Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to živorodka?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to živorodka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2013 05:15 Muž LiborSprysl [9015]
www.facebook.com/…

To sou voči... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 16:29 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: niky
Pokud jsi přímo od chovatele nekoupila pávčata z čisté linie, tak nemá cenu zjišťovat barevnou variantu. Předpokládám, že rybky jsou ze zverimexu, takže to nejspíš bude mix. A pokud jsou ty rybky dovoz ze zahraničí, tak čisté nebudou (např. Pet Center....). Ten potěr se ještě může dovybarvit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 14:25 radim Re: niky
Poecilia reticulata - Cobra
za tou cobrou to nějak ještě pokračuje, ale na to už odvahu v tipování nemám :-D může to být taky mix a žádná konkrétni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 14:05 Žena niky [13]
Fotka k příspěvku Dobrý den, je mi jasné že se jedná o Guppy, ale zajímala by mš barevná varianta.Samice jsou 5-6cm velké, samec o něco menší.Potěr je téměř stejný, až na jednoho samečka (viz foto), ale odlišný od samce.Koupila jsem ho spolu se samicemi, tudíš jsem si myslela, že patří k sobě.Momentálně si myslím, že barva potěru je tou "pravou" k těmto samicím, co myslíte??, díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2013 13:46 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: nika
Na fotografii je samice živorodky duhové(paví očko),ten druhý co popísuješ,že má ploutve krásně zbarvené do modra,bude nejspíš sameček.Samečci jsou o proti samičkám podctatně barevnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2013 05:41 Muž xenotoca [34] - Živorodky
Je to vyšlechtěná samice pavího oka (Poecilia reticulata).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 23:22 Žena nika [0] – živorodka
Fotka k příspěvku poradíte mi? jeden z párika má menšie svetlešie plutvy a druhý má krásne sfarbené do modra
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 18:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Martina
To musis ten stitek dekodovat, co Ti tim chteji v prodejne rict :-D .

Moly = co je to za rybu, druh
mix = v akvariu plavou krizenci, tezko najit 2 stejne
lyra = ale vsechny maji lyrovitou ocasni ploutev

Mix jsem videl napsano vicekrate, proste to znamena, ze ty ryby nelze nijak barevne zaradit, uz jen proto, ze je kazda jina. A napad koupit takovou rybu jsem mel jen jednou, kdyz se mi silene libila jedna Plata skvrnita (ona vypadala bila, neuveritelne bila). Nakonec jsem si to ale rozmyslel, v te dobe jsem mel Platy koralove a nebyl prostor k tomu dokazat chovat jednu formu a s druhou se o neco snazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 18:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Martina
Je to ta samá ryba, jen má jinou barvu. Požadavky na chov stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 18:37 Martina – k obchodě psali a řikali moly mix lyra
Fotka k příspěvku prý Moly mix lyra ...ale na netu jsem nenašla,jsou "stejné" jako Blackmolly??? děkuju za odpověď
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 16:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jája
Jája napsala: Jo, s tím souhlasím, ale je to pěkná blbost a hlavně matení zákazníků (těch méně znalých).

Ale zákazník matený přece není...dodavatel dodal platy...podle dodáku jsou to platy a jako platy se musí prodat...paninko já jsem si tenhle bordel nevymyslel...na to jsou zákony smich A už je to tu zase volby na krku...a kdo vymyslí ještě větší hovadinu, toho budeme volit... ;-) Já ne, já na to fakt už kašlu!!!!!!!!!Protože je to pořád odznova, a můj čas je dražší a dražší. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 16:06 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Jo, s tím souhlasím, ale je to pěkná blbost a hlavně matení zákazníků (těch méně znalých).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 13:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jája
Jája napsala: V akvaristikách ani nevědí, co prodávají. Já jsem nikde nenarazila na nic jiného než na ballon mollu, ačkoliv tam je kolikrát popisek plata. Prostě v tom mají bordel.

Ne že bych chtěl být jedovatý...trochu teda chci :-)...ale když vám dodavatel napíše, že je to plata, a máte třeba kódovou pokladnu, pak to prostě jako platu budete prodávat, i kdyby to byl Jan Neruda...To jen trochu na vysvětlenou... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 09:05 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: christ
V akvaristikách ani nevědí, co prodávají. Já jsem nikde nenarazila na nic jiného než na ballon mollu, ačkoliv tam je kolikrát popisek plata. Prostě v tom mají bordel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.09.2013 08:56 christ Re: LiborSprysl
Dekuji libore za potvrzeni meho dojmu;) a omlouvam se za pripadne problemy s krcni pateri B-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 04:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: christ
Musel jsem trochu kroutit hlavu na stranu, ale myslím, že to vliv na můj pocit nemělo. I já vidím molly... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 16:59 christ
Fotka k příspěvku Pripada me to uplne stejna ryba. Podle me to jsou vsechno molly,pridavam foto. Dole oranzovej samec anad nim leopard samice udajne platy balonovy a nad nima samice balloon molly dalmatin. Ja vidim porad jen balloon molly;)

Foceno mobilem, cili se omlouvam za kvalitu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 16:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: christ
christ napsal: Ahoj, chci se zeptat jekej je mezi nima rozdil. Mam udajne v akvarku balloon molly a platu balonovou, ale zadnej rozdil mezi nima totalne nevidim. Uz mi i bylo receno, ze je to to samy, coz me prijde jako blbost, plata a poe...
Chova je nekdo tady?
Predem moc dekuji za odpoved.


Rozdíl je především v rodu...a zničit tyto živorodky dokázali v Asii oboje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 16:00 christ – rozdil mezi balloon molly a platou balonovou
Ahoj, chci se zeptat jekej je mezi nima rozdil. Mam udajne v akvarku balloon molly a platu balonovou, ale zadnej rozdil mezi nima totalne nevidim. Uz mi i bylo receno, ze je to to samy, coz me prijde jako blbost, plata a poe...
Chova je nekdo tady?
Predem moc dekuji za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 17:14 R Muž romant [27987] Re: walris
Dříteč není velkopěstírna, ale velkoobchod, takže tam asi sežneš, ale určitě bych nepodcenil tu karanténu, neb půjde o nějaký import.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 15:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: walris
S Ganjamirem souhlasím v tom, že nejdůležitější je výběr, od koho kupuješ. Já do obchodů chodím jen nakouknout, nakupuji obvykle rybky přímo od chovatelů. Pěstírny, pokud jsou vedené šikovným majitelem, obvykle zaručují vysokou jistotu zdravých rybek - nakonec je to živí a nemoc v chovu je mnohem horší katastrofa než v akvárku akvaristy - koníčkáře. Ale karanténu bych nevynechával. Já ji používám i u rybek z těch nejlepších zdrojů, protože nikdy nevíš, co se ti může u naprosto zdravé rybky rozjet například díky změně kvality vody... Ale o karanténách je tu celé vlákno, doporučuji nastudovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 11:38 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: walris
Nejlepší je kupovat od chovatele který to má jako koníček a máš jistotu že jsou rybky zdravé, s živorodkama by neměl být problém od někoho sehnat ... za ty léta co rybičky mám doma jsem nikdy karanténu nedělal a taky se nepamatuju že bych někdy něco musel léčit ... ale tím ti nechci radit abys rušila karanténu, ale spíš zvaž odkud ty rybky vemeš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 11:20 Žena walris [0] - SumciRe: LiborSprysl
Diplomatická odpověď :-D No obchod mi nepřišel jako nic extra, to je pravda, ale zatím jsem tam nic nekupovala, takže nemám zkušenosti. Já jsem z HK a v Olmu jenom studuji, ale ještě mi jeden akvarista poradil velkopěstírnu Dříteč mezi HK a Pardubicemi, to by bylo pro mě nejschůdnější řešení. Jaký máte názor na takové pěstírny?
Jinak děkuji za názory pánové, vážím si toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.09.2013 23:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: walris
walris napsala: Obvykle dávám max. na 14 dnů, je nějaký speciální důvod proč na tak dlouho? Děkuji.

Oni jsou chlapci "diplomati" a zjevně obchod znají... smich Tyhle ryby mají jeden velký problém...Pár řádků jsem o tom napsal v textu o aklimatizaci akvarijních ryb. Jsou v Asii baleny "pohodně", po masovém výlovu z velikých nádrží, kde se zpravidla léčivy nešetří, jedou k nám poměrně dost dlouho. Ve velkoobchodě jsou poměrně velmi vykoupány v léčebné chemii, aby nepopadaly. Jsou v nádržích poměrně dost "nahusto". To jsou všechno předpoklady k tomu, aby dělaly konečnému spotřebiteli docela dost problémů... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 23:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: walris
Cosmogagy to napsal přesně, já bych k tomu dodal snad jen to, že jsem v tom obchodě před nedávnem byl a proto bych byl na rybky od nich víc než opatrnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.09.2013 22:59 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: walris
některé nemoci se za 14 nemusí projevit... osobně doporučuju min. 3 týdny, klidně i měsíc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 21:12 Žena walris [0] - SumciRe: malyLibor
Obvykle dávám max. na 14 dnů, je nějaký speciální důvod proč na tak dlouho? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: walris
Jestli sis je koupila nebo o tom uvažješ, nezapomeň si je dát do karantény. Aspoň na 3 týdny, lépe i déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 18:01 Žena walris [0] - SumciRe: Kaira
Moc všem děkuju. V Hradci Králové ji ve dvou mých oblíbených obchodech nemají, ale teď jsem ji objevila ve druhém navštíveném v Olomouci v Olympii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 08:15 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: walris
Tady u nás jsem je už párkrát v obchodech viděla, i s tím označením Dalmatin molly, tak by to neměl být problém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   04.09.2013 05:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Toník
Toník napsal: Poecilia latipinna.

Protože je to ryba s velkou pravděpodobností asijského původu, tak bych si zase tak moc tou latipinou jistý nebyl. I když bezpochyby k "výrobě" těchto ryb použita byla. Ovšem velmi často se při vykřižování těchto ryb používají i samice velifer, aby ryba byla ještě mohutnějšího vzrůstu...Takže řekněme, že je to nějaká poecilie. Protože latipina se od velifery liší v přírodě například překrývajícím se počtem paprsků v hřbetní ploutvi, nelze ji tak jednoznačně určit v akváriu podle fotky v případě kříženců.
Barevné variety poecilií nejsou stejně staré, a proto se při křížení mezidruhových dají použít blízce příbuzné, což velifera, latipina a shenops jsou.
K dotazu walris - je to zcela běžná komerční forma ryby, v sortimentu velkoobchodů je dlouhá léta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 00:45 Žena walris [0] - SumciRe: Toník
Mockrát děkuji, jsou normálně k sehnání? Zvlášť ta varieta bíločerná (než černobílá)? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 00:10 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Toník
Toník napsal: Poecilia latipinna.

Souhlasím. A od boku bych střelil - varieta Dalmatin Molly.. otázka jak kvalitní a stabilní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   03.09.2013 19:56 Muž Toník [396] Re: walris
Poecilia latipinna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 19:39 Žena Jaffi [91] Re: walris
Řekla bych, že silver molly křížená s černou (black molly). Ale třeba mě někdo opraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 19:32 Žena walris [0] - Sumci – Co to je? :D
oldkiwinka.rajce.idnes.cz/…
Prosím o radu :) Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   23.08.2013 18:45 Muž rudolf [4681] Re: LiborSprysl
Plošně červeně zbarvená, lichoběžníkovitě protáhlá hřbetní ploutev zasahující skoro až ke kořenu ocasní ploutve, ocasní ploutev ve tvaru dvojmečíku nikoli jen barevně naznačeného bez prodloužení paprsků, ale skutečného, zvláště nahoře s výrazně protáhlými krajními paprsky, jasně červený odstín kresby, tvar zakončení 3.-5. paprsku gonopodia a asijský původ ryby :-) Abys mě nepodezíral ze šarlatánství, což bys tedy měl vědět, že nepěstuji ;-) , ale přece jenom, tak ti prozradím kouzlo v pozadí. Autor té fotky totiž v jednom anglicky vedeném diskusním fóru zveřejnil ještě druhou fotku, totiž vynikající makrofotku gonopodia tohohle hocha ( www.aquaticquotient.com/…). A pak si otevřeš originální vědecký popis druhu Poecilia wingei, podíváš se na makrofotky gonopodií P. wingei a P. reticulata, přečteš si, jak jsou proti sobě ty dva druhy vymezeny a samozřejmě s drobným chvěním z možné chybné varianty se rozhodneš, protože máš už přece jenom pocit, že jenom nemyslíš, ale víš - což je ten podstatný rozdíl, který si ne každý uvědomí, než začne vylévat své myšlenky do diskusí :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 17:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
rudolf napsal: Mutant to není v žádném případě. Mutant je jedinec, u kterého došlo k mutaci genetické informace. Dotaz má správně znít, zda jde o druh živorodka Wingeova (Poecilia wingei), lidově řečená endlerka, nebo o mezidruhového křížence. Samec na obrázku "365-samec" je zcela jistě kříženec. Samec na obrázku "366-samice" má k čistému druhu vzhledově blíž, ale za to, že v něm 100% není přimíchána živorodka duhová, bych ruku do ohně nedal.

Jaroušku zkus neznalému říci, co tě u toho samotného samce vede k tomu, že je to zcela jistě kříženec...na první mne k tomu nenavedlo nic. Mimo toho zmatku v názvu... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   23.08.2013 14:40 Muž rudolf [4681] Re: FD
Mutant to není v žádném případě. Mutant je jedinec, u kterého došlo k mutaci genetické informace. Dotaz má správně znít, zda jde o druh živorodka Wingeova (Poecilia wingei), lidově řečená endlerka, nebo o mezidruhového křížence. Samec na obrázku "365-samec" je zcela jistě kříženec. Samec na obrázku "366-samice" má k čistému druhu vzhledově blíž, ale za to, že v něm 100% není přimíchána živorodka duhová, bych ruku do ohně nedal. Podle vzhledu samice se druh či kříženec určit nedá (tedy přesněji řečeno: u některých samic se dá na první pohled vyloučit, že to není Poecilia wingei, což ale není tento případ).
Nevím, jakým zájmem byl ten dotaz veden. Pokud jde o porvnání s vlastními rybami, ok. Pokud jde ale o nákup těch ryb, tak podotýkám, že fotku "365-samec" vytvořil nějaký pan Choy Heng Wah v roce 2009 a má ji na svých stránkách www.hexazona.com. Bez ohledu na to, zda ví či neví, že jeho snímek je používán tímto e-shopem, považuji za prakticky jisté, že případné zakoupené ryby nebudou vypadat jako jedinec na obrázku. A subjektivní dodatek: U "odborníků", kteří popíšou rybu jako "Poecilia reticulata Endler - paví oko Endler", bych nekoupil ani čudlu.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 12:25 Muž FD [-4] - Miniakvária – endlerka nebo mutant?
www.zooshop-eu.cz/…
www.zooshop-eu.cz/…
Omlouvám se nejde mi vložit obrázek ale chtěl bych se zeptat jestli je to mutant nebo opravdu endlerka?
:-O prosim poradte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 10:26 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Souhlasím,ať je zelená a nebo červená tak to je pořád tuxedo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 05:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Brachypelma
Brachypelma napsal: Řekl bych že to bude zelené tuxedo,trochu prsklé s červenou mečovkou.

Zústaňme u variety "tuxedo" a není dál co řešit. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 20:06 Fil Re: Brachypelma
OK děkuju všem.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 19:30 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Fil
Řekl bych že to tak nejspíš bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 18:58 Fil Re: Brachypelma
DObře, tak takže aby jsme to shrnuli tak tam ma mečovku - papouščí,tuxedo červená forma, nějakou sprkotinu, a ty samci celý oranžoví jsou jen mečovka mexická červená..je to tak? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 18:49 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Fil
Řekl bych že to bude zelené tuxedo,trochu prsklé s červenou mečovkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 18:29 Fil Re: radim
No, ale furt nevim tu poslední samici co to je..:( Co sem na ní půl hodiny číhal před akva:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 18:25 radim Re: Fil
aha už vidim předchozí dotazy na to samé ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 18:18 Fil Re: Fil
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 18:18 Fil – Tak
Fotka k příspěvku tak už sem si na ní počkal, vyfotil jí ostře..tady to máte
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12647x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3075-jaka-je-to-zivorodka?od=151