíží, neboj. Pošťuchování, například u krmení je normální i mezi samicemi, maximum co se může stát, že se dva samci porvou, což skončí odřenýmy žábry. To se rychle zahojí a pak už se prát nebudou, slabší ustoupí. Koukni ke mě do Akva a zobraz si všechny fotky, uvidíš tam jak se samci perou. Nic vážného si neudělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 16:44 Muž deathfoe [58] Re: Aneta
Zase tak velký odborník na krunýřovce nejsem, ale řekl bych, že samičky se snesou bez problému, ale měl by se tu ještě vyjádřit někdo zkušenější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 16:37 Aneta Re: deathfoe
A dvě samičky by si neublížili? coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 16:20 Muž deathfoe [58] Re: Aneta
Asi to byli dva samci, tak na sebe vyjížděli. Tohle píše atlas ryb zde na stránkách: "Vůči samcům o stejné nebo menší velikosti čeledi loricariidae je teritoriální." Pokud budeš mít samce a samičku, tak problém nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 22:56 Aneta – gold ancistrus a hnědý
Potřebuji poradit,mam v akvárku dva ancistruse. Jeden je gold a druhý hnědý a nevim jestli se snášej. Když připlavou k sobě tak jeden hned odplave. Toho jednoho sem dala do druhýho akva, asi mu tam je líp docela i vyrostl. A jedna holka by mi dala hnědýho trošku jinak zbarvenýho a poprosila jsem ji aby mi dala stejně velkýho. Půjde to ?hop
Edit: Do toho druhýho akva jsem dala hnědýho. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 21:57 Lucik20 Re: Yirka
Momentálně tam mám nálevníky... hmm takže asi proto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 20:43 Muž Yirka [9118] Re: Lucik20
Krunýřovec je odolný v zavedeném akva a od určité velikosti-věku. Jinak je háklivý na chemii a změnÿ v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 19:59 Lucik20 Re: Yirka
Jo mám parmičky čtyřpruhé... což je asi dost podstatné.
Vždyť to jsou tak odolné rybičky.. tohle fakt nechápu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 19:58 Muž Yirka [9118] Re: Lucik20
To tedy určitě ne!!! Důvod úhynu byl uřčitě jiný než parmičky. To že ho potom okousaly je normální věc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 19:55 Lucik20 – Hodí se k sobě vůbec krunýřovci a parmičky???
Právě před chvílí jsem zjistila velmi smutnou zprávu.. sad našla jsem mrtvýho krunýřovce a byl celý ožraný. Myslíte si, že je utrápili parmičky??? Že by to bylo kvůli tomu, že jsem jim byla nucena vysadit jídlo kvůli nálevníkům. NEmám jim raději dát už najest??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 18:07 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: Akvarista
možná Otocinclus affinis ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 17:34 Akvarista Re: johnx
Většina ryb považuje cizí , někdy i svoje jikry za potravu . Je jistější umístit je mimo dosah všeho ohrožení a těšit se na vlastní odchovy . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 16:29 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: Killer
A ještě bych se chtěl zeptat jestli nežerou jikry a hlavně aby nevyháněli cichlidky z úkrytů?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 00:42 Akvarista Re: johnx
Fotka k příspěvku Za předpokladu malého počtu ryb v nádrži a udržované dobré kvality vody s úkryty to možné je. Velikost akvária má vliv na růst a konečnou velikost osazenstva i vzájemnou snášenlivost , hlavně v době teritoriálního chování - v dospělosti , před třením , při krmení atd.. Vložený noční snímek je z mého akvária , vlevo na kameni možno rozeznat jednu červenou Rineloricarii sp. , v nádrži jich je víc i s dalším druhem ("filamentosou").
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 23:59 Muž Killer [133] - SumciRe: johnx
cichlidek bych se nebál,ale L010a nejsou řasobijci,tak si rozmysli jak si akvárko uspořádáš, aby ti tam pak nepřerůstala řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 23:31 Žena Danila [4489] - SumciRe: johnx
V tomhle akváriu je můžeš mít,jsou to moc fajn ryby,neagresivní, nejsou plaší, ale myslím, že pro cichlidky je to malé. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 20:54 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetky – Rineloricaria sp. (L010A)
Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat jestli ji stačí akvárium 50*25*35 d*š*v
a jetli můžou být spolu s cichlidkama kakadu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 19:45 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: :-)
tak to já si spíš myslím, že spíš rovnováha v akváriu.. přiznám se, jsem akvarista lenoch a tak se snažím, aby se jediná činost kolem mého akva pohybovala okolo šmírování krevet a rybek=)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 19:42 :-) Re: Honza
Ó! Díky za odpověď palec . ...Ještě jednou díky. H. ;-)
Krásná ukázka toho, jak hloupá odpověď nadchne, jen když nám potvrdí nesmyslný záměr. V tomto případě řešit čištění dna pomocí nějakých zázračných ryb.
Věř, že jediný čistič dna v akváriu je akvarista. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2007 19:41 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Honza
tak sice nevím jak vypadá, ale záleží jak moc ji chceš, ne? víš co se říká? "když ji miluješ, není co řešit=))"
piskořky?.. no. když chceš mít rovný dno, tak určitě=))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 19:39 Honza Re: Johan
No, tak moc drobnozrnej štěrk nemám :-( . A co si do akvárka nasadit piskořky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 19:38 Honza Re: kuba
Tak to já jsem tady i jinde četl docela často, že ancíci demolujou rostliny :-( . Já jsem chtěl původně několi Sturisom panamských a po tom co jsem se dočetl je asi raději oželím....škoda, do mého pařezu bych je bral :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2007 19:35 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: kuba
tak to máš asi hodnýho ančíka. páč když sem je ještě měl, tak jim moc chutnaly velký listy echynodorů, a co se týče stolístků nebo cabomb a atd., tak ti to nerozdejchaly. a ještě si myslím, že k čistému dnu a vodě v akváriu kromě málo rybek a hodně rostlin přispívá i "hodně" "drobnozrného štěrku"
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 19:34 Honza Re: Sidonius
Ó! Díky za odpověď palec . Samozřejmě, že mám v plánu své akva osázet rostlinkama, které budou mít (snad) u nás tu nejlepší péči. Koukám, že asi ty krunýřovce oželím, protože mám strach, že mé rostlinky budou časem vypadat díky jejich nenažranosti dost nevábně. Pancéřníčky si pořídím, ty snad rostlinkám neuškoděj.
Ještě jednou díky. H. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 19:30 kuba Re: Honza
Ještě jsem neviděl,že by ancistrusi ožírali rostlinky,určitě doporučuji koupit a vhodné jsou i parmičky černoprruhé SAE,panceřníci taky nejsou šoatní,ale nežerou řasu,spíše přebytek krmiva.
já osobně mám jen drobné tetry,ty min,znečištují vodu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 19:05 Sidonius Re: Honza
Nespoléhejte na to, že by vám pancéřníčci udržovali dno v čistotě. Nejlepší čističi dna jsou zdravými rostlinami zarostlá akvária s přiměřeně malým počtem rybek a jejich střídmé krmení.
Dají se v akvárku udržet čisté rostliny a kořeny bez krunýřovců?
Určitě ano. ano
...existují krunýřovci, kteří požírají řasy a nevšímají si rostlin?
Třeba Otocinclus affinis (Krunýřovec jednopruhý). Ale jeho "výkonnost" je minimální - před zařasením akvária, budou-li mít řasy vhodné podmínky, vás neuchrání...
...jak velké hejno pancéřníků si mám pořídit, aby se mi postarali o čistotu dna...
Viz výše - dno vám nevyčistí. Jen jsou schopni konzumovat přebytky krmiva, které spadnou na dno při překrmování rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 18:18 Honza – Čističi dna.
Ahoj, potřeboval bych poradit, jaké ryby si mám pořídit na dno mé budoucí nádrže. Zde jsem se dočetl, že krunýřovci docela často ničí rostlinstvo, tak bych se chtěl zeptat, jestli mi na čištění dna bude stačit hejno (nebo dvě) pancéřníčků. Dájí se v akvárku udržet čisté rostliny a kořeny bez krunýřovců? Nebo ještě lépe, existují krunýřovci, kteří požírají řasy a nevšímají si rostlin? A ještě jeden dotaz: jak velké hejno pancéřníků si mám pořídit, aby se mi postarali o čistotu dna akvária o rozměrech 180 x 40 cm.
Všem moc a moc děkuji za reakci. Honza

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 13:24 Žena azalka [38] Re: nikos
Pancéřníček - pokud máš drobnější štěrk a není to moc ostrý, tak to zvkádnou. Možná bych se bála drtí, protože ryjí nezi kamínky fakt vášnivě. Každopádně co se týče počtu - jde o hejnové rybky, které potřebují společnost stejného druhu, takže min. 5 kousků (určitě nestačí 2, jak plánuješ). Vzhledem k velikosti nádrže bych ti doporučovala např. pandy nebo podobné drobnější druhy pancéřníčků
Krunýřovec - těm je dno šumafuk, určitě uvítají větší kamen, kořen, kokos nebo jinou dekoraci a počet taky není důležitej.
Ať se daří. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 08:45 nikos Re: Licík
Na dně máme bílý štěrk, který trochu ostrý je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 22:20 Žena sharon [126] Re: nikos
Krunýřovci se na dně moc nezdržujou. Pancéřníčci jsou dobří, ale některé druhy jsou poměrně citlivé na znečištění vody. Není až tak nutný jemný písek, jako to, aby substrát nebyl ostrý. Mohl bys taky zauvažovat o sekavcích, pokud neplánuješ americký biotop. Na rozdíl od pancéřníčků a krunýřovců nejsou až tak citliví na určitá léčiva a přípravky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 22:09 Lucík Re: nikos
Oba jsou velmi nenarocní, ale pokud si budete porizovat pancernicky, potrebuji jemne dno a asi ty nejmin narocni jsou pancernicci zeleni nebo zlatopasy,ale dorustaji az 7 cm a musite je chovat nejmin v 4 kusech nejlepe vsak v 6, jsou to hejnove rybky,a krunyrovec dosahuje az 15cm ovsem prispusobi se velikosti nadrz. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 21:59 nikos – Co na dno
Dobrý den. Zakládáme 60l, co doporučujete pro začátečníky na dno - pancéřníček nebo krunýřovec. Co je méně náročné, menší ? Stačí 3 (1+2)? Díky !

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 17:05 Vodník Re: wampi
To už by moc nešlo, mám maximální počet ryb, nebo spíš trochu přes :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 15:43 Žena Wampi [54] Re: Vodník
Když seženeš ještě tak tři tak je učiníš šťastnější. Jsou radši v počtu tak 6 ks, sama je mám na ploše 160- 50. A mám jich 6 ,ancíků 5 a velkoploutvého 1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 10:59 Vodník – .
Já mám na 120x40 3 pancéřníčky. Jsou často ve dvou, někdy i ve třech. A jednou se chtěli přidat k hejnu neonek, ale nestačili jim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 23:13 Cupik – k obyvateleum dna
Ahoj, nejsem zadnej odbornik,dno meho akva je 120x40cm. Chovam 5ks pancernicku skvrnitych,2ancistruse albiny,6ks ancistrusu skvrnitych, 2ks Ancistrus Velkoploutve.
Dospeli jsou akorat ty dve albinky,dva samci akcistrusu skvrnitych. Protoze se mi proste nechteli skrizit,dokoupil jsem dalsi 4ancistruse kteri jsou zatim maly. Vsechny ryby jsou zdrave.Krmim doplnkovym krmivem pro obyvatele dna, sem tam jim dam platek brambory,a mrazene buchanky. Tatovy siĺene vyrostli velkoploutvi ancaci po pravidelnem krmeni patentkami. tak s tim zacinam i ja.
Nikdy se mi nepodarilo rozmnozit jedineho ancitruse i kdyz jsem se o to moc snazil. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2006 08:59 pytel Re: ancistruska
samotarských do 6 cm moc neni..vetsinou je potreba koupit aspon mensi skupinku. akavrko 50x25x25 neni moc velke a z beznycj druhu tam muzes opravdu dat jen male pancernicky treba panda. pokud chces ryby na pozirani zbytku tak ti muzu doporucit maximalne ancistrusa. a pokud mas moznost sehnat krevety tak krevety rodu neocaridina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 22:51 Ancistruska Re: all
Takže žádný samotářský do 6cm neexistuje??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2006 15:21 langosh Re: Vesnach
Jenomže Ancistruska hlédá něco do 6 cm. ;-)
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2006 12:55 Žena Vesnach [56] Re: ancistruska
Krunyrovec obecny muze zit v pohode sam. Mame ho v 54 litrech spolu s jinyma rybickama. Doroste do 12 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2006 12:46 langosh Re: ancistruska
Do malých nádrží se hodí otíci. Bylo by však vhodné je též chovat min. po 4 kusech. www.catfish.cz/…
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2006 12:45 Verča Re: ancistruska
skus napr. pancierníkov zlatopásych stačí ak budeš mať 2 samčekov alebo ak ich chceš rozmnožiť potrebuješ dvoch samčekov a jednu samičku :-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2006 12:28 Muž [] Re: ancistruska
zkus treba pancernicky (napr pandi) ale jednoho bych tam nedaval, tou uz aspon tri ctyri at jim neni smutno... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5480x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/317-jake-ryby-na-dno?od=201