Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to živorodka?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to živorodka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 13:02 Muž Yirka [9126] – Re: dominik
Plata skvrnitá je živorodka. Více informací např. zde v atlasu: rybicky.net/atlasryb/plata_skvrnita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 10:52 dominik – rada
chcem sa opítat mám kotné 2 platy červené a sú to živorodky alebo nie.a čo mám robit ket budem mat mladé???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.08.2009 13:43 Žena geminika [39] - Živorodky
Guľaté akvarko nie je vhodné pre živé rybky. Tam daj umelé a pre živé kúp klasické hranaté. Prečítaj si tu na fóre o tom. Bolo to tu niekoľkokrát riešené.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 17:42 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: TVK
Myslím, že to nazývají kaliko :-) a je to mix. .. Ony černé mečovky neexistují, protože to černé barvivo u nich způsobuje nádory - já mám černou mečovku, ta je černá s červenými ploutvemi a vypadá to jako mix mezi platou a zelenou. Hlavně, že se ti a dětem líbí, je to hezká ryba smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 17:36 TVK
Já sem taky tyto mečovky kúpil v obchode,teda deti ji chceli a že je to mečovka černá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 17:33 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: Imii
řekla bych,že jsi odhalila oba rodiče ano ta mečovka se ale povedla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 17:29 Muž avast [49]
Takže žádnej konkrétní druh, pouze nějaká "akvárková směska mečovek"... Takže někde něco hledat asi nemá cenu... :-( hm takže mám jenom mix.. to neva ryba je to pěkná, tak proč by to nemohl být mix?? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2009 17:21 Žena Imii [45]
To bude jeden z těch "mixů" co prodávají po akvaristikách. Vypadá to na křížence tuxedo a klasické zelené mečovky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 17:13 Muž avast [49]
Fotka k příspěvku a ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 17:10 Muž avast [49]
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 17:08 Muž avast [49] – Nevím co to je za mečovku
Fotka k příspěvku Prosím o pomoc... Asi pře 3-4 měsícema jsem koupil aq.rybičku, zapoměl jsem se podívat v akvaristice jak se menuje, tak sem jí zkoušel hledat tady, ale nikde v atlase sem jí nenašel... nejspíš to bude mečovka podle "mečíku" na zadní ploutvi..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 11:31 senacherib – dakujem
dakujem všetkým potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2009 19:03 Muž metal [96] - Cichlidy
po slovensky mas pravdu je to cierna molinezka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2009 17:12 Raider
Jo jo je to přesně tak.Živorodka Ostrotlamá neboli Black molly...taky někdy prodávána jako Kominíček. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2009 16:25 R Muž Silent [5949]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 16:23 senacherib – čierna ryba
Fotka k příspěvku Nevie tu niekto čo je toto za rybu bolo mi povedané že je to čierna molinézka je to možné?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 08:11 kreten – Re: XxX
No to asi barva ujela někam kousek dál, asi s tím hlavu lámat nemusíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 07:13 XxX – Druh mečovky
Ahoj - mám v akva mečovku- ta se barvou dost podobá mečovce videnské tady v atlase... ale má delší protáhlejší ploutve a konce a celá ocasní ploutev jsou průhledné a n ahoj e oranžové jako u M. videnske....(jestli je ten dotaz hloupy tak se omlouvám ale zeptat jsem se musel) díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 01:43 Muž 0 [1718] - Obecné. – Re: Patris
Fotka k příspěvku Zlaté Mollynésky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 01:41 Muž 0 [1718] - Obecné. – Re: Patris
Fotka k příspěvku Divoká 'Molla'
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 01:37 Muž 0 [1718] - Obecné. – Re: Patris
Fotka k příspěvku Podíval jsem se do Tvé prezentace a ty blíže neurčené platy co máš jsou Xiph. maculatus typu světlá 'KOMETA' , plus ta red = červená.

Když se Ti moje živorodky líbí , tak za pochvalu mimořádně k podívání ještě nějaký ten snímek přidám.

Jinak časem obohatím o více 'portrétů' i svoji prezentaci. Na fóru to nemůžu s vkládáním fotek přehánět nebo mi začnou někteří spoluuživatelé těchto stránek vyčítat , že se tu "vytahuju" :) .

Obrázek:Mladý samec mečovky "plemene" 'SIMPSON' z mého chovu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 00:42 Muž Patris [1]
pekny zivorodky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 23:00 0 – Re: 0
Fotka k příspěvku Pro orientaci přihodím ještě jednu fotku platy druhu Xiph. variatus s tygřím pruhováním.

Takováto kresba ještě lépe vyniklá existuje i u druhu X. maculatus kmene 'Tiger' - světlá s krásnýmí červenými pruhy (měl jsem je též , ale ještě v karanténě se od zakoupené formy 'Sun Set Gold' něčím neléčitelným nakazily a uhynuly sad .

Zmíněná ryba na fotu je v pravém dolním "rohu" vloženého snímku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 22:41 0 – Re: janci82
Fotka k příspěvku Sice jsem ještě nenafotil své modré Hi Fin Mickey Mouse , ale mám v akva i jinou , trochu na divoký druh X. quatemala podobnou platu X. maculatus s temnou skvrnou v ocasním násadci, takže se dá "Mic. Mousem" nazvat. Foto přidávám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 22:29 0 – Re: stanovsky
Fotka k příspěvku Nějaké nesrozumitelné nedorozumění. Já nepsal , že to není plata , ale upřesnil druhy - X. variatus se rovná plata pestrá (papouščí) a X. maculatus = skvrnitá. Jsou i jiné druhy plat , které se vzácně v akváriích chovají , například Xiphophorus couchianus. Měl by si se v tom lépe orientovat , když se zajímáš o živorodky. ;-)

Foto: bojující samci plat té variety , která je mnou uvedena a popsána na předchozím snímku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 08:06 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: 0
Taky jsem si myslel že to není plata od toho janci82 ale netroufal jsem to tu psát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 00:18 Muž 0 [1718] - Obecné. – Re: janci82
Fotka k příspěvku Ty dvě vlevo jsou Xiphophorus variatus s protaženou hřbetní ploutví , tak zvané Hi Fin ; a ta označená s červeným "přelivem" ( snad typu 'krvácející srdce' ) , bude Xiph. maculatus , ale není to kmen Mickey Mouse.

Mám modré HiFin Mickey Mouse , jenže , aby je nafotil , tak by je musel vylovit z plastové nádrže do elementky -a to je v tuto chvíli moc práce a stresování ryb.

Přihodím tedy alespoň aktuální - čerstvé foto jiné variety platy. Snímek zkreslil odraz světla a je na něm zachycen samec platy pestré ve více barevné a tělesné kombinaci v rázu: modrý (Blue) - Hi Fin - Sunset - Wagtail. Tyto i jiné platy s různými mečovkami jsem měl v létě venku v jezírkách na zahradě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 20:59 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: janci82
plata to bude,jen ne mickey mouse:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 20:57 janci82 – Je to plata skvrnitá var. Mickey Mouse?
Fotka k příspěvku Tato rzbička se ke mě dostala z Hornbachu spolu s platami Mickey Mouse... Téhle ale chybí tak charakteristická svrna.... Jde pořád o Mickey Mouse? Je to sameček a dost je prohání...
A bohužel lepší foto se mi nepovedlo...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 17:16 Muž llang [5] – re: vitek38
ja vybiram podle vzhledu. Videl jsi snad nekdy krasnejsi gupku?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 10:39 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – Re: vitek38
možno chce súťažiť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 09:54 vitek38
nevím proč ti jde o čistou formu.. jestli chceš paví očka, tak si je vyber podle krásy ne ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2009 09:45 0 – Re: llang
Vyhledej si Český klub guppy o.s. a kontaktuj se na sekretáře klubu Mgr. Arnošta Pergera . Tu je naděje , že zná odpověď na Tvůj dotaz nebo konkrétně víc poradí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 20:05 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – Re: llang
máš pravdu. Ale aká varieta je to netuším, skús napísať Tokuschew-ovi, ten je na gupky expert.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 19:48 Muž llang [5]
Fotka k příspěvku Samozrejme ze vim, ze jde o poecilia reticulta. Ale kazda forma ma svuj nazev jako např..Poecilia reticulata "triangel Blue grass" nebo Poecilia reticulata "triangel moskevský snakeskin". Pokud je ta gupka (na obrazku) cista forma ma i svuj nazev, vi nekdo jaky?a kde ho sehnat?
V akvaristice se daji koupit pouze zbytky chovu a kusy, ktere se pro chov nehodí.Chovne,ciste formy gupky jsou trochu cennejsi a nedaji se koupit jen tak kdekoliv v akvaristice.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2009 10:21 0 – Re: llang
Fotka k příspěvku O čistou linii se jedná pouze tehdy , když je potomstvo jednotné - shodné mezi sebou i rodiči a to i v dalších generacích , myšleno vyrovnané v barvě , tělesných proporcích , životních projevech , vitalitě a jiných aspektech.

Podrobnosti s kontakty jsou tady: www.gupky.wz.cz/…

Fotka:
Paví očka chovám v plastové nádrži , přes něž fotit nelze , tak jsem na honem nabral do kelímku mladé samce ze svého chovu k pořízení snímku - forma stříbro-zlatý snakeskin , v dospělosti s ploutvemi pilovitý triangl. Ryby z mého chovu jsou odolné , přes léto pobývají venku v jezírku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2009 22:00 pancernicek
je to opravdu poecilia reticulata tedy paví očko dá se sehnat poměrně skoro ve všech akvaristikách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 21:59 Muž llang [5] – Co je to za gopku?
Fotka k příspěvku Ahoj. Vi nekdo, jestli jde o cistou linii Poecilia reticulata, jak se jmenuje a kde se da sehnat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 10:37 Muž wayn [79] – Re: jdobry
Tak to potom celkem není co řešit. Dost možná porodila z šoku z nového prostředí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 10:05 Muž jdobry [13]
Nejvetsi mozne stari je 18dni. Drive jsem mecovky nemel a je skoro vyloceno ze bych to prinesl jako cerneho pasazera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 23:59 Muž wayn [79] – Re: jdobry
Fotka k příspěvku Spíš těch plus. Tato má asi 4 týdny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 23:14 Muž jdobry [13] – Re: wayn
Ona i ta velikost se špatně odhaduje. Šupleru mám, ale nechce se nechat změřit potvora ;-)
Takže jsem to podle oka porovnal s M2.5mm šroubkem, který mám tam nějak v odhadu, občas modelařím.
Pokud bych řekl 14(+-5) dní, byly by námitky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 23:08 Muž wayn [79] – Re: jdobry
Jestli je tlustá 2,5mm tak by mohla mít o víc, živorodku rostou poměrně pomalu, špatně se to odhaduje.
Prckové ve společným vždy potěší. Nedávno jsem taky objevil hned dvě centimetrové asi parmičky nádherné, v akváriu plném různých parmiček, dánií a čichavců. Už dříve se mi také stalo, ale v tomto akváriu jsem tomuto moc šancí nedával. Stačí ale trs jávského mechu a občas se nějaká šikulka najde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 22:56 Muž jdobry [13]
!!Díky za info!!

Před 20-ti lety měl otec v akvárku do kterého jsem se mu pletl skalary a neonky. Tam nebyla šance. Tak jsem se těšil jak malej kluk jesli se mě podaří alepoň rybička bez nějakých zvláštních opatření (porodnička) a ono to netrvalo ani měsíc.

To mě udělalo radost, a dvě 3.5 letý slečny z toho měly druhý vánoce. Tak jen doufám, že vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 22:49 Muž Yirka [9126] – Re: jdobry
Múže mít 10dní-2týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 22:46 Muž jdobry [13] – Re: Yirka
asi 9-10mm včetně ocásku. je to v mojí prezentaci kterou odkazuji. Tkoušťka je asi 2.5mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 22:42 Muž Yirka [9126] – Re: jdobry
A jak je velká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 22:37 Muž jdobry [13] – Asi mečovka, poradíte jak stará?
Po návratu k akvaristice se mě splnil dětský sen a konečně se ve společenském akva podařilo najít mrnouse. :) foto viz rybicky.net/nadrze/3864
Asi mečovka. Nemáte někdo ponětí jak stará asi při této velikosti je? Jinak řečeno kolik nazbírala zkušeností a jakou má šanci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 13:00 foxchosen – Re: Tokuschew
díky, já měl za to, že mám dvě samičky a že černé ocásky mají i v mladším věku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 12:53 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
Je to červená mečovka. Mladá rybka, na ktorej ešte nevidno či sa z nej vykľuje samček alebo samička. Iba samček má čierne lemovaný meč, ktorý narastie v neskoršom veku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12647x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3075-jaka-je-to-zivorodka?od=451