Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to živorodka?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to živorodka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 13:52 tonda – copak je to za živorodku
Fotka k příspěvku Mohu se zeptac co je toto za rybicku?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 14:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: nikavero
Jen ten výzor bude dost tragický... smich ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 21:01 nikavero Re: LiborSprysl
stejný druh, jiná barevná varianta, takhle bych to nenazvala LiborSprysl napsal: Zprc obecný... ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 17:22 Muž Yirka [9118] Re: nikavero
Já bych to nazval dobrým živým krmivem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   29.03.2015 16:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: nikavero
Zprc obecný... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 11:32 nikavero – gold molly x dalmatin molly
Ahoj, můžete mi poradit. Skřížili se mi tyto dva druhy živorodek, má tato barevná kombinace nějaký svůj název?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 11:46 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Mikaela
napadla ma poecilia obscura
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2014 08:32 Žena kataChlum [129] - divoká paví očka
Je to spíš takové hledání...
www.wildguppys.com/…
nahoře je buď RETICULATA a nebo WINGEI,reticulata se dále rozvětvuje na WILDTYPS a OTHERS, pak už je to takové hledání lokalit...
A wingei se dělí na třídy N,P,K u každé třídy je pak opět hledání po lokalitách a nebo barevné variantě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 20:53 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Treba si nájsť tú svoju ;-)
www.google.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 10:03 Mikaela
Fotka k příspěvku Ahojky, nedávno jsem si donesla pár takovýchle živorodek. (foto vypůjčené z netu). Jsou naprosto stejné. Pan od kterého je mám mi říkal,že to je původní divoká forma živorodky. Je to tak? Moc jsem se po tom nepídila, jelikož mi vždy vylezly z odkazu divoké endlerky. A jelikož jsou i tyto rybky mnohem menší, než běžná pávčata, stále mám dojem,že to musí mít něco s Endlerkou společného. Pravdou je,že ještě nejsou dobarvení a nesou i fialovou barvu. Vlastně tvoří většinu barev.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 04:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
rudolf napsal: S endlerkou je to nekonečný příběh V únoru publikovala Magdalena Herdegenová a kol. článek o populační struktuře gupek na severovýchodě Venezuely. Molekulárně i morgfologicky analyzovali rozdíly mezi populacemi z povodí Cariaca (kam patří Cumaná) a San Juanu. V diskusi konstatují, že jejich výsledky neobsahují žádný jednoznačný důkaz, že by v této oblasti měly existovat dva různé druhy..., v poslední větě závěru pak doslova "žádné ospravedlnění pro rozlišování samostatného druhu P. wingei". Systematikové na to zatím nezareagovali, Eschmeyerův katalog i FishBase uvádějí stále Poecilia wingei jako platný druh. Ale neboj, to ještě není konec, to bude mít další kolo :-P
Jest to s podivem, zavnímal jsem. Ne že by mně ta paní byla známa...Leč poučen tebou či Jindrou, že dokud to systém neakceptuje, není třeba si s tím lámat hlavu, jsem staromilcem. ;-) Třeba se tohoto tématu chopí jiná "Magdalena" a koukne na to z jiného úhlu a hle, bude vše jinak...Tak si počkáme ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 21:59 Muž rudolf [4681] Re: LiborSprysl
S endlerkou je to nekonečný příběh ;-) V únoru publikovala Magdalena Herdegenová a kol. článek o populační struktuře gupek na severovýchodě Venezuely. Molekulárně i morgfologicky analyzovali rozdíly mezi populacemi z povodí Cariaca (kam patří Cumaná) a San Juanu. V diskusi konstatují, že jejich výsledky neobsahují žádný jednoznačný důkaz, že by v této oblasti měly existovat dva různé druhy..., v poslední větě závěru pak doslova "žádné ospravedlnění pro rozlišování samostatného druhu P. wingei". Systematikové na to zatím nezareagovali, Eschmeyerův katalog i FishBase uvádějí stále Poecilia wingei jako platný druh. Ale neboj, to ještě není konec, to bude mít další kolo :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 16:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: picris
Existuji pribuzne druhy ryb, ktere se mezi sebou ochotne krizi. Pak je videt ledacos, ale co je ta ryba zac, neni jasne. Bohuzel to nemusi byt jasne ani kdyz ta ryba vypada jak vypadat ma, a u vyslechtenych forem je vlastne tezke rict, jak a cim se jeste od originalu lisit muze, aby se dalo rict, ze to je stale onen druh a nebo uz mix, kdyz nevime, co s tim kde kdo delal.

Obcas je lepsi si tim nelamat hlavu, aby se clovek nezblaznil, a byt rad, ze se ryby maji v akvariu fajn. Nakonec pro mnoho z nas je presne urceni do posledniho detailu vedlejsi, nic jineho nam totiz mnohdy nezbyva.

Ostatne to neni vysada zivorodek, ja si take nejsem zdaleka jist, ze mi v akvariu plavou "prave" rybicky.net/atlasryb/cichlidka_pestra a nebo jen to, co se pod timto nazvem bezne prodava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 15:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: picris
Jako blbec nee.. :-) Jsou to dva rozdílné druhy, ale kříží se mezi sebou velmi ochotně. Ne že by neměly...mají k sobě hodně blízko. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 15:24 picris – endlerka versus paví oko
Ahoj.
Možná budu vypadat jako blbec, ale stále jsem nikde nezjistila, jak to vlastně je s těmito rybkami. Při hledání na internetu se mi po zadaní poecilia reticulata zobrazí obě ryby, přičemž jinde mají zas rozdílné latinské názvy. Vím, že se spolu kříží, ač by se neměly. Někdo edlerky nazývá divokou formou gupek. Jak to tedy prosím je. Jedná se odlišný druh rybek nebo jsou endlerky opravdu divokým předkem šlechtěných pavích ok? Chtěla bych je začít chovat a velmi mne to zajímá.
Díky všem za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 20:27 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Yetti
Je čas vojsť do albumu a prečítať si to tam. Je podivuhodné, že túto rybku nepoznáš sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2014 04:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yetti
ze by voko? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 17:22 Yetti – Nová rybka
Fotka k příspěvku Nevý někdo co je to za rybku??? mam jí den ale nenašel jsem co to je. Předem děkuji za případné odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 21:41 jamajcan Re: sperman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 20:39 sperman
Fotka k příspěvku Zdravím, nevíte někdo o jakou mečovku se jedná?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 19:58 honza Re: ivini
je to mečovka usurijska

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2014 08:30 Muž Rubby222 [3] - Labyrintky
ále co :-) na názvu nezáleží, mě se líbí a doufám že se bude množit se samičkama co jsem mu dokoupil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 08:23 Muž Rubby222 [3] - Labyrintky
díky :-) co jsem koukal po netu na obrázky a zkoušel jsem toho Japan Blue tak na něj vypadá docela až na pár detailů, ale také je možné že jsou mezi sebou ..sprsklé..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 08:18 Žena kataChlum [129] - divoká paví očka
Paví očko Japan blue:
www.wildguppys.com/…
Endlerka Japan blue:
www.wildguppys.com/…


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 17:01 Muž Bettasplendens [5] - LabyrintkyRe: Rubby222
Endlerka určitě ne a JAPAN BLUE pravděpodobně taky ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2014 15:47 muschak Re: LiborSprysl
Však jsem také napsal "okolo" ;-) Sám si nemyslím, že je to přímo Japan Blue...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 15:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: muschak
Než Japan Blue, tak nějaká zrpsklotina... ;-) video.icq.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 10:49 muschak Re: Rubby222
Zkuste zapátrat v okolí Poecilia reticulata 'Japan Blue'. Občas je to řazené k endlerce, ale podle mě je to spíš gupka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 22:19 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Rubby222
endlerka myslím těžko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 22:10 Muž Rubby222 [3] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Dostal jsem od kamaráda samečka pavího očka a bylo mi řečeno že to je Endlerka, nejsem si ale jist v pavích očkách se moc nevyznám :-(
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 13:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: P
P napsal: V každém případě mečovka (X. hlleri), ale barevnou formu Ti asi nepovím. Spíš to bude nějaký mix. ;-)
To je úplně všechno mimo zelené, černé, berlínky, kohaku a tricolor... smich ...jo a navíc je to albín...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2014 12:16 Muž P [125] - Betta splendensRe: walris
V každém případě mečovka (X. hlleri), ale barevnou formu Ti asi nepovím. Spíš to bude nějaký mix. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 10:22 Žena walris [0] - Sumci
Fotka k příspěvku Pomůže mi prosím někdo? Děkuji :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 14:33 Lucynka Re: matlala
je to živorodka Jonesova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 14:30 Lucynka Re: Mirek87
Je to šlechtěná forma mečovky mexické-pravděpodobně vídeňské.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 14:18 Lucynka Re: malinka81
Je to WG . Ag jsou kapičičičinku jiné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 20:37 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: malinka81
Bojím sa, čo bude s rybkami ďalej. V akváriu máš to, čo tam byť nemá. Zrejme si sa poponáhľala aj s rybkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 16:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: malinka81
WG
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 13:22 malinka81 – mečovka-jaký přesný druh to je?
Fotka k příspěvku Prosím o radu, neporadil by někdo jaký přesný druh mečovky to je? Jestli mexická ADA nebo mexická WG? Dostali jsme je do našeho prvního akvárka, hledala jsem na netu a nejblíž mi ji připomanají tyto 2 druhy co jsem psala. Děkuji ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 19:25 ivini Re: rudolf
aha, nojo, dostala jsem je :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2014 18:17 Muž rudolf [4681] Re: ivini
Malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 17:25 ivini Re: rudolf
to jsou moc velké nebo malé? děkuji za odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.02.2014 17:02 Muž rudolf [4681] Re: ivini
Ta na obrázku ne, ta má nejblíž k berlínské, ale soudě podle rozmazaných kusů dalších ryb okolo by mezi nimi nějaká, která by tuxedo alespoň trochu připomínala, mohla být... Tříměsíční mečovka, velikost do dvou cm - to nějak nehraje dohromady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 15:50 ivini – Jaká je to mečovka?
Fotka k příspěvku
dostala jsem mečovky tuxedo, ale jsou to opravdu? mám je asi tři měsíce, velké jsou do dvou cm.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 10:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: nika
Jsou to různé barevné varianty živorodky duhové. Jestli je máš v jednom akváriu, tak se ti budou společně množit a vzniknou z toho obvykle hodně škaredé rybky, které se svým rodičům moc nepodobají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2014 01:17 Muž rudolf [4681] Re: nika
Živorodka duhová (Poecilia reticulata) neboli paví očko neboli gupka - všechno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 00:29 Žena nika [0] – nová posádka
Fotka k příspěvku s tmavsím chvostom je živorodka dúhová? a ten zvyšok je čo zač?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2013 05:15 Muž LiborSprysl [9015]
www.facebook.com/…

To sou voči... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 16:29 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: niky
Pokud jsi přímo od chovatele nekoupila pávčata z čisté linie, tak nemá cenu zjišťovat barevnou variantu. Předpokládám, že rybky jsou ze zverimexu, takže to nejspíš bude mix. A pokud jsou ty rybky dovoz ze zahraničí, tak čisté nebudou (např. Pet Center....). Ten potěr se ještě může dovybarvit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 14:25 radim Re: niky
Poecilia reticulata - Cobra
za tou cobrou to nějak ještě pokračuje, ale na to už odvahu v tipování nemám :-D může to být taky mix a žádná konkrétni

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3075-jaka-je-to-zivorodka?od=101