Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Burza Praha - Pankrác

 

NápovědaFórum » Obchody » Burzy 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Burza Praha - Pankrác
http://www.rybyarybicky.cz/
pozn.: burza na Rajské byla v roce 2014 zrušena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.10.2013 18:14 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: rriki
Buď tak hodný a přečti si, co jsem psala. Řekla bych, že to je vše velice srozumitelně napsané a lehké k pochopení, takže bych si vyprosila, abys mé vyjádření překrucoval, vyvozoval z toho něco jiného a vkládal mi do úst, co jsem neřekla/nenapsala. Pořád trvám na tom, že jsem to zjistila až doma, když jsem je vypustila. V prodejním AQ to vidět nebylo. A taky trvám na tom, že ten tvůj Jirka to musel doma vidět taky. A když kydal z toho množství tisíců ryb ty prodejní do přepravky, tak je měl pořádně zkontrolovat. Když to já, blbý ubohý laik poznám bez problému okamžitě, tak to praktik se zkušenostmi a odchovnou snad pozná taky na první kouknutí. Dohadovat se s tebou nehodlám, stejně všechno překrucuješ. Připadáš mi jako malé dítě, kterému někdo šlápl na bebíčko, a to kolem sebe kope. Vím, jakou jsem měla zkušenost, jak to probíhalo a co jsem viděla. Nemám důvod, abych si vymýšlela. Tímto ten ping-pong mezi námi považuju za ukončený, nikam to nevede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 18:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: rriki
Problem burzy je v tom, ze si ryby nemuzes prohlednout v klidu. Ja si takhle drepnul k akvarku, abych si prohledl Tetry, chtel jsem koupit, nejakych 20 az 30 kousku, tak at vim co si beru, protoze mi na tom dost zalezelo, nic moc dalsiho do akvaria nechci - a to uz bylo pozdeji, relativne klid proti nejvetsi spicce. Jenze 2 lidi o mne okamzite zakopli, vsichni do mne strkali jak chteli videt taky, osvetleni houby... to je pak tezke videt to, co je videt normalne v nadrzi.

Urcite si ryby prohlizela tam i doma (bylo by divne kdyby ne), a ze to tam nevidela a doma uz ano, mi prijde nanejvys logicke jen z toho co pisu vyse. Nakonec rybu, ktera mela kratsi skrele, jsem koupil taky, v prodejni nadrzi jsem to nevidel, doma pod svetlem okamzite, hned jak jsem ji se zbytkem hejna vypustil do akvarka.

Chapu i to, ze se krupice muze objevit, specialne kdyz se rybami clovek zabyva i na urovni nakupu a prodeje, lovi si zive krmeni atp., ale pokud uz je takto viditelna na malem vzorku ryb, ktery je prodavan, nechce se mi verit tomu, ze by nebyla jinak postrehnutelna. Ze by silena smula? No i to se muze stat, ale ver tomu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 17:40 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Jája
TAk předtím to vidět nebylo a teď to bylo evidentní.Proč je kupovala?Lépe proč si mu tam neudělal ostudu ,že prodává nemocný ryby,nebo si čekala,že v tom sáčku ta krupice opadá?Garantuju Ti v tu chvíli by neprodal ani šupinu.Na burze si každý dáváme pozor na své ryby za ty trapasy nám to nestojí.Ty máš doma jedno akvárko v něm deset ryb to se to kouká.Už si viděla odchovnu ryb v nádržích je třeba i tisíc ryb a myslíš ,že je na nich něco vidět.Ty si myslíš ,že nemáme nic jinýho za lubem nežli nosit nemocný ryby,nebo že inkasujem provize od výrobců léčiv?Prober se .TAky Ti mužu napsat bůhví do jakýho akvária si je pustila ,razbora krupici chytí natotata.To ,že se mu do chovu dostala krupice opakuju to není to vžy okamžitě vidět.Akvaristická literatura o nákupu a počínání s novými rybami píše své ,jenže to tvoje chyba není,koupila si nemocné ryby.Já se Jirky nezastávám,ale znám ho a vím,že by vědomě nemocnou rybu nikomu neprodal ani tchýni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.10.2013 16:56 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: rriki
To si děláš srandu, nebo co? Promiň (lépe bez promiň), ale dát do prodeje ryby, které jsou evidentně nemocné, na to nemám slov. On jako chovatel ve svém AQ (doma) to musel vidět stejně jako já v tom svém. Vždyť to někdo koupí, tak vo co de, že. Já mám kliku, že vím, co s tím a poznám nemocnou rybu s plísní a krupicí. A už vůbec se nezabývám tím, že ty ryby byly takové lehce odrané a dlouho nežraly, zabývám se pouze tím nejdůležitějším. A co s tím bude dělat ten chudák, který si je koupí pro radost, nerozumí tomu a nic okamžitě nepodnikne v léčbě? A když později něco podnikne, tak bude mít v AQ stejně mrtvou zónu, protože bude pozdě. Navíc ty úžasné léky jsou v podstatě jedy a všechno v AQ vymlátí. Tobě tedy přijde naprosto fér prodávat nemocné ryby, na kterých to je vidět? To je prasárna první třídy. Jinak pan dokonalý, to jsi jistě četl, mi nebyl schopen odpovědět na docela jednoduchou otázku - jaké má parametry voda, ve které ty razbory chová, kroutil se u toho jako žížala. Nechtěj mi tvrdit, že pokud by to byl jeho chov, že by se tak vzpouzel konkrétně odpovědět. Chtěla jsem jen pH a GH, na tom snad není nic tajného, nebo ano? Místo toho na mě machroval s vodivostí. A že radí hned při koupi, aby si ten dotyčný pořídil rovnou léčivo? Asi ví proč. Pro tvou informaci mě, ani nikomu jinému v tu chvíli to neporadil. Jestli k tomu takto přistupuješ, to je docela smutné. Nemocné ryby do prodeje prostě nepatří. Prevence po zakoupení zdravých ryb je něco jiného, než když ta ryba je nemocná hned při koupi. To si jako myslíš, že bych takové ryby koupila, kdyby v tu chvíli bylo vidět, že jsou nemocné? Můžeš si být jistý, že pokud bych si toho v tu chvíli všimla, tak tam udělám takový brajgl, že si od pana dokonalého nikdo nevezme ani kůrku chleba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 16:40 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Designer
A ty si myslíš ,že je viditelná?Já každou burzu obcházím stoly druhých prodávajících a každý tam koukáme do akva toho druhýho a když tam někdo něco najde tak to hned řešíme.A to že Jirka lidi preventivně posílá pro léčivo je snad záslužná činost.A pokud čtu kritiku na Jirkovi ryby tak jsem se dočetl,že na burze nic nebylo vidět ,tak tu nepiš o viditelné nákaze. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   30.10.2013 16:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: rriki
Nechces tim doufam rict, ze prodavat ryby s krupici (navic uz viditelnou) je OK???

Nejspis vsichni zacneme produkovat zmetky a odkazovat lidi na opravnu za rohem... Bych Te chtel videt, jak bys po mne nesel, kdyby Ti diky me elektronice vyhorela firma a ja bych se ohrazoval, ze jsem Te pro hasicak posilal k firme hned vedle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 16:01 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Jája
Proč myslíš,že nejsou jeho?Jirka má akvaristiku v přízemí panelového domu a kde má i pěstírnu.Krupice je bohužel nepříjemnost a nejvíce se zanáší z makrakant na kterých to není dobře vidět.A co vím tak každého kupujícího posílá k stolu za sebe k p.ŠMÍDKOVÉ pro sera costapur ,pokud chovatel nic doma nemá.To ,že někdo zanedbá prevenci jeho chyba.Každou chvíli tu čtu reakci na kvalitu ryb a pokud někdo krmí živým,aby měl kvalitní ryby krupice je daň a zkušený akvarista ví ,že nejnáchylnější jsou právě rasbory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 14:58 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Designer
No, jen aby to přežily ty moje původní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 14:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jája
Hnusne prodavat nakazene ryby je, souhlas.

Tak Te aspon trosku utesim, ty Tve nove rybicky mely obrovske stesti, ze skoncily prave u Tebe, zes je sebrala hrobnikovi z lopaty ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 12:39 Muž maxwell [19] - RostlinyRe: Jája
Mám tu samou zkušenost..když byla burza na Novodvorský, pán mněl stolky hned u vchodu..koupil jsem 55 klínoskvrných a přežilo jen 30 rybek...plíseň krupička...ryby na burze už nikdy...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2013 12:10 R Žena Jája [1426] - Živorodky – Zážitek z burzy na Praze 4
V neděli jsem byla na burze na Praze 4. Dost dlouho jsem koketovala s tím, že bych k pávčatům a platám pořídila nějaké hejnovky. Zakoukala jsem se do razbor s klínem. Jsou to pohodářky a ještě k tomu pěkné. Chtěla jsem Hengelovu nebo espeho, eventuálně klínoskvrnou.

Na burze měli jen klínoskvrnnou, tak jsem jich 15 koupila. V prodejním AQ vypadaly zdravě, prostě jsem na nich nic neviděla. A já blbec jsem na místě nezkontrolovala pytlík, jak skutečně vypadají. Taky jsem je, já blbka, pořádně nezkontrolovala, než jsem je po aklimatizaci přefajfkovala do AQ. A že si vždycky dávám v akvaristikách pořádně bacha. Tady mě ta ostražitost opustila – i pro to, že bych očekávala, že ti prodejci jsou zároveň chovatelé a prodávají své odchovy a že mají nějakou stavovskou čest. No, nemají. Prostě mi to nedocvaklo. Předesílám, že nemám karanténní nádrž, protože dle manžela „z toho psa, morčat a akvárka je dostatečný bordel“, takže ještě další AQ by už neprošlo. Taky mě mohlo nakopnout, že když má ten dotyčný na té burze dost rozsáhlou nabídku ryb, tak to asi chovatel nebude. A když jsem se ptala, jaké parametry má voda, ve které ty razbory chová, tak to tak pěkně okecával, že mi to na místě mělo dojít. Bohužel, mi došlo všechno až zpětně. A když jsem čučela doma do pořádně osvětleného AQ, tak mě málem trefil šlak. Některé ryby měly slepené ploutvičky na bříšku (to na té burze vůbec nebylo vidět) a dvě měly krupičku, sice nepatrně, ale přece (jedna jednu ďubku a ta druhá dvě ďubky). Dneska už je vidět, že se jim rozjíždí pěkná plísnička a krupky pořád drží, zatím jich víc není. Do AQ jsem nalila zbytek eSHa 2000, měla jsem toho ale málo. Včera jsem vyměnila vodu a klusala koupit eSHa 2000 + exit bratru za 340,-Kč. Přes internet to nešlo, protože to spěchá. A když jsem si teď toho prodejce našla na netu, tak mě málem trefil šlak znovu. On má akvaristiku a o víkendech je na burze. Zmetek jeden. To nejsou jeho odchovy, prostě někde nakoupí a dál prodává. A nejhorší je, že vědomě prodává nemocné ryby. To prostě nešlo v AQ za pořádného osvětlení přehlédnout.

Tak jsem se opět poučila,a to dost bolestně, že se nesmí nikomu věřit. Kdybych si raději zajela k Danile, bylo by to levnější a bez nervů. Teď se klepu jak ratlík, aby léčba zabrala a aby mi to nechytli i moji miláčci. Ale především to je sviňárna od toho prodejce (na burze má vždy stůl č. 19 a 20 - www.akvaristika.kvalitne.cz. To tedy opravdu byla kvalita na "špičkové úrovni".

Závěr je takový, že i na burzách, kde by člověk očekával lepší kvalitu a odbornost než v akvaristikách, je potřeba si dávat pořádný pozor stejně tak, jako v kamenných akvaristikách. Co tam je kolikrát slyšet za „odborné bláboly“, jen aby se prodalo - je to tam prostě o tom, že prodejci chtějí prodat co nejvíc a někteří za každou cenu bez ohledu, co tím způsobí. Buďte ostražití, vyplatí se to.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 18:13 Žena Kytka [2146] Re: kahua
Ano, je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 18:05 Žena kahua [223] - Miniakvária
Nevíte někdo, zda pán, co jezdí na burzu s akvárkama, je pan Doležal z Kralup?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 16:52 Muž kacercz [36] Re: LiborSprysl
njn ... se stane .. :) parmo ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 16:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: kacercz
kacercz napsal: .... neco jsem koupil, meli pekne mechove tetry coz na cernym moste nebylo .....

No je vidět, že na Pankráci jsou zaměřenni vééééélerarity smich ...mechové tetry, to jen tak někdo nemá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 12:26 Muž kacercz [36]
A protoze jsem se zapomnel v Praze na cely vikend, tak jsem dnes zaskocil i na Pankrac. Vetsi nez na cernym moste, prodejci prekvapive stejny, plus dalsi ;) .... neco jsem koupil, meli pekne mechove tetry coz na cernym moste nebylo ..... ale co clovek obcas slysel od prodejcu, specialne rostlin, to je skoro na sepsani a vydani knizne, hlavni je prodat, ze ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 12:15 Muž kacercz [36]
Navsteva prni burzy asi po dvaceti letech ;) )... male, pekne, sehnal jsem co jsem potreboval.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 22:08 helleri Re: elenka
Otíci jsou pravidelně, budou i 26.1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 19:13 Žena elenka [-3] – Otocinclus
Zdravim vsechny!
Vite nekdo zda budou 26.1. na akvatrzich otocinclusy?
Vubec tam byvaji?Nechtela bych jit tam jen tak podivat, ikdyz verim ze stoji za to a neco urcite odnesu )))).Ale vazne mam zajem o par otiku.
Predem dekuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 10:30 Muž drlift [38] Re: DeNNI85
koreny a cichlidy tam mivaji. Kameny jsem nevidel.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 10:28 Muž DeNNI85 [16] - Amerika – kameny, kořeny, cichlidy
Zdravím, víte někdo, jestli se dají na akvaburze v Praze sehnat kameny, kořeny, cichlidy? |Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 14:16 Muž Burik [727] - Aquascaping
Zdravím,neví někdo,jestli se dá na pankrácké burze koupit třeba i CO2 technika?Redukční ventily atd?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 11:55 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beastie
Tam ji určitě koupíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 11:26 Žena Beastie [314] – Piskořka
Zdravím, našel by se někdo kdo by byl schopen a ochoten mi přinést piskořku na nedělní burzu? Dejte prosím vědět, děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 14:06 Muž Neio [7]
Dobry den nebude mit v nabidce nekdo at uz zde nebo na pankraci gibicepsa?? Zajel byh si pro jeden povedeny kousek zitra..dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2012 18:57 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tajfun1
Přijď na sraz rybicky.net/akce/968 blyxu ti dám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 17:34 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: tajfun1
Cubu mívá pan Slaminka, ale musíš brzo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 17:23 Muž tajfun1 [222]
budete mit zitra na burze nekdo Blyxu Japonicu a Micranthemum callitrichoides 'Cuba', ze bych si ji rovnou objednal? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 15:45 Muž Burik [727] - Aquascaping
Zítra jdu na burzu pro krevetky...těším se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 15:43 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Dotaz
Vážení kolegové, chci se Vás zeptat, jak dlouho organizují nynější organizátoři burzu na Pankráci? Na jejich stránkách jsem našel toto: Tím máme nejvíce prodejců za celou naší více než 30-ti letou historii. To se mi nechce věřit.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 13:06 Muž tajfun1 [222]
opět jsem tam utratil více, než jsem zamýšlel, ale spokojenost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 13:04 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky
Opět bezva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 19:37 Muž tajfun1 [222]
budete mít někdo teď v sobotu gupky blue neon?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 19:27 Žena JJaanca [67] Re: rriki
Šmarjá já neumím číst, já myslela že ho tam máš ty. hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 18:16 Muž rriki [818] - CichlidyRe: JJaanca
:-) Nene,paní chodí až ke konci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 18:15 Žena kyo [271] - Labyrintky – uslapou?
no my mame ridgebacka. toho neuslapou. spis me desi, kolik rikate, ze je tam lidi. jsou tam i nejaci chovatele bett?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 18:11 Žena JJaanca [67] Re: rriki
Jo? Ale to ho máš ve svém prodejním zázemí ne? Bych se bála že mi ho ušlapou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.11.2012 18:10 Muž rriki [818] - CichlidyRe: kyo
Pravidelně tam chodí paní s yorkšírem na volno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 18:10 Žena JJaanca [67] Re: kyo
Já už jsem tam dlouho nebyla, tak nevím jak to tam vypadá teď, ale bývala tam hodně velká tlačenice.Kvůli tomu tam už nechodím. Já bych tam nevzala ani malý dítě. Takže psa bych tam nebrala ani kdyby to dovolili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 17:45 Žena Kytka [2146] Re: kyo
No já bych se ptala spíš tady: rybyarybicky@rybyarybicky.cz Jestli chodí organizátor sem na fórum fakt nevím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 17:13 Žena kyo [271] - Labyrintky
:-D tak to se vyjasnilo a ted, co to psisko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 13:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kytka
Jo ták, na datum jsem nekoukal a viděl ji nad Pavlem...pardon dámy stydim stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 13:57 Žena Kytka [2146] Re: LiborSprysl
11. je neděle, takže kyo má na mysli burzu na Pankráci. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 13:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: kyo
Hospody, né? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 12:54 Žena kyo [271] - Labyrintky – akvaburza
muzeme s sebou vzit na akvaburzu v Praze, co bude ted 11.11 psa na voditku? vim, ze je to pry v prostorach skoly, tak se radeji ptam....dekuji predem za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 09:24 helleri
Fotka k příspěvku Tuto sobotu, 10.11.2012 budou v nabídce také cvrčci a sarančata. Více na www.akvatrhy.cz
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2012 22:03 toncek Re: rak
V sobotu je také akvaburza na Rajské zahradě,tam je dobrý výběr jak techniky,rybiček a rostlinek. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 18:33 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Muffy
Je to spíše zaměřeno na teraristiku,ale pár prodejců se tam vyskytne co nabízejí akvaristiku.;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 18:04 Žena Muffy [55] Re: rak
Uvažuji o návštěvě akce Živá exotika na holešovickém výstavišti tuto sobotu. Bývá tam něco i pro akvaristy, nebo je to jen pro teraristy? Děkuji za informace

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 20:54 Žena Muffy [55] – Oryzias woworae
Dobrý den,
nevíte někdo, jestli jsou na pankrácké burze k mání Medaky? Děkuji za odpovědi
http://www.rybyarybicky.cz/
pozn.: burza na Rajské byla v roce 2014 zrušena

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 10552x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3132-burza-praha-pankrac?od=251