Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby biotop Asie

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Ryby biotop Asie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 15:08 LukeS – Asíjské akvárium
Zdravím !
Pro začátek bych chtěl vysvětlit situaci. Zakládám si nové akvárium o rozměrech 100x45x50 (D,Š,V), tedy 225l. Jsem začátečník, je to moje teprve druhá nádrž ( ta první byla asi jen 4-litrová ) a s akvaristikou tedy moc zkušeností nemám. Jedná se o Asijský biotop.
Představu na osazení rybami bych měl asi takhle:
- 1 pár čichavců zakrslých
- 15 razbor klínoskvrnných
- 8 razbor oranžovopruhých
- 3 rájovci dlouhoploutví(1 samec,2 samice)
- 5 sekavek malých
- 12 kardinálek čínských
- 5 parmiček purpurových
Děkuji za návrhy a odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 00:22 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: Aforte
Řešil jsem stejnou věc a ptal jsem se na to i v Zoo Braník - japonicy by to přežít měly. Ale ani tak do téhle kombinace radši nepůjdu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 17:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Krevetka k Betakovi? To je zbytecne luxusni krmeni. Vzdyt Betky sezerou i sneky, a to jine ryby nezerou, co pak asi udelaji s krevetkami, ktere sezere kde co ;-) ?

Takze za mne tech krevetek co nejvic, at si to Betak nevyzere vsechno hned prvni den a ma neco i na zitra :) .

EDIT: I kdyz ted koukam, tahle krevetka je trosku vetsi, nemam v krevetkach prehled, takze to ode mne ber jen jako obavu, ne jistotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2013 15:54 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Bankai
Já jsem si říkal, že bych měl především za rostlinky kryptokoryny + nějakou hygrophilu a microsorum pteropus. Rybky: betta(1 samec), hejno kardinálek vietnamských/čínských nebo razborky + caridinu japonicu. Šlo by? Kolik čeho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 15:48 Muž Bankai [22] Re: Aforte
ja nejak prehlidnul tech 50 litru. stydim stydim
Mrkni na tohle www.sera.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 15:47 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Bankai
Tohle do 50l akva opravdu nedám. :) Je sice fajn, že píšeš o tvém akváriu, ale já potřebuju nějaký bod, od kterého se můžu odrazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 15:21 Muž Bankai [22] Re: Aforte
Co se tyka rybicek. Take zvazuji asii. A vybral jsem tyhle. Na dno sekavec pricnopasy. hejnovku jsem chtel parmicku purpurovou nebo danio. a na vrch cichavec mramorovy nebo zlaty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 14:48 Muž Dejmon [64] Re: grunda
Tak to jo, já mám kryptošky rád ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.10.2013 14:46 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Dejmon
plevel je podle mě sagitaria, kryptošky jsou fajn, pomalu rostou, jsou nenáročné a dobře vypadají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 14:44 Muž Dejmon [64] Re: Aforte
Do Asie nechoď a Cryptocorynám se vyhni, podle grunda je to hrozný plevel viz rybicky.net/forum/10513-cryptocoryny smich :-D smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 14:34 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zdravím,

mám dotaz. Chtěl bych založit nějaké biotopní akvárium. Mělo by se nejspíš jednat o Asii s mnoha druhy kryptokoryn. Nejdřív jsem chtěl jen eleocharis, ale z důvodů toho, že by moc nebo spíše vůbec nerostl jsem to musel přehodnotit. Mělo by se jednat o akvárium:

80x25x25 - 50l
1x25W zářivka - hailea YZ-900
dno bych potřeboval poradit, spíše nějaké jemné(1-2mm) + zásobní substrát

Potřeboval bych věděl, jaké osazenstvo by se zde hodilo? Chtěl bych radši nějaké větší hejno menších rybek. Nějaké, které se budou držet hejna a budou plavat po celém akva. Co na dno?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.02.2013 16:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: TomášK
Já bych vynechal Ancistrusy, zkusil bych je někomu dát, a nepořizoval bych kardinálky čínské - mají rády chladnější vodu než zbytek ryb. Čichavci, hejnko gavůnků a dánií, hejnko mřenek malých (raději 8 než 5), to bude moc pěkné akvárko. Jen ti z vlastní zkušenosti doporučím, pokud to jen trochu jde, dej přednost klasické velikosti akva 120x50x50. V takovém akva už můžeš víc kouzlit i s rostlinkama, a rybky tam mají o hodně větší prostor než v tom, co jsi psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 13:22 Žena Kač [131] Re: TomášK
Nevidím důvod, proč by ta kombinace neměla fungovat. Moji čichavci nikdy nebyli lekaví a nemyslím si, že gavůnci budou vadit. Ale už to nebude striktní Asie :-) Jen bych s nimi - gavůnky - možná ještě počkala. Přestěhuj to, co máš teď a uvidíš, třeba zjistíš, že se ti takhle akva líbí a není potřeba zvyšovat počty rybek. A nebo by třeba bylo lepší časem pořídit nějakou menší hejnovou rybku, aby čichavci vynikli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 12:51 TomášK Rozšíření osádky akva
Díky za komentáře, asi to budu muset trochu zredukovat. Co si myslíte o té kombinaci čichavců, mřenek malých a gavůnků diamantových. Bude to fungovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 16:09 - Re: malyLibor
To máš pravdu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.02.2013 23:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: prasan
Jenže myslet je pro některé lidi velmi bolestivé a pak to vypadá přesně tak, jak popsal Pepan ve svém příspěvku... a místo aby si takový člověk nechal poradit, tak ti bude argumentovat, že tam přece má 1 cm ryb na 1 litr vody... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.02.2013 22:57 - Re: malyLibor & Pepan
Je to obdoba používaného watt na liter.Pri všetkom by mal človek použiť rozum,veď koniec koncov na to ho v hlave máme. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.02.2013 15:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepan
Všechna pravidla se musí používat s rozumem... a citem, jak jsi psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2013 15:47 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: prasan
Psal sem to proto, že někdo ta pravidla bere striktně a vůbec při tom nepoužívá mozek. A proto jsem taky uváděl ten příklad s vrubozubci. Dodneška si pamatuji, jak se jedna kámoška kdysi rozčilovala, že má ve dvoustovce deset ryb a má pořád zakalenou vodu. Těch deset ryb, to byly dva páry modrých akar a šest thorakátů. A nedala si vymluvit že jedna dospělá akara toho vyprodukuje tolik jako menší hejnko neonek. Prostě tam měla deset ryb a nikdo jí nedokázal vysvětlit, co je blbě. I proto si myslím, že ta stará pravidla byla lepší. Dala se použít obecněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.02.2013 15:30 - Re: Pepan
Pepan prečo myslíš,že som napísal neoficiálne.Pretože tam ako si ty i malyLibor napísal,treba brať v úvahu aké ryby.Riadiť sa trocha rozumom a citom.A samozrejme len preto,že je to v poučke nedávať páviu do 20l akvária. ;-) ano
Príklad s páviou: Mám napríklad 300l akvárko-no to neznamená,že tam treba natlačiť 15rýb.Ak rozumný akvarista odráta substrát,dáky ten koreň príde k hodnote čistého objemu.Keď zoberieme cit a rozum,tá ryba potrebuje aj plávať.Takže trocha zohľadním aj ,,poučku,, a do tohto akvária by som dal max.1/3 čiže max.5 rýb.
Táto poučka sa dá použiť,len musí pri tom trocha človek porozmýšľať.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 15:14 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: malyLibor
Mi ta pravidla předcházejících generací akvaristů seděla mnohem více než ta dnešní. Třeba pravidlo že 1cm ryby na 1cm akvária je naprostá kravina. A totéž si myslím i o pravidlu 1cm na jeden litr. Ale je to můj úhel pohledu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.02.2013 14:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepan
Já bych tohle pravidlo až tak striktně nezavrhoval... jen je potřeba k němu dodat to, co jsi dodal ty - musíme vždy dbát na to, aby akvárko bylo přiměřené životním potřebám ryb, a ty jsou druh od druhu různé. Např. 10 neonek nemůžeme dát do 40tilitrového akvárka, i když 10x4cm=40litrů... Přesto jako orientační vzorec pro přerybnění to stačí... a kdyby se s tím naučilo více akvaristů citlivě pracovat, ubylo by snad něco z té spousty přerybněných akvárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.02.2013 12:28 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: prasan
Poučka o jednom centimetru ryby na litr vody je naprostý nesmysl. Podle téhle poučky by padesátilitrové akvárko bylo optimální pro dva pětadvaceticentimettrové vrubozubce. Navíc, nezohledňuje to, že některé druhy ryb produkují mnohem více detritu než jiné o stejné velikosti (tetry x živorodky). V době, kdy akvaristika nebyla ještě tak přetechnizovaná jako je teď, jsme se učili, že malá jikernatá rybka na 4-5 litrů vody, malá živorodka 7-8. A s velikostí ryby objem litráže roste exponenciálně. Čtyři třícentimetrové neonky určitě vyprodukují mnohem méně detritu než jedna dvanácticentimetrová akara. Osazení avárka rybami by se proto mělo řídit více citem než stupidními matematickými pravidly, která v praxi stejně obecně nefungují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 11:22 - Re: TomášK
Neoficiálne sa riad parametrom 1cm ryby(v dospelosti) rovná sa cca 1l vody.A neprerybníš.Takže ak ryba má v dospelosti 10cm,zabezpečiť by si jej mal cca 10l vody.Ak máš 5 takýchto rýb,potom je to už 50l vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 10:05 TomášK – Rozšíření osádky akvária
Zdravím. Protože mi po roce dorostli čichavci, chystám se pro ně založit nové - větší akvárko (d120xv40xš35). Současná osádka 2x č. zlatý, 2xmodrý, 2xSAE, 10xdanio pruhované a 2x ancík bych chtěl nějak doplnit. Uvažuji o mřence malé 5x, gavůnek diamantový 6x a možná 1x SAE a několik kardinálek čínských, ale nechtěl bych "přerybnit". Taky si nejsem jistý těmi gavůnky, aby svou aktivitou příliš nestrašili čichavce. Také jsem uvažoval o tom, že bych ancíky nahradil mřenkami, a tím zůstal plně v Asii. Děkuji za jakýkoliv komentář.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 16:58 Muž Ad@m [1051] Re: LiborSprysl
Ale ja tu nepíšem o Ázijskom biotope(je mi jasné, že neónky, Molly a Ancistrusy nie sú Ázijské rybky), ale o spoločenskom AQ(čo by sa však viac hodilo do: rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l- . Ospravedlňujem sa správcom fóra za bordel.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 16:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Adam
Panečku to je asijský biotop jako vystřelený... smich potlesk ahoj Mimochodem, ten pán co se po něm jmenují neonky se jmenoval Axelrod...a lordem nebyl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 16:47 Muž Ad@m [1051] Re: malyLibor
Čiže mohla by byť osádka 112l akvária následovná:
6x Puntius titteya(3 páry)
22x Paracheirodon axelordi
1x Poecilia sphenops Black Molly(na dožitie)
2x Ancistrus sp. gold
1x Ancistrus sp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 05:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kaplan007
Pokud nechcete odchovávat gavúny, tak třeba některé z velkých razbor...trilineaty třeba...nebo nádhery...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 18:35 Muž Kaplan007 [51] Re: LiborSprysl
A mohl bys mi doporučit jinou dominantní rybu do tohoto akva? Určitě tam chci nějaký nenáročný druh gavůnků (cca 12 ks), parmičky (např. 4 nebo 5tipruhé - cca 12 ks) a sekavce kuhlii (4-6 ks). (Btw. pohrávám si s myšlenkou, že bych gavůnky nahradil razborami. Jsou opravdu pěkné a tato možnost mě dříve nenapadla. ) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 18:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kaplan007
O pár řádků níž je napsáno, že čichavci nesjou ideálními společníky.... ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 15:08 Muž Kaplan007 [51] Re: LiborSprysl
S tou teplotou vody máš pravdu. Nevšiml jsem si rozdílných nároků. Asi tam nakonec dám čichavce místo rájovců... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 10:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: Beastie
Duhovkáři nemají nádrže moc nějak speciálně zařízené...pár dominantních kytek a hlavně mmechy a trávy...ovšem určitě ne s čichavci,ancistrusy a podobnou jinou žravou verbeží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.01.2013 10:24 host Re: Beastie
rainbowfish.angfaqld.org.au/…

Zde máš vše o duhovkách, včetně možnosti stažení knihy od A. Tappina v PDF. :-)
V češtině toho o duhovkách moc není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 09:45 Žena Beastie [320] Re: LiborSprysl
popiš prosím tě, jak by sis představoval akvárium pro ně, gavunci me zajimaj, tak aby mel clovek predstavu, co je pro ne spravne biotopni akvarium :)
Třeba jezerní gavůnek je endemickej pro jezero Kutubu z Papua Nova Guinea, kde žije prý jen 14 druhů ryb, takže je i na výběr

Ježiš teď mě srvbí prsty na nové akvárium :(((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.01.2013 05:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kaplan007
To je tak trochu jako tu často vzpomínané stesky na "biotop Amazonie"...čínský rájovec a gavúni, kteří do Asie "dolézají" spíš z Oceanie, než aby to byly vyloženě asijské ryby...Čínský rájovec zbožňuje zimování, gavúni raději teplotu spíše stabilní....To nebude ideální "biotop Asie" smich ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 19:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Adam
Ve 200 litrovém akva klidně 10-12, ale pokud tam dáš jen dva páry, taky se nic neděje. Ony nejsou tak hejnové jako ostatní parmičky... ale hodně záleží na dalších rybách v akvárku. Ale je fakt, že i když jich dáš 6+6, tak ti udělají samci teritoria... je to něco jako kardinálky. Hejnová rybka, ale samečci si taky dělají miniteritoria...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 19:08 Muž Ad@m [1051] Re: malyLibor
Krásny príspevok palec .

Chcel by som sa Ťa spýtať, je možné titejky chovať tých 10 - 12 ks? Sú to krásne rybky - momentálne mám 2 samice a 2 samcov - a čítal som o nich, že sa z vlastným druhom spájajú menej rady než iné parmičky, preto som ich kupoval iba 4. Ako by sa cítili lepšie? V malej skupinke alebo vo väčšej?

Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 18:55 Muž Kaplan007 [51] Re: malyLibor
Díky za tipy. Beru na vědomí. Ale u rájovců bych chtěl zůstat, akorát bych možná zvolil čínského, který je, podle těchto stránek, méně agresivní, než dlouhoploutvý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   15.01.2013 18:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kaplan007
SAE a podobné problematické rybky bych vynechal. Stejně žerou řasu, jen dokud jsou malé, a pak spíš dělají problémy. Pěkných parmiček je spousta druhů. Krásná je parmička duhová Puntius titteya, a patří také k těm nejméně problematickým. Další takovou klidnou parmičkou je Puntius pentazona - parmička pětipruhá. Na rozdíl od čtyřpruhé je o hodně klidnější a prakticky si nevšímá jiných ryb. Klidně můžeš chovat oba druhy po 10-12ks. Gavůnky bych asi dal taky spíš menší. Ono se to nezdá, ale hejno 15cm ryb je ve 100cm dlouhém akva docela na těsno. Co takhle dát spíše diamantové nebo duhové, 10-12ks? Sekavci jsou krasavci, které přes den moc neuvidíš. Možná tak na žrádlo a nebo před bouřkou a tak, aktivní jsou spíš v noci. Ale jsou krásní. No a místo těch rájvců, kteří někdy bývají dosti agresivní, bych asi jako dominantu zvolil skupinku 6. čichavců perleťových Trichopodus leeri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 17:26 Muž Kaplan007 [51] Re: malyLibor
Já chystám akva 200l (100x40x50). Ale osádkou se asi nechám inspirovat z tohoto návrhu. SAE nasadím pouze pokud se objeví řasy :-) . Zatím jsem orientačně vybral: hejno gavůnků nádherných, hejno parmiček (ještě nevím jaké), betta (samec nabo pár), menší hejno sekavců, a pár rájovců dlouhoploutvých. To je zatím výsledek 4 hodinového surfování potlesk , který se může ještě změnit. Na dno asi půjde Aquaclay Ground, místy dám světlý písek (ikdyž myslím, že se to časem všechno smíchá), nějaký šutry a bez kořenů (možná časem). Z počátku nenáročné rostliny, až se akva pořádně zaběhne tak zkusím náročnější. Filtr Tetra tec Ex 600 (snad bude stačit, případně filtraci by mělo pomoci dno).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.01.2013 16:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kaplan007
Beta není agresivní k jiným druhům, jen vnitrodruhově. A máš-li dost velkou nádrž, tak ani to ne. V čem já vidím v tomhle akva problém jsou SAE. Velice rychle rostou a za půl roku budou i na 80ku velké... do tak malého akva nepatří. A parmičkám i gavůnkům by také slušelo větší hejno a větší nádrž než 80 litrů. Rostlinky celkem pěkné, jen H.polysperma s určitostí hraničící s jistotou "uteče" z takhle malého akvárka ven :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 16:30 Muž Kaplan007 [51] – Návrh biotopu Asie
Co si myslíte o tomto návrhu biotopu Asie? Je použitelný?
www.sera.de/…

Tímto návrhem bych se nechal inspirovat. Jen bych se chtěl asi vyhnout kořenům. Mám s nimi špatné zkušenosti. Zaujala mě tam Betta. Opravdu se také dává do společenského akvária?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2012 23:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: omnihash
Něco k tématu: maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 21:07 Muž omnihash [95] - Rostliny – zdroje
mám v dlouhodobém plánu udělat několik akvárií šmrcnutých asijským biotopem - Indie, Čína, Tajvan. Máte někdo, prosím, nějaké dobré zdroje, odkud čerpat inspiraci? Ideálně v češtině, přelouskám i anglický. Hoděj se jak podrobnější seznamy ryb, tak nějaký encyklopedie, návody atd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2012 00:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: zetrefu
Do takhle malého akvárka by se hodil párek čichavců zakrslých nebo medových a k nim hejnko razborek. Osobně se mi moc líbí Boraras maculatus, ale šly by i jiné. Spíš ale volit menší druh a více kusů. Na dno k nim pak krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 16:29 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: jitkaS
Tak nevím, jestli to bylo na mě, ale já zůstanu jen u krevet. Mám jen Sakury Orange v jednom a Cherryny v druhým, to se mi nepokřížej :-) A jako dárek k Vánocům budou crystalky ve třetím :-D Ale to už je jiná ;-) Tak aby jsme se vrátili k Asii, tak pro dotazujícího: Do malého akvárka bych dala čichavce nebo betty v kombinaci s razborou a myslím, že bude na co koukat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 16:09 jitkaS Re: ivaha
Já taky přehlédla ty rozměry. Krevetky ti schvaluji jsou nádherný, ale to neznamená, že nemůžeš mít s nima i rybičky. Do tak"malého akva" bych dala nějaké hejníčko minirazborek a krevetky.Obojí má stejné nároky na teplo i kvalitu vody. Jen dej pozor některé krevetky se rády kříží mezidruhově. Tak, aby jsi se pak nedivila.Mě se skřížila přírodní forma, s red chery. A pak se mi tam dokonce narodily i do černa, hněda i do modra a teď mám krevetek jak plevele na zahradě. Sama jsem se nestačila divit:-D. Tak hodně zdaru a hezké pokoukáníčko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 14:44 zetrefu Re: kahua
Dánia pruhovaná jsou psána od 40l a malá ještě míň sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 14:43 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: ivaha
Myslíš, že je to malé i na dania?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7443x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2748-ryby-biotop-asie?od=51