Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Štětičková řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránku 7 Žádná další stránka   1  
Štětičková řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 18:20 Muž Jirka88 [6]
Myslím, že Horác tím myslel, že až se rostliny chytnou a začnou pěkně růst tak spotřebují všechny živiny, které zbyli ve dně a řasa potom zmizí, kvůli nedostatku živin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 18:14 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Horác
Zajímá mě, co všechno - až začnou pořádně fungovat - rostliny spotřebují, že ruducha "utře". :-)
Co myslíte tím "všechno"? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 18:10 Muž Horác [3942] – Re: Sid
???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 18:03 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Horác
Až začnou pořádně fungovat rostliny, všechno spotřebují a ruducha utře.
Tak tohle mi už nějakou dobu vrtá hlavou... :-) Japa to asi funguje? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 17:41 Muž Horác [3942] – Re: Jirka88
To jsem zažil také. U čerstvě založeného akvárka za to může především písek (můj názor). I po celkem důkladném proprání může ještě stále obsahovat dost velké množství živin. Netřeba panikařit. Až začnou pořádně fungovat rostliny, všechno spotřebují a ruducha utře. Chce to trpělivost a umírněnost při zarybňování (a krmení). Jak tak čtu ten seznam rostlin, přidal bych nějaké rychlerostoucí (Limnobium, Limnophila sessiliflora, Ceratophyllum demersum atd. atd.). Alespoň dočasně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 17:23 Muž Jirka88 [6]
Zdravim, mám problém s ruduchou. Akva mám 112 litrů, je založeno týden, filtr mam čerpadlo atman-200 a polyuretanovou pěnu, na dně je křemičitý písek...V akva je velkej kořen a echinodorus osiris, bacopa monieri, sagittaria subulata, echinodorus quadricostatus, pogostemon helferi, cryptocoryne wedtii green, na hladině je riccia fluitans...rostlinek bych tam měl mít hodně...rybičky zatím žádné nemám, takže určitě nepřekrmuji a ani tam neni detrit...osvětlení mam 4x18W a svítím 12hodin denně...mam vyměnovat 2x týdně vodu? jsem celkem bez nápadu jak se jí zbavit...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 22:48 Muž Horác [3942] – Re: Horác
Ve zkratce: kořeny pryč (alespoň prozatím), zredukovat ryby, nepřekrmovat, neflákat údržbu (odkalování, výměna vody - klidně i 2x týdně 1/2 akvárka (nedělám si srandu)), přidat na světle (pokud je ho málo), ubrat pomalurostoucí rostliny, přidat rychlerostoucí rostliny, nekvalitní filtr (honič vody) vyměnit za kvalitní filtr. Já jsem se štětky takhle nedávno zbavil v akvárku desperátů. Není po ní ani památky. Nedávno jsem vrátil zpátky kořeny - ani jsem je nevyvářel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 22:42 Muž Horác [3942] – Re: tom05
Tobě připadá, že je tady toho o štětce málo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 22:42 kaote – Re: tom05
Hledej ve foru "ruducha". Je toho tu o ni spousty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 22:25 Muž tom05 [0] - Jezírkové ryby – Štětičkové řasy
Ahoj mám problém se štětičkovou řasou nemůžu se jí zbavit.Všichni říkají že ancistrusovi,parmičce černopruhé a přísavce thajské nechutná štětičková řasa.Tudíž je zbytečné si tyto druhy akvarijních rybek kupovat.Tak bych od vás chtěl nějaké nápady jak bych se mohl štětičkové řasy zbavit.Budu rád za každý nápad.A chtěl bych říct že mám štětičkovou řasou pokryté rostliny,kořen a sklo:-O.Děkuji vám předem tom05...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 17:31 lopen Re: vaclav
ahoj já vím s rostlinama nic moc ale včera jsem nějaké koupil. UT mám 8. Ale ph mám nějak moc vysoké. prosím poraď jaké ty rostliny mám koupit. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 20:43 Usine Re: lopen
Z rychle rostoucíma rostlinami jsi na tom špatně mělo by jich být až 70%. Nepíšeš jakou máš UT (KH) Určitě si sežeň SAE (parmička černopruhá) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 18:06 lopen
ahoj lidi mám problém s řasou ŠTĚTIČKOVÁ ŘASA co mám dělat. rostlinky rostou jako z vody krásně pouští malé bublinky kyslíku přidávám co2,vubec nehnojím. PH 6,5 NO2-0, NO3 v normě, fe-lehce pod pruměrem. Co dělám špatně poradte. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 20:56 pregio
jak ,ale NO3 SNÍŽIT víměnuji vodu každý týden

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 15:40 Usine
Nadbytek NO3 je problém nejen pro rostliny a i ryby, ale řasám vyhovuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 11:17 tomert
mám vysoký obsah NO3 ve vode používám vodu ze studně. Bude to hlavní příčina tvorby řasy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 22:54 tomert
díky zkusím to všechno projít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 20:56 Usine
www.akvarko.cz/… :-) asi se odpovědi nedočkáš neuvedl jsi o svém akváriu žádné údaje a nikdo neumí věštit z křišťálové koule. Projdi si starší články na podobné téma, nejsi totiž první co se na něco podobného ptá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 20:21 tomert – štětičková řasa
dobrý den mám problém s černou štětičkovou řasou může to být filtrací mám teď ADV shark 400 a řase se dost daří dříve jsem měl půjčený Aquael fan2 a problémy s řasou jsem neměl, nebo to může být osvětlením? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2007 10:51 Vítek
musím potvrdit předchozí reakci Romana. Mám taky tu zkušenost, že krunýřovci společně s parmičkama se starají o čistotu pozadí i dekorace. Stačí chvilku vynechat krmení a hladovka je donutí makat. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2007 08:03 Muž Roman [100] - Cichlidy
No ona ta parmička se ti na takovou štětku pěkně vyprdne.Dekorace se dají trošku povařit a dát zpět.varenm řasa zezelená a sežerou ji ancíci, živorodky a i ty parmičky.odzkoušeno mnou ;-) stačí 3 dny nekrmit.Nevařit plastové díly, filtry atd-tam by jsi zaplakal.Kořeny a kemeny bez problému. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2007 22:34 Tech
šutry sem koupal v soli, vyvářel sem je a stejně asi tak 2 měsíce po založení akvárka se mi tam udělala znova a parmičku černopruhou nemůžu nikde shnat ale děkuju za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2007 22:32 Page
Mne takhle zfialověla když jsem šutr vyndal na sluníčko a nechal jí uschnout... Přemejšlím že to použiji jako dekoraci našim do obýváku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2007 21:16 Usine
Koupel v savu ti na čas určitě pomůže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2007 21:02 Muž radegar [0] - Cichlidy
nebo tam přidej parmičku černopruhou ta to zlikviduje postupně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2007 20:57 jurek – Tech
Měl jsem ji taky.Já znovu založil akva.Pokud to máš jen na dekoracích,tak by mělo stačit dát je do mrazáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2007 20:12 Tech
prosím můžete mi někdo poradit jak se mám zbavit štětičkové řasi (ještě k tomu fialové) :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2007 20:12 Muž j_j [18]
Techu jak se maj raci? ;-) jeden z mejch je "v tom"(zalezlej a neřere) ostátní dva lověj v noci pancéřníka a ten má pocuchaný ploutve.(tohle neni apríl)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2007 19:37 Tech
Fotka k příspěvku to ne ale nevim čím to může bejt žádnou chemii tam neliju vodu taky měnim pravidlně je to zajímavý ale vipadá to líp než před tím palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2007 19:30 zoo – april?
ze ty sis hral na aprila s photoshopem nebo nejakym jinym programem :-D smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2007 19:21 Tech – záhada
Fotka k příspěvku nevím proč ale ze dne na den se mi barva štětičkové řasi změnila ze zelené na fialovou a docela by mě zajímalo proč ... hmm :-|
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 21:45 Sidonius – To mrst
Nemusíte vědět o svém akva téměř nic - pokud je vše O.K. ;-)
Ovšem nejpozději tehdy, když se dostaví problémy, je potřeba se o něm něco dovědět. Jinak jsou jakákoli opatření jen loterií... :-)
Vašim rostlinám evidentně chybí živiny. Chcete-li se pokusit zjistit které, měl byste odpovědět na otázku, jaké hodnoty........
Alébrž protože nejlepším bojovníkem proti řase je prosperující rostlina. :-)
(A nebo to nechte plavat... smich)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 21:36 Muž mrst [5] – řasa
v podstatě kvalituvody.... to moc neměřím, ale je tam fluval 4...takže průtok je asi znát. v prvé řadě mám pocit a souhlasí s názorem, že se musí řešit příčina. na odpověď zda jí tam mám hodně a jestli jsem listy odstranil...neodstranil jsem zatím toho moc, snažím se to řešit a nechat si poradit již v zárodku. na pokus omyl v tomto moc nespoléhám. parmičky přijdou na řadu až to přestanu zvládat a štětice se bude množit palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 21:35 Muž ivan [15] – to memeo
Je to možné se černé řasy úplně zbavit.Mám 2 nádrže a v jedné ji nemám vůbec a v druhé se jí naopak nemůžu zbavit.Je to trochu extrém ale je to tak,už se to tady řešilo mockrát.Obecně:
častější výměna vody,zvýšení počtu rostlin,správné složení světla,pomalá filtrace,nasazení požíračů řas(přísavka thajská,SAE parmička),CO2 pro okyselení vody a podporu rostlin.
Měl jsem asi rok kančíky ve 300L nádrži a pořád ruducha,abych simuloval obsádku nádrže bez řas úplně jsem vyměnil osazenstvo nádrže.Chudáci kančíci jsou ve 150L vyhnanství,u ruduchy jsou neonky,barbus conch.,rasbory,platy...Řasa zatím odolává.Přísavka thajská a SAE parmy jsou asi jen na ozdobu.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 21:20 Muž memeo [15] – štětičková řasa
Zkus snížit průtok filtrace,méně času svítit a méně krmit.Štětice se výtváří ve vodě,která má hodně živin(překrmování) a díky silnému prudu vody(průtok filtrace)se pomalu rozlejzá po akvariu.
Já to dělat a dosti jsem se jí zbavil,ale zbavit se jí úplně,to je snad nemožné. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 20:47 Sidonius – Štětka
Na fotkách jsou už jen zbytky řasy, ne? Vypadá to, že více zařasené listy jste už odstranil.
Nebo je tomu jinak?
Jak vám rostou rostliny? Podle fotek v prezentaci se zdá, že je něco limituje...
Zřetelná chloróza u anubiasu nana by mohla být způsobena nedostatkem železa. I ta barva ludwigií by tomu nasvědčovala.
Jaké máte hodnoty vstupní vody a vody v akva? (Fe, NO3, PO4, CT, pH, alkalita).
Doporučil bych vám zkusit najít a odstranit příčinu. Na "řasožrouty" bych moc nespoléhal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 20:27 Muž Horác [3942] – štětka
Už jsem o tom přečetl ledacos, většina rad se shoduje v tom, že hlavní je snížit v akváriu množství živin, dostupných řasám. V praxi to znamená začít více a častěji odkalovat a měnit vodu (Klidně i více než čtvrtinu akvária týdně), případně pořídit více rychlerostoucích rostlin.
Ruducha má údajně schopnost tzv. částečné heterotrofie, takže víření nečistot (sumečci, příliš výkonný filtr) jí dělá nesmírně dobře. Někde jsem dokonce četl, že pouhé odstranění dvou pancéřníčků kropenatých z nádrže způsobilo dosti rychlý ústup této potvory. Váš poměrně velký počet sumečků by z tohoto hlediska mohl být podobným "rizikovým faktorem". Již zmiňované parmičky či krevety mohou pomoci, ale neřeší příčinu, pouze následek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 20:15 Muž mrst [5] – řasa
s krevetkami nemám zkušenost, ale požírá i štětičkovou řasu :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 20:05 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – ...
nebo krevetky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 20:00 Muž mrst [5] – řasa
je i dost velká 14cm....není něco menšího? ano ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 19:58 Muž mrst [5] – řasa
co ji říkají potom co sežere řasy...kytky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 19:42 Borca – řasa
planta.aquariana.cz/… tady si ji najdi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 19:41 Muž Hugo [8] - Cichlidy – ...
kup si parmicku siamskou ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 19:36 Muž mrst [5] – štětičková řasa
Kdo poradí, jak úspěšně bojovat se štětičkovou řasou.
http://rybicky.net/k/forum/343.jpg
http://rybicky.net/k/forum/344.jpg

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [7]

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 7569x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2782-stetickova-rasa?od=301