Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Štětičková řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Štětičková řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 21:26 lucie – Re: Sid
ano skoro vše co tu je a nejen tu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 21:24 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: lucie
Tak znovu - zkusila jste si pročíst toto téma, než jste sem vložila svůj příspěvek?
(Za nabídku k tykání děkuji, ale - neurazte se - nepřijímám ji. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 21:21 lucie – Re: Sid
jsem jak enciklopedie a stale nic,a nevykejte mi prosim,je mi 19-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 21:15 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: lucie
Zkusila jste si pročíst toto téma, než jste v něm začala řešit svůj problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 21:04 lucie – Re: lucie
help
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 18:46 lucie – Re: Noa
filtr jsem stahla na minimul ale zase se mi udělala mastná hladina a tuším že sinice,podle mazlaveho svinstva,ale to jde dolu krásně,ja bych brečela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 16:57 Žena Noa [0] - Rostliny – Re: lucie
Mě se vždy u ruduchy osvědčilo hodně zarostlé akva rostlinami. Čím víc rychlerostoucích rostlin, tím víc budou potřebovat živin a na řasy nezbude. dělala jsem dokonce pokus, že jsem kytku z jednoho hodně ruduchou zařaseného akva (předělala jsem akva a než se chytly rostliny, tak se chytla ruducha :hmm:) do našeho druhého, hodně zarostlého a ruducha se nejen nerozrostla, ale za týden zmizela. No a samozřejmě často odkalovat a ryby nechat:-). A pokud máš silný proud v akva, tak ho zmírnit, aby se nečistoty moc neroznášely po akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 16:39 švíco – Re: lucie
Tak ve dně taky problém není. Maximálně můžeš dát ke kořenům rostlin kuličky Bivoje... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 16:36 lucie
Děkuji za zájem side,dno mám z flexi náklady černý písek 1 až 2mm tuším
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 13:17 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: lucie
Jaký materiál tvoří dno v tom vašem akva?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 12:11 lucie – Re: švíco
jste poklad,-)koupim tedy ten test,a uvidíme,děkuju a at se Vám daří,máte to moc hezké-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 12:06 švíco – Re: lucie
Nejsem zrovna odborník na chemismuz vody.. určitě se tu najde někdo fundovanější. Pokud naměříš zvýšený obsah NO2, tak je problém s filtrem (ikdyž pokud rybky prosperovaly a nechcípaly, tak bude filtr zaběhnutý dobře (běží už rok) a je zbytečné no2 měřit a utrácet za test), NO3 ti prozradí, jak moc ti funguje vztah - vstupní voda - ryby - rosliny. Pokud bude u vstupní vody hodnota např. 20mg a v akváriu naměříš 50mg, tak je jasné, že rostlinky nestíhají a je potřeba je přidat. Ruducha je ale hlavně signál přerybnění a překrmování... takže po úpravě sestavy ryb jak si již psala a po dodání rostlinek by měl nastat obrat k lepšímu. Co se vysokého vodního slupce týče, tak jediný problém je v dostatečném prosvícení až na dno a to by vadilo jen náročným kobercovým rostlinkám, ale obyčejné stonkovky s tím problém mít nebudou, naopak (nebudeš je muset zaštipovat každý týden)
Neodstátá voda problém není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 11:50 lucie – Re: švíco
a nevadí ta neostáta voda???jo a mám hodně vysoký sloupec vody,55 cm,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 11:47 lucie – Re: švíco
ok koupit ty od sery, a když zjistím že hodnoty nesedí(hádám podle přiložené tabulky??)co pak???jak hodnoty upravit???já měla 2pestřence,3 sumeček kropenatý a 6 parmiček mechových-)))ty nové jsou v plánu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 11:46 švíco – Re: lucie
Co2 bych neřešil pokud nechceš vyloženě výstavní rostlinné akvárium. Kup opravdu nějaké nenáročné, osvědčené rostlinky nejlépe někde od kamaráda nebo na burze (bude to už submerzní forma) a budeš mít klid. Světla máš dostatek, tak nebude problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 11:43 švíco – Re: lucie
V akvaristice se dají koupit testy na měření parametrů vody... Já používám ty od značky Sera, ale cena je dost vysoká (kolem 200Kč jeden tester). Některé solidní akvaristiky ti ale vekeré parametry vody změří z tebou doneseného vzorku a to zdarma nebo za malý poplatek! Změřil bych hlavně No2, No3. To by mělo stačit na zjištění, zda filtr funguje správně. A třeba ještě PH a tvrdost vody, abys byla v obraze. Testy se dají koupit i levnější, ale bývá problém s jejich přesností. Každopádně co bych udělal jako první je vrácení ryb s sestavě párek ramirézek + 6ks pancéřníčků a ještě před vrácením ryb dokoupení rostlinek. Když to bude džungle, tak to bude fugovat (snad :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 11:40 lucie – Re: lucie
když rostlinky tak to chce co2????trošku jsem četla ale nějaky zaručený recept????abych nebouchla-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 11:33 lucie – Re: švíco
jste zlatej-)))kdybych chtěla měřit tak co mám koupit,a kolik to zhruba stojí????a nemůže být problem v tom že do akva dávám neostátou vodu?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 11:27 švíco – Re: lucie
Tak filtr by měl stačit bohatě, tam problém nebude. Každopádně pokud nechceš nic měřit a zkoumat souvislosti s vědeckým přístupem, tak by mělo zabrat razantní přidání rostlinek a hlavně to snížení množství krmení. Rybky do nádrže vrať hned. (pancéřníčků dej alespoň 6ks - je to hejnová rybka) na 80l budeš mít těch ryb docela málo, takže by neměl být problém se té řasy zbavit. Měň týdně 20 procent vody (můžeš i 30 procent - uvidíš podle reakce celého systému) a hlavně krm ryby obezřetně. Takže jednoduchý recept: Rostlinky + málo krmit
PS: mamka asi překrmovala a rozjela se řasa... fakt to chce hodně rostlin. Koukni na prezentace ostatních a uvidíš, že ta nejhezčí a dobře fungující akvária jsou dost zarostlá. Kup nějaké rostlinky nezmary - tj. nějaký akvarijní plevel. (hygrophila, růžkatec apod.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 11:21 lucie – Re: švíco
a nádrž mám zhruba 1rok a bojuji s tím od dovolené co se mi o to starala maminka-)))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 11:19 lucie – Re: švíco
to je problem,mám net v mobilu a jako studentka peněz na zbyt není,mám JBL cristal 700,hodnoty jsem nikdy neměřila,neví jak-)poradíte??ryby bych po léčbě ráda jen párek ramirezi a par pancéříčku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 11:13 švíco – Re: lucie
Víš, nejvíc by pomohlo, kdybys tu tvojí nádrž vyfotila (fotku sem vložila) a pak dokonale popsala všechno co se dá. Jakou máš filtraci, jak je nádrž stará, parametry vody (NO3, P, PH atd.) a pak ti teprve bude moci někdo pořádně poradit. Ryby tam určitě zase vrať, ale nejdřív napiš jaké a kolik, bez nich to nebude mít význam, protože je tam určitě zase budeš stejně chtít vrátit a "léčit" akvárko od řas, když není kompletní, je hloupost. Prostě musíš nastavit systém tak, aby fungoval komplet a vše bylo v rovnováze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 11:10 lucie – Re: Linduš
měla jsem jich tam moc-)))asi 12ks,no jo začatky-))otrhat to bohužel nejde je to hlavně na pozadí ach joo-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 11:05 lucie – Re: švíco
jé děkuju-)konečně někdo-)ale nezkazím tím nic že nejsou ryby????už jsem to obrečela ale mají se dobře u kamaráda,vodu měním každý týden1/3,ale pořád nic,svítím cca 11hod kde je chyba?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 11:00 švíco – Re: lucie
Hlavně si nekupuj žádné zázračné vodičky proti řase.... jednoduše vrať ryby do nádrže (radši tady napiš jaké druhy a kolik kusů tam máš) a omez krmení na minimu. Ryby ve většině případů potřebují k životu zlomek toho, co jim lidi nasypou.... a ten odpad se pak projeví ve formě řas. Chce to taky často měnit i větší část vody, ne jako je u velké části akvaristů zažito, že se tím rozhodí systém a mění vody minimum nebo jednou za půl roku vyndají všechno z nádrže a vydrbou to savem... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 10:47 Žena Linduš [166] – Re: lucie
to asi není správná cesta, protože ryby vrátíš a řasa zas pojede. tohle se řeší za provozu. jde totiž o to, najít správný poměr živin, rostlin, světla a vůbec péče o akvárko.
většinou je to dlouhá cesta. jako první krok bych ručně odstranila, co půjde, přidala hodně rychlerostoucích rostlin a častěji měnila část vody + odkalování, pokud tedy odkaluješ, nepřekrmovat, nepřerybňovat.
ale bez ryb nezjistíš, jaký dopad to bude mít na řasu. 48W se mi nezdá málo na 80l ;-)
můžeš experimentovat se světlem, snížit světlo, nebo i na pár dní úplně zatemnit.
všechno chce čas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 10:15 lucie – proč??
logická uvaha,nebude odpad nebude výživa pro řasu,nebo se mylím??????????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 10:06 Žena Linduš [166] – Re: lucie
proč ryby pryč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 09:28 lucie – pomoc prosim
koukák že ano-),prosím o radu,mám akva 80l,vnější filtr,2krát 24w 830,docela málo rostlin,objevila se mi ruducha,dala jsem s těžkým srdcem všechny ryby pryč abych mohla začít bojovat,poradte mi prosím je nějaky třeba i drastický způsob jak se toho zla zbavit???krom nového založení,poradte mi prosím jsem z toho neštastná děkuji všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 09:25 R Muž Silent [5949] – Re: lucie
Samozřejmě. Vždyť to právě děláš :-D .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 09:21 lucie – ruducha
halo mužu se zde ptat bez registrace????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 22:16 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Kalupinka
:-)
Držím palce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 22:16 Žena Kalupinka [32] – Re: Sid
Váš návod si schovám. CO2 bude asi poslední řešení. Zkusím to bez hnojiv a jakýchkoliv jiných lektvárků. Díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 22:11 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Kalupinka
Fotka k příspěvku I pro malé akva platí, že větší PET-láhev je lepší. :-)
Já používám 2 lt PET-láhev a na cca 1,7 lt vody dávám hrnek cukru a - podle alkality a hustoty porostu - 1-1,5 ml sušených kvasnic. Jako difuzér obyčený vzduchovací kamínek.
Pokud hodláte CO2 testnout, začněte s tím 1 ml.
Znovu zdůrazňuji - jde to i bez CO2, bez PMDD, s nízkou intenzitou osvětlení...
Ovšem ne všechny kytky v takových podmínkách předvedou své přednosti. A taky proti řasám se jim bojuje obvykle hůře... :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 22:10 Muž traktorysta [26] - Labyrintky – Re: Kalupinka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 22:00 Žena Kalupinka [32] – Re: Sid
Ó né. Tak ho budu muset namichat. Vím, že je spousta návodů. Ale mohl byste doporučit konkrétně kolik kvasnic, cukru a vody? Musí se vlastně dělat do dvou litrů? Nestačila by třeba půl litrovka? Ta se před manželem líp zamaskuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 21:55 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Eff
takže zase doplníme rostlinky...:-) ať se daří. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 21:51 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Kalupinka
"Burčák" bouchnout nemůže, pokud jej připravíte s použitím rozumu. :-)
Obávám se, že rychle rostoucí kytky budou dostatek CO2 nárokovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 21:38 Žena Kalupinka [32] – Re: Sid
Já mám totiž strach že namíchaný burčák bouchne. Takže dosadím rychlerostoucí kytky a budu se snažit měnit vodu 2x týdně. S tím CO2 doopravdy nevím. Zatím to zkusím bez něj. A samozřejmě vytahám všechno dřevo ven. Světlo bych zdovolením nechala tak jak je, a kdyby něco, dám tam dvě 11w úsporky.

EDIT: A dám na filtr roztřikovací rampu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 21:25 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Kalupinka
Já v takto malých nádržkách měním 50% vody týdně. Když se zadaří, i 2x do týdne. U nově založených nádrží začínám na "frekvenci" 50% vody 3x týdně.
Přidání světla obvykle kytky povzbudí; otázkou je, jestli mají k dispozici dostatek CO2, příp. mají-li ho ve formě, která jim vyhovuje. (Didiplis - volný CO2 ap.)
Neberte to jako radu, jen jako konstatování: mám zažité postupy, které mi až dosud zajišťovaly relativní klid, co se týče nadměrného růstu řas. Tytéž postupy se mi osvědčily při "léčení" nádrží, které už řasy ovládly...
Dostatek světla, (17W/25 l není tak moc, spíš nezbytné minimum), dostatek volného CO2, pravidelná(!) poměrně četná výměna poměrně velké části vody, "decentní" přihnojování výběrovými živinami, (v závisloti na vlastnostech vstupní vody a provozu akva).
Vím, že existují i jiné formy, jak udržet zdravé akva - bez CO2, umělých hnojiv, intenzivního osvětlení... Sám takové "miničko" (cca 6 lt) dlouhodobě provozuji, (od poslední přestavby cca rok?). Jeho jedinou "technikou" je DZ-zářivka 9W a mírný proud bublinek vzduchu ze vzduchovacího kamínku. S řasami problém nemám, jen v období tropických dnů mírné zákaly...
Mít vaše akva, pak dosadím hrst rychle rostoucích kytek, lehce zvýším obsah volného CO2 a zavedu pravidelnou výměnu 50% vody 2x týdně. Podle stavu kytek bych pak případně uvažoval o doplnění jejich výživy.
Dřevo bych vyndal do doby, než by rostliny jasně ukázaly, že se dokážou řasám bránit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 20:58 Žena Kalupinka [32] – Re: Sid
Ano, vodu mění každých 7-10 dnů. Někdy vyměním i víc litrů. Třeba 7. CO2 nepřidávám vůbec. A osvětlení mám silné hlavně kvůli kytkám. Při 11w nešly vůbec. Teď je to o poznání lepší. Chci ještě namontovat na filtr roztřikovací rampu, jak mi radil Eff. Ještě dotaz. Mám teď vodu měnit třeba ob den nebo dvakrát to týdne? Abych se ji zbavila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 20:50 Muž Sid [6629] - Rostliny
...Nové PMDD jsem namíchala na konci srpna, a když to přeženu, tak jsem hnojila měsíc... Světlo mám docela silné. 17w na 25 litrů...
Takže jste už alespoň dva měsíce PMDD nepřidávala... Za ty dva měsíce jste vyměnila kolik vody?
Z posledních záznamů v prezentaci to vypadá na "frekvenci" cca 4-5 l/10 dní - je to tak?
17W/25 lt akva může být "docela silné" - záleží na souvislostech, zejména na dostupnosti CO2 a živin... Jen pro zajímavost - do obdobného akva svítím dvojnásobkem a je to tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 20:32 Žena Kalupinka [32] – Re: Sid
Nové PMDD jsem namíchala na konci srpna, a když to přeženu, tak jsem hnojila měsíc. Ale to je doopravdy hodně přehnané. Myslíte, že mám vytáhnout i tu vrbovou větývku? Pro můj klid určitě. Světlo mám docela silné. 17w na 25 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 20:22 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Kalupinka
Mezi ruduchami a dřevem panuje více než přátelský vztah. :-) (Ale jak vidět, osvěta se ujala... :) Děláte dobře, že hodláte kořen z akva vyndat. Přijde čas, kdy ho budete moci vrátit.)
Jak je to dlouho, co jste přidávala PMDD? Tohle považuji za jednu z možných příčin, proč se ruducha objevila... Málo světla, málo CO2, živiny do vody... :-O)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 20:15 Žena Kalupinka [32] – Re: Sid
Ano, bohužel. Asi jen týden a už je to pořádně dlouhá doba. To tam štětka ještě nebyla. Nehnojím už ani v jednom, tak trochu z lenosti. Teď jsem se dívala, že kořen je trochu, spíš více ruduchou porostlý. Zítra jde ven. Jinak s tím hnojením jsem asi něco přepískla, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 20:09 Muž Sid [6629] - Rostliny
...Ještě se zeptám, kdy zase můžu začít hnojit PMDD? Až bude ruducha dlouhodobě pryč nebo i dřív?...
Řeč je stále o tom krevetkáriu?
Pokud ano - vy jste v něm hnojila PMDD?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 19:59 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Kalupinka
Omlouvám se ..Myslel jsem,že máš problém v tom akvariu jak máš filtr od Tetry..Na hnojení nemohu odpovědět.. Já mám akvárium bez jakéhokoliv hnojiva..At je to PMDD,CO2.. Nebo cokoliv jiného..Myslím,že to rybám prospívá... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 19:54 Žena Kalupinka [32] – Re: vladislav
V malém aq je filtr od dennerle a v tom bohužel žádné košíky nejsou :-) Ještě mi ale zbyly kuličky od eheimu Substrat pro, tak je tam zkusím nějak nacpat. Uvidíme jestli to pomůže. Ještě se zeptám, kdy zase můžu začít hnojit PMDD? Až bude ruducha dlouhodobě pryč nebo i dřív?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 18:37 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Kalupinka
Velký proud vody na to má hodně velký vliv...Jde tam dát do košíků molitan..Spíš bych se přimlouval za tu rampu .Ubrat na průtoku a co nejkratší cestu proudu vody po akváriu..Já zatím až na malou dobu od řas a ruduchy absolutně klid...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 18:08 Žena Kalupinka [32] – Re: Eff
Ano, rampa tam byla. Pak jsem ji oddělala (ani nějak nevím proč). Zkusím ji tam dát a ztlumit proud. Je fakt, že s ním pořád čachruji. Dala by se tam ta filtrační náplň nějak upravit?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] 7

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 7569x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2782-stetickova-rasa?od=201