Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Štětičková řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Štětičková řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 16:08 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: mirlun
V tom akvárku je všechno v pořádku, jediný problém bych hledal ve filtru. Nedělá moc velký proud? Pokus se ho maximálně ztlumit. A myslím, že k tomuto typu dává Dennerle rampu, nechceš ji zkusit připojit? Objem filtrační náplně taky není nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 15:53 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Kalupinka
ruducha se objevila až po protrhání rostlinek?(úbytku rostlin)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 14:02 Žena Kalupinka [32]
Taky mám dotaz. Přidala jsem osvětlení. Z 11w na 17w. Chvíli byl pokoj a pak nastoupila ruducha. Snažím se okdalovat pravidelně (budu muset ale vodu měnit častěji). Myslíte, že to je tím přidaným světlem? Když ho bylo málo, nerostly kytky. Teď rostou, ale i se štětkou. Z rychle rostoucích rostlin je tam: salvinie, pistie, najas. Mám tam dát třeba ještě nějakou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 15:07 Žena ustavprochore [567] – Re: tom05
CO2 - občas ano - chyba - stále nebo vůbec!
vzduchování - proč?
kořen - dočasně pryč
gločky - pořiďte třípásmové zářivky, ale celkově je světla málo
PMDD - hnojíte, i když máte ruduchu?
kytky - těch opravdových "rychlíků" tam moc není
krmení - mj. nitěnky, patentky - pozor na to
+ předchozí rady

:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 14:59 Muž tom05 [0] - Jezírkové ryby
Ale jám problém se řasou ve svém velkém akva 160 litrů..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 14:51 pansuu
Tenhle filtr je pro akvaria do 250l, takže průtok 440l/h je dost vysokej na 63litrovku. Kdesi jsem tu čet, že ideální je tak 2-3násobek objemu. A když ti dobře rostou rostliny, tak snad jedině ty výměny vody. Kolik jsi naměřil NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 14:36 Muž tom05 [0] - Jezírkové ryby
No já mám set ale filtr mám Eheim classic 2213 a jsem s ním spokojenej ohledně světla s tím problémy nemám rostliny mi rostou dobře.No já nevím zkoušel jsem všechno ale nic mi nepomohlo. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 14:32 pansuu
Nevím zda je znuvozaložení nejlepší řešení, může se objevit znovu. Koukal jsem, že máš set. Tam jsou mizerný filtry, málo f.hmoty a příliš velkej výkon(tzv. honič vody)a slabý světlo pro kval. růst kytek. V těch výměnách vody pokračuj(snížení NO3)
+ rychlerost. kytky taky dobrá cesta. Dále zkusit snížit průtok filtru(u Juwelu jsem trošku ostříhal vrtulku :-D ), potom možno posílit osvětlení.
Ale hlavně- štětka se objeví takřka ze dne na den, ale než zmizí, trvá to dost dlouho rozzureny
Edit: samozřejmě Eff má pravdu, kdo má vzpomenout na všechno a ještě to nadatlovat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 14:25 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: tom05
A dodržel jsi i základní radu - důkladně odkalit, nějakou dobu nekrmit, případně snížit množství ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 13:56 Muž tom05 [0] - Jezírkové ryby – Pomoc!!
Ahoj mám v akváriu štětičkovou řasu ale nemůžu se jí zbavit na rady akvaristů jsem dokoupil rychlerostoucí rostliny,začal jsem vyměňovat vodu třikrát za týden jsem vyměnil cca 50% vody v akváriu ale nepomohlo to.Už si nevím rady a myslím že jediný způsob jak se řasy zbavit je znovuzaložení akvária..Díky za rady. :-( Tom05
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 10:36 Muž Jirka88 [6]
Oki ve čtvrtek přidam foto...teď nejsem doma...já mam třeba echinodorus osiris za kořenem tak není z fotky vidět...ale ta fotka je hned po založení tak to nevypadá nic moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 07:33 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Jirka88
dej tam nějakou fotku kalamity tvých řas, aktuální. pokud tam máš fakt hodně zelené řasy(vlákna), uber světlo(vypni zadní zářivky) a uber průtok filtrem. pokud tam máš černou štětičkovou řasu, je málo zajetý filtr(filtr neper, -pokud protéká, netřeba ždímat)(u někoho poddimenzovaný) a přerybněno(což nemáš), pokud máš sinici, tak rostlinám chybí chem. prvky.
rostlin máš fakt žalostně málo, píšeš, že jsi něco přidal, tak tam dej foto. Ale stejně přidej echinodorus, vallisneria...
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 05:58 Mrakoplash – Re: Jirka88
Osobně bych zkusil, víc rychlerostoucích rostlin a měnit víc vody. Když tam máš relativně dost světla, tak rostliny rychleji spotřebovávají živiny. Takže ti tam pravděpodobně něco z živin chybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 01:51 Muž Jirka88 [6]
No nevim...myslíš teda ubrat světlo?že by se mi zrovna chtělo předělávat kryt to se říct nedá...nějaká jiná možnost by nebyla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 15:02 Muž grizly [145]
Jirka88 napsal: Opŕoti fotu jsem přidal tu Egerii densu, Limnophilu sessilofloru a ještě Heteranthera zosterifolia...na kamen jsem přichytil síťkou ricii fluitans..svítím 12hodin denně...kdybych chtěl ubrat tak bych musel na 36W a to mi přijde zase málo...reflektory zatim nemam a používám krycí sklo což taky trochu tlumí světla...

Do 240 litru svítím 78 Wattu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 15:01 Muž grizly [145] – Re: Jirka88
Do 240 litru svítím 78 Wattu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 14:07 Muž Jirka88 [6]
Opŕoti fotu jsem přidal tu Egerii densu, Limnophilu sessilofloru a ještě Heteranthera zosterifolia...na kamen jsem přichytil síťkou ricii fluitans..svítím 12hodin denně...kdybych chtěl ubrat tak bych musel na 36W a to mi přijde zase málo...reflektory zatim nemam a používám krycí sklo což taky trochu tlumí světla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 13:29 Muž grizly [145] – Re: Jirka88
Mam stejný oběm jako ty. Po výměně špatně svíticích specialek za 3-pásmové zařivky Philips a vylepení krytu diamantovou folijí se akvarko "rosvítilo".Mám připravenou k montáži ještě jednu zářivku. Tu ale dávat nebudu, protože světla mám ted dost. A rozjely se řasy, pravděpodobně ruduchy. Přestal jsem krmit, přidal rychle rostoucí rostlinky z druhého akva a nasadil 3 parmičky černopruhé. Po 4-rech dnech není po řase ani stopa. Co jem neotrhal, to sežraly.
Kolik hodin svítíš? Podle mě máš zbytečně přesvíceno. 72 wattu na 112 litru je podle mých zkušeností zbytečně mnoho. Navíc tam máš(podle fotek v prezentaci) málo rostlin. Takže svítiš jen řasám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 11:14 Muž Jirka88 [6]
Tak stále bojuji s řasou...zelená stále ne a ne ustoupit a myslim, že na některejch rostlinkách je i ruducha...nejvíc asi na echinodrosu quadricostatus...ten je obalenej úplně celej...rybičky nekrmim, mam tam jen dvě parmičký čenopruhé, rostlinek tam je dost(mam tam už asi 2 týdny egerii densu, limnophilu sessilofloru atd.)...vodu měnim každej tejden 20litrů...už mě napadá jen přidat CO2...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 22:33 XY – Re: Jirka88
palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 22:23 Muž Jirka88 [6]
Krmit je určitě nebudu...ale pozitivní je, že hned jak sem je tam pustil tak se s chutí pustili do řasy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 22:06 XY – Re: Jirka88
Hlavně je vůbec ničím nekrm.Klidně i týden.Jinak si jí vůbec nevšimnou.A až budeš mít další ryby,tak je hlavně nepřekrmuj,to se ruducha hned vrátí,i když to vypadá,že už tam po ní není ani památky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 21:05 Muž Jirka88 [6]
Pár dní sem nebyl doma a řasa se pěkně rozšířila...hned sem vyměnil 20 litrů vody a nasadil parmičku černopruhou tak uvidim jestli to pomůže...ještě nějaká rada? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 08:26 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Jirka88
jako bych o těch šněcích a rybičkách, co budou čistit rostlinky nemluvil už na začátku. a taky o světle jsem se zmínil, jestli ho nemáte moc... hlavně světlo nevypínejte!zbytečnost. více rostlin. a tu siamku klidně pořiďte. i 2ks.
zelená řasa se mi tvoří, když hnojím moc. je to indikátor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 00:31 XY – Re: Jirka88
Já mám taky jenom 112-cti litrovou nádrž a v ní krom jiného 2 parmičky černopruhé.Maj max.9cm a vypadá to,že už nerostou.V takhle velkých,malých, nádržích ani víc nedorostou.Ale hlavní je,že vypadaj spokojeně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 00:18 Muž Jirka88 [6]
Jo parmička by byla nejlepší to je mi jasný, ale já mam jen 112 litrů a to by jí bylo časem malý a nevim komu bych jí daroval...nechci ji pak u sebe trápit...toho jednoho ancistruse mam už strašně dlouho a kytky mi nežral nikdy tak snad ted nezačne...no uvidíme...asi pořídím ty otíky a budu přemejšlet o tej ampulárii...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 00:13 XY – Re: Jirka88
A nebo si tam dej ampulku a k ní kružníka čínského,(ampule funguje jako sekačka a kružník to veme dočista),společně ti ji zregulujou.A nebo a to je možná nejlepší řešení:parmičku černopruhou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 00:07 XY – Re: Jirka88
Otíci jsou výborní ;-) ,s ancíkama nemám dobrý zkušenosti,začali mi žrát echinodory rozzureny Jinak zelený řasy jsou oproti jiným druhům celkem v pohodě.Až na zelenou přisedlou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 00:00 Muž Jirka88 [6]
No mam doma jednoho ancistruse, kterýho tam za chvilku dam, ale nevim jestli ten potom pujde...mam koupit otíky nebo nějakou jinou rybku?Nechce se mi kupovat živorodky, sice tu řasu uždibujou, ale zaneřádí mi nádrž a pak nevim kam je mam dát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 23:57 XY – Re: Jirka88
Zelené řasy jsou většinou první,které se po založení objeví.Do dvou,tří měsíců zmizí samy.Skoro :-) Stačí dle potřeby odkalovat,pravidelně měnit vodu,nepřekrmovat a pořídit si nějaké řasožrouty.Nesvícení nic nevyřeší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 23:45 Muž Jirka88 [6]
Dneska jsem pořádně pozoroval akva a prolezl internet a myslim, že jsem se zmýlil v tom, že to je ruducha...pravděpodobně to bude zelená vláknitá...zelená řasa je na předku skla a ta na rostlinkách je na ruduchu moc dlouhá a taky moc jemná...je to hlavně pod plovoucí riccii, na sagittarii a echinodorech...myslim, že pár šneků by se mi hodilo...mam zkusit pár dní nesvítit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2009 23:04 Muž jajaapaja [174] – Re: mrst
Zbavit se štětičkovejch řas je boj na delší dobu .mě to trvalo tři měsíce.Ale už tam není ani chloupek. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 22:58 Muž Horác [3942] – Re: smik
1) Já myslel, že ty živiny vznikají (převážně) z těch sraček :o) ... (P.S. o amoniaku vylučovaném žábrami vím).
2) O rostlinném akvárku s nedostatkem živin jsem nenapsal jedno jediné slovo. Psal jsem o přerybněné nádrži plné pomalurostoucích rostlin a s bující ruduchou. Jsem přesvědčený, že nasazení rychlerostoucích rostlin, intenzívní odkalování a výměna vody ruduchu vyhladověla a ta následně odumřela. (Voda, která mi teče z kohoutku je vynikající kvality. Rozhodně ji nelze srovnávat s vodou v přerybněné nádrži).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 09:07 smik – Re: Horác
Vy jste nepsal nic o sračkách ale o živinách. Já si dokážu představit, že v čerstvé pitné vodě může být víc NO3, fosforu , železa atd. než v rostlinném akváriu. Proto může častá výměna vody mít vliv na nastartování růstu rostlin. O odstranění sraček v akvárku nepochybuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 21:34 Usine – Re: Jirka88
Za týden, to nebude ruducha. Pokud nejsou v akváriu ryby tak to je jen sedající kal. Vypadá to podobně ale jakmile přijdou ryby tak to zmizí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 21:23 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Horác
To mám od Vás...
Já děkuji vám! ;-)
Jsem skutečně rád, že někdo, jako vy, potvrzuje moji zkušenost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 19:24 Muž Horác [3942] – Re: smik
Pochybujete o tom, že ve stopadesáti litrech čersvě natočené vody je méně sraček než ve stopadesáti litrech vody, do které (byť jen 24 hodin) sraly ryby a ampulárie? Já nikoliv :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 19:16 smik – Re: Horác
Kdo ví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 19:15 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Jirka88
když jsem já dával do provozu atman AT... a akvárko, nechal jsem ve kbelíku(velkém) jet nový atman ve vodě s vymačkanými filtry. po několika pár týdnech jsem až pak založil akva. po založení akva("lunakovi") jsem nezaznamenal žádnou kalamitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 19:11 Muž Horác [3942] – Re: smik
Že by pitná voda obsahovala víc živin, než voda v přerybněném akvárku? To snad ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 19:09 Muž Jirka88 [6]
mirlun: Ne nitrifikační bakterie sem nedával...dal sem do akva klasickej bublifuk, který jsem měl v menšim akvárku pár měsíců a nechávám to běžet spolu...vim, že ten bublifuk neni na tenhle objem ideální, ale snad to s nim dokončim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 19:06 smik
Horác napsal: a pořádně měnit vodu a ruducha krásně odumřela. Podle mě jasný důsledek nedostaku živin. (Jakých přesně nevím. Hlavně, že je pryč.)

a co když, se tím pořádným měněním vody těch živin spíše přidávalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 19:01 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Jirka88
pěnu raději zkontrolujte rukama. nejdřív nasadit trubku a pak pěnu. měl jste odněkud vzaty nitrifikační bakterie na "naočkování" filtru? řekl bych, že ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 18:47 Muž Jirka88 [6]
Voda je z Trutnovského vodovodu, je odstátá...ostatní akvaristi v okolí s ní problémy nemají...pěna je na čerpadle, takže nespadla a světla si myslím akorát...míň bych si tam určitě nedal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 18:37 Muž Horác [3942] – Re: Sid
To mám od Vás. (Díky) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 18:31 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Horác
Aha, tak Horác už stihl reagovat. :-)
Takže "všechno, co jí dělá dobře"... No dobře. :)
(S tím "vyhozením" kořenů by bylo možná zajímavé "vystopovat historii" tohoto doporučení... :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 18:29 Usine – Re: Jirka88
Takhle napsané to vypadá dobře, ale pravda to není. Živiny se nikdy nespotřebují, spíše naopak budou přibývat. Kdyby se z potřebovaly to by byly teprve řasičky. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 18:28 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Jirka88
Myslím, že Horác tím myslel, že až se rostliny chytnou a začnou pěkně růst tak spotřebují všechny živiny, které zbyli ve dně a řasa potom zmizí, kvůli nedostatku živin...
(Tak to jsem nemohl než citovat jako celek... :))
Takže vy si myslíte, že Horác tím myslel... hmm
Tak to jste mi pomohl... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 18:27 Muž Horác [3942] – Re: Sid
Tím "všechno" myslím "všechno, co jí dělá dobře". Dokonalou likvidaci ruduchy jsem zažil již dvakrát - jednou ve čtyřstovce, kde se objevila krátce po založení (a po čase sama zmizela - díky prosperujícím rostlinám) a nedávno v poněkud přerybněné stopadesátce s kořeny, mikrosoriem a spoustou anubisů. Stačilo vyhodit kořeny, obměnit rostlinstvo a pořádně měnit vodu a ruducha krásně odumřela. Podle mě jasný důsledek nedostaku živin. (Jakých přesně nevím. Hlavně, že je pryč.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 18:27 Muž mirlun [48] - Rostliny – první kroky
nejdřív dotaz: odkud máte vodu do akva?(je voda odstátá(-vodovod)? jaké je to dno?
preventivně bych kořen vyndal, pořídil několik málo šneků a živorodek, aby ožďibovali(nedestruktivně) listy rostlin, zkontroloval, zda z čerpadla nesjela trubice s pěnou(!!!), jestli nějak bokem neproudí mimo pěnu. nemáte přespříliš světla?(zvážit). a hlavně počkat, až se zajede filtr. palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 7571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2782-stetickova-rasa?od=251